22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Zatím předběžné výsledky ve velkých městechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 1824, poslední: 7.10. 2018 23:09, přehled diskusí

Re: Na Kladně taky dobrej spolek :-):
Autor: P. Boublíková Datum: 7.10.2018 19:39

Četla jsem. I diskuse je dobrá :-)

Re: Na Kladně taky dobrej spolek :-):
Autor: P. Han Datum: 7.10.2018 19:52

V Brně už to jééééhttps://www.reflex.cz/clanek/volby-komunalni-volby-2018/90172/v-brne-uz-to-jeeee-aneb-cizinskeho-praha-sobe-natocila-bizar-roku-ktery-uz-nic-neprekona.html

Tak v Brně už to není, ale s Čižinským to bude v Praze...

Re: Na Kladně taky dobrej spolek :-):
Autor: J. Kombercová Datum: 7.10.2018 20:01

Video nenalezeno?

Re: Na Kladně taky dobrej spolek :-):
Autor: P. Han Datum: 7.10.2018 20:57

Tak ještě jednou.

https://bit.ly/2OKsUp6

Nebo tady.

https://www.youtube.com/watch?v=xP1-48RoxO0

Re: Na Kladně taky dobrej spolek :-):
Autor: J. Kombercová Datum: 7.10.2018 21:57

Dík.

To je drzost:
Autor: R. Neveselý Datum: 7.10.2018 19:17

od B. Svobody (ODS) ! Prý se na Magistrátu dlouho nic nedělalo... ehm.... kdo že to byl primátorem před Krnáčovou?

Re: To je drzost:
Autor: P. Han Datum: 7.10.2018 19:22

Na magistrátu se nic nedělalo zhruba od Béma. Komu to co přineslo, řešit nebudu, ale výsledky, i když předražené, byly. Pak dlouho nic. Svoboda by možná něco udělal, ale byl kriminalizován za věci, které vznikly dřív, než do toho křesla usedl.

Re: To je drzost:
Autor: M. Moravcová Datum: 7.10.2018 19:28

Navíc po Bémovi se nic nedělo a peníze se stejně ztratily. Za fíčoviny.

Re: To je drzost:
Autor: J. Venc Datum: 7.10.2018 19:29

Betonové truhlíky! Se udály.

:-)

Re: To je drzost:
Autor: J. Kombercová Datum: 7.10.2018 19:35

Kde ty skvosty architektury skončily?

Re: To je drzost:
Autor: J. Venc Datum: 7.10.2018 19:44

Netuším. Posledně jsem jich zaregistroval poměrně slušnou hromadu při průjezdu Smíchovem. Naskládány v elegantním trojřadí.

:-)

Re: To je drzost:
Autor: I. Mertl Datum: 7.10.2018 19:47

Na Smíchově u Lihovaru, možná i na jiném zapadlém místě.

Pane Mařáku,:
Autor: P. Han Datum: 7.10.2018 19:06

nezdá se vám, že jste tou svou epištolou k paní Varadínkové trefil kozla?

"Nacionalismus-národovectví je ideologie, která vznikla během francouzské revoluce. Patriotismu-vlastenectví je lidský pocit. Číňan žijící v ČR se může stát občanem ČR a také českým vlastencem, pro národovce však nikdy nebude autentickým Čechem."

Během Francouzské revoluce toho vzniklo i zaniklo dost, ale nacionalismus? Francouzi věšeli svou aristokracii za zpěvu Ça ira!, kde se nic o "etnickém francouzství" nepraví, a svého krále popravili za zpěvu Marseillaisy, která říká "Allons enfants de la Patrie, le jour de gloire est arrivé!". Francouzská revoluce učinila z nevolníků občany a z šlechty a kléru viselce na lucernách, ovšem nikoliv z etnických důvodů. Později, když se Francie musela bránit armádám okolních států, zase záleželo na tom, kdo se cítil Francouzem a ztotožňoval se s Francií, v tom čase tedy republikou, a kdo byl royalista až do té míry, že Francii zrazoval. Pořád je v tom spíš patriotismus, národnostně se Francouzi definovali pouze proti cizím armádám. A když se republika změnila na císařství, císařem se stal Korsičan.

