19.4.2019 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PORTRÉT: JasmínkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 215, poslední: 11.9. 2009 14:57, přehled diskusí

Re: Jasmínka:
Autor: Jana Bu. Datum: 10.9.2009 16:00

Ach bože, to znám, ty nohy......srdce se mi sevřelo......JiLe, tobě je určitě mooooc smutno, ale Amálka už zase chodí bez bolesti- i když jen v našich myslích VV

Re: Jasmínka:
Autor: zana Datum: 10.9.2009 18:42

Milá JiLe, je mi to moc lítoVV.

Re: Jasmínka:
Autor: Louk Datum: 10.9.2009 19:12

JiLe, R^VV. Ach jo, rychle nám ti kamarádi odcházejí ;-(.

Re: Jasmínka:
Autor: Pitrýsek Datum: 10.9.2009 19:35

 Přeji Amálce, aby se za Duhovým mostem setkala jen se samými dobrými a hodnými tvorečky a bylo jí tam dobře. A Tobě brzké přebolení a spoustu krásných vzpomínek.VV. Bohužel, tak to musí být a není obrany.

Jasmínko:
Autor: Apina Datum: 10.9.2009 13:03

Ještě jsem ti nenapsala, jak jsi úžasně krásné koťátko, vůbec se nedivím, že si tě páníčci zamilovali na první pohled. A jak tak koukám, za chvilku boxíky srovnáš do latě. Ono s pejsky je lepší se porovnat hned na začátku, vždyť se musíš naučit cizím jazykům - nejen po kočičím a po lidsku, ale ještě po pejsčím. Budeš prostě vzdělaná kočkaR^;-)

Re: Jasmínko:
Autor: PetraK Datum: 10.9.2009 13:05

kočka lingvistka;-D ale je to pravda, ve smíšený smečce se všichni musí naučit nejen svému jazykuR^

Kočičí lide, poraď...:
Autor: Jitča Datum: 10.9.2009 13:01

Mám prosbu, neb jsem od narození člověk psí, tedy, posledních pár let díky dětem i morčecí a králičí, ale o kočkách jsem si tu zatím jen zálibně četla, a v duchu si plánovala, jak jednou možná třeba... A plánovala jsem tak dlouho, až CD rozhodla sama. Na půdě našeho firemního skladu jsem našla kočku s asi měsíčními koťátky. Kočička byla drobná, jednooká mourinka, úžasně milá a odpovědná maminka. TAkže, kočku i koťata jsem krmila, opečovávala, a když přišel čas, tři z nich i udala, doufám že do dobrých rukou. A jednoho kocourka že si tam necháme, aby kočce (to byla záminka, přiznávám) nebylo smutno. Kočičku jsme nechali vykastrovat a těšili se na báječné soužití. Jenže, asi 14 dní po kastraci jsme odvezli dvě koťátka do jejich nové rodiny, a já se vrátila až za 3 dny. A u skladu mě poctivě čekal jen Tygřík - kotě, po mamině ani slechu. Vyptávala jsem se sousedů, hledala, číčala, ale nic. je to už 14 dní a Kočka už se asi nevrátí. (Nebo ano?) A teď k problému - to kotě se nudí. Chodím za ním se pomazlit, dát mu dlabanec kapsičku (granulky má v zásobníku, a chodí je tam baštit i kočky z okolí), má tam pelíšek a celkem bezpečné místo k životu, ale je sám a smutný. A tak děti přišli s nápadem, že si ho tedy vezmeme domů. Nejsem proti, ale za naší zahradou jezdí vlak a na zahradě běhá pes, který se s kočkou moc nekamarádí, takže to vypadá na kocourka byťáčka. Nebude mu po vycházkách venku smutno? Dokáže se adaptovat na život v bytě, chodit na záchod a pod.? Samozřejmě, že syn teď slibuje, jak ho bude opečovávat, ale nejsem dnešní a vím, že to stejně zůstane na mě. A co záchod - který je lepší, krytý nebo otevřený? (Ano, přiznávám, už jsem byla na obchůzce místních zverimexů ;-))

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Apina Datum: 10.9.2009 13:14

Jestli je venku nebezpečno, je to pro kočku lepší uvnitř, mládenec si zvykne brzy. Protože se asi kocourek neučil na záchůdek, osobně bych ho po příchodu domů ihned vysadila na záchůdek (vzorně čistý a voňavý) a hrábla bych mu do toho, aby viděl, že se v tom může přehrabovat. Pak bych ho asi (podle situace) dočasně nechala v omezeném prostoru se záchůdkem a miskami, aby bezpečně věděl, kde má konat potřebu, a kde má jídlo a vodu a teprve za pár dní bych ho pustila do celého bytu. A záchůdek otevřený nebo boudička - těžko říci, asi podle možnosti soukromí, náš kocour teď na stáří přestal občas přidřepávat a pak čůrá kolikrát okolo - je to nový jev, za mlada to nedělal, že by bolavé klouby?. Také uvažuji o boudičce, že by to alespoň snad nekončilo "mimo mísu".

