17.6.2019 | Svátek má AdolfDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jaké hodnoty?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 20.5.2014 23:52, přehled diskusí

Zbytečná instituce?:
Autor: F. Nerad Datum: 20.5.2014 12:11

Domnívám se, že tento Vládní výbor je zbytečností, kterou musíme platit, aby někdo měl slušně placené úřednické místo. K čemu je užitečný?

Re: Zbytečná instituce?:
Autor: R. Gramblička Datum: 20.5.2014 12:20

Přesně tak. Zrušit!

Re: Zbytečná instituce?:
Autor: K. Křivan Datum: 20.5.2014 13:21

Velice se obávám, že dobrovolně svoje koryto neopustí. Takže kulovnice. :-((((

Logická otázka : co muslimové vyrábí ???:
Autor: M. Krátký Datum: 20.5.2014 11:46

mimo těžby nafty a lovu perel a pod suroviny, že si činí nárok na rozpínavost do Evropy. A kolik křesťanských kostelů jsme si mohli v muslimském světě postavit za posledních 100 let ???

Re: Logická otázka : co muslimové vyrábí ???:
Autor: R. Gramblička Datum: 20.5.2014 12:22

Ani tu ropu a plyn by sami nebyli schopni vytěžit, kdyby jim západní těžební společnosti neukázali jak na to

Re: Logická otázka : co muslimové vyrábí ???:
Autor: K. Křivan Datum: 20.5.2014 13:17

Datle, nějaké ty napodobeniny sošek z faraonských dob,...  kdysi se dovážela egyptská bavlna,...nějaké tepichy,..   v Afghanistánu a Pakistánu dělají na koleně repliky kalachů,..   v Gaze z rour rachejtle,..   a jinak mě už nic nenapadá.  :-((((

Zbytečná verbež. Zbytečná, škodlivá a jak říkala babička "Bohu nemilá". Pryč s tím z Evropy.

Re: Logická otázka : co muslimové vyrábí ???:
Autor: J. Jurax Datum: 20.5.2014 18:06

No ... a máte za muslimy taky Turky? Ti toho vyrábějí docela dost. A vlastní konstrukce ... v ATM bývají dost často články o tureckém zbrojním průmyslu a jeho výstupech. Pravda, jde o zbraně ... o jiném přehled nemám, třeba mne doplní povolanější ...

"Muži jsou nadřazení ženám, protože :
Autor: P. Vaňura Datum: 20.5.2014 10:14

Bůh dal jedněm přednost před druhými."

Toto jsou hodnoty, které může KAŽDÝ hlásat veřejně???

A pokud to nesmí hlásat každý, na jakém základě lze učinit vyjímku???

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože :
Autor: J. Sova Datum: 20.5.2014 10:35

To se nesmí veřejně hlásat?

1. Kor 14,34 "...ženy nechť ve shromáždění mlčí. Nedovoluje se jim, aby mluvily; mají se podřizovat, jak to říká i Zákon. Chtějí-li se o něčem poučit, ať se doma zeptají svých mužů; ženě se nesluší mluvit ve shromáždění."

Ef 5,21 "V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým: ženy svým mužům jako Pánu, protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům."

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože :
Autor: P. Brodský Datum: 20.5.2014 11:47

Sekularizovaní muži by rádi osvobozovali křesťanské a muslimské ženy od jejich zaostalých mužů. To lze pochopit ze zákonů biologické selekce. Proč se ale přitom odvolávají na křesťanské hodnoty, které vůbec nevyznávají? To si myslí, že jsou ženy úplně hloupé?

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože :
Autor: K. Křivan Datum: 20.5.2014 13:09

Pane Brodský, vy jste ... ! (rýmuje se to na kůl)

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože :
Autor: J. Jurax Datum: 20.5.2014 18:10

Jojo, tohle je v přímém rozporu s deklarací lidských práv :-) ... jak se s tím vyrovnávají křesťané, nevím ... ale řekl bych, že kdyby se v tuzemsku věřící křesťan oháněl tím "tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům", tak ho ta jeho věřící křesťanka vezme válečkem na nudle a vyhodí z lože :-)

Vážený pane autore, mluvíte mi z duše.:
Autor: V. Váňa Datum: 20.5.2014 8:50

Problém vidím (možná dost černobíle) v logickém nonsensu "multikulti".

Není ani teoreticky možné tolerovat všechny hodnoty všech existujících skupin, ať již národnostních menšin, etnických skupin nebo všech skupin různého náboženského zaměření.

Je tomu tak z prostého důvodu, že  každá z těchto skupin vyznává hodnoty, které jsou v nějaké části naprosto neslučitelné s hodnotami jiných skupin.

Nemohu podporovat Izrael a zároveň Palestinu. Nemohu podporovat právo šaríja, prože odporuje ZÁKLADNÍM tradičním evropským právním hodnotám.

Jestliže se tyto hodnoty navzájem vylučují, nemohu je podporovat, aniž bych si vytvořil svůj žebříček hodnot, a podle něho jednal. To babylonské matení pojmů mě děsí, a obávám se, že ve skutečnosti jde o úpadek, resp. počátek úpadku, evropské kultury jako takové.

