30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

39 do voleb

Devětatřicet subjektů usiluje o uplatnění v Evropském parlamentu. Posledně to bylo o jedno uskupení méně, účastnilo se osmnáct procent voličů. Ta čísla nabízejí groteskní interpretace. Je příliš laciné se k nim uchýlit

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Omar 6.4.2019 14:50

Re: Klaus mladší stále jedná o nové straně.

Strana pro běhny. Moc pěkné. A já myslel že budou mít koule jít do voleb...

K. Janyška 6.4.2019 15:07

Re: Klaus mladší stále jedná o nové straně.

Poslyšte, pokud ona strana nebude stát na kompozitivní teorii je k ničemu... Dzp.

R. Neveselý 6.4.2019 15:31

Re: Klaus mladší stále jedná o nové straně.

To je zase pěkná blbost, co jsi napsal.

K. Janyška 6.4.2019 15:44

Re: Klaus mladší stále jedná o nové straně.

Ničemu nerozumíte, rudočerný Ilsnere. Všechno hloupé je už mnohokrát obsazeno a vyzkoušeno. Nefunguje to, ani nemůže. Je to mimo skutečnou podstatu lidské situace. Už musí přijít relevantní vzdělání a z něho plynoucí zdravý rozum... Dzp.

K. Janyška 6.4.2019 14:27

Kolikrát vám mám říkat, že volby do EP jsou jen krycím

manévrem a clonou pro výstavbu IV.říše německé ? Prostě proto, že Německo je institucionálně spojeno s malými státy Evropy a vždy si pro své zájmy spolu s Francií v EP spojence nejde. Čert prostě kálí na větší hromadu. Ten, kdo by si myslel, že Evropu ovládne Slovensko nebo jiný malý evropský stát je na hlavu padlý.

Žádná integrace evropských států a národů v jeden není možná. Evropské národy mají vlastní historii, jsou na ni hrdé a nikomu nedovolí být rozpuštěny ve prospěch jakéhosi většího, prý lepšího, celku. Takové nefungují, to máme vyzkoušeno z R-U, SSSR, německé Hitlerovy Evropy, Jugoslávie i Českoslovensla. Proto už také nejsou.

Na obranu máme NATO, na rudočerné socialistické zločiny Evropskou unii. Bohužel... Dzp.

H. Omar 6.4.2019 14:07

Omyl

Můžeme to změnit. Jen chtít... Jo a chce to jen nemluvit pokud někdo opravdu chce...

J. Matuška 6.4.2019 13:42

Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové

→ americký „místodržící“ Volker vysvětlil Ukrajincům, že ve druhém kole prezidentských voleb mají dát hlas Porošenkovi, který je „sice zklamal, ale provedl v zemi tolik reforem, jako nikdo jiný za posledních dvacet let, a navíc vystoupil proti Putinovi“... pomůže to? ...nebo je to naopak „polibek smrti“?... Porošenko příští týden zaletí do Berlína za Merkelovou, prý spolu poobědvají a něco řeknou médiím... Porošenko i vítěz prvního kola Zelenský mezitím odevzdávají krev i moč nebo vzorky vlasů, aby prokázali, že nejsou zhulení, opilí a tak vůbec... debata obou „čistých“ kandidátů na kyjevském Olympijském stadionu prý přijde na milion dolarů... fascinující reality šou...

→ krátce poté, co splaskla konspirační bublina Russiagate, americký Time v tématu pokračuje a na titulní straně má Putina, který už neovládá americké volby, ale rovnou celý svět... fascinující... kolik fantazií o Rusku a Putinovi asi tak může „zachránit náš svět“?... nebo lépe, na jak dlouho?... mimochodem, skoro polovina Američanů si myslí, že ve volbách v roce 2016 s cizími mocnostmi nespolupracoval Trump, ale Hillary... http://time.com/magazine/europe/

https://prima.iprima.cz/novinky/642019-svet-pri-sobotni-ranni-kavicce-terezy-spencerove

H. Omar 6.4.2019 14:08

Re: Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové

Ta holka bere dobrý matroš.:)))

K. Janyška 6.4.2019 14:23

Re: Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové

Ještě vy s tím matrošováním začínejte. I když je to rudá kráva... Dzp.

J. Matuška 6.4.2019 12:59

Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

píše komentátor Pečinka

Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka se nebojí to, co vidí, jasně pojmenovat. Při sledování dění ve Sněmovně dospěl k názoru, že lidé jako Ladislav Jakl či Vadim Petrov, kteří jsou dnes členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), jsou lidmi na svém místě. Jenže současně jsou to prý vlastně takoví „užiteční idioti“.

