24.7.2019 | Svátek má KristýnaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: Plachetka, otep, snop...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 31.12. 2013 9:03, přehled diskusí

Re: OT dotaz:
Autor: D. Ruščáková Datum: 31.12.2013 9:03

Lucko, Káti je mi líto, ale jak sama víš, když to nejde, tak příroda ví proč (my to víme jen občas). Úžasné by bylo, kdyby Timinka pomohla Surimu... a celkem věřím, že ve tvých rukách by se ten zázrak mohl stát.

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: A. Bytová Datum: 30.12.2013 22:40

No a pak že je karban škodlivej, výchovnej a užitečnej je!

Re: OT dotaz:
Autor: A. Bytová Datum: 30.12.2013 22:35

Když vrčí a pere se, dobře to už dopadne. :)))

A nemá jen kámoše, má i jakousi L.V.

Re: OT dotaz:
Autor: Z. Tora Datum: 30.12.2013 22:02

Tak to je mi taky líto, ale asi to tak bohužel mělo být... tak aspoň kdyby Surimu to vyšlo a dokázal to. Držím palce, moc.

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: H. Williamson Datum: 30.12.2013 21:55

Chicht, moje babicka umela marias hrat od takovych trech let. Ona osirela, kdyz ji byl asi rok, vzala si ji jeji 16-ti leta teta, ktera mela pet mladsich sourozencu, nejmladsi z nich mladsi nez babicka. Rodice tety take umrely v te tyfove epidemii. Takze teta vedla maly kramek a nemohla se o deti moc starat. Tak si jeste navrch do domu poridila hluchonemeho stryce a ten ji ty decka hlidal a mazal s nema karty.

Nevim, jak u vas,:
Autor: H. Williamson Datum: 30.12.2013 21:50

ale v USA maji mnohe deti naprosto obscenni mnozstvi hracek. A vetsinou jeste blbejch, ze to vubec nepodporuje tvorivost a predstavivost. Plastove smejdy z Ciny, prodavane zejmena ve Walmartu. Jiste, jsou I hracky krasne a zajimave, ale spousta lidi, hlavne chudsich, jede po mnozstvi. Pamatuju si, ze jeden muj synovec, kdyz tady byl u nas na jeden rok, mi rikal, ze by znova chtel byt deckem, ale v Americe, kvuliva hrackam. Ale co jsem chtela hlavne rict je, ze v tom mnozstvi veci si ty decka skoro ani neumi hrat - jen tak pobihaji od jedne veci k druhe. takze mi treba tem mladsin synovcum od Cheta (7 a 10 let) kupujem knihy = ano, TZano, opravdove papirove knihy. A je nutno rict, ze aspon ten starsi je vynikajici ctenar.

Re: Moc pěkné povídání.:
Autor: L. Vaňková Datum: 30.12.2013 21:46

No a to přicmrndávání dospělým je sice hra, ale velice užitečná. Přesně díky tomu, že moji úžasní rodiče měli trpělivost s mojí dětskou nešikovností a mohla jsem jim pomáhat prakticky s čímkoli, nemám problém opravit kapající kohoutek, vymalovat, vyvrtat díru správné velikosti atd. A vím, že když nastane nějaký problém, dost často ho zvládnu sama.

Re: OT dotaz:
Autor: M. Beda Datum: 30.12.2013 21:43

Lucko, to je mi moc líto - ale od koťat vím, že u takhle malinkatých prcků je to vážně hrozně nejisté, zda se to povede... tak snad aspoň Suri svůj boj vyhraje!!! :-)))))

Moc pěkné povídání.:
Autor: Z. Jjana Datum: 30.12.2013 21:30

Milá Dede,

je to moc pěkné povídání. Měla jsem úžasné rodiče, hrála jsem si se stavebnicemi, se zoologickou, měli jsme loutkové divadýlko ... ale stejně bylo nejlepší opravdové chlapské nářadí a přicmrndávačka dospělým :). A doufám, že se mi to povede vrátit chlapečkům. No, moji rodiče to jistí jakožto úžasná babička a dědeček!