Prakticky VŠECHNO, co hlásají:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.5.2014 10:21

salónní levičáci směřuje ke zničení naší kultury  i naší civilizace.

Viz bláboly soudruha Kellera o nutnosti zrušit stát a žít ve venkovských komunách, kde by se lidé věnovali "fyzicky náročnému zemědělství."

Pol Pot si své fantasmagorie přinesl z Paříže, kde ho ovlivnil hlavně J. P. Sartre.

Re: Prakticky VŠECHNO, co hlásají:
Autor: J. Jurax Datum: 20.5.2014 18:13

Kellera je nutno brát jako rudozeleného cvoka a nebrat vážně ... a nevolit!!!!

Oriana Fallaci:
Autor: B. Hampl Datum: 20.5.2014 8:30

Hněv a hrdost, ta kniha vyšla česky, vřele doporučuji...

antimerikanismus:
Autor: J. Cervenka Datum: 20.5.2014 7:56

kde se bere ten totalne idiotsky antiamericanismus - v zemi, kde je tolerance gays, kde je minimalni antisemitismus, pratelstvi s izrealem, osviceny atheismus ?? Skoro nenavist zeme s nevetsi eknomikou, kulturni gigant, kde je svetoive daleka nejlepsi veda, university a hlavne liberty = svoboda. Jak vysvetlit ?

Re: antimerikanismus:
Autor: J. Lepka Datum: 20.5.2014 8:15

Však jste to právě vysvětlil !!!

Re: antimerikanismus - kde by se bral:
Autor: J. Plzák Datum: 20.5.2014 8:50

to je přece jasné. Jsou nejbohatší a vedou.

Kromě toho zbavili svět Hitlerovy nacistické říše. To byl dobrý skutek.

A žádný dobrý skutek nesmí zůstat nepotrestán. Tak je trestáme - naším opovržením.

Re: antimerikanismus:
Autor: R. Szewczyk Datum: 20.5.2014 10:50

až si uvědomíte kdo to platí,pochopíte

Je na tom hodně pravdy.:
Autor: A. Reček Datum: 20.5.2014 7:39

Dobré je také připomenutí těch článků práv občanů, které skutečně muslimské země vůbec nedodržují. Viz minulý týden odsouzení těhotné ženy v Sudánu za údajnou konverzi ke křesťanství.  Pak i ta doslovná expanze utečenců z Afriky do Evropy z ekonomických důvodů a ne vlivem nějakého pronasledování.

poznamka:
Autor: J. Babicka Datum: 20.5.2014 2:10

Zajimave je, ze at se stane cokoliv tak s propagacnich duvodu je s toho nutne obvinit Ameriku, jako tse tomu nevyhnul ani autor. Samozrejme nejmenuje nikoho jineho. Nakonec se te tvrdi, ze americane setrelili to malaisijske letadlo. Zajimave je ze drive platilo, kdy je vlada, ktera se dostane k moci nasilnym prevratem nelegalni ? No pokud byla poitizapadni a spojenecem  SSSR tak je legalni pokud ne, tak je ilegalni. A s urcitou obmenou to plati dodnes. No a tak proto byla legalni vlada Assadovy rodiny, ktera byla spojenec tabora miru a nepritel toho proklateho zapadu, je dodnes milackem tech, kdo vzpominaji na stare zlate casy., Ze se vlada nabozenske sekty, ktera tvori jen jednu desetinu obyvatel a 90 procent je jine viry, muze udrzet u moci jen terorem by snad melo byt jasne. Ovsem dokud bude udrzovat namorni zakladnu pro Rusko a bude zakladnou iranskych shia fanatiku, kteri potrebuji Syrii ovladat, jako stat v zadech sunni arabskych statu, tak to bude vyvolavat u antiamerikalistu nadseni. To ze po boku allawitu assadovych sil bojuji teroriste s Hamasu, Hiabollah a iransti instruktori, to je pry spravne. Kdysi, kdyz Assadova vlada poskytla la Kaide zakladnu se ktere mohli beztrestne provadet utoky na americany, tak nakonec americanum dosla trpelivost v rijnu 2008 gen Petraus naridil utok, Zakladna poblize  vesnice Skkariah byla znicena a dokonce byl zabit mistni vudce al Kaidy  Abu Ghadiyah. Syrie tenkrat protestovala  v OSN, ale bylo ji to houby platne. No a nyni ta cast povstalcu, kterou by zapadu stalo podporovat, je pryc a bojuji tam vetsinou sunni islamiste podporovani Saudskou Arabii a Tureckem, ktere maji hruzu mit irance ve svych zadech.. Takze tam nejde o nejake idealy,  ciste mocensky boj, zda to vyhraje proiranska a proruska strana a nebo strana Saudu a Turecka plus ostatnich sunni statu. Ani jedna strana nestoji za nic a pro nas na zapade, by bylo nejlepsi, kdyby v Syrii prohrali obe.

Re: poznamka:
Autor: M. Stuchlik Datum: 20.5.2014 23:52

Jenže pak nejde situaci v Sýrii svádět na USA. A o to jde v prvé řadě.