19.5.2019 | Svátek má IvoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Nejde o Zemana, ale o jeho voličeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 173, poslední: 1.2.2018 1:21, přehled diskusí

Vyhrát s pomocí vyvolávání paniky a hysterie:
Autor: J. Václavíková Datum: 31.1.2018 0:31

je vždycky snadnější, než pokud budete apelovat na zdravý rozum. To vědí všichni demagogové světa. A Zeman je zručný demagog. Dokud dokáže oblbnout polovinu voličů a namluvit jim, že volby jsou o tom, kdo tu nechce muslimy, budou Zemani vyhrávat. Přesto, že každý s mozkem v hlavě musí vědět, že on proti tomu nic udělat nemůže, on dokonce už nemůže prakticky vůbec nic, ba dokonce ten druhý, co nás nestraší, by dokázal udělat mnohem víc. Protože nemá všude zavřené dveře a umí vyjednávat, ne plácat trapné ,,bonmoty". A to nemluvím o tom, že Zemanova vláda kdysi sama nabídla možnost azylu pro muslimy z Kosova.

Re: Vyhrát s pomocí vyvolávání paniky a hysterie:
Autor: Š. Apolen Datum: 1.2.2018 0:08

Navíc, paní Václavíková, těm Zemanovým bonmotům, chybí ono francouzské "Bon". Mozek v hlavě má každý, jen někteří ho neumí nebo nechtějí používat. Lehčí je být pouhým průtokovým ohřívačem myšlenek jiných.

Re: Vyhrát s pomocí vyvolávání paniky a hysterie:
Autor: J. Václavíková Datum: 1.2.2018 0:44

Proto jsem také ten výraz dala do uvozovek. Ty Zemanovy bývají ostatně zvány spíš malmoty.

Zeman vyhrál protože,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 31.1.2018 0:14

Drahoše volilo málo těch kultivovaných, chytrých, vzdělaných a nevenkovanských. Možná by nám měl autor vysvětlit, proč těch skvělých lidí volilo Drahoše tak málo, že prohrál. Jinak si budu myslet, že ho volit nechtěli. Což považuji za nejčastější důvod pro to, proč voliči někoho nevolí.

:
Autor: J. Poláček 507 Datum: 30.1.2018 23:17

Řekl bych, že v tomto článku kritické myšlení autora opakovaně selhává.

Re: :
Autor: Š. Apolen Datum: 1.2.2018 0:09

To byste řekl špatně pane Poláčku.

Ten mi teda hnul žlučí:
Autor: M. Baloun Datum: 30.1.2018 22:17

ten Vodvářka. Právě díky takovýmto podporovatelům to Drahoš prostě vyhrát nemoh. Nebudu te článek ani rozpitvávat. Je pln hloupostí a přezíravé arogance, díky čemuž dochází ke klasickému závěru samozvaných elitářů: Nedá se nic dělat, je třeba vyměnit voliče!

Za pět let to už nebude migrace:
Autor: J. Jurax Datum: 30.1.2018 22:09

čím bude strašeno - to už tady z vůle brusele budeme mít svůj spravedlivý příděl připrchlíků a strašit jimi bude zakázáno pod trestem vězení.

Tedy pokud budou naši politikové furt jako dosud k bruseli servilně předkloněni ...

Re: Za pět let to už nebude migrace:
Autor: Š. Apolen Datum: 1.2.2018 0:13

Kde jste k takovému názoru přišel Juraxi ? Je pravda, že by mohli naši politici udělat v EU víc, ale předkloněni jsme v Bruselu nikdy nebyli !

Re: Za pět let to už nebude migrace:
Autor: J. Jurax Datum: 1.2.2018 1:21

No, fakta po mém soudu hovoří jinak.

Chcete snad říci, že naši politikové hrdinně čelili peachovinám z brusele na nás prýštícím? Povinným biosložkám v palivech, podpoře OZE, najmě fotovoltaiky, boji proti CO2 nebo i třeba jen zákazu žárovek a rtuťových teploměrů? Naopak, v servilním předklonu je bez protestu přijímali. V případě podpory fotovoltaiky ještě díky Zeleným ještě tvůrčím způsobem rozvinuli - poznáte to každý měsíc na účtu za elektřinu. A kdysi dávno kvóty na cukr, což nám zlikvidovalo cukrovarnictví ... a tak dál a podobně.

A co vás vede, :
Autor: J. Schwarz Datum: 30.1.2018 20:38

Tomáši, k přesvědčení že upozorňování na islámskou imigraci do Evropy je "plané strašení", kdežto upozorňování na dlouhé prsty Kremlu a takřka nadlidské schopnosti ruských propagandistů a hackerů výronem čisté racionality? Kdykoli samozvané "elity" vymyslí nějakou ptákovinu kterou jim veřejnost nesežere je okamžitě po ruce vysvětlení - Kreml a jeho pikle. Dejte si na hlavu studený obklad a přirození omývejte vlažnou vodou...

Re: A co vás vede, :
Autor: Š. Hašek Datum: 30.1.2018 20:56

Asi tak.

Omývání ale nebude stačit.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.1.2018 23:07

Rozděl:
Autor: P. Szirotný Datum: 30.1.2018 20:13

Společnost je rozdělená. Ale ne kvůli Zemanovi vs. Drahošovi. Kvůli médiím, které veškeré rozpory neustále přiživují. A to i po skončených volbách. Drahoše volila pražská kavárna, Zemana zas důchodci, nevzdělanci, nezaměstnaní a zadlužení. Dokonce tu máme dnes interaktivní mapy které "dokazují". Ale já asi žiju v jiné Galaxii. Z pěti důchodců v mém nejbližším, rodinném okolí nevolil Zemana ani jeden. Všichni volili Drahoše, i když "pražská kavárna" je jim vzdálená asi tolik jako lidská kolonie na Marsu. A i když ani já jsem Zemana nevolil, nevzpomínám si že by dával nějakou naději nezaměstnaným či dlužníkům. Takže důvody jeho úspěchu budou asi jiné. Ale to je fuk. Navrhuji skončit s rozpitvávání výsledků voleb na prvočinitele. Prostě byly volby a nějak dopadly. Vítězové se radují, poražení si lížou ráno. Tak to má přece být v demokracii, ne ?

