20.6.2019 | Svátek má Květa


MOBY DICK: Trpělivost s demokracií

24.8.2013

Turistická zloba, ultrafialový protest, syrská chemie, vypuštění Sněmovny a zrádná Chelsea.
************************************
Sobota 17. srpna

Do Česka přichází babí léto.

U Králík na Orlickoústecku proběhla v rámci každoročního Dne sil podpory Armády ČR ("Akce Cihelna") vojenská historická ukázka, zobrazující Ostravskou operaci z r. 1945. 25 000 diváků svým hlasováním rozhodlo, že ji letos vyhrál wehrmacht.
Mrtvá Kočka: "Asi ta podpora AČR nebyla patřičně silná…"

Nejlepší marmeládu na světě dělá Blanka Milfaitová v Novohradských horách, a to nejen z citrusů, ale i z borůvek, hrušek, rybízu, brusinek, meruněk, dýní a jahod, vy chytráci z Brusele!

Jannis Sturnaras (ministr financí, Řecko) odvolal ředitele privatizační agentury Steliose Stavridise.
Stelios privatizoval řeckou státní loterii OPAP do rukou česko-řecké investiční skupiny Emma Delta, kde má podíl i český investor Jiří Šmejc (exPPF).
Stelios pak několikrát použil soukromé letadlo Jorgose Melisanidise (nový spolumajitel OPAP, Šmejcův obchodní partner).
Stelios pak vyletěl z agentury. Bez padáku. Jako druhý ředitel během půl roku. Na privatizaci OPAP se nic nemění.

Mário Armando Ramirez Trevino (alias X-20 alias Plešatý, boss drogového Cartel del Golfo, jenž obhospodařoval komodity jako kokain, marihuana a násilí) byl zadržen v Mexiku nedaleko hranic s Texasem (USA). Někdo si vydělal $5 milionů odměny, kterou na Iks Dvacítku vypsala US Agentura pro potírání narkotik.

České cestovní kanceláře zkrátily pobyt v Egyptě asi u 10 % ze svých 5000 klientů. Neohrožení turisté jsou značně rozhořčeni: Ani v Hurghadě na pobřeží Rudého moře, ani v sinajském Sharm ash Shaykhu nepokoje nejsou! Toliko výjimečný stav a zákaz vycházení po setmění. V zemi bylo za poslední dny zastřeleno jen tisíc lidí, vypáleno 50 policejních stanic, 30 kostelů a pouze pár hotelů. Ale jen těch, co patřily křesťanům.
Žena Moby Dicka: "Přičemž Češi žádní křesťani nejsou."
Mrtvá Kočka: "Zkus to vysvětlit v noci někomu se zapálenou zápalnou lahví v ruce."

Čínský rozhlas v českém jazyku hlásí: V Pekingu skončilo finálové kolo mistrovství Číny v sudoku. Mistrovský titul získal Ťin Cche. Z osmi finalistů bude vybrán čínský reprezentační tým pro říjnové mistrovství světa v sudoku, které se bude poprvé konat v Číně.

Čínská policie oznámila rodině Kuo Fej-siunga, že se o svého příbuzného nemusí bát, neb je již od 8. srpna v zákonné vazbě. Dopustil se trestného činu "narušování veřejného pořádku". A to tím, že vedl kampaň za demokracii a lidská práva.
Žena Moby Dicka: "Demokracie a lidská práva narušují veřejný pořádek?"
Mrtvá Kočka: "To říkal už soudruh Hitler."
Žena Moby Dicka: "Asi záleží na tom, jestli chceš mít Ordnung, nebo demokracii."
Moby Dick: "Nejspíš bychom na to mistrovství světa v sudoku neměli jezdit…"

Neděle 18. srpna 2013

Karnevalovým průvodem skončil tradiční duhový festival Prague Pride. Mezi jeho dvaceti tisíci účastníky byly zastoupeny skutečně všechny barvy duhy: 30 % z nich bylo hetero.
Duhovému veselí předcházel Pochod pro rodinu, svolaný Mladými křesťanskými demokraty a konzervami z Akce D.O.S.T. Tento Pochod proběhl pod záštitou kardinála Dominika Duky (církev římskokatolická) a senátora Jiřího Čunka (církev lidově demokratická).
Žena Moby Dicka: "Ze všech barev duhy jen ta fialová."
Mrtvá Kočka: "Spíše ultrafialová."

