28.11.2022 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Franta 11.9.2008 7:10

To je ta tragédie.

Pěkný článek. Především poznámkou, že umělecká avantgarda, levicově orientovaná......atd. Tam to začíná. Stupidní blouznivci, kteřéí se obraceli k Rusku, Leninovi, Sovětskému Svazu, Stalinovi, Chruščovovi, Brežňěvovi, Gorbačevovi, a nyní pro změnu k Rusku a Putinovi. Jsou stále mezi námi a mají nám stále co říci. A podle toho to u nás taky vypadá. Čest práci soudruzi !!!

grr 10.9.2008 15:43

překrásná stavba

by si opravdu zasloužila lepší konšele. Leč v Brně papalášstvo neustále sní o Kaplického čemsi "neuvěřitelném, zeleném", co ještě nestojí a ani na to nejsou peníze, místo aby se starali o to, co už stojí, neboť je to též "neuvěřitelné", i když bílé. Nejspíš za tu neschopnost a hlavu v oblacích může místní slivovice a tahanice, kdo tu zakázku urve.

Pytel 9.9.2008 12:01

pomník

I když se nad tím zamýšlím čistě ideologicky, tak mi stále nevychází jednoznačné rozhodnutí, zda ten dům zbořit jako symbol kapitalistické hospodářské anarchie a neschopnosti organizovat společenskou výrobu dvacátého století, z ní vyplývajícího nesmyslného kapitalistického plýtvání a  přepychu v době, kdy se svět nořil do nejhlubší hospodářské krize všech dob (a kdy Masaryk nechal střílet do dělníků), nebo ho naopak zachovat jako Miesesův pokus aplikovat ryze pokrokovou technologii i v takových reakčních podmínkách.

Oprava a přesunutí části OÚSŘ Magistrátu do budovy by asi bylo nejlepší ze špatných řešení.

Oprava není otázkou peněz, nýbrž dělby práce. Neschopnost tu budovu opravit je spíše důkazem zkorumpovanosti a zpolitizovanosti celé záležitosti než "nedostatku peněz".

Pytel 9.9.2008 13:47

Re: pomník

Miesův. Ten překlep připomíná Misese, což byl narozdíl od Miese neuvěřitelný reakcionář :-)

Dachs 9.9.2008 14:13

Re: pomník

Tak, tak. Zbourat a postavit na místě něco pěkného, třeba z nějakého katalogu. Pořádný plechy a okapy (pozinkovat a pak natřít na zeleno):-P a taky střechu z umělé hmoty a plastová okna a růžovofialovou fasádu a zámkovou dlažbu a zlatý kliky a do těch plasťáků pěkný zlatý rámečky a plot z prefabrikátů atd.,atp. fantazii se meze nekladou, stačí se rozhlédnout kdekoliv v ČR.

bara 9.9.2008 15:15

Dobře se ti škatulkuje?

Se asi budeš divit, ale spíš řeším problém, aby mi při kolaudaci schválili to vápno na fasádě a uznali, že dubový kastle opravdu maj dostatečnej tepelnej koeficient, a že ten keramickej kanál v zemi opravdu nebudu překopávat a překládat znova za plastovej, a že skutečně, ale opravdu trvám na té litinové vaně...   Možná se na to nakonec vykváknu a tiše v tom dožiju i bez kolaudace ;-(

Nicméně nevidím nic špatnýho na tom, když řeknu, že se mi ta vila v Černejch Polích nelíbí. Vlastně nikdy v tom nikdo opravdu nežil a pochybuju, že je to k zamýšlenému účelu vůbec vhodný, každopádně čas to zatím nijak neprokázal. Já osobně bych v tom bydlet nechtěla, ani kdybych na provoz (který při dnešních cenách energií nebude zanedbatelný) desetkrát měla.

Dachs 9.9.2008 15:49

Re: Dobře se ti škatulkuje?

Takovými vynálezy strašit českého úředníka na stavebním odboru? 8-o Co se té vily týče, to přece není o tom, zda se tam dá či nedá bydlet, ostatně to lze při prohlídce návštěvníkům sdělit jako perličku. Jde o to, že to 18 let zbytečně chátrá a srovnání s osudy Müllerovy vily ve Střešovicích sedí, ono to Brno je prostě malovelkoměsto kde je třeba řešit zejména posun nádraží za 20 miliard než nějaké opravy židovských extravagancí...;-(

Jura Jurax 9.9.2008 16:49

Re: Re: Dobře se ti škatulkuje?

No, musím se Brňáků zastat. Ono tady spíš jde jednak o dávný šlendrián - podmáčené základy z prasklého potrubí dlouho neopravovaného - druhak o žabomyší spory architektů a firem, za nimiž je čertvíco - ale nejspíš prachy. A samozřejmě neschopnoust auředlníků majitele objektu - města Brna. Ne každý barák holt má štěstí a zastání jak Müllerova vila.

