15.12.2018 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Všichni jsme myši v kleciŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 108, poslední: 3.1.2018 1:19, přehled diskusí

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: M. Prokop Datum: 2.1.2018 11:18

Ano, můj dojem je, že použila pana Calhouna jako odrazový můstek.

Ad zvířata, kočky někdy zabíjejí pro zábavu.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: J. Kulheim Datum: 2.1.2018 15:22

Myslím, že kočky to dělají z nudy. Páníček se o ně postará. Dostávají dost žrádla a nejsou závislé na tom co si obstarají sami. Nevím jestli něco takového dělají kočky žijící v přírodě.

Podobně se chovají lidé. Když dostávají peníze od rodičů, tak si žijí nad poměry. Když příliv peněz přestane a musí se uskrovnit, tak se rozvedou.

Dole píši o bažantech, kteří když jsou v ohradě, tak touží po svobodě. Tam si můžou najít to co jim chutná, ale musí se snažit. Když to zjistí, tak se cpou do ohrady, kde mají žrálo sice plesnivé, ale bez námahy.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: M. Prokop Datum: 2.1.2018 16:00

Úplně divoké kočky těžko pozorovati, ale měl jsem na mysli ty, které žijí kolem domu, dostávají od lidí jíst, ale stejně loví, ale úlovky nežerou. Jednu jsem sledoval, jak si s již poškozenou myší vyloženě hrála.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: J. Kulheim Datum: 2.1.2018 16:54

Já znám jediného zvířecího zabijáka, který nezabíjí proto, aby přežil. Je to jestřáb.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: P. Dvořák Datum: 2.1.2018 17:03

Asi jste neviděl kosatku, jak si dlouhé minuty pohazuje s tělem tučňáka nebo co to bylo. Nad hladinu vyhodit, potom potopit a pořád dokola.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: K. Šoumal Datum: 2.1.2018 17:15

Tak to znáte poměrně málo. I vámi zmiňovaný lev nezabíjí jen pro potravu. Běžně zabíjí i hyeny a jejich mláďata čistě z konkurenčních důvodů. Aniž by je následně žral. A hyeny dělají to samé...

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: J. Kulheim Datum: 2.1.2018 19:14

Ano. Jsou to vrcholoví predátoři. Bojují o teritorium. Zrovna tak napadá jedna smečka lvů jinou, když chce získat jejich území. Platí to, že kdo nedokáže uhájit svoje životní zájmy nebo teritorium, je odsouzený k zániku. To platí i o lidech.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.1.2018 14:11

Lev možná, ale co kočka? Jestli to, co provádí domácí polštářová číča s myšima, není zábava, tak je to co?

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: I. Vermis Datum: 2.1.2018 16:43

Třeba to je trenink - kočka se musí stále udržovat v kondici, co kdyby přestala bavit své "sponzory", a ti ji vyhodili z domu?

Máme perského kocoura, kterému asi před pěti lety zemřeli během půl roku oba jeho staří majitelé. Šťastní dědicové bytu ho vyhodili - osm let starý, kastrovaný ... žádný užitek z něho, že? Měl štěstí v neštěstí, že to bylo na jaře. Půl roku přežíval venku, pak se dostal do útulku, odkud jsme ho vzali (podařilo se nakonec kontaktovat veterinářku, která znala jeho majitele). Nevím, jak by dopadl v zimě, ale přes léto přežil. Dopadl by stejně i nějaký "gaučový pes", kdyby ho stihl stejný osud?

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.1.2018 17:11

Na psa bych si moc nevsadil na žádného, ani to nemusí být gaučák. Oni i ti lovečtí spíš kačenu či zajíce donesou než aby ho uměli ulovit. Kromě toho jsou psi smečkoví, kočka samotářský život nese líp.

