24.7.2019 | Svátek má KristýnaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Máslo (belgické) na našich hlaváchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 281, poslední: 12.12. 2009 9:39, přehled diskusí

Re: Hloupí obchodníci:
Autor: Kami Datum: 12.12.2009 9:39

koukni na http://www.made-in-italy.com/fashion/fashion_houses/centinaro/intro.htm

já jsem na něm taky závisla a už přes rok ho nemám a taky jsem se ptala od kud ho dováží, asi budem muset přímo do Říma do toho butiku, či obchodního domu Clary Centinaro. na výše uvedené adrese se mi ještě loni ukazoval jako prodejný a za směšnou cenu... v případě, že budeš úspšnější a seženeš jakýkoliv kontakt , písni mi na kamysl@seznam.cz

Re: Jednoduchý lék:
Autor: lesov Datum: 28.11.2009 2:47

"Dívejte se, odkud zboží je..."

A to jako proč?! Za prvé to nepřečtu a za druhé nemám na výběr, takže vezmu, co je a důdoprdo, páč jinak bych asi nežral vůbec, podle tvé rady... :-/

Re: Hloupí obchodníci:
Autor: Iveta Datum: 27.11.2009 11:06

Ani na Slovensku neviem zohnať môj obľúbený parfém Clara Centinaro už druhý rok - nikde som sa ani nedopátrala, odkiaľ ho obchodníci objednávali,aby som si ho objednala sama, taktiež sa ho nepodarilo mojim známym kúpiť ani v Taliansku. Ak by niekto poznal spôsob, ako sa k tomuto parfému dostať, budem veľmi vďačná.

Re: Co se potravin týče - markety tlumím:
Autor: xy Datum: 16.11.2009 9:41

Máte úplně pravdu - rajčata z těch různývh hyprmarketů vypadají jak rajčata, voní jak rajčata, ale chutnají jak polystyrén. Nevidím jiné rozumější cesty jak  tomu zabránit, že prostě tyrůzné chemické imitace zeleniny, ovoce a potravin nebudeme kupovat - prostě jim to nesmíme dovolit my, zákazníci. Máme dceru v Paříži a tam by si to nedovoilili - jak je možné, že v jednom z nejdražších měst v Evropě jsou babány chutné, bez skrvrn a i v přepočtu levnější, než u nás ? Prostě francouzský zákazník by ždádné padělky na svůj stůl nedal - když tam jednou budete, zkuste si zajít do pařížské tržnice -  to budete zírat !

Re: Opět a opět::
Autor: Tx Datum: 16.11.2009 9:25

Velice se mi líbí, když v obchodě čtu "hrozno", což je slovensky, u nás jsou to hrozny, nebo "pomelo", což je španělsky "grapefruit" (pro což ani české slovo není). Jsem sice už dlouho Pražák, ale původem a srdcem pořád ze Slovácka.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: Buran Datum: 15.11.2009 6:58

Bohužel už i ten Narex již vyrábí nářadí "dva roky- a dost!"

Re: Hloupí obchodníci:
Autor: Cestovatel Datum: 14.11.2009 0:11

A taky nikde nekoupíte brož z keramiky, nebo z kovu (např.na swetr).Zato náhrdelníků z kovu je přehršle.A stačilo by jen místo dírky na šńůrku přilepit zezadu špendlík.

Hloupí obchodníci:
Autor: Cestovatel Datum: 14.11.2009 0:08

Nikde v Česku nemohu sehnat konvičku ( 1 L ) na zalévání pokojových květin. (prodavači říkají, že nemají, že to je vzácné zboží,prý jim to nikdo nenabízí).Nechápu proč v hospodách nenabízejí večer k pivu topinky.Všude jen teplá jídla za 120 a víc Kč.Na těch topinkách (velká poptávka) by vydělali víc  i při malé ceně(prodají větší množství)než těch drahých "večeří" .Když sháním báječný italský parfém Clara centinaro tak ho nikde v ˇCesku nemají, ačkoliv ještě v 90.letech se dal běžně koupit. prodavači řeknou, že "toto nedostávají".Když položíte otázku, proč neobjednávají, když ví co lidé poptávají,tak Vám řeknou, že kupují jen to, co jim firmy nabízejí. (stále stejné značky).

Belgicke maslo:
Autor: Lucy Datum: 13.11.2009 23:57

Ja myslim, ze je to slozitejsi, nez je popsano. To maslo je asi vyrobeno v CR, jako hodne "belgickych" mlecnych vyrobku.

Mimochodem, ceska t.z. pomazankopva masla, jsou podle mne odporna.

Re: Jednoduchá řešení neexistují:
Autor: Pavel Datum: 13.11.2009 23:06

Na výrobcích označených Tesco nebo Albert těžko poznáte původ (můžete jen tušit Polsko). Značkový Philips nebo Sony je také většinou z Číny. Mrkev nebo petržel se také neprodává s rodným listem;-P

Re: Lokálpatriot:
Autor: David Datum: 13.11.2009 23:03

česnek z Číny zalévají lidskýma fekálijema  - dobrý co?