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Jitča Datum: 10.9.2009 14:37

Jo jo, asi se zítra koupí záchod a odpoledne kočičáček prožije už doma - víkend je na to asi nejlepší. všechny nás zná, mazlí se jako o život, důvěřuje naší náruči, tak to snad pro něj nebude takový šok. První dny bude u syna v pokoji - velká místnost se zátěžovým linem - kvůli případnýn návštěvám psové, které si synek plánuje ( je to velký pokoj  se vstupem na zahradu - podědil naši bývalou domácí kancelář ;-)). Později se mrňousek rozhodne sám, kde se mu bude nejvíc líbit...

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Apina Datum: 10.9.2009 14:53

Jo a nezapomeň ho odblešit, z toho skladu jich na sobě může mít spoustu, zvláště, když tam chodí jiné kočky  - pro kotě je asi lepší bez chemie, jen mechanicky hřebínkem všiváčkem a tak. Blechy v srsti poznáš i podle jejich trusu - tmavé tečky, které se na papíře rozpijí do červenohnědavé barvy, když je zakapeš vodou. To obyčejná špína neudělá. Když to nepůjde jinak a bude jich moc, tak až se okouká, tak ho vykoupej, to blechy spolehlivě vylezou na chytatelná místa, třeba na fousy, ztěch už je shodíš do vody.  A za dalších pár dní k veterináři na prohlídku, dohodnout si očkování a pro odčervení. A pak už doufám bude jen radost a hry, radost a hry, radost a hry... a nějaký článeček pro nás.

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Jitča Datum: 10.9.2009 15:09

ano, blešky má - měl, ale trochu jsem ho asi před týdnem potřela frontleinem, a teď jsem na něm už našla jen jednu mrtvou. Vím, že to nebylo nejlepší řešení, ale on se tak usilovně škrábal a lízal, že mi ho bylo moc líto, tak jsem si trochu stříkla na dlaně (vím vím, nemá se to, ale když to může mít na srsti moje psová, tak to musím přežít taky, ne?;-)) a pěkně ho na zádíčkách a hlavičce, kam si jazykem moc nedosáhne, potřela. ale vykoupeme ho stejně, jen si to zatím nějak nedovedu představit.

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Apina Datum: 10.9.2009 16:45

To víš, po vykoupání musí být v teple, dokud neuschne, to by ve skladu nešlo. Pokud nemá potíže, tak mu to frontlinování neuškodilo a ještě to pár blešek zabilo. Na vykoupání vřele doporučuji více rukou než 2, málokterá kočka drží - na to jsou celé slavné popisy, jak se koupe kočka včetně návodu na ošetření zranění - lidských ne kočičích;-P. Ale malej možná bude tak vykulený, že se třeba nezmůže na odpor. Málokterá kočka snáší fén a na mrňouse bych to rozhodně nezkoušela, jen bych ho vytřela ručníkem tak, jak to půjde a zavřela v teple, aby nenastydl. A JanaBu má pravdu, zapomněla jsem na to škrabadlo, něco musí mít a dokáže se na to naučit.

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: EditaK Datum: 10.9.2009 13:57

Mačička sa už asi nevráti, takže doma by malému bolo lepšie. Mačiatko si zvykne, na záchod sa naučí, mačky sú prirodzene čistotné, len treba pamätať na to, že je to šelma (morčataá, králik). Záchodík je lepší krytý a naučiť ho tam chodiť tak, ako poradila Apina.

Staršie zviera naozaj máva problémy s tým, aby dostatočne pričuplo, keď čúra. To je aj problém nášho Bonyho a žiaľ, už si nechce zvyknúť na krytý.

O.T.  Apina, nášmu Bonymu na boľavé kĺby pekne zaberajú injekcie, už skoro nechodil a teraz krásne behá a skáče.

