18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R 17.10.2008 11:25

Re: neštěstí?

Větší veletrhy, které ještě nezabrali brňáci, se už pár let konají na Letňanech, ne?

www racek 17.10.2008 11:59

Re: neštěstí?

přesně tak. 

jozin 17.10.2008 10:05

Kremace mladyho Kocky!

Kremace mladyho Kocky!

Nezapominejte, ze svetsky jsou kycari, kteri si potrpi na na okazaly pohrby. Jen by mne zajimalo jestli se obradu zpopelneni zucastnil i Paroubek.

Blanka 17.10.2008 10:05

Tohle je stránka o architektuře

Je spousta jiných článků, kde si můžete přidávat své přitroublé výlevy do diskuzí o politice. 

Kobylka Lajda 17.10.2008 10:22

Re: Tohle je stránka o architektuře

Bohužel má své pozadí, které o architektuře není. Architektura duše a duchovní úrovně společnosti je také důležitá. Je to hnus, když takové památky mají v pronájmu mafiáni. Válka gangů na hodnotu památek nehledí.RvRvRv

Chris Kelvin 17.10.2008 10:34

Re: Tohle je stránka o architektuře

Co myslíte, dovedla by současná politická reprezentace (a je zcela jedno, zda levá či pravá) vybudovat něco podobně krásného a významného? Těžko.

www racek 17.10.2008 10:40

Re: Tohle je stránka o architektuře

dovedla. ale nemá to zapotřebí. ostatně, on ten význam už dlouho upadal ...

jirka.s. 17.10.2008 11:57

Re: Tohle je stránka o architektuře

Že by ten úpadek začal ausgerechnet současně s řáděním koček tamtéž? ;-P

jonáš 17.10.2008 14:08

Re: Tohle je stránka o architektuře

No ono by to hlavně, při aplikaci současných ČSN-EN norem ve stavebnictví, už ani takhle postavit nešlo. A to bude největší problém každého pokusu o repliku.

Jura Jurax 17.10.2008 11:50

Re: Tohle je stránka o architektuře

Politická reprezentace nikdy nic nebuduje. Ta  poklepává na základové šutry a stříhá pásky a vzletně přitom žvaní. Maximálně dá impuls, aby se zviditelnila a zbudovala si monument za cizí (naše z daní) peníze. A jinak taky háže klacky skutečným budovatelům pod nohy nesmyslnými požadavky, prosazováním svých strnických a soukromých zájmů, protežováním kamarádů a populistickými ohledy.

Tu skutečnou práci vykonají lidé, co ji umí a tudiž nemohou už z principu mít s politickou reprezentací nic společného

www racek 17.10.2008 10:44

Re: Tohle je stránka o architektuře

maslím, blanko, že zůstanete nepochopena. všichni vědí, že to zapálil paroubek se škromachem...

jirka.s. 17.10.2008 11:59

Re: Tohle je stránka o architektuře

Ale ještě před tím si to, zwratku, stačili kočkové u tebe na EGAPu pojistit, viď? :-/

picmoch 17.10.2008 9:23

Kocka BBQ

Lapidarium je ale jiz delsi dobu zavrene z tech. duvodu. Nevyroste novy Korunni dvur?

www racek 17.10.2008 10:41

Re: Kocka BBQ

teče tam. chtělo by to trochu opravit střechu.

Chris Kelvin 17.10.2008 9:20

Do téhle stavby jsem byl zamilován

Platonicky, samozřejmě :-) Nelíbila se mi novodobá vstupní brána, která vadila nerušenému pohledu na střední část s věžičkou s těmi úžasnými točitými schody. Nic krásnějšího jsem nikdy neviděl.

Za tenhle požár je někdo odpovědný a nedivil bych se úmyslnému zapálení.

Co nechápu, je rozsah a rychlost šírení požáru. Pravda, byla tam nějaká auta, veterány a staré "ameriky". Ale i tak, jinak to byl jen obrovský prázdný prostor.

Jinak bych si dovolil diskutující upozornit, že Paroubek už na Magistrátu delší dobu není a vždy tam byl v roli slabší strany koalice.

Pro nechápavé dodávám, že za mafii považuji obě naše největší politické strany - tedy ODS i ČSSD. A komunistickou stranu si nechali jako vítaného nepřítele, na kterého se může ukazovat. Sice právem, ale to na věci nic nemění. To, že ji nezakázali hned po sametu, mělo nějaký význam.

blackblister 17.10.2008 10:50

Stomatologická výstava

Nebylo to právě nyní prázdné. Od čtvrtka probíhala v celé budově stomatologická výstava, tzn. spousta provizorní elektrické instalace k výstavním stánkům, spousta různého materiálu, dobře hořlavého. Neříkám, že se něco zanedbalo, ale rozhodně závratně vzrostla pravděpodobnost vzniku požáru proti době, kdy se v budově nekonalo nic. Zajímavé by bylo vědět, jaká škoda vznikla na vystavovaném materiálu a jak to bylo pojištěné.

Vladimír 17.10.2008 12:46

Re: Stomatologická výstava

V průběhu výstav jsou např. na podlaze koberce, výstavní stánky mívají převážně stěny ze sololaku, leckde je spousta tkanin - vše jsou hořlavé materiály. Navíc podhledy jsou obložené dřevem, takže není divu, že se oheň dobře šířil.

