26.4.2018 | Svátek má OtoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZAMYŠLENÍ: Nad básní Güntera G.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 9.5.2012 8:45, přehled diskusí

Držím Israeli - a tedy i nám tady v Evropě -:
Autor: J. Urban Datum: 9.5.2012 8:40

všechny palce.

Nesmí mít člověk v "demokracii" vlastní či jiný názor!:
Autor: G. Zahradníček Datum: 8.5.2012 21:43

Mesmí, to se trestá. :)))

Re: Nesmí mít člověk v "demokracii" vlastní či jiný názor!:
Autor: I. Schlägel Datum: 9.5.2012 6:02

Pokud byste měl pravdu, dávno bručíte, plkale.

Jeruzalem Post.:
Autor: T. Valek Datum: 8.5.2012 16:55

Jeruzalem Post. 16 Tammuz 5761 18:50Friday July 6, 2000 (10:20) Peres calls Netanyahu a criminal By Gil Hoffman.I hear there are people who refer to Yitzhak Rabin and myself as ''''the criminals of Oslo,''''" Peres told a meeting of the Labor Party''''s central committee in Kfar Saba''''s Beit Berl College. "I say whoever stopped Oslo is the true criminal."It was you

Netanyahu.

Nacek Gunter si:
Autor: P. Krasny Datum: 8.5.2012 14:53

vytvoril publicitu, ale kdo se o nej, dedka, uz tak stara. 

Spis je horsi kolik normalnich lidi si rika ze ma vlastne pravdu.

Re: Nacek Gunter si:
Autor: J. Urban Datum: 9.5.2012 8:41

No právě. Větší škodu než ten nácek způsobují právě ti, co mu dělají tu publicitu. Tedy on pak i ten článek je kontraproduktivní.

Zastavit včas:
Autor: B. Hamal Datum: 8.5.2012 12:02

Ten dementní Grass to zřejmě myslí tak, že když už se nepodařilo zastavit včas Hitlera,  že by se teď mělo aspoň zkusit zastavit včas Izrael...

Dvojí metr ?:
Autor: K. Křivan Datum: 8.5.2012 7:36

Ano, měří se dvojím metrem.  Israel se "provinil"  tím, že existuje,   Irán se provinil úmyslem Israel zlikvidovat. Pro tento účel vyvíjí to, co Israel už má. Stařecky dementní Günter G. to nechápe.

Re: Dvojí metr ?:
Autor: P. Lenc Datum: 8.5.2012 8:28

Nemyslím si,že by byl dementní.On je jenom celý život socialista.Kdysi nacionální,poté internacionální.Jinak,Israel,jediná demokracie v celé oblasti potřebuje pouze jedno,naši plnou podporu.

Re: Dvojí metr ?:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2012 10:54

Platí to, co píše pan Lenc, GG kritizuje Izrael z levicového pohledu, není ničím neobvyklým, to co píše si myslí obecně evropská i americká levice, nijak nevybočuje z řady...

na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: M. Jaroš Datum: 8.5.2012 1:14

líbí se mi pasáž: "...Že se zde měří dvojím metrem? Ano, samozřejmě. Izraelský jaderný potenciál slouží výlučně k obraně a odstrašení všech, kdo by si chtěli pohrávat s myšlenkou nového holocaustu. Proč ale vyvíjí rakety s dlouhým doletem a má nukleární ambice pseudodemokratický teheránský režim vedený netolerantními náboženskými fanatiky?..."

je dvojí metr opravdu správný nástroj? Při aplikaci stejné logiky a při vědomí co vše si Iráčané od Západu zkusili a co v sousedství předvádí nyní, bychom nemohli zazlívat  ambici si opatřit odstrašující prostředek...?  

Co se náboženského fanatismu vedení státu Izrael s Iránem v mnoha ohledech mohou podat  ruce.

Vyčerpán kroužením všech těch udýchaných podobenství, a vysvětlováním oč více je Izrael lepší,  nám autor zamluvil morální důvod, proč by se nemněl podrobit a nechat si svůj arzenál také zkontrolovat. V očích autora je Izrael "říší světla", něčím nedotknutelným a svatým. Otázka je, zda sám autor chce být brán vážně někým jiným než Hanou Lukešovou...

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: P. Daniel Datum: 8.5.2012 2:24

Israel je zemí, kde jsou občanská práva více-méně respektována a občané mají přiměřenou míru kontroly nad směrem, kterým se jejich země bude ubírat. Navíc, jejich čelní představitelé nikomu nevyhrožují anihilací. Proto ten dvojí metr.

Re: na dvojí metr nám nešahejte!:
Autor: M. Jaroš Datum: 8.5.2012 21:11

to vám jako stačí? Obávám se že vliv občanů Izraele na to kam se bude země ubírat je s velkým otaznikem. Jsou v pasti z vlastního strachu a ignoranství a nechají si vládnout garniturou, která jim svou politikou důvody ke strachu poskytuje. O bezvýchodnosti jejich situace svědčí problematika ultraortodoxních spoluobčanů...

