18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Psí hlavylámání II.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 90, poslední: 12.2. 2018 22:03, přehled diskusí

Re: Petro, jsi úžasná:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 22:03

Talinka zkrásněla, protože se jí udělalo klidnějš na duši. A mně tím pádem taky. Je to teď trochu jiný pes. Tedy fena. Á já si moc a moc přeju, aby jí to takhle už zůstalo.

Ono to ty pesany baví, jsou na sebe pak takový hrdý. Bubi taky milovala rébusy. Ono totiž ulovená dobrůtka - i když je jen obyčejná, tak chutná víc, než jen tak položená flákota. Je to tím úsilím. A když se to pesanu zpočátku nastaví tak jednoduše, aby byl úspěšný a těžší se to dělá postupně, tak se pořád baví, je hrdobec, jak je šikovný a ani neví jak, naučí se to celé zvládnout.

Kdyby ses do toho s Trixie chtěla pustit, je dobré nejdřív ji naučit ten květináček vzít jen tak a až poté co to umí ho dát na zem a pod něj něco. Tím se vyhneš tomu, že do toho půjde packou. Ale v případě Trixie, to musí být nějaký festovní držátko :-)

Re: OT z bedny:
Autor: M. Crossette Datum: 12.2.2018 21:55

Evo, gratuluji, ráda čtu, že "matka i děti jsou v pořádku" Tak ať to tak vydrží dál a mrňousům přeji skvělé budoucí doma.

Petro, jsi úžasná:
Autor: M. Crossette Datum: 12.2.2018 21:53

co všechno dokážeš Rumíčka naučit! Věřím, že vás to baví oba, ale Rumíček si chce "jen" hrát, zatímco ty si musít na tyhle jeho radovánky najít čas (tedy spoustu času) a mít ohromnou trpělivost. Otevřela jsem Zvíř., viděla tvůj článek a protože jsem věděla, že bude dlouhý a já musela z domu - ani jsem raději nezačala číst. Až teď a pak jsem si pustila videa - móóc krásná! Asi mají tihle maďarští ohaři radost z "rébusů" v DNA, nebo máš prostě na ty "chytrolíny" štěstí a nebo to prostě s nimi umíš. Podle mne platí oboje :) Je radost koukat, jak si Rumíček krásné kutálí balónek do vody, otevírá pokladničku, víko košíku a proskakuje zdí (a ty roztomilé "prosebné" zvuky co u toho vydává). Ohledně těch květináčů ho asi brzy naučíš ten trik se třemi, aby našel pamlsek pod správným (mám dojem, že jsem to viděla dělat jak papouška, tak myslím kočku). No a samozřejmě si moc krásně s Talinkou hrají na "dobývání hradu" (jak my takovéhle hry nazávaly - tedy hráli jsme sami). Koukala jsem jak Talinka nějak ještě víc zkrásněla, mohla by se ucházet o psí modelku krásy.

Bohužel naše Trixie na takovéhle rébusy nemá buňky, přesněji náladu. Sice pár povelů zvládne ale rozhodně není aportovací typ psa. A přesvědčit jí, aby šla něco vylovit z vody a navíc si to tam sama opětovně házela - tak to už vůbec ne. Možná by se naučila zvednout víko od koše, kdyby tam tušila pamlsek, ale aby to dělala opakovaně na povel - asi těžko. Prostě to není hračička jako Rumíček. No jsem ráda, že si na povel sama stoupne na váhu . Ale zvednout květináč mě láká, jen se bojím, že ho spíše packou srazí, to jí myslím půjde raz, dva. No zkusím to :)

Re: Petro:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 21:42

Háásky!! No foxlíci jsou extratřída, to jsou cirkusáci :-)

Re: OT z bedny:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 21:32

Tak ať se dobře zadaří - po všech stránkách, ať z nich vyrostou správný pesani a mají ten nej domov.

Re: OT z bedny:
Autor: D. Ruščáková Datum: 12.2.2018 21:25

prima, držím palce dál! A těším se na fotky a povídání - bude, viď? :)

Re: Královsky jsem se bavila:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 21:19

tak držím palce, ať se brzo zadaří. některýmu pesanovi bude třeba udělat to ucho třeba výraznější, nebo příjemnější na braní do tlamičky- když to bude měkkopesan. Ale naši pesani umí brát jakýkoliv materiál, takže jim to jde. No a možná - by nebylo od věci začít nejdřív s něčím větším - ukázat mu to třeba na tom kelímku od jogurtu, co má ucho. Pak se líp naučí, že jak vidí ouško má za to brát.

