22.5.2022 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jaké hodnoty?

Vládní výbor pro práva cizinců (VVPC) mající 24 členů vyzval vládu ČR, aby "ujistila muslimy v Česku o respektu k jejich náboženskému cítění a hodnotám".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Stuchlik 20.5.2014 23:52

Re: poznamka

Jenže pak nejde situaci v Sýrii svádět na USA. A o to jde v prvé řadě.

J. Jurax 20.5.2014 18:13

Re: Prakticky VŠECHNO, co hlásají

Kellera je nutno brát jako rudozeleného cvoka a nebrat vážně ... a nevolit!!!!

J. Jurax 20.5.2014 18:10

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože

Jojo, tohle je v přímém rozporu s deklarací lidských práv :-) ... jak se s tím vyrovnávají křesťané, nevím ... ale řekl bych, že kdyby se v tuzemsku věřící křesťan oháněl tím "tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům", tak ho ta jeho věřící křesťanka vezme válečkem na nudle a vyhodí z lože :-)

J. Jurax 20.5.2014 18:06

Re: Logická otázka : co muslimové vyrábí ???

No ... a máte za muslimy taky Turky? Ti toho vyrábějí docela dost. A vlastní konstrukce ... v ATM bývají dost často články o tureckém zbrojním průmyslu a jeho výstupech. Pravda, jde o zbraně ... o jiném přehled nemám, třeba mne doplní povolanější ...

K. Křivan 20.5.2014 13:21

Re: Zbytečná instituce?

Velice se obávám, že dobrovolně svoje koryto neopustí. Takže kulovnice. :-((((

K. Křivan 20.5.2014 13:17

Re: Logická otázka : co muslimové vyrábí ???

Datle, nějaké ty napodobeniny sošek z faraonských dob,...  kdysi se dovážela egyptská bavlna,...nějaké tepichy,..   v Afghanistánu a Pakistánu dělají na koleně repliky kalachů,..   v Gaze z rour rachejtle,..   a jinak mě už nic nenapadá.  :-((((

Zbytečná verbež. Zbytečná, škodlivá a jak říkala babička "Bohu nemilá". Pryč s tím z Evropy.

K. Křivan 20.5.2014 13:09

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože

Pane Brodský, vy jste ... ! (rýmuje se to na kůl)

R. Gramblička 20.5.2014 12:22

Re: Logická otázka : co muslimové vyrábí ???

Ani tu ropu a plyn by sami nebyli schopni vytěžit, kdyby jim západní těžební společnosti neukázali jak na to

R. Gramblička 20.5.2014 12:20

Re: Zbytečná instituce?

Přesně tak. Zrušit!

F. Nerad 20.5.2014 12:11

Zbytečná instituce?

Domnívám se, že tento Vládní výbor je zbytečností, kterou musíme platit, aby někdo měl slušně placené úřednické místo. K čemu je užitečný?

P. Brodský 20.5.2014 11:47

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože

Sekularizovaní muži by rádi osvobozovali křesťanské a muslimské ženy od jejich zaostalých mužů. To lze pochopit ze zákonů biologické selekce. Proč se ale přitom odvolávají na křesťanské hodnoty, které vůbec nevyznávají? To si myslí, že jsou ženy úplně hloupé?

M. Krátký 20.5.2014 11:46

Logická otázka : co muslimové vyrábí ???

mimo těžby nafty a lovu perel a pod suroviny, že si činí nárok na rozpínavost do Evropy. A kolik křesťanských kostelů jsme si mohli v muslimském světě postavit za posledních 100 let ???

R. Szewczyk 20.5.2014 10:50

Re: antimerikanismus

až si uvědomíte kdo to platí,pochopíte

J. Sova 20.5.2014 10:35

Re: "Muži jsou nadřazení ženám, protože

To se nesmí veřejně hlásat?

1. Kor 14,34 "...ženy nechť ve shromáždění mlčí. Nedovoluje se jim, aby mluvily; mají se podřizovat, jak to říká i Zákon. Chtějí-li se o něčem poučit, ať se doma zeptají svých mužů; ženě se nesluší mluvit ve shromáždění."

Ef 5,21 "V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým: ženy svým mužům jako Pánu, protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům."

P. Vaňura 20.5.2014 10:21

Prakticky VŠECHNO, co hlásají

salónní levičáci směřuje ke zničení naší kultury  i naší civilizace.

Viz bláboly soudruha Kellera o nutnosti zrušit stát a žít ve venkovských komunách, kde by se lidé věnovali "fyzicky náročnému zemědělství."

Pol Pot si své fantasmagorie přinesl z Paříže, kde ho ovlivnil hlavně J. P. Sartre.

P. Vaňura 20.5.2014 10:14

"Muži jsou nadřazení ženám, protože

Bůh dal jedněm přednost před druhými."

Toto jsou hodnoty, které může KAŽDÝ hlásat veřejně???

A pokud to nesmí hlásat každý, na jakém základě lze učinit vyjímku???

