26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Opravdu to chcete?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A 29.9.2007 20:46

dokončení

Bla, bla, bla. Demokracie nikoho ve Washingtonu skutečně nezajímá. (Jen se podívejte na naše „dobré přátele“ v Saudské Arábii, Ázerbajdžánu, Uzbekistánu a Kazachstánu.) Obávají se, že Putin odkopne dolar a Rusko bude ovládat ropu vlastní měnou. To je to, co se počítá. Bush také chce, aby Putin podporoval sankce proti Íránu a aby dal razítko pod rozhodnutí Rady bezpečnosti o oddělení Kosova od Srbska. (Odkdy má Organizace spojených národů právo překreslovat státní hranice? Bylo snad vytvoření Izraele tak ohromný úspěch, že Rada bezpečnosti hodlá znovu pokoušet štěstí?

A 29.9.2007 20:46

Ze zdrojů USA:

Pod Putinem si však Rusko znovu vydobylo své ekonomické postavení, vliv v regionu i mezinárodní prestiž. Dávno úplně splatilo své zahraniční dluhy, jeho ekonomika vzkvétá, rubl se stabilizoval, životní úroveň se pozvedla a Moskva posílila svazky se svými sousedy. A nově obnovená ruská prosperita znamená pro Bushovy plány skutečný problém.

Důvodem je ropa

Rusko-americké vztahy se změnily z vlažného v otevřeně nepřátelské především kvůli dvěma věcem. První, když Putin oznámil, že čtyři největší ruská ropná pole nebudou otevřena zahraničním společnostem. (Rusko upevnilo své ropné bohatství pod státem ovládaným Gazpromem.) A druhé, když ruské Ministerstvo financí začalo směňovat ruské dolarové rezervy za zlato a rubly. Vůdci amerických korporací a západní elity považují obojí za nejtěžší zločiny. Jejich odpověď byla rychlá.

John Edwards a Jack Kemp byli jmenováni vůdci Rady pro zahraniční vztahy (Council on Foreign Relations – CFR), taktického uskupení, které vymyslelo základní záminky pro totální útok vůči Putinovi. Zde vznikla myšlenka, že Putin „potlačuje demokracii“; ale to je pro politické nepřátelství slabá omluva. Edwards a Kemp v článku „Russia‘s Wrong Direction“ tvrdí, že „strategické partnerství“ s Ruskem už není možné. Podotýkají, že se jeho vláda stává stále „autoritativnější“ a společnost méně „otevřenou a pluralitní“. 

A 29.9.2007 20:43

Ze zdrojů v USA

Bushova vláda manévruje, aby úspěšně připravila to, čemu odborník na jaderné zbraně Francis A. Boyle říká „dlouhodobá americká politika rozhodujícího jaderného útoku proti Rusku“.

Boyle v článku US Missiles in Europe: Beyond Deterrence to First Strike Threat uvádí:

„Americký první úder by vyřadil asi přes 99 % ruských jaderných sil. Vláda Spojených států totiž věří, že s rozmístěním kapacit nutných k úspěšnému prvnímu úderu bude moci přejít od zastrašování k ,donucování‘.... Toto bylo analyzováno ad nauseam v odborné literatuře, ale byl to hlavně jeden z hlavních harvardských válečných štváčů, Thomas Schelling – držitel Nobelovy ceny za ekonomiku – který také přinesl výraz ,donucování‘ a odlišil ho od ,zastrašování‘... Americký protiraketový systém přechází z pozice ,zastrašování‘ na pozici ,donucování‘.“ (Global Research 6. 6. 2007)

Taková je pravda. Skutečným cílem je přinutit Moskvu aby se podřídila diktátu Washingtonu nebo čelila vyhlídce na zničení „rozhodujícím jaderným útokem“. Proto se Putin zmínil o rostoucím zájmu vlády o odstoupení od smlouvy o protibalistických střelách a vývoji nových, bunkry prorážejících jaderných zbraní. „Jestřábi“ kolem Bushe udělali z politiky „zastrašování“ minulost a dnes věří, že Spojené státy mohou „vyhrát“ jadernou válku. To je šílenství, ale nelze než brát to vážně.

Liberta 28.9.2007 19:30

Re: Re: Re: Re: Re: Jenom omyl, nebo rovnou lež?

Jednak jste to v příspěvku, na který jsem reagovala, formuloval jako program před volbami (a posléze tedy podvod na voličích), jednak je relativní, co vládě delegujeme a co ne. Ve chvíli, kdy bude země v ohrožení, je konec debat, referend a voleb, a nastává stanné právo a mobilizace. Obojí je vysoce závažné, o obojím nerozhoduje lid, ale ústavou určený orgán. Vše ostatní je v pravomoci demokratické vlády / parelamentu. (A může se nám to i nelíbit...)

miroslavb 28.9.2007 16:48

Re: Re: Bohuš

naprosto souhlasim. souhlas s radarem je pozadavkem nasi samostatnosti. proti "americkemu" radaru znamena pro ruskym raketam na nasem uzemi.

