3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

PSI: Psí hlavylámání II.

Aneb – jé, já na něco zapomněla :D

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 12.2.2018 16:33

Re: Petro

Provazový schody? To je fakt teda hodně šikovnej!

T. Zana 12.2.2018 16:30

Petro!

Tradičně skvělé - makačka pro psí hlavu se určitě hodí :-) Tvoji psi mají určitě nejvyšší psíkvé v širokém okolí!

Dneska jsem utrpěla šok - před barákem sousedka a kolem ní vlaje (doslova - ty víš, o čemu mluvím) na vodítku pes. Ale na rozdíl od tvojí princezny tohle byl šestiměsíční kluk nějakého maličkého plemene - na pinče se mi zdál malej, ale tak něco. Ptám se, co se děje - prý mladí odjeli na hory, tak jim ho hlídá. A mají ho na zahradě, tak ho (zatím???) nenaučili na vodítko...

Z. Vave 12.2.2018 16:18

Jste úžasní

hračíčkové a protože platí "kdo si hraje, nezlobí", tak jste taky všichni úžasně hodní. :)

Z. Lika 12.2.2018 16:17

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Pro mě byla největší škola, když jsem si k jedné kočce pořídila nového kocoura, plašana už skoro dospělého,a ten kašlal na mě a snažil se spřátelit se s kočkou. Bedlivě jsem pozorovala, jak se k ní chová, jaká gesta používá. A s jejich pomocí jsem se pak spřátelila s ním. Bylo úžasné pozorovat, jak to zabírá - protahování pacek, mžourání okolo, žraní (z mé strany naznačované) z misky kousek od něj... o jé, Chocholoušek by měl asi radost, ale zabralo to :-)

E. Šusová 12.2.2018 16:13

Re: Jsi šikovná!

tak možná by jí v tomhle pomohl klikr, že by se to braní věcí naklikalo a měla by z toho zábavu??

Začínám tím, že pesa naučím dávat něco někam - prostě třeba balonek do vany - to je velký prostor, jde to relativně snadno. Další krok je kelímek od jogurtu do velký tašky na plasty a pak prostě jen něco do nějaký bedýnky. Až se dopracujeme k tý kostičce do otvoru a nebo k tomu, že pesan sám dává balonek rovnou do pytlíku a já ten pytlík jen nastavím. Je to zase formou hry, záabavy.

Z. Asteris 12.2.2018 16:00

Jsi šikovná!

A co vůbec nechápu, jak vysvětlit psovi, aby dal kostičku do správného otvoru, resp. nevím, jak donutit Arinku, aby vůbec tu kostičku vzala. Já jsem ráda, že občas má náladu, aby přinesla míček nebo něco podala. Nebaví ji to, to už se musí moc nudit. Pamlskové hlavolamy - to je jiná. V poslední době už dokonce na to jde i tou tlamou a zvedne v našem případě víčko, aby se dostala k pamlsku. Venku to nemůžeme zkoušet jelikož je bufeťačka a máme velké problémy, protože se mi nedaří ji to odnaučit. Jinak, vím, že jsem Ti slíbila ta víčka, hmm mám je už i doma, napíšu Ti emila. Venku využíváme stromy, lavičky, lesní hřiště (pokud tam nejsou děti) apod. k různým cvikům, skokům a hrátkám, ale odměny jsou pamlsky, jelikož takový míček, to je pro ni vlastně práce a ne odměna.