Ono takových případů je spousta. Naše dvě kočky chodí příležitostně terorizovat (a přiživovat se) cizí kocour - jedno oko slepé, hubu nakřivo (jestli se ho někdo pokusil trefit lopatou?). Nevím, má-li majitele. Do misky mu nasypu, ale chovám se k němu odměřeně, netoužím, aby starousledlíky vyštval.

O něco zajímavější je skutečnost, že mezi strávníky máme i blíže neurčený počet ježků.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: I. Vermis Datum: 2.1.2018 17:27

Ježků jsme mívali na zahradě víc jak deset, ale postupně mizeli, poslední loni někdy v létě. Ten byl velmi smělý, lezl až do bytu, když nenašel nic k snědku a jednou se mi ve spravedlivém hněvu dokonce vykadil pod stolem, kde sedám u počítače.

Re: Četla paní Šichtařová vůbec Calhouna?:
Autor: Z. Lapil Datum: 2.1.2018 17:43

V takovém případě se nad sebou budu muset zamyslet. Naši ježci sice dovnitř nelezou, ale seuou úplně všude. Že by nespokojenost s kvalitou granulí?

Končím, jdu dělat kulturu. Díky za rozhovor.

Děkuji, paní.:
Autor: A. Alda Datum: 2.1.2018 10:27

Přeji Vám do dalšího roku hodně odhodlání, výkonnosti a pevné vůle.

Ty "myši" ovšem:
Autor: M. Valenta Datum: 2.1.2018 10:18

potřebují nutně ke své klidné existenci politici, církve, průmysl... k onomu bájnému věčnému růstu a čím víc tím líp a když už jim konečně dojde, že to takhle dál už nejde (např. Egypt), tak už je pozdě, a že na konci tohohle mumraje nějaká životaschopná skupina přežije? Spíše přežijí skupinky, které se budou navzájem likvidovat a vše začne od začátku.

Re: Ty "myši" ovšem:
Autor: M. Prokop Datum: 2.1.2018 10:46

Co se onoho "báječného věčného růstu" týče, vy chcete žít zítra hůře než dnes? Protože to je nevyhnutelný následek, pokud růst není. Jako politik byste s tou myšlenkou asi nebyl příliš populární.

Mimochodem, už jste stačil zjistit, že Robejšek a Svobodní jsou dvě různé strany?

Re: Ty "myši" ovšem:
Autor: M. Valenta Datum: 2.1.2018 11:19

Atributů pro "hůře" či "lépe" je celá řada, záleží na prioritách a na tom, jakou cestu si lidé většinově v budoucnu zvolí. Žádný strom ...., ale to jistě znáte. A jako politik? To máte pravdu. To bych se svým programem pohořel stejně jako "realista" Robejšek (asi jsem se někdy přepsal).

Re: Ty "myši" ovšem:
Autor: M. Prokop Datum: 2.1.2018 13:15

Několikrát přepsal.

Autor: M. Valenta Datum: 29.12.2017 13:18 Možná jste si toho nevšiml, ale převážnou většinu předvolebních témat Svobodných tvořily výpady proti EU, běženci a servilita k Rusku a Číně a z toho mě vychází Zemanův volič. http://neviditelnypes.lidovky.cz/rozhovor-zapadni-civilizace-je-v-hluboke-krizi-frd-/p_zahranici.aspx?c=A171228_152603_p_zahranici_wag

Re: Ty "myši" ovšem:
Autor: M. Valenta Datum: 2.1.2018 13:45

Bude to tím, že obě strany jsou si tak podobné, včetně volebního výsledku a také v tom, že k Babišově a Zemanově radosti rozdrobily ještě více zbytky pravicových voličů, které tu po Klausově "pravicovém" představení ještě přežívají.

Re: Ty "myši" ovšem:
Autor: P. Portwyn Datum: 2.1.2018 14:13

Lidé se samozřejmě chtějí mít lépe, to je OK. Problém je v tom, že cíle "mít se lépe" bylo dosaženo příliš snadno a že jej nastupující generace dostala naservírovaný, aniž by musela hnout prstem...