Hrad 27.9.2007 23:19

Re: Re: NEJSME VE VALCE

Jestli chce mermomocí zhnědnout, tak to rychle udělej.

Hrad 27.9.2007 23:14

Re: Re: ...

Paměť? Kde?(Y)

Hrad 27.9.2007 23:11

Re: Ivan z páté kolony.

Někteří lidé bez života v rektu nemohou žít. Sláva HOVNIVÁLŮM!!Něco tě naučím. Svoboda člověka spočívá v tom že nelže, neučí lhát, a nenutí lži věřit. Přeji ti, potkat někoho s touto vnitřní výbavou. Takoví lidé mají totiž blahodárný vliv na své okolí. Možná, že nejsi tak starý, že se už připravuješ na to, až tě s těmi tvými názory šoupnou 2,5 m pod zem!!Pokud ano, je už pozdě.

Hrad 27.9.2007 22:54

Re: Re: Re: Re: Re: Nevím o čem to žvatláte.

Pravicoví zloději mají obavu o nakradené statky a Američané to mají jistit. Rusko je dnes plné podobných kreatur. V kapitalismu se neokrádá(pardon-snižování nákladů) jenom pracovní síla. Soupeřem-nepřítelem  je také sousední podnikatel, sousední kapitalistická země. A Rusko má  zdroje, které ruské  "kreatury" jsou ochotny maximálně prodat. Tak jak jich bude  méně, budou dražší a dražší a tak se může stát, že nebudou prodejné vůbec. Tak co udělá velmoc, když k takové situaci dojde?  To co dělaly velmoci vždycky. Pokusí se  vzít  si je silou. Vždyť její obyvatelstvo chce také žít.A právo na život se nezpochybňuje.  Myslíte si, že se pár droptů hozených pod stůl dostane až k vám (jak dopadli naši podnikatelé v Iráku?)? To že má systém vládnutí z nedostatku jiných názvů označovaný  za "demokratický", když půjde do tuhého, není významné. Kdyby nám svobodné volby neumožnily vládnou,  tak je rychle změníme na ty komunistické. To není fantazírování! Co všechno lze provést, nám v malém převádí Topolánek a jeho boys. Ale k Rusku. Každý si na svůj dům věší zámek, jako ochranu proti zlodějům. Jestli bude stačit, ukáže čas. Co čas ale nezmění je to, že máte šestý smysl!!Bohužel po těch pěti není ani památky.(Y)

Kubeš 27.9.2007 22:53

Autor

napsal něco jako varování, měli by se jím řídit odpovědní, kteří rozhodují.

Kubeš 27.9.2007 22:50

Re: Re: Bohuš

Marku R^R^R^

čtenář 27.9.2007 22:28

Však si na tu základnu zvyknete.

:-)

Marek 27.9.2007 22:24

Re: Bohuš

Tož Franku představil ses tu jako další z mluvčích marxisticko-leninské  snadno manipulovatelné lůzy. Amerika byla a je jediným naším spojencem, který nás nikdy nezklamal. Prosadit její radar na našem území je řekl bych přímo povinností naší vlády a parlamentu, a to přes brblání levicových kverulantů, kteří ničemu nerozumí a nevědí co chtějí.

Jiří K. 27.9.2007 22:17

Re: Re: Re: Re: Jenom omyl, nebo rovnou lež?

Kdo tu tvrdí že všechno co se uděje?

Ale tak závažná věc, jakou je zřízení cizí vojenské základny, by měla být voličům dána k posouzení ve volbách, aby  věděli, koho a co vlastně volí.

Zejména když je to základna, jejíž činnost vůbec nijak nesouvisí s obranou teritoria našeho státu, celá akce není projednána, natož pak schválena, s našimi ostatními spojenci v NATO a navíc přinese, vlastně už přináší, zhoršení mezinárodních vztahů v regionu a může rozpoutat zbytečná nová kola závodů ve zbrojení.

Takováto pravomoc Topolánkově vládě delegována prostě nebyla.

Liberta 27.9.2007 21:26

Re: Je třeba mobilizovat nebo stačí jen strašit?

Asi to cítíte tak, že by bylo nejlepší se vybodnout na jakoukoliv obranu proti potenciálnímu nebezpečí, protože toto je jen fikcí. Otevřít hranice a bohorovně se nechat prolézt mezinárodními mafiemi, proč je omezovat? Vedle kostelů přistavět více mešit i synagog, ať se tu všichni cítí jako doma....pak nás budou milovat zprava zleva a nemusíme se nikoho bát.

AeroKarel 27.9.2007 21:21

Re: Re: Re: Nevím o čem to žvatláte.

Tam nejde ani tak o cukrovary, jako EUdirigismus. Pokud by se totéž odehrálo cestou levnějšího třtinového cukru, nic proti tomu.

AeroKarel 27.9.2007 21:18

Re: Re: Re: Jenom omyl, nebo rovnou lež?

Nejméně slušné je nejdřív začít podrždeštníkem jednání a potom se k němu neznat. Proti tomu je blábol o mandátu mušička.

AeroKarel 27.9.2007 21:16

Re: Doležale.....