"Já jsem dostal informace, na základě kterých jsem musel jednat, a pana Šmerdu jsem z toho místa odvolal." (Martin Pecina, bolívarský ministr vnitra přechodné nedůvěryhodné Zemanovy vlády v demisi, k odvolání exministra dopravy Radka Šmerdy z dozorčí rady České pošty, v Otázkách VM.) Tajnosnubný bolí-Pecina odmítl specifikovat povahu oněch informací.
Mrtvá Kočka: "Když o tom nesmíte mluvit, tak ani nenaznačujte!"
Šmerda i nadále vede poštovní tiskárnu cenin, dceru České pošty.

Detektiv Jiří Mazánek a návladní Jan Kořán z Vrchního státního zastupitelství v Praze vyslechli ve washingtonské kanceláři FBI Victora Jackoviche (Jackovich International, prezident konzultační firmy, která se podílí na amerických vojenských zakázkách). Podle Respektu tento respektovaný a mnohokrát oceněný US exdiplomat dosvědčil, že si Marek Dalík (exporadce a (ex?)kamarád Mirka Topolánka, expremiéra (ODS)) řekl při jednání s firmou Steyr v r. 2007 o úplatek ve výši 18 milionů € v kauze transportérů Pandur. AČR tehdy chtěla nakoupit 107 transportérů za 14,4 miliardy korun, takže by se jednalo o všimné ve výši pouhých asi tří procent.

Dalík je od října minulého roku obviněn z podvodu. Nikoli z korupce, protože jakožto poradce premiéra Topolánka, jehož vláda nákup nakonec schválila, nemohl tento kšeft jakkoli ovlivnit. Jeden transportér přišel na 134 milionů Kč, zatímco Portugalsko platilo asi 40 milionů Kč. Česká varianta dle tehdejšího ministra obrany Martina Bartáka (a pozdějšího náměstka ministra financí Miroslava Kalouska za ODS) byla dražší proto, že dostala dodatečné pancéřování. Díky tomuto vylepšení ztratilo vozidlo schopnost plavat a bránit se – byly totiž zakryty původní boční střílny…
Mrtvá Kočka: "Takže proto AČR na Cihelně prohrála s wehrmachtem?"

Vláda premiéra Jiřího Paroubka (exČSSD, dnes LEV21) původně schválila nákup 199 kusů Pandurů. Firma Steyer uvolnila na podporu tohoto prodeje asi 1,4 miliardy Kč, kterými vládnul zlobbista Jan Vlček. Zástupci Steyru s ním podepsali slouvu, aby je zkamarádil s tehdejším, později zázračně zbohatnuvším premiérem Standou Baby Grossem (prý v ČSSD osoba toho jména nikdy nebyla).

Žena Moby Dicka: "Ale nakonec ty naše Pandury zase nejsou tak špatný."
Moby Dick: "Gripeny jsou taky skvělý."
Mrtvá Kočka: "Ale mohly být levnější – o ty úplatky!"

Muslimské bratrstvo odmítá jakékoliv spojení s teroristy. Transparenty na jeho shromážděních, oslavující Al-Kejdu, vyjadřují pouze osobní sympatie některého ze čtvrt milionu bratrů.
"Je to početná skupina lidí, kteří se podíleli na revoluci, neměli bychom je zahnat do podzemí." (Hani Shukrulláh, káhirský novinář.)
Žena Moby Dicka: "A když si někdo demokraticky schválí totalitu…"
Moby Dick: "…tak je to konec demokracie."
Mrtvá Kočka: "Před čímž nezachrání ani nástup vojenské vlády."

Adam Gadanh, "americký příznivec" Al-Kejdy, vybídl arabský lid k vraždám západních diplomatů. Vyzval bohaté muslimy, aby teroristům za tuto Alláhulibou činnost vypláceli tučné doměny. Pan Gadanh již nebydlí v USA, přesídlil do Dubaje. Za jeho dopadení vypsali Amíci odměnu milion dolarů.
Žena Moby Dicka: "Zvýšila bych to na pět milionů."
Moby Dick: "U Plešouna se to osvědčilo."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickNaděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.