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Jitča Datum: 10.9.2009 14:57

Dík za morální podporu, také to vidím na domácího mazlíčka. A pokud jde o lovnou zvěř - morče nám minulý týden umřelo (po 6 letech spokojeného života), a po domluvě s dcerou bylo rozhodnuto, že kočka je lepší než moče a tak se nové už pořizovat nebude. No a synův králík - respektivě pětiletá králice - mám spíš obavu, aby to nebylo s tím lovem naopak. Naše Dorinka je HODNĚ sebevědomý králíček, který je zvyklý trávit večer s námi v obýváku, kde si spokojeně hopká, odpočívá, případně vyžaduje hlazení - ovšem jen na zemi, musíme si k ní sednout a pěkně ji mazlit, to nás za odměnu líže, nebo ze sebe udělá placatou předložku a lebedí si. Ovšem vzít ji na klín, to se vážení nedělá - rázem je z ní nafučený králíček, který dává zřetelně najevo, že tohle zacházení nehodlá trpět - promění se v křížence klokana a užovky (kope a kroutí se) a většinou se jí povede prosadit svou, seskočí dolů, a okamžitě se promění ve sladkého opuštěného ušáčka vyžadujícího pohlazení. Zajímavé ovšem je, že když ji nikdo nehlídá, ráda si sama na sedačku vyskočí a spokojeně se po ní prochází.  A jen tak něčeho se nezalekne, i jí neznámé návštěvy hned kontroluje a vůbec je značně oprsklá, takže mám dojem, že buď bude kocourka ignorovat - jako to dělala u morčete, nebo jej bude odhánět ze svého království - tedy z obýváku, kuchyně a jídelny... Velikosně jsou teď asi srovnatelní. Takže bych řekla, že o zábavu v nejbližší době mám postaráno...:-D

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Apina Datum: 10.9.2009 15:17

Náš kocour zatím s pohybem problémy nemá, jen je s věkem opatrnější, ale po klacku do okna v pohodě vyleze. Jen to čůrání bez  "pričupnutí" - to je krásný výraz, je v poslední době problém, vyšetření moči ale nic neukázalo. I na oko ji má pěkně světle žlutou, nic nenormálního. Ale stejně v nějaké dohledné době plánuji návštěvu veteriny a ráda bych mu nechala udělat kompletní biochemii. Poté, co byl zbit jiným kocourem (stres), má nějakou nahnědlou srst, tam, kde má být černá, i když jinak vypadá v pohodě. Možná to přelínáním zmizí. Jestli je ale něco na počátku, tak bych ráda věděla, co to je.

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Jana Bu. Datum: 10.9.2009 15:56

Jitčo, vítám mezi "kočičí" , uvídíš, jak tě chytne za srdce  VV

Po vycházkách mu smutno nebude, nezná to a jeho mamina nebyla plachá divoká kočenka,když se nechala hladit a neutíkala před vámi. Záchod určitě krytý, kočky v něm rády hrabou, tak nebudeš mít tolik steliva okolo. Ale nejdřív vyndej ty dvířka, pokud je má, ze začátku to dělává problémy. No a pokud bude byťák, tak určitě potřebuje škrabadlo, stačí menší, ale musí si kde brousit drápky.

Ohledně zvykání na záchod už psaly dámy přede mnou, nebála bych se toho, kočky jsou čistotné, kdyby zpočátku ne, tak napiš a vyřešíme to ;-)

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Jitča Datum: 10.9.2009 17:56

Dík za rady, určitě se ještě s něčím ozvu. Jsem tím pověstná - před mnoha lety jsem trochu vytočila našeho veta, neb dcerunka si tehdy vyžebrala první morče, a já hned druhý den, co přiško domu, morče napakovala a jela s ním na veterinu se slovy: co potřebuje pes, to vím, ale netuším, vo všechno obnáší morče, tak mě poučte a rovnou ho naočkujte potřebným. Chechtal se řka, že morče neptřebuje skoro nic. Podruhé se to opakoval s králicí, ale ta už se očkovala... Takže, knížek o králících, morčatech a pochopitelně psech máme nepočítaně, ale kočky znám jen tady ze zvířetníku a z toho, co jsem si vyhledala na netu. Naštěstí toho není málo;-).  Škrabadlo už taky zodpovědně vybíráme, aby se malému pěkně škrabkalo, ale i skákalo (chceme i nějaké s odpočívadlem a budníčkem. Prostě, co vám budu psát, přípravy jak pro miminko. :-D

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Tečka Datum: 10.9.2009 18:17

No ale ono to tak skoro je ;-D

Re: Kočičí lide, poraď...:
Autor: Apina Datum: 10.9.2009 19:05

Ještě to škrábání - kočka, když potřebuje svého slouhu, který si naivně říká páníček, zvednout, aby udělal, co ta kočka chce, tak NIKDY nedrápe škrabadlo, ale vždy pouze a jedině ten nejvzácnější kousek tvého nábytku;-P. Jen, abys s tím počítala, zvedne tě to i z nejhlubšího spánku. Jo a raději odstraň z volného prostoru nejvzácnější vázy, vzácné hrníčky po babičce a tak podobně, byt je pro kotě docela slušná tělocvična a tělocvičné nářadí to, co tam najde. Zato budeš mít podívanou mnohem lepší než televizi, za to ti ručím. Časem ty věci půjdou vrátit tam, kde jsou - my už doma máme důstojného pána.