V. Váňa 20.5.2014 8:50

Vážený pane autore, mluvíte mi z duše.

Problém vidím (možná dost černobíle) v logickém nonsensu "multikulti".

Není ani teoreticky možné tolerovat všechny hodnoty všech existujících skupin, ať již národnostních menšin, etnických skupin nebo všech skupin různého náboženského zaměření.

Je tomu tak z prostého důvodu, že  každá z těchto skupin vyznává hodnoty, které jsou v nějaké části naprosto neslučitelné s hodnotami jiných skupin.

Nemohu podporovat Izrael a zároveň Palestinu. Nemohu podporovat právo šaríja, prože odporuje ZÁKLADNÍM tradičním evropským právním hodnotám.

Jestliže se tyto hodnoty navzájem vylučují, nemohu je podporovat, aniž bych si vytvořil svůj žebříček hodnot, a podle něho jednal. To babylonské matení pojmů mě děsí, a obávám se, že ve skutečnosti jde o úpadek, resp. počátek úpadku, evropské kultury jako takové.

J. Plzák 20.5.2014 8:50

Re: antimerikanismus - kde by se bral

to je přece jasné. Jsou nejbohatší a vedou.

Kromě toho zbavili svět Hitlerovy nacistické říše. To byl dobrý skutek.

A žádný dobrý skutek nesmí zůstat nepotrestán. Tak je trestáme - naším opovržením.

B. Hampl 20.5.2014 8:30

Oriana Fallaci

Hněv a hrdost, ta kniha vyšla česky, vřele doporučuji...

J. Lepka 20.5.2014 8:15

Re: antimerikanismus

Však jste to právě vysvětlil !!!

J. Cervenka 20.5.2014 7:56

antimerikanismus

kde se bere ten totalne idiotsky antiamericanismus - v zemi, kde je tolerance gays, kde je minimalni antisemitismus, pratelstvi s izrealem, osviceny atheismus ?? Skoro nenavist zeme s nevetsi eknomikou, kulturni gigant, kde je svetoive daleka nejlepsi veda, university a hlavne liberty = svoboda. Jak vysvetlit ?

A. Reček 20.5.2014 7:39

Je na tom hodně pravdy.

Dobré je také připomenutí těch článků práv občanů, které skutečně muslimské země vůbec nedodržují. Viz minulý týden odsouzení těhotné ženy v Sudánu za údajnou konverzi ke křesťanství.  Pak i ta doslovná expanze utečenců z Afriky do Evropy z ekonomických důvodů a ne vlivem nějakého pronasledování.

J. Babička 20.5.2014 2:10

poznamka

Zajimave je, ze at se stane cokoliv tak s propagacnich duvodu je s toho nutne obvinit Ameriku, jako tse tomu nevyhnul ani autor. Samozrejme nejmenuje nikoho jineho. Nakonec se te tvrdi, ze americane setrelili to malaisijske letadlo. Zajimave je ze drive platilo, kdy je vlada, ktera se dostane k moci nasilnym prevratem nelegalni ? No pokud byla poitizapadni a spojenecem  SSSR tak je legalni pokud ne, tak je ilegalni. A s urcitou obmenou to plati dodnes. No a tak proto byla legalni vlada Assadovy rodiny, ktera byla spojenec tabora miru a nepritel toho proklateho zapadu, je dodnes milackem tech, kdo vzpominaji na stare zlate casy., Ze se vlada nabozenske sekty, ktera tvori jen jednu desetinu obyvatel a 90 procent je jine viry, muze udrzet u moci jen terorem by snad melo byt jasne. Ovsem dokud bude udrzovat namorni zakladnu pro Rusko a bude zakladnou iranskych shia fanatiku, kteri potrebuji Syrii ovladat, jako stat v zadech sunni arabskych statu, tak to bude vyvolavat u antiamerikalistu nadseni. To ze po boku allawitu assadovych sil bojuji teroriste s Hamasu, Hiabollah a iransti instruktori, to je pry spravne. Kdysi, kdyz Assadova vlada poskytla la Kaide zakladnu se ktere mohli beztrestne provadet utoky na americany, tak nakonec americanum dosla trpelivost v rijnu 2008 gen Petraus naridil utok, Zakladna poblize  vesnice Skkariah byla znicena a dokonce byl zabit mistni vudce al Kaidy  Abu Ghadiyah. Syrie tenkrat protestovala  v OSN, ale bylo ji to houby platne. No a nyni ta cast povstalcu, kterou by zapadu stalo podporovat, je pryc a bojuji tam vetsinou sunni islamiste podporovani Saudskou Arabii a Tureckem, ktere maji hruzu mit irance ve svych zadech.. Takze tam nejde o nejake idealy,  ciste mocensky boj, zda to vyhraje proiranska a proruska strana a nebo strana Saudu a Turecka plus ostatnich sunni statu. Ani jedna strana nestoji za nic a pro nas na zapade, by bylo nejlepsi, kdyby v Syrii prohrali obe.