22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Daň za blbostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 67, poslední: 7.11.2018 6:20, přehled diskusí

Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: M. Hoblík Datum: 28.10.2018 8:48

Limonádu budeme srkat papírovými brčky a v uchu se budeme šťourat dřevěnými tyčinkami, na které porazíme lesy. Stavební materiál budeme nadále balit do smršťovacích folií, polystyrenem obalíme domy a na širé moře budou nadále holandské lodě vozit veškerý, najmě plastový odpad. Komunisté chtěli poručit větru, dešti, ale takoví debilové jako komisaři EU nebyli ani zdaleka! Ochrana přírody naruby?

Re: Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: M. Mikulec Datum: 28.10.2018 8:56

Presne. Proto se mi nelibi, ze je zase peskovan konecny spotrebitel. Velky byznys je jako vzdycky v klidku a jeho ekonomicky rust musi zustat zachovan. To je mantra dnesni doby. Jako s cigaretami a se vsim dalsim: proc se to tedy nezakaze vyrabet?

Re: Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 28.10.2018 11:18

Komisaři jsou blbci, vy nám předvedete, jak donutíte lidi neházet plasty do příkopu, tak začněte :o)

Pěkný den.

Re: Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: J. Schwarz Datum: 28.10.2018 13:50

Typický žvást člověka s nickem končícím číslem. Proč by měl vadit polystyrenový obal na jídlo a předmětem obdivu být polystyrenem obalený "pasivní" barák, na který se použije polystyrenu 1000x víc? A vadí čisticí plastové tyčinky, nevadí smršťovací fólie v řádově větších objemech?

Re: Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: M. Prokop Datum: 28.10.2018 17:00

Dovoluji si podotknout, že zde znám minimálně tři nicky končící číslem (zřejmě registrace telefonem), kteří vůbec nejsou blbci.

Takže i v případě tohohle nebude důvodem to číslo. :-P

Re: Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: P. Rada Datum: 28.10.2018 11:31

Dost možná jsou proti Vám pane Hobléíku komisaři geniové.

Je to ostatně vidět už s propastné rozdílnosti obsahu a smyslu textu autora a Vašimi úvahami.

Re: Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: L. Novák 475 Datum: 28.10.2018 17:46

Jo, géniové jako ty... :-P

Re: Komisaři EU jsou geniové!:
Autor: R. Langer Datum: 7.11.2018 6:09

Ne, jsou to Zelení sedmilháři jako ty.

Koupil jste, Astone,:
Autor: M. Malovec Datum: 28.10.2018 8:26

monitor za několik desítek tisíc a po pěti letech byl nucen díky namontovaným (to slovo na k mi server nebere) kazítkům jako neopravitelný ho vyhodi? Koupil jste v padesátých letech teelevizor a od vydržel třicet let? Technika jde dopředu, musíme růst a mít stále to nejlepší. Není nám pomoci. Vzývaný RŮST je naším Bohem. Přetat lze pouze katastrofou.

Re: Koupil jste, Astone,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 28.10.2018 11:21

1/ Věřit v kazítka jsou na úrovni věřit na chemtrails, vy chytrolne :o)

2/ Potěžkejte starou TV a LED TV. Co všechno se nemuselo vyplundrovat a zbytečně vyrobit a převážet, že?

Re: Koupil jste, Astone,:
Autor: J. Schwarz Datum: 28.10.2018 13:54

Máte pravdu, kazítka tam nejsou. Zato tam jsou namísto kovových součástek plastové, o několik korun levnější, jejichž průměrná životnost je spočtená trochu nad ty dva roky povinné záruky. A pokud jde o to zbytečné převážení tak mám dojem, že přes yyšší hmotnost starých monitorů ve srovnání s dnešními LED se toho převáží řádově víc...

Re: Koupil jste, Astone,:
Autor: R. Langer Datum: 7.11.2018 6:12

Hm, kazítka tam jsou. Jsou rovnou v technologickém postupu výrobku pod hlavičkou "plánovaná životnost". Ale to asi nechápete.

Re: Koupil jste, Astone,:
Autor: M. Prokop Datum: 28.10.2018 17:04

Co se týče růstu, je to prosté: většina lidí (s vyjímkou zelených) se chce zítra mít lépe než včera. No a to je ten RŮST.