Re: Rozděl:
Autor: M. Baloun Datum: 30.1.2018 22:08

Já si myslím, že proražení si můžou lízat klidně i v poledne :-)))

Re: Rozděl:
Autor: Š. Apolen Datum: 1.2.2018 0:15

Novináři a průzkumové agentury velmi rádi používají klišé.

Je zde, přátelé, dneska wirklich veselo!:
Autor: Š. Hašek Datum: 30.1.2018 19:12

Všem (všem) přeje dobrý večer, nezavařenou klávesnici, .....

Ožrala, čtenář Haló novin, soudruh, putinovec (asi jako putnovec ?), volksrusák, genom už asi nebudu předávat, ........ nemám rád Marksovou, ......

Je to radost! Radost pohledět! Tak v Říši bude více manželek ...... ! No sakra.

Zkráceno.

Jo jo. Ti staří a blbí.:
Autor: J. Ticháček Datum: 30.1.2018 18:52

Už to slýcháno a čtu téměř třicet let. Nejprve to byli ti staří a nevzdělaní, kteří po převratu volili komunisty. Burani. A ejhle, ta samá skvadra najednou volí Zemana. Burani. Jen mi do toho nějak nepasuje těch třicet let. Jestli náhodou ta generace starých, blbých a nevzdělaných náhodnou nestála tenkrát na náměstích s klíči v rukách. Protože z mé generace (50 let) nás tam bylo přibližně pět a půl. A většinou jsou to spokojeni důchodci, a jediné, co je v životě může ještě naštvat je to, že po tom, co si vycinkali pluralitu, jim už dvacet let každý mohla vysvětluje, že nemají právo na vlastní názor.

Tak koho asi mohou volit? Někoho, kdo jim suverénně vysvětlí, jak jimi pohrdá?

Zemana volili i lidé, kteří s ním v mnoha ohledech nesouhlasí. Protože je chlap. A je jedno jaký, ale chlap. Mezi protikandidáty byl chlap jen jeden. A pan Drahoš, při vší úctě, vedle Zemana působí jako šestnáctiletá dívenka na první prodloužené.

Bohužel, volbou Zemana:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 30.1.2018 17:48

to nyní neodnesou jenom voliči pana prof Drahoše, ale i voliči Zeman ti to ale nepoznají nikdy nyní a ani v budoucnu.

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: P. Mark Datum: 30.1.2018 18:16

p.Kkratochvíle podle tak zvané kavárny volili p.Zemana důchodci,lidé nad hrobem apod,tak vydržte rok nebo dva a zavolíte dle vašeho gusta.Hlavně všem přeju zdaví.

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: Š. Apolen Datum: 1.2.2018 0:21

Pane Marku, jen jste zapomněl, že funkční období presidenta je pět let !

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: P. Mark Datum: 30.1.2018 18:18

oprava zdraví

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: P. Mark Datum: 30.1.2018 18:24

omlouvám se p.Kratochvílovi za zkomolení jména.

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: V. Kain Datum: 30.1.2018 18:30

Pokud vím, tak několika jazyky plynně mluví pan Zeman.U pana Drahoše si jistý nejsem.V každém případě pro společnost bude prospěšnější řemeslník se středním vzděláním než 10 naprosto neupotřebitelných trolů kteří s tituly opustili vysokou školu s genderovým zaměřením a nebo nějakou sociologií.Pokud jde o ty duely,tak tam se vážený akademik ukázal jako naprostý nýmand.Jak by to asi vypadalo pokud by se tento člověk,který potřeboval nápovědy aby se vůbec vykoktal stal prezidentem,tak je lepší ani nevědět.

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: V. Kotas Datum: 30.1.2018 18:53

A to furt ti " inteligentštější " nemohou/nechtějí pochopit. A dokud budou žít z dotací, grantů, přisátí na státu ( neziskovky ) a ne za své, v praktickém životě vydělané, lepší to s nimi nebude.

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: P. Mark Datum: 30.1.2018 20:08

p.Kotasi mělo by se říct neziskovky které se nás snaží vychovat jenom tím správným EU směrem.

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: V. Kotas Datum: 30.1.2018 21:10

Ano, je to tak. Myslím, že většina lidí při slově neziskovka, si to tak uvědomuje.

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: Š. Apolen Datum: 1.2.2018 0:31

Které neziskovky se nás snaží vychovávat, Marku ?

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: J. Jurax Datum: 30.1.2018 22:16

K těm jazykům - pan profesor je DrSc., a pokud si pamatuju, už na titul CSc. bylo třeba státní zkoušky z cizího jazyka mimo ruštiny.

Podle svých slov ovládá profesor Drahoš čtyři cizí jazyky - angličtinu, němčinu, ruštinu a polštinu - viz http://zpravy.e15.cz/jiri-drahos-volba-prezidenta-2018

Re: Bohužel, volbou Zemana:
Autor: Š. Apolen Datum: 1.2.2018 0:28

Kaine, člověk který dává jasné odpovědi, druhého nachytá při lži, ale vyjádří to kultivovaně, je pro Vás nýmand ? Měl snad pan Drahoš postupovat jako Karel Slezák, večer po volbách, aby byl chlap ?