A netýká se to spíše vás?

AeroKarel 27.9.2007 21:15

Re: teda bratia češi, žiť s vami v jednom štáte je fakt ťažké

Rádioaktívnému? Šibe vám? (alebo jebe?)

AeroKarel 27.9.2007 21:14

Re: Bohuš

Jenže ty bolševické vlády pak nepodstoupily test ve volbách. Takže pláčete hezky, ale na špatném hrobě.;-P

A 27.9.2007 21:13

Re: Re: Re: Re: Re: Nevím o čem to žvatláte.

Bejt arogantní a ještě k tomu blb, to je na jednu osobu až moc...

Liberta 27.9.2007 21:12

Re: v tomto článku

...protikrokem budou okamžitě uzavřené ropné a plynové kohoutky...naším tahem může být zestátnění ruských majetků v Karlových Varech .... protistrana vyšle nějaký ten mírový sbor na Slovensko poblíž naší hranice, jen tak pro pořádek.... my na to:mobilizace...oni: orientace raket blízkého doletu na Temelín,... my? oni? - Bane, já bych nevydírala. Asertivně si prostě stůjme na svém, bez provokací a bez odvet. Jsme totiž svéprávný stát a svrchovaná země. NATO - NENATO, RUS - NERUS.

Liberta 27.9.2007 21:04

A co s tím?

Nechte silných výrazů, cizinče, a řekněte, co s tím. Souhlasím s Vámi v tom, že jsme připo... národ, který si odvykl se vlastnoručně bránit a pořád se někam přimyká. Ale nemusíte to formulovat tak sprostě - je to samo dost velká tragédie. A co byste radil?

Liberta 27.9.2007 20:48

Re: jeste jedno dejinne shrnuti

No, asi jste fakt "cizinec". Kdybyste byl zde, těžko byste přešel 90. léta bez komentáře. A kdybyste byl astrofyzik, musel byste právě 90, léta přirovnat k těm několika milióntinám sekundy po velkém třesku - období, jemuž lze těžko rozumět, ale kdy se tvořily všechny základní fyzikální zákony a nastavovaly konstanty (což si teď uvědomujeme hlavně retrospektivně, tehdy jsme jenom čubrněli). - A první dekáda druhého milénia - to je už normální demokracie se vší parádou. Ještě to tak nevypadá, je to, jako když dvouleté batole cupe po lázeňské promenádě mezi blazeovanými chodci, ale už se to učíme ;-)

Martin 27.9.2007 20:42

Re: Re: Re: Re: jo takhle psali za bolsevika

a kdo chce zavirat psychopaty, ktery maj jiny nazory za vliv agentu a nejakyho spiknuti ? ja je zavirat nechci, mne jich je spis lito :-D

Martin 27.9.2007 20:41

sup zpet do klecovyho luzka

tady se bavej dospely lidi, to nikdy nepochopis

Liberta 27.9.2007 20:39

Re: Re: Re: Re: Nevím o čem to žvatláte.

Ruská surovinová lobby má ekonomický vliv nejen na naši zemi, ale na celou Evropu (pan Doležal to dobře ví) - proto nelze Rusa jednoduše eliminovat. Politicky by po příslušných dějinných zkušenostech přece v Evropě ani vliv mít nemohl! Jenže nic není černobílé. - Je čas prokázat morální sílu, politickou jasnozřivost a vůbec úroveň a stát si za svým. I přes vůli těch, kteří to (doma) pořád nechápou.

Liberta 27.9.2007 20:28

Re: Re: Re: Jenom omyl, nebo rovnou lež?

Ale no tak, to chcete tvrdit, že všechno, co se uděje za funkčního období té které vlády a parlamentu, mělo být vždy předem v jejich předvolebním programu? Princip delegovaných pravomocí je v demokracii přece o něčem jiném...

arogant 27.9.2007 20:24

Re: Re: Re: Re: Nevím o čem to žvatláte.

Nevyopichujete? To je nářečí? Chtěl jste mne pozlobit, vidte, a přitom jste se mimořádně ztrapnil.Poukazovat na chybu druhého chybou vlastní je komické. Prosím vás,evidentně tématu nerozumíte a jste zaklesnut v ideologických schématech. Víte co je to globalizace, finanční trhy atd.? Nevíte! To jsem si mohl myslet. Nemáte totiž co? Přece znalosti a rozhled.Vaše pošetilé šveholení na úrovni venkovské hospody a to co vám tam nakecají kamarádi mne nezajímá. Rusko by vliv mít chtělo, ale nemá. I proto zde bude radar. Ani EU si nepustí k tělu ruské státní surovinové kolosy, aby zde mohly dělat proruskou politiku.Jinak vám doporučuji statistiku např.Czech invest. Spadne vám sanice, které mnohem menší země zde investovaly daleko víc a co ovládají. Čest absolvente  večerního VUMLU.

Liberta 27.9.2007 20:17

Re: teda bratia češi, žiť s vami v jednom štáte je fakt ťažké

Naštěstí už nežijete, tak klid ;-P >-