Re: OT dotaz:
Autor: L. Vaňková Datum: 30.12.2013 21:01

Tak ještě oprava: Nezůstal sám. Našim surikatkám jsem napřed dala k prozkoumání jeho pelíšek, počůrané ubrousky a svoje miminkem navoněné ruce. Zejména Timinku to strašně zajímalo. Hodně jsem zariskovala, když jsem jí ho pak opatrně ukázala, ale ona je vážně úžasná. Očichala ho a pak ho začala opatrně čistit tam, kde se to má :-) Jerry je půlroční hromburác, takže se přiřítil jak velká voda, ale ani v jeho chování nebyl náznak agresivity, jen by prcka nadšením mohl zašlápnout. Zatím musím jejich zájem hodně korigovat, ale vypadá to, že pokud Suri svůj start do života zvládne, za pár týdnů bude mít dva bezvadné kamarády.

Re: OT dotaz:
Autor: L. Vaňková Datum: 30.12.2013 20:22

Bohužel nemám dobré zprávy, Káťa svůj boj o život vzdala. Byla od začátku strašně slaboučká, sice se snažila, ale asi to opravdu nešlo. A upřímně, pokud bylo něco špatně, je to takhle lepší. Je mi smutno, ale mám dost zkušeností, abych chápala, že všechny opravdu zachránt nemůžu. Suri je statečný kluk, moc se mu chce žít a o jídlo se hlásí tak, že je slyšet na dálku. Když se chytí dudlíka, zuřivě vrčí, jakože abychom se všichni báli :-) Ale není dobré, že zůstal sám, asi to taky nebude jednoduché.

Re: :):
Autor: Z. Yga Datum: 30.12.2013 20:03

AD ... Ono mnoho z činností je doma NUDA, ale U BABIČKY!!! Tam je svět prostě jiný (a hezčí). A tak to má být :))...

Tady nemůžu nevzpomenout památné věty mé čtyřleté dcerky při odjezdu od babičky: "Babi, škoda že to není naopak - na Vrbici od pondělka do pátku a doma v sobotu a v nedělu - když už tam musím být!"

:):
Autor: Z. Tosca Datum: 30.12.2013 19:39

Jo jo Dede, plánujte si, jak budete vnoučata směrovat a ovlivňovat, ony si vás pak omotají kolem prstu a ovlivní vás tak, jak budou ona chtít (kvůli vnoučatům se babička i bruslit naučí) ;)

Ne, určitě bych se nevzdávala domečkovek, kostek, vycházek do přírody, ani fixů, temperek, nůžek, koláží z natrhaných kousků papíru ani "patlání" těsta a dalších aktivit. Ono mnoho z činností je doma NUDA, ale U BABIČKY!!! Tam je svět prostě jiný (a hezčí). A tak to má být :))

Re: to jsem měla doma...:
Autor: T. Zana Datum: 30.12.2013 19:14

Neměla :-)

(ale zase jsme zkoušeli chovat vodní šneky v zavařovačce)

Re: Domecky:
Autor: T. Zana Datum: 30.12.2013 19:11

No jo, já vlastně sestavovala domečky k vláčkům! A že jich bylo. Převážně velikost HO, ale i nějaký N jsem zažila.

Pak jsem chvíli stavěla domečky ze sirek - teda dekapitovanejch, ale byl to o hodně příjemnější materiál než špejle.

Re: to jsem měla doma...:
Autor: Z. Yga Datum: 30.12.2013 18:19

Trubcárium se zkonstruovalo následovně - vyhloubila se do písku díra, zastrkaly se do ní kytičky a přikryla se střepem ze skleněné tabule. No a pak se nalovili živí trubci (včelí chlapečci) a strčili se do tohoto trubcária.

Upozorňuji, že po ukončení hry se trubcárium otevřelo a trubci dostali svobodu (:o))

Re: Domecky:
Autor: Z. Lída Datum: 30.12.2013 17:37

Jé,Hano, to znám, tatínek mi dělal taky domečky ze čtvrtky, ty jsem moc milovala. A vzpomněla jsem si na ně, když byli moji kluci malí a dělala jsem je taky. A pak jsme plynule přešli na modely z Ábíčka. Byly tam domečky, ale i auta, tanky a spoustu dalších strojů. Jeden čas jsme měli doma i papírový Karlštejn. Všechny tepláky a trička měli kluci sice od lepidla Kanagom, ale hrozně moc si vyhráli. Jó, to byly časy...