Co se vyhrožování týče, nikdo soudný (v arabském světě) si nemůže dělat ambice na vojenskou porážku Izraele aniž by se útočníkovo území nestalo na dloluhodu dobu neobyvatelným...

Stejně tak nikdo soudný v Izraeli si nemůže dělat ambice na dlouhodobé zastavení jaderného programu bez masivního dopadu na celý Irán a jeho obyvatele. Výhrůžek z Izraele směrem k Iránu myslím letělo docela dost...

Tlučhubové z obou stran si mohou podat ruce.

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: P. Pavlovský Datum: 8.5.2012 6:20

O žádném dvojím mdetru nemůže být  přece řeči! Je to přece týž "metr", který dokáže změřit a porovnat agresívní  přípravy Iránu na straně jedné a defenzívní přípravy Izraele na straně druhé. Obě strany rozvíjejí svůj jaderný vojenský potenciál, ale každá jiným směrem. Žádný, ani ten nejantisionističtěšjší stát Blízkého východu se, pokud vím, nikdy vážně nevyslovil v tom smyslu, že se obává jaderného přepadu ze strany Izraele - veřejně by se tím zesměšnil. Jaderné expanze Iránu se ale bojí i ,mnozí jiní než jenom Izrael, především všichni sunité.

Petr Uhl, Günter Grass a jim podobní se z pohledu iránského režimu musejí jevit jako typičtí "užiteční idioti".

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: P. Kolář Datum: 8.5.2012 7:56

Zatímco židovská víra se výlučně týká židů samých a veškerá snaha státu se týká po neblahých dějinách obrany před možným dalším holocaustem,islám považuje sebe sama za náboženství,které jako jediné pravé má právo zničit všechno ostatní.Dej nám Bůh takové politiky,jako má Izrael.Tento malý hrdý stát má odjakživa moje sympatie.Pokud se týká básně samotné,je to provokace dementního člověka a zapadla by okamžitě v zapomnění,kdyby se nejednalo o nositele nobelovky.Co se týče pana Uhla,nikomu se víc nepodařilo zdisktreditovat disent než jemu.

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: J. Štrobl Datum: 8.5.2012 9:25

Žádní užiteční idioti, darebáci to jsou. A s nimi všichni podporovatelé socialismu, který ať už ve své nacionální nebo internacionální podobě, má na svědomí jatka, jaká nezná historie. A správně jste postavil vedle sebe ta dvě jména, Uhl a Grass, komunista a nacista jedno jsou.

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: J. Štrobl Datum: 8.5.2012 9:38

A kým chcete být brán vážně Vy? Izrael nerozpoutal jedinou válku proti Arabům. Vždy se musel bránit a bojovat o holé přežití. A dnes se musí ještě bránit proti socialistům v EU, kteří, jak jinak že, si náramně notují z nácky a islamisty.

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: T. Valek Datum: 8.5.2012 16:53

July/August 1994, Page 73 It was 12 years ago when Prime Minister Menachem Begin admitted in public that Israel had fought three wars in which it had a "choice," meaning Israel started the wars. Begin''''s admission came in a speech delivered on Aug. 8, 1982, before the Israeli National Defense College. His purpose was to defuse mounting criticism of Israel''''s invasion of Lebanon, which had begun two months earlier on June 5 and was clearly one of Israel''''s wars of "choice." The others were in 1956 and 1967.

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: J. Štrobl Datum: 8.5.2012 23:04

V roce 1956 vypukla Suezská krize, způsobená tím, že Egypt znárodnil Suezský průplav a uzavřel Tiranskou úžinu. Izrael se rozhodl spojit s Francií a Spojeným královstvím, zaútočil na Egypt a pokusil se získat zpět přístup k Rudému moři.

V roce 1967 shromáždili Egypt, Sýrie a Jordánsko svoje armády u hranic Izraele, Egypt vyzval k odchodu mírové jednotky OSN a opět zablokoval Izraeli přístup k Rudému moři. Tyto kroky Izrael chápal jako přípravu k válce a rozhodl, že sám udeří první. V roce 1982 zasáhl Izrael do Libanonské občanské války, aby zničil základny, z nichž OOP ostřelovala raketami severní Izrael.

Tedy ani jedna válka nebyla Izraelem vyprovokovaná. Vždy se jednalo řešení životních zájmů Izraele.

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: T. Valek Datum: 8.5.2012 23:56

Cechacek to vsechno vi lepe, nez ministersky predseda Israele. :-)))))))))))))))

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: M. Jaroš Datum: 9.5.2012 0:19

ta šestidenní je hodně sporná. Izraeli se moc hodil konflikt se Sýrií, protože pokud by Sýrie dokončila svůj projekt odklonu řeky Jordán do Tiberského jezera zamědělství severního Izraele by to dost zasáhlo...