Trochu jinak:
Autor: Pavel Datum: 13.11.2009 23:02

Potravinový trh drží pevně v rukou převážně němečtí vlastníci a je jen jejich věcí kde si zboží nakoupí. Pokud se Vám jejich zboží nelíbí můžete jít do jiného obchodu patřícímu Angličanům nebo Vietnamcům. České brambory plné hniloby a plísní nemohou konkurovat sice drahým zato kvalitním dovezeným z Francie nebo Holandska.

lepší sýry z Polska:
Autor: David Datum: 13.11.2009 23:01

;-D;-D;-D

V diskuzi jsem se dočetl o lepších sýrech z Polska a že jsme povinni je koupit, abychom donutili naše výrobce k lepším produktům.

Všem vám radím, vyvarujte se ve vlastním zájmu zboží z Číny a z Polska.

Čínu znáte, představím Polsko. ! Dětská postýlka, šprušle odpadávají od sebe, hrozí napíchnutí dítěte.  !Polské zásuvky,vypínače, lustry a světla. Mizerná kvalita, obtížné zapojení, výdrž mizivá. ! Sýr Hermelín, se smetanovou příchutí - je tam velký T, což znamená made in Polska - hnus.

Re: Můžeme si za to především sami:
Autor: HonzaV Datum: 13.11.2009 22:46

hej... - a co když to vypěstovali v Číně a nasáčkovali v ČR? třeba oříšky se spoustou dobrých aflatoxinů? "Vyrobeno v ČR"?

české potraviny:
Autor: Jelínková Datum: 13.11.2009 22:43

Kupujeme cizí chuťově bezbarvou zeleninu a ovoce,protože je v cizině kupují supermarkety levněji s dotacemi a my nemáme kde koupit české ovoce a zeleninu,Na př.v Pardubicích jedinou tržnici prodalo město na barák s obchody a bYty a vše je tam jistě značne předražen.Po celém  městě nemohou zemědělci a ovocnáři nikde prodávat svě vyrobky.

Re: To my jsme...:
Autor: HonzaV Datum: 13.11.2009 22:38

Honzok, ve vší úctě, to bylo taky do značné míry tehdejší technologií.

Dneska jsou všude čipy, spínané zdroje a podobné šílenosti, do toho umělohmotný kryt navržený tak, aby se dal sestavit za dvě vteřiny bez použití nářadí, bezolovnatá pájka - a neštěstí je hotový.

Aby se věci dělaly pořádně, musela by být extrémně levná pracovní síla a dostatečný odbyt - a to v době, kdy se do věcí montují k u r v í t k a, která způsobují selhání přesně měsíc po skončení záruční doby, aby byl zachován koloběh spotřeby, "bohužel" nehrozí...

Aspoň co se týče jednoduchosti a spolehlivosti konstrukcí spotřebního zboží, dobře už bylo.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 22:33

myslíte "Poldi" ? tu snad koupil soudruh Stehlík za úplně nejvíce a spolu s odboráři pak chodil demonstrovat do Prahy, aby dostávali dotace....tak takové "rodinné stříbro" nestojí ani za tu korunu Rv

Není nad české potraviny!:
Autor: . Datum: 13.11.2009 22:03

Pane Krejčí, ve všem lze s Vámi souhlasit. Pouze v jednom se mýlíte. Nejlepší brambory nejsou z vysočiny, ale z úrodných polí roviny. To, že se pěstují na vysočine  je z důvodu toho, že se na vysočině dají také snadno pěstovat, což o jiných potravinářských plodinách nelze říci. To jen tak na okraj. Nesmyslnost prodeje potravin ze zahraničí lze vyřešit tak, že při nákupu upřednostnuji české zboží. Až lidé přijdou časem na to, že se sem dováží nekvalitní, druhořadé potraviny (proto jsou levnější), snad začnou upřednostňovat české kvalitní výrobky. Já nedám na jihočeské máslo, sýry, jogurty nikdy dopustit.  A vůbec, české potraviny jsou velmi dobré a pokud je cena nízká, je to vždycky snížením kvality.

Lokálpatriot:
Autor: Vlado Z Datum: 13.11.2009 21:54

Taky upřednostňuju lokální výrobky a doporučuji to i svým známým, česnek jsem koupil na Zahradě čech několik kilo-je perfektní. Nic než přesvědčování a vysvětlování nepomůpže- není to na státu ani EU-chraň Bůh, aby se so toho začaly plést normativy-je to na filosofii každého z nás, nás zákazníků. Ale s těma jahodama jste šlápnul vedle-žádný gen z ryb neobsahují-jednak takové dosud nebyly vytvořena, jednak by se nesměli v EU prodávat. Ty skřížené alergie jsou čistě přírodního původu-stejně například pyl břízy-arašidy -obsahují prostě podobnou bílkovinu(ač se zcela jinou funkcí).