jesineny ta je loskošnáááááá !!!!!! :-))))))):
Autor: Beda Datum: 10.9.2009 12:44

... šedinkaváVVVVVVVV ... a ty bílé pacénkyVVVVVVVVVVVV ... asi ji ciiiiiiiVV;-);-D

P.S. za chvíli jedu za Bumlíčky;-P

P.P.S. a já ani nevím, že boxíková (jsem poslušná) má mňoukadla 8-o- tydim tydim... teď už nestihnu ani hledat, ale jestli někdo víte, zda tu měli portrét nebo tak něco - sim sim (ale nehledejte to, to můžu později já sama):-)

Re: jesineny ta je loskošnáááááá !!!!!! :-))))))):
Autor: Boxiková Datum: 10.9.2009 14:34

mnoukadla mame, portrety priznam se nemaji (tydim tydim pro zmenu ja ;-P), ale hele :-)

Pohlad za me Bumlicky a maminu Darlenku a tetu Eeeelisku a slintej nad nimi i za me VV:-D

Kočičí dilema:
Autor: Velká kočka Datum: 10.9.2009 12:26

Lidičky kočičí, co mi to děláte. 8-o Pomalu se bojím číst a koukat na fotografie. Strašně moc kočičku chci ale zatím se mi nepovedlo nalézt starší kočičku. Stejně když hledám na internetu tak nejsou starší než 3 - 5 let. Taky tady některé útulky vyžadují aby předaná kočka neběhala venku, což těžko mohu splnit. Dveře z obýváku vedou rovnou do zahrady a když je v domě pes je nemožné při vypouštění psa kočku uhlídat. A nemohu ji přece zavřít nahoře v ložnici, chci aby byla s námi.

Na ta koťátka co mi podstrčila CD jsem se neodvážila jít podívat, stále si v mém věku nejsem jistá a se synem jsme nikdy nedošli k nějakému závěru. Ne že by neměl psy a kočky rád, ale má ještě v paměti jak mu Laila počůrávala kožená křesla a polštáře na nich. To byl její způsob protestu, dělala to i v rodině prvního majitele. Syn si myslí, že by nemohl mít kočku zvyklou běhat venku najednou zavřenou doma. On bydlí uprostřed města v naprostém tichu a po mé smrti by se sem nepřestěhoval ani za nic, ten rámus je tu opravdu příšerný.

Promiňte, že si tu opět stěžuji. Já jenom myslím "nahlas". Nikdo tohle za mne vyřešit nemůžete, je to na mně. A já kočičku a psa měla po celou dobu tady ve Švédsku a nějak se mi nedaří akceptovat jinou situaci. Taky doufám, že by kočička pomohla Garykovi k vyrovnanosti, že by mu chlupatý kamarád udělal dobře.

A tak když čtu tohle Jasmínčino povídání ( moc pěkné milá boxíková ) a nebo čtu o Aneškovi a dalších a dalších tak chtíč po kočičce, po hedvábném kožíšku a ostrých drápcích mnou jenom cloumá. A to si ještě moje sestra v Americe pořídila ke dvěma fenkám, jednomu psovi a dvěma kocourům ještě malou kočičí holčičku. Mně nic jiného nezbude než přestat přemýšlet o budoucnosti, vykašlat se na svoje stáří a to koťátko si pořídit. Jestli tam ještě na mne čeká, je jim teď už měsíc. Třeba se na mne CD rozhněvala. No řekněte, může být Velká kočka bez kočky? NEMŮŽE !!!

Re: Kočičí dilema:
Autor: Jakub S. Datum: 10.9.2009 12:32

Mysli  nahlas, to je dobře! S tím požadavkem nepouštět kočku ven - to mi připadá dost divné, ne?