E. Šusová 12.2.2018 15:51

Re: Petróóó,

:-D koulení Jeníčka ve sněhu :-D :-D, chudera Jeníček ale! Tihle moudří jedinci (mooočikovnej Jeníček, moočikovnej, že takhle umí názvy hraček!) to s těma chudýma duchem nemají vůbec jednoduchý :-D . Rumíček by mohl vyprávět . Tali ani nepotřebuje sníh, aby koulela :-D . Rumíček že vzkazuje Jeníčkovi, že je dobrá taktika hodit se na záda a převést hru do statického boje, kdy primitiv lítá kolem, předstírá výpady, ale už nemůže nikoho porazit, páč ten dotyčnej už leží a dělá výpady ze země a ukusuje primitivům nohy :D

Zkoušela jsi někdo to, že mezi dvě hračky dáč hračku novou, bez jména a řekneš pesanovi, aby přinesl tu hračku novou, jejíž jméno teď slyší poprvé? jsou borci, kteří to dokáží, seckvakne jim to a popadnou přesně tu novou hračku

O. Joklová 12.2.2018 15:44

Re: Petro

určitě natoč, pro mě jsou videa další, mnohem bližší, představení zvířoně :-)))))

Z. Jenny 12.2.2018 15:44

Petróóó,

jste borci, umíte a bavíte se navzájem.Hold kdo umí, ten umí.

A přirozená inteligence, to se hned na jednom pozná,Rumíček není jen tak někdo a ty jsi skvělá učitelka.

U nás Jenka, tedy Jeníček,donese každou pojmenovanou hračenku. Conny na to kašle, jen se dívá, má raději venkovní hry, zejména na psy a zajíce.Líbí se jí i kačeny a koulení Jeníčka ve sněhu. :-))

E. Šusová 12.2.2018 15:43

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

áá tak mrkání je taky komunikace, jako u psů.Psi tím uklidňují situaci.

O. Joklová 12.2.2018 15:43

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

taky nezapomínej, že FŠÉÉÉÉÉÉÉCKO je moje :-DDDD

Z. Lika 12.2.2018 15:34

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Je to tak, "moje-moje" :D

Z. Maya 12.2.2018 15:33

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Jsem někde četla, že kočka si otíráním značkuje objekty. Ani bych se nedivila. :D

E. Šusová 12.2.2018 15:31

Re: Petro

máš mě vidět, jak neskutečně unavená jsem v sobotu tak do desíti :D , kdy dobíjím baterky. Vážej si mě, vážej ohaříci a dávají to najevo tím, že někteří jsou neskutečně hodní a vnímaví a ti druzí se učí být hodnými, aby jednou taky mohli být neskutečně hodnými a vnímaví dokážou občas už být taky. jen tím svým projevem pak člověka přizabijou :D .

To je žiškovnej Rumíček, že jo? Já se na rajče tady nedostanu. tak až doma. Až bude někdy příležitost zkusím ho natočit na Filajce, kterak leze po úzkých čtyřech různě vysokých kladinách. Je opatrnej, ale stejně jsem vždycky ve střehu, aby se u toho nezpřerážel. ale on umí i po provazových schodech.

Z. Lika 12.2.2018 15:27

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Nejlepší je nabídnout ruku, ať se kočka otírá sama. A nedívat se přímo do očí. A často po-ma-lu mrknout, to je komunikační prvek jako hrom.

E. Šusová 12.2.2018 15:23

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

přemýšlím - moc pozornosti ani ne, protože v podstatě ani ke kontaktu nedošlo. teda z mý strany. Možná by býval spíš uvítal, kdybych teda jen tak stála a on by se otíral, to je možný, ale jak to hned z první poznat. Zpravidla to je - co teda kočky člověk zběžně zná - že kdy už kočenka přijde takhle se otírat, tak jsem to brala jako žádost o kontakt a pohlazení - s tím, že je jasný, že kočku hladím jinak než psa. Oni říkali, že to takhle dělá. Je ale možný, že prostě je i třeba stresovaný - oni mají zvěřinec, ale beru-li to podle toho, jak málo je psová venku a jak moc jí nerozumí, tak možná tam to bude podobně. Já se právě do kontaktu s kočičónem netlačila, vždycky nechávám iniciativu na zvířeti a moje první kontakty jsou velmi zdrženlivý a netlačím /díky tomu jsem se taky kdysi začala kámošit s Fajkou, jí to vyhovovalo, a s koňma si taky počkám na jejich svolení/

