21.7.2018 | Svátek má Vítězslav


GLOSA: Na okraj jedné faty morgány

26.6.2017

Nejvyšší duchovní představitel íránského režimu pronesl ve čtvrtek 22/6 větu, která patří do kategorie přání otcem myšlenky. Alí Chameneí pravil: Není pochyb o tom, že budeme svědky zániku sionistické entity.

Sionistickou entitou je míněn Izrael – a ten aby se začal bát. Nejvyššímu z ajatolláhů bude totiž v červenci osmasedmdesát. Moc času na likvidaci Izraele mu tedy nezbývá.

Ale dosti žertů. Chameneí se tak, jak uvedeno výše, vyjádřil podle serveru Jpost.com u příležitosti muslimské antiizraelské provokace, kterou je Al Quds Day – tamní verze Dne Jeruzaléma. Koná se vždy poslední pátek svatého měsíce ramadánu, letos tedy 23. června.

Při četbě této zprávy jsem si vzpomněl na dárek, který mi před nedávnem přivezl z Jeruzaléma můj švagr. Jedná se o triko se zajímavým potiskem, který je k vidění níže.

st1

1/ Autor blogu v triku z Jeruzaléma. Co je na něm napsáno najdete v detailu na obr. 2. (Foto: archiv autora.)

st2

2/ Autoři potisku trika uvádějí: Civilizace, národy a říše, které se snažily zničit židovský lid. A v tabulce nabízejí tento přehled: Starověký Egypt - zmizel, Pelištejci -zmizeli, Asyrská říše - zmizela, Babylonská říše - zmizela, Perská říše - zmizela, Makedonská říše - zmizela, Římská říše - zmizela, Byzantská říše - zmizela, křižáci - zmizeli, Španělské impérium - zmizelo, nacistické Německo - zmizelo, Sovětský svaz - zmizel. Pouze u Íránu úplně dole jsou otazníky. Jak patrno, v Izraeli pohlížejí na iluze o zničení svého státu docela jinak než íránský ajatolláh zalykající se nenávistí. Ostatně o Chameneího úrovni svědčí i karikatura na obr. 3. která je převzata z jeho webových stránek. (Foto: archiv autora.)

st3

3/ Seznamte se: íránská fata morgána. Z webových stránek ajatolláha Chameneího. Ten živí falešné naděje, že zničit Izrael je takto snadné. Měl by si prohlédnout potisk trika na obrázku č. 2.

Stejskal.estranky.czDiskuse


J. Vintr
10:58
26.6.2017

J. Lepka
10:26
26.6.2017

počet příspěvků: 2, poslední 26.6.2017 09:07

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.