POZOR!:
Autor: M. Malovec Datum: 2.1.2018 9:16

Obezřetnost při volbách - paní Vášáriová je poradkyní pana kandidáta Horáčka!!!

Přidám svou vlastní zkušenost.:
Autor: J. Kulheim Datum: 2.1.2018 8:44

Nedělám "vědecké" experimenty, jenom se dívám jak se zvířata chovají v přirozeném prostředí . Měl jsem to štěstí, že jsem měl možnost pozorovat chování bažantů v umělém chovu. Nebyl to nějaký experiment, ale pouze náhodné pozorování.

Vedoucí odchovny při cestě do práce chytil čerstvě vylíhnuté bažantí kuře ve volné přírodě. Dal ho do kotce se stejně starými kuřaty vylíhnutými v líhních. Bylo jenom jedno a bažantích kuřat vylíhnutých v líhni bylo kolem 400 ks. Mělo o trochu tmavší chmýří a tak bylo dobře rozpoznatelné. Jeho chování bylo odlišné na prví pohled, bylo plaché, když uslyšelo hluk tak se snažilo schovat, zatím co ostatní klidně požírali krmivo. Já jsem tam jenom občas dojížděl a nějak cíleně jsem jeho chování a přizpůsobování se okolí, bohužel, nepozoroval.

Měl jsem možnost dlouhou dobu pozorovat chování starších bažantů, kteří žili ve větších voliérách. Dostávali tak krmnou směs, která mnohdy zplesnivěla a vodu do rozpůlených pneumatik, která v letním horku zapáchala. Bažanti se postupem času zdokonalovali v lítání a snažili se přeletět plot. Některým se to podařilo a měli svobodu a možnost vychutnávat si svobodu. Mohli žrát cokoliv, ale museli si to najít. Za čas bylo vidět jak se snaží znovu dostat do voliéry. Raději žrali plesnivé krmivo a pili smradlavou vodu, než by hledali něco k snědku v přírodě.

Bažant získává už ve vajíčku vzorec chování, aby v přírodě přežil. Raději bude žrát plesnivé krmivo a pít smradlavou vodu než by se snažil hledat žrádlo sám.

Zblbnout nezblbne, ale nepřežije. :
Autor: D. Polanský Datum: 2.1.2018 8:20

V dějinách je vždy vyvraždili ti, co zblbli.

Re: Zblbnout nezblbne, ale nepřežije. :
Autor: R. Langer Datum: 2.1.2018 14:23

Bohužel tomu tak je...

Za článek:
Autor: P. Lenc Datum: 2.1.2018 8:09

pouze dík.

Článek je jen PR reklama na prodej autorčiny knihy.:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 2.1.2018 7:28

Nejvíc jsou z důsledků globalizace zmateni ekonomové, kterým nefungují dosavadní ekonomické poučky a jsou čistě ve vleku ekonomických změn, které ex-post popisují a s predikcí důležitých změn jsou na tom ještě hůř, než to "euroatlantické lidstvo".

Pěkný den.

Re: Článek je jen PR reklama na prodej autorčiny knihy.:
Autor: P. Lenc Datum: 2.1.2018 8:07

HAF!

Re: Článek je jen PR reklama na prodej autorčiny knihy.:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 2.1.2018 13:52

Vy jste argumentační gigant ...

Re: Článek je jen PR reklama na prodej autorčiny knihy.:
Autor: R. Jonák Datum: 2.1.2018 9:22

Jaký vy jste vůl, to se jen tak nevidí.

Re: Článek je jen PR reklama na prodej autorčiny knihy.:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 2.1.2018 13:53

Sprostota není žádný argument.

Pěkný den.

Re: Článek je jen PR reklama na prodej autorčiny knihy.:
Autor: M. Prokop Datum: 2.1.2018 10:47

Stačilo napsat, že jste autorku nepochopil.