S kurwítky je problém, obvykle je to prostě nejslabší, nejméně dimenzovaná součástka. Mohla by být dimenzována lépe, to ano. Neopravitelnost spočívá hlavně v ceně práce opraváře, obvykle vyšší, než je cena toho kterého výrobku. A optám se, vy byste dnes fakt koukal na třicet let starý televizor? Máte-li zájem, jeden bych ve sklepě skoro určitě našel.

Re: Koupil jste, Astone,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 28.10.2018 17:48

:-D :-D :-D

Re: Koupil jste, Astone,:
Autor: R. Langer Datum: 7.11.2018 6:20

Přesně. Typicky třeba u zdrojů použití o pár korun levnějších kondenzátorů, které se za 3 roky nafouknou a odejdou. Jde doslova o pár korun (pár jsou dvě). Oprava stojí při dnešních cenách víc než nový zdroj. I když u nás se ještě najdou jedinci, co si to jsou schopni vyměnit sami. Takhle se ale na "ekologickém západě" fakt nepracuje. Další kurwítko - "ekologická" stříbrná pájka. Takhle to vedou na západě takoví "ekologové" jako je tady ten prolhaný Zelený sedmilhář.

Není to tak dávno,:
Autor: J. Krásenský Datum: 27.10.2018 20:48

kdy nám ÚV EU nařídili liberální demokraté, aby se například veškeré pečivo balilo do mikrotenových sáčků? Pamatujete? V časech socialistické demokracie koloval vtip: "Socializmus se rázně vypořádá se problémy, které si sám způsobil." Liberální demokraté již dosahují kvality svých předchůdců.

Souhlasím s omezením plastů na nejnižší minimum.

Většina plastů ve světových oceánech nepochází z nepořádných spotřebitelů, ale z bouří, zejména z tropických bouří.

Re: Není to tak dávno,:
Autor: M. Prokop Datum: 27.10.2018 20:50

Bouře to mohou roznést nebo naopak koncentrovat, ale samotný výskyt v přírodě bych viděl spíš na ty spotřebitele.

Re: Není to tak dávno,:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.10.2018 21:09

Některé výrobce, obchodníky a některé zákazníky.

Na rovinu řeknu, pane Prokope, že slovo spotřebitel mi moc nesedí.

Nesype se to už jen do papírpytlíků, tak je bordel. Mlíko jsem nosil v bandasce.

Re: Není to tak dávno,:
Autor: L. Novák 475 Datum: 27.10.2018 22:17

Trvanlivé tehdy vůbec nebylo dostupné. To byl komfort, každé ráno do fronty pro mlíko s bandaskou... :-D To by vám dnes už EU/EK z hygienických důvodů nedovolila. ;-)

Re: Není to tak dávno,:
Autor: Š. Hašek Datum: 28.10.2018 10:44

Ale bylo, dodnes je - špek, sýr, kysané zelí, uzené, ....... . Samé nemoderní věci, je třeba baštit "avokádo zatavené v igelitu". Ale nebudeme se chytat za slovo. Souhlas s tím, že dneska Vám štrasbrusel přikáže si mejt ruce padesátkrát denně, tedy pokud šáháte na jídlo .......

Teď bude komfort, že si zaplatíme rozbory všeho - jestli tam nejsou zbytky igelitek. Dobře nám tak. A Indie si půjde dál svojí cestou ........ špatný vtip.

Re: Není to tak dávno,:
Autor: J. Krásenský Datum: 27.10.2018 22:13

To jsem si myslel též, než jsem viděl. jak náklaďák s tříděným plastovým odpadem trousil plasty po okolí, neb nebyl zakrytý plachtou. Nepopírám, že existují spotřebitelé debilové, ale tolik jich zase není.

Re: Není to tak dávno,:
Autor: P. Rada Datum: 28.10.2018 6:51

To není přímo o spotřebitelích ve smylu "debilů". Spíše jde o trochu zvrácené zaměření spotřební inteligence a ústup šetřivé mentality.