... „Jsem přesvědčen, že lidé jako Ladislav Jakl nebo Vadim Petrov jsou odborně vybaveni pro práci v těchto radách a kritika levicově liberálních médií vůči jejich osobám je neopodstatněná. Problémem je ale kontext celé věci. Chtě nechtě totiž budou svou práci dělat v souladu se změnami, které v politické, ekonomické a v mediální sféře provádí Andrej Babiš. Právě v kontextu řady deformací demokracie, kterých se babišovci dopouštějí ve veřejném životě, je angažmá v mediálních a jiných radách staví do pozic užitečných idiotů,“ napsal Pečinka. ParlamentníListy.cz !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ještě před pár lety jsem o komentátorovi psával Pan novinář. Nesmím nikoho pochválit. Přece jenom jsou ale výjimky, které mě zatím nezradily. Petr Žantovský a Ladislav Jakl mně dělaljí velkou radost. A nemohu vynechat, samozřejmě, Institut Václava Klause! Bunga bunga!

J. Vobr 6.4.2019 13:05

STAND UP ZEO-MATUŠKY !!!

:-)))

J. Fridrich 6.4.2019 13:13

Re: STAND UP ZEO-MATUŠKY !!!

Jen pro pana Matušku - Podívejte se na to ! Třeba Kalousek čerpá vše - a je to za našich 1,5 mil. Kč/rok..

Za povšimnutí stojí Babiš - jeho čerpání, lépe řečeno nečerpání náhrad, zvláště v době, kdy mu Kalouskové a jiní nemůžou přijít na jméno!

http://zpravy.idnes.cz/poslaneckeNahrady/seznam.aspx

H. Omar 6.4.2019 14:09

Re: STAND UP ZEO-MATUŠKY !!!

Čerpá dotace... To je o pár řadu víc...

J. Matuška 6.4.2019 14:14

Re: STAND UP ZEO-MATUŠKY !!!

Děkuji za odkaz, dal jsem si TO do ́archivu ́. Babiš čerpal z limitu 59,4%; Kalousek 91%.

H. Omar 6.4.2019 14:29

Re: STAND UP ZEO-MATUŠKY !!!

Teď zkuste kolik Čapáků je jedno čerpání?

M. Varadinková 6.4.2019 13:14

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

Pečinka se zbláznil.

V. Čermák 6.4.2019 13:21

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

Už hodně dávno...

F. Šimek 6.4.2019 13:37

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

To nejni nic novýho.....!

A. Reček 6.4.2019 13:28

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

Ano Institut Václava Klause značně předstihuje význam Karlovy univerzity. O tomto faktu nepochybují ani chlapi u piva v hospodách!!

J. Havelka 6.4.2019 13:56

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

Oxford and Camrigde žárlí jako psi! Viditelně!

J. Matuška 6.4.2019 14:04

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

INSTITUT VÁCLAVA KLAUSE

Byl založen v roce 2012. Již jeho název ukazuje na jeden z hlavních směrů aktivity – rozvíjení politického a ideového odkazu Václava Klause. Ambice IVK je však širší – zkoumá a zpracovává nejen naše nejnovější dějiny, které osobnost Václava Klause od pádu komunismu velmi silně ovlivňovala, k čemuž shromažďuje literaturu, archivní a knihovní fondy, ale zabývá se i aktuálními politickými, ekonomickými a společenskými problémy u nás a ve světě.

Institut Václava Klause je koncipován jako liberálně-konzervativní think tank s vlastní výzkumnou studijní činností, semináři, konferencemi a dalšími akcemi a programy pro odbornou i širokou veřejnost.

Cílem IVK je šířit myšlenky svobody, volného trhu, bránit tradiční hodnoty a politickou demokracii.

Věnuje se aktuálním politickým a ekonomickým tématům, novým či inovovaným módním ideologiím, které ohrožují lidskou svobodu a demokracii a tradiční hodnoty, na nichž západní civilizace stála a stát by dále měla. Se jménem Václava Klause je spojeno celé téměř čtvrtstoletí naší obnovené demokracie a všechny klíčové události této doby. Jeho jméno nás proto současně zakotvuje ve vývoji naší země, Evropy a světa po pádu komunismu. To je důležité především dnes, kdy běh času a generační obměna přinášejí stále více zkreslených, zkarikovaných, nepřesných či zcela falešných interpretací naší nedávné minulosti. O té se navíc neučí ve školách a současným generacím je pouze klipovitě zprostředkovávána v různě účelově posunutých mediálních zkratkách či aktuálními politickými zájmy podbarvenými desinterpretacemi některých politiků.

J. Matuška 6.4.2019 14:04

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

Reálně proto současným a budoucím generacím hrozí, že ideové zápasy a boje, o nichž jsme se po roce 1989 domnívali, že byly definitivně vybojovány, bude nutno vést znovu. Kolektivistické ideje a sociální inženýrství, všudypřítomné snahy o potlačení lidské a občanské svobody regulací všech možných stránek života jednotlivce i společnosti skryté pod vznešeně znějícími hesly nových ideologií a ismů se znovu prosazují silou, proti níž zdánlivě není obrany. Evropeismus, environmentalismus, koncepce globálního vládnutí, eroze demokracie působením mediální manipulace a soudcokracie, hypertrofie tzv. lidských práv a multikulturalismus – to vše a mnoho dalších nebezpečných tendencí představují zásadní hrozbu pro svobodu jednotlivce, svobodu podnikání, pro stabilitu základních společenských institucí i pro politickou demokracii a národní stát, který je jediným přirozeným a smysluplným prostředím, v němž demokracie může fungovat.

