27.5.2018 | Svátek má Valdemar


EGYPT: Sama zatčena

24.4.2014

Ve své zemi je známou zpěvačkou a břišní tanečnicí. Vlastně nejen známou, ale pro mnohé kontroverzní. Otevřeně vystupovala proti Mursímu a Muslimskému bratrstvu. Stejně tak otevřeně podporuje maršála Sisiho a armádu. V neděli (20/4) ji policie sebrala.

Jmenuje se Sama El Masriová, žije v egyptské Gíze a do policejní vazby se dostala kvůli satelitnímu TV kanálu Felool. Na čtyři dny. Televizi údajně vlastní a vyšetřovací vazba na ni byla uvalena nikoli kvůli obsahu programu, ale proto, že Felool vysílá bez licence. Pikantní na tom je, že sídlo má v Jordánsku, proto egyptské úřady nemohou proti satelitní distribuci kanálu zakročit. Stanice tedy vysílá dál a čistě teoreticky by Masriová mohla její program sledovat v policejní cele.

Umělkyně je známá svými vyhraněnými názory: nejen vůči Muslimskému bratrstvu, ale také vůči prezidentu Obamovi, kterému nemůže zapomenout jeho zdrženlivý postoj vůči Sisimu a jeho protimursíovské akci z července 2013 – a naopak vstřícný postoj vůči svrženému prezidentovi.

Nepřátele nemá pouze mezi islamisty. Právník Mortada Mansúr, který předminulou neděli oznámil, že bude kandidovat na prezidenta, aby to po týdnu vzdal, podal na Masriovou trestní oznámení kvůli šíření obscénnosti, urážce na cti a pomluvě. Není ale jasné, jestli její zatčení s tímto obviněním souvisí.

Před časem obletělo internet video (viz níže), které je typickou ukázkou její tvorby. Při jeho shlédnutí si západní divák může udělat obrázek o tom, jaké výrazové prostředky Masriová používá.

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Diskuse


S. Rehulka
15:45
24.4.2014

P. Maleček
6:57
24.4.2014

E. Sevrát
12:30
24.4.2014

počet příspěvků: 3, poslední 24.4.2014 03:45

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.