Nacionalismus ve smyslu apelu na etnický původ a společný jazyk se uplatnil hlavně při sjednocování Německa, kde bylo nutno z Bavorů, Sasů, Prusů atd. vytvořit Němce a z Německého spolku císařství.

Re: Pane Mařáku,:
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 19:12

Nacionalismus je neutrální kulturně-evoluční hodnotou a je to pocit sounáležitosti lidí k sobě z různých důvodů, který neosobně vyústil ve vznik národních států. Národní státy jsou rovněž institucemi ideologicky neutrálními. Kdo jiný, než my, Češi, o tom může vědět více ? Dzp.

Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: M. Varadinková Datum: 7.10.2018 18:53

...Prezident přirovnal pražskou ČSSD k filmu Myš, která řvala. „To je takový starý americký film. A mě to vždycky tu myš připomínala pražská sociální demokracie. Vždycky byla nejslabší, a vždycky nejvíc řvala, kdo má být ministr a tak dále,“ uvedl prezident....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obrovska-facka-od-prezidenta-Zemana-v-primem-prenosu-Schytali-ji-Hollan-a-Poche-554425

Přesně tak tady totiž ještě nedávno řval Schořík: Ministrem musí být Poche, protože ministerstvo zahraničí má přece Praha!

A dopracovali to pražští socani tak hluboko, že už nemají ani ty radní v Praze:-))))

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: F. Nekolný Datum: 7.10.2018 19:01

Schořík se vypařil ! Jestli už nezakotvil u nějaké jiné strany ! S tím Pochem byl tvrdohlavý jak mezek.

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 19:07

Myslím, že nevypařil. Myslím, že je to Kolář s číslem... Dzp.

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: V. Hájková 383 Datum: 7.10.2018 19:18

Jako vždy - kecáte HOVADINY - pošuku!

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 20:32

Exaltovaná hus ? Dzp.

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: V. Hájková 383 Datum: 7.10.2018 19:17

Pan Schořík- se nevypařil- naopak jasně se tu vyjádřil, že nemá cenu v tomto hnojníku ztrácet čas!

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: V. Čermák 376 Datum: 7.10.2018 19:25

Zato vy si tady rochníte......

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: V. Hájková 383 Datum: 7.10.2018 19:35

Ani ne- snažím se to omezovat - právě teď mně těch pár minut stačilo :-)))

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 20:34

Exaltovaná hnojem páchnoucí hus ? Schořík byl anonym, vy hus... Dzp.

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: S. Lazárek Datum: 7.10.2018 19:20

Myslím, že to tu sleduje a že si stál za svým, byť jsem s ním v tomto punktu nesouhlasil, oceňuji.

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 20:39

Byl to anononym, vy trdla. A je to Kolář s číslem... Dzp.

Re: Že by Zeman četl zdejší diskusi?:-)))):
Autor: P. Han Datum: 7.10.2018 19:16

Na ten film se podívejte, doporučuji. Zeman z něj, jak koukám, zná jen název. To vůbec není o tom, že by se někdo hodlal dořvat nějaké funkce. To je o fiktivním evropském knížectví, které se dostane do tíživé finanční situace a rozhodne se vyhlásit válku USA a prohrát ji, protože všem státům, které USA porazily, poskytly hospodářskou pomoc. Ovšem co čert nechtěl, tu válku vyhrají... V hlavní roli - čo to tárám, ve TŘECH hlavních rolích! - je vynikající Peter Sellers. Nutno vidět! A na Zemana se vykašlete, zase jednou si cintá na vestu, aniž by věděl o čem. To je jak s tím Peroutkou... :-)

POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 18:36

Lidský svět, jak známo, je lidskou aktivitou samovzniklým spontánním řádem lidské interakce, jehož prvky jsou jednotliví občané a jejich organizace, těmi největšími z nich pak národní státy. Jen on umožňuje lidem a jejich již zmíněným, všemožně složeným, právním subjektům se adaptovat na prostředí, situaci a budoucí neznámé tak, aby do sebe ve své činnosti a aktivitě nenarážely, nepřekážely si navzájem a přitom umožnily totéž dělat všem ostatním. Tedy, jen spontánní řád lidského světa umožňuje samotnou existenci lidstva.