Jedna z verzí vzniku požáru zní  - výbuch kyslíkové láhve na jednom stánku. To potom opravdu jsou "dobré" podmínky pro rozsáhlý požár.

Mě spíše překvapilo "zaručené" tvrzení, že tam měla rodina Kočkova sklady a kanceláře. Proboha, kde? Vždyť v levém křídle žádné prostory nebyly. Pouze balkón v úrovni prvního patra, na který se dalo vstoupit z prostřední části paláce. A prostřední část je ze svých boků zděná. Kanceláře se nacházejí v pravém křídle paláce v úrovni přízemí a prvního patra.

R. J. 17.10.2008 13:02

Re: Stomatologická výstava

Vladimíre, sranda , ne?Kapišto?

jirka.s. 17.10.2008 9:18

Neštěstí !!!

Copak že shořel Průmyslový palác, to je prkotina ! Největší neštěstí ovšem prý je, že shořelo kočkovic "účetnictví" !!! To teď kočka úplně ztratil přehled, kolik ho vlastně ten Bufo bufo stál! ;-D

Kobylka Lajda 17.10.2008 10:25

Re: Neštěstí !!!

Někdo měl asi zájem, aby shořelo - aby se neprokázaly ty vazby na Paroublbka.

Karel 17.10.2008 10:33

Re: Neštěstí !!!

To je velmi pravděpodobné. Také považuji info o tom, že tam shořela Kočkovic dokumentace, za důležité. Zatímco jako útok na Kočkovic rodinu propojený s vraždou Kočky to smysl nedává (ale Kočkovi to tvrdí), tak naopak je dobře představitelné, že to zapálili Kočkovi sami.

Kobylka Lajda 17.10.2008 9:16

Kulturní i norální škoda

I já, obyvatelka provincie, nesu tuto ztrátu kulturní památky velice těžko. O mnohem horší je však fakt, jak se může člověk, který chce být budoucím premiérem této země - Paroubek - tak zaplést s mafiány, umožnit jim přístup do nejvyšších míst - to je neodpustitelné. I kdyby nakrásně Paroubek volby vyhrál, doufám, že tlaky z EU i z domácího prostředí ho nakonec z politiky vytlačí, protože s korupčníky a mafiány nikdo jednat nebude. Možná jsem idealista, ale to co předvání Paroubek a Rát je zase požár morální, ne očistný, ale ničivý. Copak voliči ČSSD nevidí, že jsou vedeni milionáři, kteří ke svému nákladnému způsobu života přišli tém nejpodlejším způsobem: Kde jsou ti "lidé práce"? Je to zrada principu sociální demokracie. A to je stejná destrukce, jako destrukce paláce. Snad i horší.

www racek 17.10.2008 10:42

Re: Kulturní i norální škoda

víte, i v provincii vznikaj kvalitní nátzory, ale ty vaše jsou opravdu provinční ...

Jura Jurax z provincie 17.10.2008 11:53

Re: Kulturní i norální škoda

možná provinční, leč beze zbytku pravdivé ;-P

Kobylka Lajda 17.10.2008 13:34

Re: Kulturní i norální škoda

Milý Juro, já racka znám a delší dobu sleduji, já si z toho dělám houby. Každý jsme odněkad, já jsem z provinční stáje, ale blbá nejsu - nemám ptačí mozek a nenechám se jako racci nalákat na kusy žvance, které mi podhodí někde z nábřeží oranžová prasátka!!;-D;-D;-D Ať to racek nechá koňovi (Kobylce), ten má větší hlavu. U racků nutno dbáti opatrnosti na ocas, při jeho opotřebovanosti není racek schopen rozmachu ni fyzického, natož duchovního!;-D;-D;-D

R. J. 17.10.2008 11:36

Re: Kulturní i norální škoda

Kobylko, neber so to od "Racka " k srdci, máš pravdu, naprostou. O práci nejvíce žvaní ti největší nemakačenkové, kteří se jí vyhnou obloukem, ovšem v držce jí maj na šest pětiletek.

jirka.s. 17.10.2008 11:54

Re: Kulturní i norální škoda

Jó, to von "zwratek" má z toho EGAPu holt spíše zkušenosti s pojišťováním paláce "kultury" v Moskvě, aby náhodou nechytil, když tam nějaká ta soudružská česká firma vyměňuje "klimatizaci"!!! ;-D

Kobylka Lajda 17.10.2008 13:42

Re: Kulturní i norální škoda

Ten příspěvek Jurovi platí i Vám, milý a rozumný R.J.!!!;-D;-D;-D

R. J. 17.10.2008 14:09

Re: Kulturní i norální škoda

Dík, já vím že se nedáš, plnokrevný arab se nechá "drezírovat" jak hovádko, ale Náš koníček, co políčko orá, radostně a mile zařechtá. Ku vzteku  drezárům a "řezníkům".

Vilda 17.10.2008 8:07

Slušný člověk lidem typu Kočka ukáže dveře.

A pro politika to patří dvojnásob. Pokud to politik nechápe, nemá v politice co dělat. Veškerá ostatní diskuze je jen balast zakrývající podstatu. Komu se to zamlžování hodí je jasné, záleží jen na voliči zda sebou nechá manipulovat.

A jedna drobnost nakonec. Historie učí, že kulturní odkaz minulosti vždycky ničili ti, co sami nic nedokázali a nevytvořili, ale za to vždy nejvíce křičeli.:-(