Re: Petro, :
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 21:17

jojo, já vím, o čem je sportovní stopa a přiznám se, že mi to ani není blízký, nedává to psu tu jeho přirozenost - nesmí unhnout po větru, musí jít přesně na lomu, ... maintrailing too je něco jinýho, a pak pochopitelně normální stopa lovečákova. I Bubi se naučila stopičku na vlečku, neboli "kuře f síti" a jak ji to bavilo.

Re: OT z bedny:
Autor: Z. Lika Datum: 12.2.2018 20:39

Moc pěkné, nadále přidržuji.

Královsky jsem se bavila:
Autor: Z. Hanča Datum: 12.2.2018 20:32

u těch videí, Petro, díky, díky!

Květináčky s uchem jsou fajn nápad, mám jich nasilážováno spoustu (zatím tedy bez ucha), tak aspoň bych jich mohla pár smysluplně využít. Zkusíme to! I když už vidím, že ten první krok - totiž přesvědčit psa, že ucho je tam od toho, aby bylo ucho-peno, bude oříšek. No uvidíme.

Re: OT z bedny:
Autor: T. Zana Datum: 12.2.2018 20:25

Tak to jsou dobré zprávy. tak ať se to takhle daří dál!

OT z bedny:
Autor: Ž. Eva Datum: 12.2.2018 20:19

Štěňata už přibrala 40-80 g, mají se k světu. Matka se dnes krátce šla projít, ale rychle mazala zpět za dětmi. Každý den se snižuje riziko komplikací. Tak do víkendu, pak budu klidnější. Pak už se může stát nehoda. ale to může kdykoliv.

Půlku vrhu máme zamluvenou. Hlavně aby měli fajn páníky.

Re: Petro, :
Autor: Ž. Eva Datum: 12.2.2018 20:15

No, přečti si něco o sortovním stopování. Tam pes musí očuchat každou šlápotu, tak je věda, že mu musíš do každé šlápoty dít granuli, i tam je jak daleko od paty! a za každým pidicvikem mají psáno "psa rokrmujeme". Prostě skoro celou dávku dostane při cvičení. Tak nějak mi to nesedí. Na pamlsky na zemi jsem zkoušela, ale brzy toho nechala. Stopy je lepší dělat na vodítku nebo i na volno jen na povely a pochvaly. Pokud má být pes opravdu stopař, tak nevěřím, že to prokrmováním jde naučit. Přesto naše holky stopují dobře a rády. Jen Fleur je trochu netrpělivá a velkorysá, ale to se časem zlepší

Re: Petro:
Autor: Z. Dalmi Datum: 12.2.2018 19:55

Jako dítě jsem měla u babičky foxteriérku Ivinu. Uměla po žebříku a dokonce jsem ji přemluvila ke skoku z půdy do sena.

Re: Tohle jsou :
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 19:21

No přesně - tohle období ne nejdůležitější, pak se toho spousta blbě dohání, ne že by nešlo, ale jde to ztuha. Taky bych pesana do kotce nedala. U nás u práce mají dva velký fleťáky a teď jednoho "mrňouse". To je vždycky veselosti, když jsou venku.

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 19:19

Chocholoušek ať se jde bodnout, co von ví vo zvířatech? :-) díky za info.

Re: Petro:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 19:17

:-D , na toho nejsem dost hubená :D

Re: Jste úžasní:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 19:16

já se mu taky nedivím, a pak jdu a uklidím to, ani nepípnu. Jenže my prostě máme nápad nějakej a tak ho jdeme zrealizovat :D

Re: Petro, :
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 19:14

na ja, tak to asi nepůjde je přesvědčit, že ted by to šlo. Leda si pomoct s tím, že si tohle vyrobím z těch kyblíků od velikých jogurtů ty půlkilový kyblíky.

Já jsem radši s potravou v exteriérech extrémně opatrná, než si přidělávat problémy. Ä Berry skvělá, že stopu upřednostní a pak si dá sváču :D

Re: Petróóó,:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 19:11

tooo je holka žižkovná ten Jeníček!!! Posílám jí vyznamenání inteligentního bojovníka :D. Je to skvělý, dívat se na ně, jak si hrajou a každej má svou strategii. Teda takhle,ty inteligentní mají strategii, primitiv lítá okolo a řve :D

Re: Petro:
Autor: T. Zana Datum: 12.2.2018 18:37

Že bys byla Špagetka??