Re: na dvojí metr nám nšahejte!:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2012 10:52

Neberte si mě, pane Jaroši, pořád do svých úst. Izrael není judeonacistická tyranie (jakože v i v Izraeli žijí fanatici), nevyhrožuje jiným státům vyhlazení, nerozšiřují nenávist k jiným lidem, Bibi je sekulár, zatímco v Íránu je u moci uřvaná islamonacistická vláda vyhrožující Izraeli vyhlazením, nazývající Židy rakovinným nádorem, z Vás ta nenávist k Izraeli teče...

Spolupráce Izrael-Arabská autonomie, co levice zamlčuje:
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2012 0:57

Podle předsedy arabského Sdružení pro vývoz a dovoz, Muhamasse Abu Eida, je Izraelhlavním odběratelem výrobků arabské samosprávy. Činí to až 90% produktů, mezi které patří zejména olivy, ovoce a zelenina, řezané květiny, textil a vápenec.V roce 2008 činil export arabské samosprávy 500 milionů dolarů, zatímco import činil 3,7 miliard dolarů. Dovážely se hlavně potraviny a stavební materiál. Izraelský podíl na importu činil 72%, zbytek byl z EU. Zatímco vývoz i dovoz prochází hlavně přes přístavy, letecky se dopravují potraviny a květiny.Mimo to nachází 10% arabských pracujících práci v Izraeli. V izraelských firmách na území Judeje a Samaří pracuje dalších 25 000 arabských dělníků. K větší spolupráci pozvali izraelští zástupci své kolegy z arabské samosprávy k prohlídce izraelských přístavů.

Ruce pryč od Íránu?:
Autor: P. Daniel Datum: 8.5.2012 0:54

Velice kontroverzní. Jen největší optimisté mohou doufat, že snažení Íránu na poli jaderných technologií je určeno pouze k mírovým účelům. Co s tím? Írán je technologicky a kulturně jednou z nejrozvinutějších zemí na středním východě, se zdravým podhoubím tvořeným moderní infrastrukturou a vzdělaným obyvatelstvem, zhusta znechucených nadvládou teokraticky-totalitní garnitury. Co se však bude dít až se na prsti jejich domoviny objeví první otisky bot amerických vojáků? Nebylo by snad lepší, konečně dát skutečnou podporu íránským občanům, kteří svoje znechucení nad stávajícím stavem věcí dali už mnohokrát jasně najevo?

Re: Ruce pryč od Íránu?:
Autor: M. Jaroš Datum: 8.5.2012 1:19

Smím-li se optat, a jak pak by jste si takovou podporu íránským občanům představoval?

Re: Ruce pryč od Íránu?:
Autor: P. Daniel Datum: 8.5.2012 1:55

Tak, jako Západ podporoval disent na Východě: Politicky, finančně, technologicky, osvětou.

Re: Ruce pryč od Íránu?:
Autor: M. Jaroš Datum: 8.5.2012 2:01

a myslíte, že už to nedělá? Dokonce tak tu svobodu a pravdu vysílá z našeho Hagiboru... 

Re: Ruce pryč od Íránu?:
Autor: P. Daniel Datum: 8.5.2012 2:10

Myslím, že se to děje v nedostatečné míře. Navíc se to děje podle vzoru: Příliš málo příliš pozdě (jako u posledních presidentských voleb, například.)

Trockista Petr Uhl v listu Právo napsal::
Autor: H. Lukešová Datum: 8.5.2012 0:26

"Má-li Izrael jaderné zbraně, proč je nemůže mít i Írán?. Uhl se domnívá, že že jednostranná podpora Izraele od českých vlád od roku 2006 je „ojedinělá a že jednostranná podpora Izraele od českých vlád od roku 2006 je „ojedinělá a absurdní"...

Dobré mravy ale nedovolují jinak,než podporovat Stát Izrael, světlo Blízkého východu, leč to marx-leninská

a trockistická levice v EU a v Severní Americe nechápe. V dnešní době je běžný levičák antiizraelský...

Re: Trockista Petr Uhl v listu Právo napsal::
Autor: P. Daniel Datum: 8.5.2012 1:04

Írán ve stávající podobě by neměl mít jaderné zbraně ze stejného důvodu, ze kterého dětem ve slámě nedáváme sirky. Kdyby měli občané Íránu rozumnou míru kontroly nad vlastním státem, ničeho bych se nebál. Tak tomu ale není. Izrael, přinejmenším nikdy nikomu nevyhrožoval z vymazáním z mapy světa. To právě jeho sousedé se o to několikrát pokusili a málem se jim to povedlo.