Inteligence která nahrává egu, pohodlnosti, pocitu nadřazenosti až bezohlednosti a tyto pocity prostupují dominantně dnešní civilizaci.

Nechce se nám měnit pohodlný systém nakup a vyhod a vydávat na změny svou energii.

Re: Není to tak dávno,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 28.10.2018 7:51

----- FakeNews ----

Povinnost balit při prodeji pečivo do mikrotenových sáčků po jistou dobu skutečně existovala, ale neměla s Evropskou unií nic společného. Toto kritizované opatření vyžadovala vyhláška českého Ministerstva zdravotnictví z roku 2002. Stanovovala pravidla pro zacházení s potravinami určenými pro prodej, aby „byla vyloučena rizika jejich kontaminace a po dobu prodeje byla zachována jejich zdravotní nezávadnost a jakost.“ Přeneseno do praxe to znamenalo balení pečiva do mikrotenových sáčků.

Kdopak to kam:
Autor: Š. Hašek Datum: 27.10.2018 13:49

dodával máslo v plastu, když místním stačilo do ruky nebo v papíru?

Ať to zaplatí ti samí, co mi nabízí fazolky z Maroka v plastobalíčku. V Bille. Když je mám o kus vedle do ruky a vyberu si. Jsou dražší, protože "je nepěstuje bruseleparta". Amusím popojít, že?

Momentálně to jsou dotační šíbři v brusele, co zas potřebují zalátat nějakou svojí díru. Obrátil bych se plně na Jourovou a Teličku.

A když turisti blejou na lodích kolem Lipari, protože nevydrží drncání, dostanou pytel z plastu. Lodník to hodí do moře. Maj bejt doma a houpat se na kolenou, když nevydrží houpání větříčkem. Za šichtu třicet tašek!!! Je to těžké .....

Zjednodušeno, zcela nevystihuje detaily.

Re: Kdopak to kam:
Autor: V. Braun Datum: 28.10.2018 13:28

Tak se odstěhujte do UK, to už brzo v EU nebude. Ae počkat, tam mají vlastně ještě přísnější předpisy.

Neviditelná ruka viditelně poškozuje:
Autor: M. Pivoda Datum: 27.10.2018 12:00

Petráček: "Každá civilizace se snažila zvyšovat užitnou hodnotu svých produktů – aby vydržely více a déle. Dnešní západní civilizace se rozhodla pro opačný postup ..."

Zvýšená užitná hodnota neznamená vždy jen to, že se vždy zvýší trvanlivost výrobku. V některých případech je zvýšení životnosti sice opodstatněné, ale jako obecné pravidlo to určitě neplatí.

Dnešní doba je doba intenzivně inovační. Takže s četnými výrobky s omezenou dobou použitelnosti se musí počítat. Když ale něco přeženete, tak to má vždy negativní důsledky.

Pokud jde o plasty: Vyvážení a vypouštění tisíců tun použitých plastů na širý oceán je vynikající příklad omezeného ekonomického myšlení.

Re: Neviditelná ruka viditelně poškozuje:
Autor: P. Rada Datum: 27.10.2018 12:21

Vesměs souhlas. Intenzivní inovace jsou obecně žádoucí - ale na druhou stranu by právě zdravě inovační v uzavřeném systému bylo, pokud by narůstala recyklovatelnost a nikoliv naopak.

:
Autor: M. Pivoda Datum: 27.10.2018 12:40

Požadavek na recyklovatelných je docela starý požádavek. Právě toto odkazoval například Ing. Mackerle svýma dětem z vězení před svou poptávku v době Heidrychády.

:
Autor: M. Pivoda Datum: 27.10.2018 12:42

Požadavek na recyklovatelnost je docela starý požádavek. Právě toto odkazoval například Ing. Mackerle svýma dětem z vězení před svou popravou v době Heidrychády.

Re: Neviditelná ruka viditelně poškozuje:
Autor: L. Novák 475 Datum: 27.10.2018 13:11

Dokážete definovat, co je to ta "užitná hodnota" a jak ji lze měřit? Marxistická politická ekonomie tento termín používá, ale změřit jej neumí. :-P

http://marxismus.cz/hismat/ekonomika2.htm