No a posun nádraží v Brně řešit třeba; dokonce bych řekl že naléhavěji než zmíněnou vilu. Jezdíte často vlakem do Brna na hlavní nádraží? Nebo z Brna z téhož? Jak se Vám nádraží a okolí líbí?

bara 9.9.2008 16:55

Re: jde jednak o dávný šlendrián ... druhak o žabomyší spory architektů a firem, za nimiž je čertvíco - ale nejspíš prachy.

tak tak. Hlavně o ty prachy. A tak dlouho budou otravovat, až to spadne samo a bude klid :-P

bara 9.9.2008 17:22

Re: Jak se Vám nádraží a okolí líbí?

Do Brna už dvacet let jezdím každej den vlakem a pevně věřím, že nám tu rolu pěkně v centru zachovaj minimálně pro příměstský vlaky :-)

A koneckonců, ta budova je pěkná a funkční  http://brno.bloguje.cz//img/dscn2367.jpg

bara 9.9.2008 17:42

Re: Jak se Vám nádraží a okolí líbí?

Do Brna už dvacet let jezdím každej den vlakem a pevně věřím, že nám tu rolu pěkně v centru zachovaj minimálně pro příměstský vlaky :-)

A koneckonců, ta budova je pěkná a funkční  http://brno.bloguje.cz//img/dscn2367.jpg

Pragensis 9.9.2008 15:21

Re: Re: pomník

To je ono a přestěhovat tam bývalé Muzeum Kl,Gottwalda. To by byla pro brńáky správná turistická atrakce. 

Jura Jurax 9.9.2008 16:52

Re: Re: Re: pomník

Instalujte si tohle muzeum v Praze, my se tam z Brna nebudem jezdit dívat ... ;-)

Jura Jurax 9.9.2008 17:00

Re: pomník

Pytle, první odstavec je kouzelný - přímo na mne dýchl marxákem, jak nám jej před v roce 1971 po konzolidaci kontrarevolucí rozvrácených kateder marxismu-leninismu opět začali přednášet kovaní, ideově pevní soudruzi. A za rok a půl nato stejně mluvit politruk našeho odloučeného praporu ... skoro jsem slzu zamáčkl, že ty kydy zase aspoň čtu ;-P

Jakub S. 9.9.2008 23:21

"Masaryk nechal střílet do dělníků" - to snad, ještě dnes, tyhle nesmysly - ?

Jsi komunistický VUMLácký pytel nenávisti a primitivismu.

tgvice 21.9.2008 12:30

Re: pomník

K mnoha příspěvkům zde: Budu-li vycházet z logiky jejich argumentace, pak měli naši předkové zbourat např. chrám sv. Víta místo jeho dostavby. Taky býval ve všelijakém stavu a stavěli ho zastánci tmářské a zpátečnické ideologie. Nebo snad ne? Tugendhatka je přece naprosto unikátní stavbou!!!

Pavla B. 9.9.2008 8:44

S tou restitucí to bylo IMHO trochu jinak., ale to je fuk

Brno udělalo chybu, že vilu dle restitučních zákonů Tugendhatovým nevnutilo, mohlo si ušetřit řadu nepříjemností a třeba by teď vila byla už v pořádku.....

ok 9.9.2008 8:33

a co Pankrác???

No to je moc pěkné, že se tu zabýváte jednou jistě pěknou vilou. Ale co barbarské mrakodrapy na Pankráci, co kriminálnické změny územního plánu Prahy? Ty změny územního plánu jdou důsledně po všech zelených plochách v Praze. K tomu mlčíte?

Corsini 9.9.2008 8:51

Re: a co Pankrác???

Podditul článku je "Oprava Tugendhatovy vily" což by i čtenáři slabšího intelektu mělo napovědět, že ten článek nebude o mrakodrapech na Pankráci nebo územním plánu Prahy.

takydobrej 9.9.2008 11:11

Re: Re: a co Pankrác???

Mile ok. Asi to tu prilis nesledujete, jinak by Vam bylo znamo, ze pan Lukes ma mrakodrapy (dnesni i budouci) na Pankraci velmi rad, nebot je svetovej.

Take by jste si asi vsiml ze, jako i dnes, ma vcelu pod kapotou, zvanou Kaplickeho knihovno. At pise o cemkoliv (dnes o Tugendhat vile) na Mistra a jeho letenske dilko vzdy dojde.

Karel 9.9.2008 22:37

Re: a co Pankrác???

A co čekáte, když bydlíte ve městě? Výhled do lesa?