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: Z. Lída Datum: 30.12.2013 17:27

Hihi, to mi připomnělo, jak jednou můj muž koupil své malé neteřince bubínek. Za pár dní odjel domů a za další dva dny dostal od bratra pohled se slovy: "Bratře, za co?"

Re: OT dotaz:
Autor: Z. Vave Datum: 30.12.2013 16:59

Chtěla jsi napsat se Surinkem a Káťou? ;o) ... bohužel nevím, taky čekám na zprávu.

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: Š. Matyášová Datum: 30.12.2013 16:30

a protože mám dneska nějak unavené oči,vytřeštila jsem je u toho KGB modelu a dala si to ještě jednou,abych si konečně přečetla RGB... (uuuf)

OT dotaz:
Autor: A. Bytová Datum: 30.12.2013 15:30

Nevíte co nového s Surinkem a Katynkou? Nebo Katynkem a Surinkou?

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: A. Bytová Datum: 30.12.2013 15:27

Chich, není každá tchýně zavrženíhodná tchýně.  I když mravně narušuje. :)))

A co se v mládí naučíš .....

Re: to jsem měla doma...:
Autor: T. Zana Datum: 30.12.2013 15:12

Ježkovovoko, co je trubcárium? To jsem určitě neměla!

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: R. Enatae Datum: 30.12.2013 15:09

Tchýně mi mravně narušila potomky - naučila je hrát bridž a chodí se s nima vytahovat do bridžového klubu :)

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: A. Bytová Datum: 30.12.2013 15:00

Starý zlatý mariášovky! Oba dva chlapečky jsem v obzvlášť nesnesitelném údobí předškolní bujnosti zločinně naučila rozeznávat symboly a pak jsme to "prší" mohli vyměnit za mnou obzvlášť nenáviděné pexaso. Hm, v které ale vždycky, ale vždycky vyhrávali oni.

Nevím ale, jestli by to v současné době nebylo kvalifikováno jako mravní narušování mládeže. :)

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: Z. Tora Datum: 30.12.2013 14:55

Jéžiš, hrací hračky... teda hračky se zvukem, to je občas peklo... synovec má takovou malou čtyřkolku, a kromě toho, že na ní lze jezdit, tak má i jakési pouťové melodie v sobě zabudované. A když to spustí na zahradě, mám pocit, že jsme buď ve vietnamské tržnici nebo usprostřed kolotočů.

Re: Takový domeček měla :
Autor: Z. Vave Datum: 30.12.2013 14:47

Ty jsem vyráběla! Celé byty ze vzájemně propojených krabic od bot, však jsem psala, že jsem vyráběla nábytek. :o) A samozřejmě byly funkční dveře z místnosti do místnosti a okna zavírací se záclonkami, jééééé!

Re: Takový domeček měla :
Autor: Z. Yga Datum: 30.12.2013 14:27

A co domeček z krabice od bot? Jééé - moje prostřední sestra, vélice šikovná děvčica, mi takový udělala. A měla jsem tam i kredenc a nádobí ze staniolu, a postýlku z malé krabičky a na zemi kožešinky (vypárala "opicu na gumě") a kulatý stoleček z jogurtu - a taky měl otevíravé dveře a okna a na oknech záclonky - moc krásné a kamarádka Vlasta mi ji záviděla (:o)).

Re: Asi jsem starý magor:
Autor: H. Williamson Datum: 30.12.2013 14:22

A co takhle trumpetka? Nejaky zlocinny pribuzny jednou daroval trumpetku synoveckovi z rodiny, u ktere jsem v Praze bydlela. Neni nad to, kdyz vam rozjasane dite zatroubi trumpetkou do ucha v sest rano...

Domecky:
Autor: H. Williamson Datum: 30.12.2013 14:19

Nase oblibena zabava bylo stavet si domecky z tuheho papiru. Vystrihly jsme casti, pomalovali je a slepili je lepici paskou. A pamatuju si krasnou kamennou stavebnici. Kostky byly sede a ruzove, ruznych tvaru, a sel z toho postavit treba hrad, ktery jsme oblehali gumovymi vojacky po tatovi. Hracky jsou fajn. :)