25.4.2019 | Svátek má MarekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: UblíženostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 109, poslední: 20.2. 2019 17:12, přehled diskusí

Není mi příliš jasné, co tím chcete říct,:
Autor: F. Houžňák Datum: 20.2.2019 17:12

tak odzadu: jak už jsem byl tady několikrát psal, takové psíchology, jako jste vy, miluji, co dokážou z pár řádek na nějakém pitomém chatu odhadnout, v jakých kategoriích někdo uvažuje nebo neuvažuje. Že předřečník Rusy potažmo Sověty nenávidí, když píše tak, jak píše, je vcelku jasné, nemyslíte? No a co měl Stalin spočítané? Míníte, že se domluvil s Hitlerem, že jako Hitler přepadne SSSR a prohraje válku, aby Stalin mohl rozšířit vliv SSSR? A co to má co dělat s morálkou, nechápu. Morálku káže předřečník, ne já. Vy se domníváte, že se Sověti, když hnali Němce, měli zastavit na hranicích SSSR a nechat nácky, aby se vzpamatovali, a nechat nás, tedy Čechy, Hitlerovi? Zvonku to tak rozhodně vyzerá. Prostě pro vás je zjevně taky Německo ten hodný a Sověti potažmo Rusové ti zlí, co nás přece neosvobodili, ale zlovolně koncem války obsadili, a proto máme plné právo na ně a na jejich hroby plivat. Chápu.

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.2.2019 0:43

No, ono především by nás vyvraždili Němci, pokud by nějak uhráli konečné vítězství ... Sověti by byli připraveni k útoku na západ cca v roce 1942 ... prý ...

No, jestli Drápal trpí pocitem ublíženectví, je to jeho:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.2.2019 7:15

věc a měl by s tím něco dělat. "My Češi" žádným takovým pocitem netrpíme a je od Drápala povýšenecké a arogantní, když prohlašuje, že jeho pocity jsou všeobecně platné. "My Češi" máme spíš pocit nasranosti na evropskounijní bolševiky, které Drápal nevidí.

No, co se týče :
Autor: R. Langer Datum: 19.2.2019 6:23

toho cestování - kdo mohl za to, že se nemohlo cestovat? A teď máte strach, že kdybychom vystoupili z EU, že bychom zase nemohli svobodně cestovat? A kdo by za to podle vás mohl v tomhle případě? Ano, pořád ti samí. Ale tentokrát pro změnu ti zvenku. Myslíte, že je dobré být s takovými v jednom spolku? Jak sám píšete, dřív jste k nim chodil na výslechy, a teď s nimi chcete zůstat v jedné partě? Je to tentokrát podle vás "menší zlo" než tehdy?

Asi nechce:
Autor: P. Urban Datum: 19.2.2019 7:04

Řekl bych, že pan Drápal chce tímto článkem, mimo jiné, říci dvě věci. Za prve, že vládci dnešní EU, ať už si o nich myslíme cokoliv, jsou jiná parta, než vládnoucí komunisté v někdejším Československu. Za druhé, že bychom měli dělat něco pozitivního: Pokud se pořád jen ublíženě vymezujeme, pak sice budeme perfektně vědět, kdo za to může, ale bude to na houby.

Mimochodem, v Evropě i České republice roste odpor proti, řekněme, příliš volnému pohybu osob směrem do Evropy. Pokud je mi známo, zatím nikdo neřekl, že by tento odpor organizovaly party normalizačních komunistů. Ale kdo by jinak byl proti svobodnému cestování, že?

To je pravda, je to jiná parta,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.2.2019 7:18

není tam ani Biľak, ani Husák, ani Štrougal. My hlupáci si ovšem myslíme, že tam tihle tři sedí, že ano.

Re: Asi nechce:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.2.2019 9:01

Opravdu jsou to jiná parta? Maoista, členka rudých brigád, členové mladých komunistů či "revolucionáři" ze sedmdesátých let, funkcionářka FDJ...Ti dnes přece vedou EU!