Re: Kočičí dilema:
Autor: Dede Datum: 10.9.2009 12:39

Velká kočko, já bych si to kotě být tebou vzala. Myslím, že vám oběma moc pomůže a budete mít doma veselo. Stačí, když tvůj syn slíbí, že se o ni v případě potřeby postará - což nemusí nutně znamenat, že ji bude mít u sebe. Podívej se na mě - konečně jsem se rozhoupala, pořídila si kočku (druhá si rychle pořídila nás:)) a chvíli na to přišlo stěhování do Norska a problém. Kdo by ho čekal? Bydlela jsem na vesnici, dům se zahradou, na klidném místě, dál od silnice... Ideální místo pro kočku, ne? A takhle to dopadlo - díky Bohu za Jenny, že si holky vzala... A ta nečistotnost? Ta přece není pravidlem! Když budeš mít kočku od kotěte, tak nevidím důvod, proč by ti něco takového měla dělat. Ona si neponese staré křivdy, prostě mezi vás s Garykem zapadne a rozsvítí tam u vás sluníčko :-)V

Re: Kočičí dilema:
Autor: EditaK Datum: 10.9.2009 12:47

súhlasím s Dede, stačí sa dohodnúť so synom, že sa postará, čiže, že nájde domov, je zbytočné sa trápiť alebo lámať veci cez koleno. My sme mojej mame obstarali mača po otcovej smrti, to mala vyše 72 rokov. Teraz bude mať 85 a Mikeš je pre ňu slniečkom a liekom. Určite by sa tak nedržala, keby nemala jeho. A mača sa čistotnosti naučí ľahko, určite lepšie, ako traumatizované dospelé zviera

Re: Kočičí dilema:
Autor: PetraK Datum: 10.9.2009 12:50

Velká Kočko - Dede má pravdu!!

Re: Kočičí dilema:
Autor: Apina Datum: 10.9.2009 12:50

Velká kočko, vím, že jsi zodpovědná a velmi zvažuješ, zda u sebe kočičku můžeš mít. Myslím, že ale kočička si na byt může docela dobře zvyknout na byt, i když dává přednost volnému pohybu. My naše kočky na zimu pravidelně vozíme do bytu, kde nemají výběh. Jinak to prostě nejde. Obě kočky tak byly zvyklé od kotěte, ale jistě se dá naučit i starší. Teď už nám sice zbyl pouze kocourek, ale funguje to tak celá léta. Naše kočky vždy věděly, co si mohou dovolit v Praze, a co navenku. Náš kocourek ví, že v Praze nemá cenu nás žádat, aby šel ven, naopak v domečku je neudržitelný. Teď dokonce začínám mít pocit, jestli by mu pouze v bytě nebylo při jeho postupujícím věku nakonec lépe, ale v domečku vyžaduje vehementně volný pohyb, i přes nebezpečí jiných mladších kocourů. Podobně to kdysi v Itálii řešila jedna moje kamarádka bydlela v domečku, kde její Drusilla měla volný pohyb, když jela domů, Drusilla holt musela vydržet bez venkovního výběhu. Tudíž dohodni se se synem, zda by případně u sebe v bytě tvou kočičku akceptoval, pro kočičku by samotný byt neměl být až takové příkoří, zvláště, když tam najde laskavou náruč. Potom nevidím překážku, proč by jsi si nemohla kočičku pořídit. A těm útulkům se asi leckdy není možné divit, kdo ví, z čeho kočičku vytáhli, tak chtějí, aby byla v bezpečí, ale na to tu jsou jiní odbornící, kteří by ti mohli poradit jak třeba navyknout starší kočičku novému prostředí a tak podobně. Přeji hodně štěstí při rozhodování a chlupatý kožíšek v náručí.

Re: Kočičí dilema:
Autor: MaRi Datum: 10.9.2009 12:51

Velká kočka bez kočky??? To je přece protimluv. Taková malá přadlenka nebo přadláček budou hřejivým lékem na všechny bolesti a neduhy.

krásná odpověď...:
Autor: Xerxová Datum: 10.9.2009 11:12

protože to vypadá, že by příští rok mohla vyjít dovča za Kanálem, tak to znamená včas vyřídit Betce "papíry" (odběr protilátek na vzteklinu musí být proveden alespoň 6 měsíců předem). A tak jsem začala zjišťovat, jak je to s platností "tříleté" vakcíny. Dede totiž varovala, že to nemusí být tak jednoznačné... Veterinář mi tvrdí, že platí. Pro jistotu jsem ale poslala podrobný dotaz na konzulát, s tím, že moje angličtina není tak dokonalá, abych se zorientovala na webu jejich příslušného ministerstva. Včera jsem to poslala, dnes jsem dostala odpověď - dekujeme za vás dotaz. Veskere informace k cestovani se psem do UK naleznete na webovych strankach... a následuje ten odkaz na britské ministerstvo životního prostředí ;-D Takže jsem tam, kde jsem byla ;-D

Re: krásná odpověď...:
Autor: Jana Bu. Datum: 10.9.2009 11:14

On ten Heller věděl, proč píše Hlavu XXII :)