Co všechno spontánní řád lidstva zajišťuje, umožňuje a řídí ? Úplně všechno ! Jsme v něm mentálně vrosteni a jeho kulturní evolucí vyvinutá tzv. pravidla správného chování tvoří naši mysl, která je adaptačním a informačním uzlem člověka uvnitř této neosobní řídící spontánní struktury. Jsme tedy její vnitřní integrální součástí a nemáme žádnou šanci to změnit. Umožňuje nám přežít a v jejím rámci, a jen v jejím rámci, si vylepšovat svoji osobní pozici a to všemožnými způsoby. Ty ovšem nesmějí být v rozporu s těmi pravidly správného chování, které mají zákazový charakter a kterým říkáme soukromé právo. Jinak se ocitneme ve vězení nebo v blázinci nebo na hřbitově.

A do této nezměnitelnosti přijdou socialisté, tak se jim samozřejmě kdysi dávno neříkalo, se svým nevzděláním a plánem na zorganizování nezorganizovatelného. A, aby to podle nich šlo, vymysleli si k tomu i nástroj. Demokracii. Tedy většinové hlasování o věcech, nejprve týkajících se daní a správy státu, a poté i o nehlasovatelném, tedy o struktuře, o které je shora řeč. Demokracie, tedy nástroj ke správě věcí veřejných, se tak stal zdrojem totality. Proč ? Pro tohle.

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 18:36

Jednotlivce, tedy jednotlivé občany, jak už řečeno, řídí zákazové soukromé právo principem, co není zakázáno - je povoleno. A to pro jejich cestu životem, jak shora vysvětleno, úplně stačí. Ale nestačí to těm, kteří je chtějí ovládat. A tak na ně vymysleli totalitu většin bez kontroly právě právem soukromým, které má však garantovat jejich práva, obecný mír, svobodu a spravedlnost. A říkají tomu odpradávna vláda lidu. Bylo to sice zprvu pro vybírání daní a správu společných záležitostí poté i užití společných veřejných statků. Jenže s jídlem roste chuť a tak počase se většinově začalo rozhodovat úplně všechno. A zločin byl na světě. Tzv. veřejné právo, tedy pravidla vládnutí, vyprodukované většinami v parlamentech světa převážilo nad právem soukromým, jediným evolučním právem pravým a stalo se příkaznickým nástrojem zločinných vlád. Jinak je za těchto okolností nazvat nelze.

Nejen, že takto narušovali a narušují spontánní řád lidského světa, tedy jedinou možnost existence lidstva, ale svár mezi tím, co je možné a tím, co si lidé myslí, že je možné, byl a je na světě. Lidé začali, respektive pokoušeli se a pokušejí, řídit většinovým hlasováním lidský svět. Jak směšné, kdyby to nemělo ony tragické krvavé následky, které vidíme už staletí. Ve 20. to vyvrcholio a v 21. pokračuje.

Lidský svět řídí lidstvo a občany, ne lidstvo a občané lidský svět. Tuhle realitu nelze odstranit z důvodů, které popisuji jinde. Většinová demokracie musí být tedy změněna tak, aby tomuto postulátu odpovídala. Její nový model, kvůli vládě soukromého práva, kterou zavede, se jmenuje demarchie. Viz Právo, zákonodárství a svoboda od A.F. Hayeka, nositele Nobelovy ceny ... Dzp.

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 7.10.2018 18:52

Vy v těch teoriích nemáte vyřešený vztah mezi vědomím a spontánností přírody. Dokud to nebudete mít vyřešené ,je to +/- k ničemu ..

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: K. Janyška Datum: 7.10.2018 19:02

Kompozitivní teorie není moje a je v ní vyřešeno na zatím nejvyšší možné úrovni všechno, co se lidské situace týká. Mimochodem, úplně všichni a vždy myslíte v teoriích a testujeme je zkušeností a vzděláním... Dzp.