No, mohl by za to Putin a jeho hackeři,:
Autor: F. Houžňák Datum: 19.2.2019 7:16

kdo taky jiný, že ano.

Žijeme v krásné zemi:
Autor: K. Kovařovic Datum: 19.2.2019 6:11

Ano a ta naše krásná zem byla vybudována a udržena našimi předky. Autor píše, jak města zkrásněla. To je pravda, ale zkrásněla na dluh. Dnes si půjčíme na to, co bude vidět a omalujeme fasády. A co údržba mostů, která není vidět, která se neprovádí až do současného úděsného stavu bourání mostů. Pane autore, po té naší krásné vlasti se nedá jezdit. Brzy nebudete moci překročit naše řeky po žádném mostu. Tak to je.

Re: Žijeme v krásné zemi:
Autor: Z. Lapil Datum: 19.2.2019 16:52

S těmi mosty je otázka, moc-li statici a politici po tom průšvihu v Janově panikaří. Protože ono to fakt není jednoduché, posoudit za pár drobných věc, o které toho moc nevíte.

Taky je pravda, že se přešlo na nové normy; mosty neumím, ale v klasické stavařině je to občas dost znát, takže si dovedu představit, že to, co dřív vyhovělo, dnes nevyhoví.

To není "pocit" ublíženosti.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 19.2.2019 5:03

To je skutečné ubližování. Gender, blbiny, GDPR, ekonomické nevzkvétání, nevratné přebírání rozhodovacích pravomocí, atd,atd......, to jsou skutečnosti a ne pocity. Podle jednoho velkého Evropana autor propásl příležitost držet hubu.

Re: To není "pocit" ublíženosti.:
Autor: P. Urban Datum: 19.2.2019 7:06

Je-li možnost držet hubu příležitostí (kterou autor plně nevyužíval ani za komunistů), tak proč ji tady nevyužijete Vy?

Re: To není "pocit" ublíženosti.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 19.2.2019 7:20

A proč Vy ne?

Re: To není "pocit" ublíženosti.:
Autor: P. Urban Datum: 19.2.2019 17:05

Já tuto příležitost nehlásám.

:
Autor: J. Prikner Datum: 19.2.2019 2:30

Jak kdo. Cestování po unii něco stojí. Pokud mám našetřené, pak inflace pravidelně ukusuje z možností. Nemám-li finanční polštář, pak z korunové penze moc eur nepořídím. I v Česku je pobyt čím dále dražší. Pobyt lázních cca 10 dní stojí pro 2lidi 12 -20 tisíc. Provoz auta je čím dále dražší : pojištění 10000/rok, provozní opravy taky tak, benzín 32/l , jen umytí auta 2000, moc si vyskakovat nelze. Byt mám vlastní, daně a údržba, pojištění 25000 /rok, elektřina, plyn, telefon, voda 50000/rok. Dále musíte být živ za potraviny taky asi 50000/rok. Je to krásný, plný život v kolonii naší EU.

Rok,

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 19.2.2019 13:00

No jo, za komunistů to bylo zadarmo, že? Mytí aut byla běžně dostupná služba a u veksláků jste si koupil marek, co hrdlo ráčilo. Bratru za 2,50 za kousek, srovnáme-li plat tehdy a teď.

Prosím - nedělejte ze sebe hlupáka.

EU je náš domov.:
Autor: J. Svoboda Datum: 19.2.2019 0:41

Výborný, výstižný a pravdivý článek.V té vytrvalé protievropské masáži ze všelijakých anonymních účtů a obskurních webů je to příjemné konstatování.

Re: EU je náš domov.:
Autor: J. Schwarz Datum: 19.2.2019 9:04

Proč se neodstěhujete do některé ze zemí "tvrdého jádra"?Pak nebudete muset mít obavy z možného vystoupení své země z EU!

Váš domov ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.2.2019 22:39

Můj NE !