O. Joklová 12.2.2018 15:16

Petro

ty jsi neskutečně neunavitelná, tvoji psi mají veliké štěstí na pánčičku - jestlipak si jí náležitě vážej???? :-DDDDD

jinak jsem okomentovala rajče, konečně jsem viděla psa který prochází zdí :-))))))

Z. Lika 12.2.2018 14:59

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

S tím seknutím po kontaktu, to je častý jev - stručně: příliš mnoho pozornosti, nebo nesprávná pozornost. Moc pěkné video má Jackson Galaxy zde 1url.cz/Yt9r4 a i jestli nevládneš moc angličtinou, je dost názorné.

O. Joklová 12.2.2018 14:56

Re: Šikovní pejsci

termín psíkvé je přímo geniální!!!!!!!!!! :-)))))

E. Šusová 12.2.2018 14:40

Re: Na Rajčeti

a jak pěkně se kucí naučili!

E. Šusová 12.2.2018 14:40

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

nenene, to já bych nespoutávala, taky jsem taková, ale spíš by mi chyběly základy komunikace, je to jiný, neuměla bych jí číst. A taky nevím jak bych si poradila třeba s tím, že jsou kočky - mají sousedi - že přijdou, že chtějí kontakt a pak po tobě seknou. Mourek přijde, otírá se, kouká na tebe, a když ho pohladíž, tak ji koupíš.

E. Šusová 12.2.2018 14:38

Re: Hele brašule, zrzavá

Kámoši, hele pošli štandopéde tu čůzu do předsíně, co se Ti má co somrovat do hadrů, ne? Seš chlap? Tak si dupni! :D Vono jako jeden jim ustoupí, to jako ne že ne, ale - hele - vocamcaď pocamcaď. Já kdybych jí občas nedal najevo, že kapek frajerka překračuje kompetence, tak už mě dááávno převálcovala :D poněvadž, jako pšššt, já jí , když se trochu pokrčím v kolínkách, proběhnu pod pupkem :D ale nesmí přibrat :D :D .

Z. Lika 12.2.2018 14:21

Re: Na Rajčeti

A nejlepší je, že tenhle film je taky o výcviku. Dosti starých psů :D

Z. Lika 12.2.2018 14:18

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

Na kočky jsi podle mě moc akční a asi by tě frustrovalo, že kočka se chová hodně jinak než pes. Pes je jako stromek - jak ho zastřihneš, tak roste. Kdežto kočka je spíš jako voda - teče si, kudy chce. Můžeš toho leda šikovně využít, ale spoutat se moc nedá a regulace jí vyloženě škodí :D

Z. Dalmi 12.2.2018 14:17

Hele brašule, zrzavá

my to s paničkou taky hrajeme. Ale hrabe se nám do toho ta praštěná puntíkatá, páč je to popelnice a chce všechno sežrat. Na tydlencty intelektuálnost nemá trpezlivost. Přitom panička říká,že je bystroňka a já moula moulovič. Tak nevim, ale zdravim tě a hraběnku eště víc.

Sorbon

E. Šusová 12.2.2018 14:17

Re: Na Rajčeti

Ty sedíš? Vona sedí! :-D jo to taky miluju.

"No a já je všechny znám osobně! " I toho Vojtu :-D

Z. Lika 12.2.2018 14:15

Re: Na Rajčeti

:DDD Mě nejvíc bere "Já taky sedim" :D

E. Šusová 12.2.2018 14:08

Re: Na Rajčeti

To je fakt, chce to méně té vody, chlapče, méně té vody :-D

E. Šusová 12.2.2018 14:00

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

tý jo, to je boží, jak je to stejný! Já bych ráda někdy kočenku měla, až by situace a ehm, Tali dovolila. Jen se bojím, že jí nebudu rozumět. A to je u nich dost podstatný.

Z. Lika 12.2.2018 13:54

Re: Rumíček je moc šikovný pejsek.

A i u koček platí, že kočka ženská se s tím nemaže nebo se urazí, kdežto kocour si rád zahraje.