Projekt Institutu Václava Klause je i reakcí na tuto situaci. Zabývá se klíčovými momenty naší moderní historie, shromažďuje literaturu světových liberálních myslitelů a teoretiků, zpřístupňuje jejich myšlenky veřejnosti, rozvíjí mezinárodní aktivity a spolupracuje s obdobně zaměřenými institucemi ve světě.

Institut Václava Klause je obecně prospěšnou společností, v jejímž čele stojí správní rada ve složení Václav Klaus, Ladislav Jakl a Ivo Strejček. Dozorčí radu tvoří Jan Kříž, Jan Koukal a Jan Klaus. Výkonným ředitelem IVK je Jiří Weigl.

J. Havelka 6.4.2019 14:18

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

Slyšeli jste slovo Boží.

K. Janyška 6.4.2019 14:25

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

IVK mě příšerně zklamal. O kompozitivní teorii ví úplné hovino... Dzp.

J. Matuška 6.4.2019 14:42

Re: Petrov a Jakl dělají Babišovi užitečné idioty,

Pane Janyško, jste chlap jak ze žuly. Žít všemi zklamaný bych asi nemohl. Ale já jsem na rozdíl od vás měkota... /Co mi dalo práce si zapamatovat co to je SŘLI.../

A víte co znamená IVR? Mě také nikdo s MANPOWER MOBILE MOVEMENT nebere vážně...

J. David 6.4.2019 12:09

Volit do EU půjdu

Ale zásadně euroskeptika se zdravým rozumem. Houno sice to bude v globálu platné, ale znáte "buterfly effect", i máchání motýlích křidel je schopno spustit lavinu. EU se stává byrokratickým a ideologickým molochem, ve smyslu našinci staříkovi proživšího známému RVHP. Jo, RVHP se nemontovalo do výtvarnic banánů a vokurek, protože občas byly k dostání, dnes jich je přehršel, proto ouředníci EU nemusí řešit nedostatek (byli by jinak zbyteční), nu tak řeší výtvarnice, aby byly skladnější do EU bedýnek. Víte, když jedu v Rakousích, rád si koupím ve slevě "gurken" mimo normu EU u pěstitelů, navíc i erteple "rohlíčky" na bramborový salát (EU příkaz má na erteple i nějakou kategorizaci A/B/C). Sedlák v Dolních Rakousích, je jako náš sedlák. Prodá a inkasuje, na výtvarnice nehledí, záleží na chuti. Za svoje zboží ručí svojí pověstí. I "cetl vydá" za erteple, aniž musí, nebyv zatížen EET. Grüß Gott! na vstupu, Viederschen na výstupu, und bis bald. Jo hochu, brzy, brzy, až ty nestandardy sežeru, v protivenství debilům v EU. Proto budu volit "rebulanty", kteří mohou zakvedlat úlem EU trubců, tamo usídlených. Já budu volit (ač ozdoben akademickým titulem), společně s protiunijní lůzou, po roce 1968 tak byli označováni odpůrci RVHP. Co se změnilo ve smyslu politiky? Ninčen, pouze rétorika mocných, co je dobře a co špatně, a kdo má a nemá držet kušnu, či nedržet a držet zbraň. Bon, ale co má EU kušnit do toho, jak se mám být cítit povinně obohacen africkým lidožroutem musmanského vyznání, když mu nevoní vepřové řízky, byť je totálně vyhládlej? Doma žer co máš, u jinejch, co ti dají. Jinak kopanec do prdele, maškrto, žádnej hovězí halal.

Azylové řízení. Předložit vepřo-knedlo-zelo a půllitr píva vyhladovělému žadateli o azyl. Test možné inkluze/integrace. Žereš to a piješ, Tauglich. Ač hladový a žíznivý odmítne "pfrplégung" předložený, toť "persona non grata" a okamžitě vyhostit do země původu, ne není schopen integrace ve smyslu obecném, precendetntím.

V. Kotas 6.4.2019 12:20

Re: Volit do EU půjdu

Bohužel ty podmínky, jako má rakouskej sedlák, tady chybí, " farmářské " trhy to nezachrání a trhy u silnic jako bývaly,jsou přece nehygienické, takže nepřípustné.

V. Kotas 6.4.2019 12:21

Re: Volit do EU půjdu

Poslední odstavec nemá chybu.

V. Kain 6.4.2019 12:47

Re: Volit do EU půjdu

Když tam budete montovat německy psaná sova,tak si příště vemte slovník ať nejste za vola.

R. Neveselý 6.4.2019 12:58

Re: Volit do EU půjdu

Vy máte kinderštúbe jako debilní králík!