Re: Petróóó,:
Autor: Z. Jenny Datum: 12.2.2018 17:45

Tak k poslednímu odstavci říkám, že tohle jsem ještě nezkoušela ale zkusíme, časem.

Jeníček je moc šikovná, ona se schová většinou pod šípkový keř, kam čert nemůže bo se jí chytají větvičky do kožuchu a Conča obíhá keř a marně blafe. Jinak se Jeníček umí schovat do všech malých ďurek v domácnosti a Conči se vychechtává. Dohromady si pěkně hrají a malá kráválnice Conču zakusuje a ona pěkně drží. :-))

Re: Tohle jsou :
Autor: Ž. Eva Datum: 12.2.2018 17:35

Jasně, Tali to neměla lehké, tím lépe se te\ď má. To hraní s tlupou štěňat je důležité. Proto tvrdím, že je chovatel dost důležitý, protože tohle nikdo jiný nevybuduje. My měsíc neděláme skoro nic jiného, než si hrajeme se štěňaty. Taky jsou ti hajzlíci úspěšní, většina se propracovala do bytu i když měla být nejdál v chodbě (do kotce nedám).

Re: Jste úžasní:
Autor: Z. Vave Datum: 12.2.2018 17:17

No ovšem, když neuklízíte po sobě hračky, se páníkovi ani nedivím! :) .... rozesmála jsi mě Petro. :)

Petro, :
Autor: D. Ruščáková Datum: 12.2.2018 17:12

jako obvykle smekám a květináčkování se mi moc líbí! jen nevím, jak bych přesvědčila holky, že je to psí věc (odmítají vzít do huby "lidské" věci), když jsem je občasným ječení naučila, že květináče (a kytky) se nežerou, nežvýkají, nekradou:))

Jo a moc dobře si vzpomínám, jak jsi mě už před mnoha lety varovala, abych neschovávala Nazgúlům pamlsky na zemi, že je to nebezpečné. Fakt jsem s tím pak přestala:))

Jo a když jsme kdysi začínaly s Berry dělat stopy, tak jsme zkusili jí podle zažitých vzorců dávat na první stopy pamlsky. Poté, co stopu prolítla a pamlsky si vyhledávala až cestou zpátky jsme toho nechali - nemělo to cenu a jak říkáš, je nebezpečné psa učit "sbírat":))

Re: Petro:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 16:44

Jojo mám to někde i nafocený, dokonce myslím, že to bylo kdysi i tady u nějakýho článku. On je hodně moc šikovný, rozvážný a opatrný, tím pádem s ním jdou věci neuvěřitelný. Výšky mu nevadí, loni šplhal za páníčkem po štaflích, Štaflík jeden :D. Letěla jsem ho hodně rychle sundávat.

Re: Jsi šikovná!:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 16:43

ano ano, trpělivosti jest zapotřebí nejvíce. ale tady vůbec o nic nejde, takže si s tím člověk může pohrát v klidu. A naopak na takových věcech naučit pesana, že ta spolupráce je vlastně fajn.

Re: Petro!:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 16:41

joo na zahraděěě, tam přece pes nic nepotřebuje umět... :-/ (že se minimálně k veterináři musí, to asi nevadí) ach jo. No aspoň že to není pes jak stodola, líp pro okolí. Ale je to škoda, šestiměsíční pesan už má mít základy zažitý. Pokud ho to chtějí učit až dospěje... no je pravda, že ruce jin neurve. A je spousta lidí, kteří vlajou i za malým plemenem. No jo, s lidma se toho bohužel moc nenadělá. Hlavně, že každý musí mít psa.

Re: Jste úžasní:
Autor: E. Šusová Datum: 12.2.2018 16:39

já ti nevím, ešivá by souhlasil pánik - páč mi kolikrát při tom hraní děsně zlobíme :D všickní :-D . A taky se občas stane, že tam necháme ty hračky roztahaný a jdeme škodit jinam, protože nás to zrovna napadlo /jak malý děti/ a jeho to zcela pochopitelně rozhořčí

Re: Jsi šikovná!:
Autor: Z. Asteris Datum: 12.2.2018 16:35

Jo, to jsem vlastně už někdy zkoušela - dávala míček do kýblu, tedy měla dávat. Hmmm asi to zkusím znovu, ono se to moc nedařilo, já neměla tu trpělivost :). Nedostaly jsme se z fáze, kdy jsem víceméně ten míček chytala do kyblíku a Uuž jsme nedošly k tomu, aby tam dávala míček cíleně. Nojo, je to o trpělivosti a nadšení z mé strany, já to zase zkusím,