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: okolojdoucí Datum: 13.11.2009 21:30

jjá se mám úplně stejně jako vy s Ládíkem 53, ale to mi nebrání zapomenout, že na př. "polodovka" byla prodána za korunu (rozuměj českou) až po roce 89. A podniků s podobným osudem bylo v téhle zemi víc. A mnohé z nich, byly velikou konkurencí  pro ty na západ od nás. A mnohým stačilo dát injekci, jako to udělalo Japonsko a Německo po válce, nebo "železná lady" v  Anglii. Mohli jsme tu ještě něco mít. Ale nakonec máte pravdu, vždyť to způsobili komunisti! Kočárník, Dyba, Dlouhý, Čalfa a další pod praporem pana Klause. Ale v jiných kabátech.

Re: Jednoduchý lék:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 20:58

proč ? nechte každému svobodu, ať si kupuje dle vlastního výběru.

Nebo byste uvítal, že zase musíte kupovat jen dva druhy automatických praček ? a když pomeranče, tak kubánské ?

Jednoduchý lék:
Autor: Rak Datum: 13.11.2009 20:54

Dívejte se, odkud zboží je a kupujte jen české výrobky. Když to budeme dělat všichni, tak nám řetězce to svinstvo odjinud přestanou vozit, protože ho tady neprodají !

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 20:22

ok, také dík. K tomu vedení do ztráty ? Prostě majitel zjistil, že jediné hodnotné na těch podnicích jsou ty pozemky. Podobně v Praze ČKD a další továrny ve Vysočanech.

Podstatné je,že došlo k restrukturalizaci a nezaměstnanost zůstala zůstává nízká a kdo umí a chce dělat, se má lépe nežli dříve.

Jinak si rovněž myslím, že kdyby tady nebyly 40 let soudruzi, tak dnes byly aspoň 2-3 české světové značky/koncerny. Určitě Škoda Plzeň, Baťa příp. Zbrojovka či Poldi, Vítkovice atd., Tohle soudruzi zničili a dnes jen můžeme doufat, že s nástupem nových technologii něco nového u nás vznikne.

Re: Ke sklu:
Autor: míla dvořáková Datum: 13.11.2009 20:10

R^R^>-R^

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: ladik53 Datum: 13.11.2009 20:09

Už končím. Ale znovu musím zdůraznit, že ty podniky (alespoň podle mých informací) byly do ztrát vedeny úmyslně. Třeba v případě Zbrojovky a Královopolské kvůli pozemkům...atd, atd. A děkuji za slušně vedenou diskuzi, nebývá to zde zvykem!

Re: Co dodat, autor má bohužel pravdu.:
Autor: míla dvořáková Datum: 13.11.2009 20:07

Omlouvám se, samozřejmě 90. let.:-/

Re: Co dodat, autor má bohužel pravdu.:
Autor: míla dvořáková Datum: 13.11.2009 20:06

Navíc jste pozapomněl na tu neskutečnou masáž počátkem 70. let - jen si vzpomeňte, jak se nám snažili naši "vrchní" vtloukat do hlaviček, že máme hormonová kuřata (která Rakušani skupovali ve velkém), ve všem chemii atd. Teď najednou se objevují první vlaštovky (nebo "bílé vrány"?) mezi našimi novináři, kteří tvrdí, že jsme popelnicí Evropy a cpeme do sebe její zbytky. Prostě stačí používat zdravý rozum - jestliže se sem něco veze přes půl Evropy (neřku-li světa), musí to být vždy chemicky nebo geneticky ošetřeno, proto jím jenom to, co vyrostlo tady, maximálně na Slovensku. A je to.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 19:55

já se mám taky nejlépe, jak jsem se kdy měl. A taky proto, že už nemusím dotovat většinu těch ztrátových podniků, které  zašly naštěstí na ekonomické úbytě a můžu se natrhu živit sám. 

Škoda, že ještě zbývají státní železnice, MHD , zdravotnictví a regulované nájmy, dálnice - taky je to vlastně poslední oblast, kde jsou trvale problémy.

Re: Jak z toho ven?:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 19:52

Slovinsko, tam byl poloviční kpitalismus, jiné vlastnické vztahy a hodně tržní ekonomika ia za Jugoslavie těžko srovnávat s námi, kde i stánky s prodejem buřtů byly státní

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: ladik53 Datum: 13.11.2009 19:48

No vidíte. Víte jenom to, že jsem z Brna a už mě hodnotíte. A co když Vám napíšu, že se mám nejlépe, jak jsem se kdy měl?!? Ale líto je mi spousty věcí, které se staly, aniž to tak muselo být!