PPP 9.9.2008 8:05

v blízkosti

Také bydlím kousek od té slavné vily. V její těsné blízkosti lze pozorovat řadu rodinných domků, které jsou nesrovnatelně levnější. Přesto jsou v dobrém stavu, neujíždí a nepraskají. Levné okapové roury z pozinkovaného plechu odvádí dešťovou vodu do kanalizace a ne do omítek, na rozdíl od měděných klempířských prvku na vile. Takže ono to jde udržovat a bez miliard.

Jura Jurax 9.9.2008 16:40

Re: v blízkosti

Jenže ono se to neudržovalo, anžto to bylo a nakonec furt je státní!

Beda 9.9.2008 7:17

Smutne, ale priznacne.

Doklad toho, ze verejna sprava neni schopna se o veci radne starat a pokud se ji neco povede, je spise nahodou.

Franta z Brna 9.9.2008 7:16

Těžko co dodat, že.

Vilu znám, bydlím kousek od ní a líbila si, tedy hlavně její umístění s výhledem na Špilberk a město pod ním. Jinak si vzpomínám, že od šedesátého roku se opravala snad třikrát. Vždy byla ale taková ošumtělá a popraskaná. Dle mého byla blbě postavená hned od začátku a na svahu ujíždí. Nejsem ale stavař, takže je to můj dojem. Stejné je to s kavárnou Era, která je kousek od vily, také šedá krabice a to se kritizují paneláky, že. No třeba se dožiji něčeho lepšího, ale ať ty opravy platí někdo jiný než já ze svých daní.

bara 9.9.2008 8:50

Re: Dle mého byla blbě postavená hned od začátku a na svahu ujíždí.

Tak nějak :-) Barák, kterýmu nevydržej základy ani sto let, je špatně postavenej barák, prostě nekvalitně provedená stavba. A s její historickou cenou si nejsem jistá, projekt byl možná zajímavej, ale pokud to není profesionálně a kvalitně technologicky zrealizováno, tak je to to stejný, jako by sis načrtl obraz, a pak ho neuměl namalovat  (použil bys špatnej podklad, netrvanlivý barvy, který za pár let úplně vyšisujou, štětec by zanechával chlupy... ) - měl by takový obraz nějakou hodnotu???

Dobrej barák musí s minimální údržbou přežít několik staletí, kámen je prakticky věčnej,  viděla sem staleté krovy, dobře vypálená hlína je taky téměř nezničitelná...

AndyO 9.9.2008 9:47

Re: Re: Dle mého byla blbě postavená hned od začátku a na svahu ujíždí.

a že se tedy město o ten špatnej barák, notabene když ho stát a následně město de facto ukradlo, tak hrdlí...nechť ho vrátí pravému majiteli a má po starostech.

bara 9.9.2008 9:58

Re: Re: Re: Dle mého byla blbě postavená hned od začátku a na svahu ujíždí.

co mě se týče, tak bych jim to vrátila hned, pokud na to vrácení maj nárok dle platné legislativy (tj. byl jim odebrán po roce 48).

Jestli na něj nárok nemají, pak si myslím, že to má město nějak rozumně vyřešit, aby to nehyzdilo jinak celkem pěknou čtvrť. A pokud má ten projekt (myslím jako tvar domu atd.) takovou hodnotu jak se povídá, tak by při dnešních technologiích asi přišlo nejlevnějc to zbourat a podle původního projektu postavit znova a pořádně. Prostaví se tady každej rok hafo městskejch peněz, tak když je to tak "nenahraditelně krásný", budiž, zas tak velkej barák to není, aby si ho druhý největší město ve státě nemohlo dovolit postavit ;-)    

bara 9.9.2008 10:00

Re: Re: Re: Re: Dle mého byla blbě postavená hned od začátku a na svahu ujíždí.

jo, a třeba by nám na to i přispěli ze zahraničí, když je to v ÚNESCO :-P

Bohata 9.9.2008 10:23

Re: Re: Re: Re: Re: Dle mého byla blbě postavená hned od začátku a na svahu ujíždí.

Špatně založený ten barák je ,ale představte si co už vynesl peněz nějakým brněnským expertům a památkářským záchranářům.Ti se jenom třepou aby bylo pořád cosi k posuzování.

Kdysi se rozkopávalo nádvoří zámku Slavkov(96-7),že prý se musí zjistit základy minulých staveb a přitom ve Vídni byla k dostání kniha ve které bylo toto všechno v původních nákresech z doby výstavby.Ta kniha stála 1000 šilinků a slavkovská radnice o ní věděla.Památkáři kutali dva roky a viditelně bylo znát ,že chtějí kutat co nejdéle.Z Brna kousek,hospoda nedaleko tak kde takový šolich seženete.