25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Stehlíková odsouvá, Čunek stěhujeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 123, poslední: 24.2.2007 11:20, přehled diskusí

Odvolejte Stehlíkovou z vlády!:
Autor: Milda Datum: 23.2.2007 11:02

Ve vládě mají být lidi k užitku a ne ke škodě! (Tedy to by se museli odvolat všichni, ale ta Džamila je z nich zatím suveréně nejhorší!)

Re: Odvolejte Stehlíkovou z vlády!:
Autor: Abdéřan Datum: 24.2.2007 10:38

Souhlas, paní Stehlíková je prokazatelně jasný politický i lidský omyl dua Bursík-Topolánek.;-(

Ta dáma z Kazachstánu je fakt dojemná:
Autor: garyg Datum: 22.2.2007 21:31

Ale ve straně zelených se opravdu soustřeďuje výkvět - Stehlíková, Kuchtová, Žakkk - prostě obrovská koncentrace hlouposti na malé ploše.

proč ne já:
Autor: zmat Datum: 22.2.2007 18:09

nevidím jediný důvod, proč by nemohl kdokoliv z nás požádat o dotaci ze státního rozpočtu, případně o soukromou sbírku na renovaci svého bytu (vyhojilo by mě cca 250 000 Kč). Pokud to mohou dostávat Romové, proč ne my ? Jsme také občany tohoto státu a daně platíme dost vysoké.

paní Stehlíková:
Autor: joska Datum: 22.2.2007 16:23

V dnešních novinách jsem se dočetl o dvanáctileté Kačce Langerové z Berouna.S mámou a pěti sourozenci musela odejít od otce,který rodinu týral.Krátce na to postihla Kačku zákeřná rakovina.A teď ji tato nemoc připravila o nohu.Rodina bydlí v asylovám domě,kde mohou být pouze jeden rok.Zastane se jich paní Stehlíková a bude iniciovat sbírku,třebaže nejde o Romy?Sežene jim byt?Jsem opravdu zvědav,jestli se v tomto měří všem stejně.

Re: paní Stehlíková:
Autor: Hanka Datum: 22.2.2007 17:34

a vy o tom snad  pochybujete ;-);-) ??? kde žijete ...? pomáhá se přece těm, které si ten, kdo má moc peníze z našich daní rozdělovat, prostě vybere. dle svých sympatií. k čemu pravidla? k čemu šetřit, dokud nám (státu s rozpočtovým schodkem :-) ) ještě půjčují?

Re: Re: paní Stehlíková:
Autor: Joska Datum: 22.2.2007 21:49

Hanko,bylo to myšleno samozřejmě ironicky.

Jen ať dají poslanci, ministři a další ze svého.:
Autor: hubeňour Datum: 22.2.2007 16:17

 Ať dá kolik kdo chce ze svého špatně bydlící romům. Čím víc, tím líp. A po čase mohou zase dát ze svého znovu a opět co nejvíc. Můžou jim přispět i na auta aby nejezdili v takových křápech. Jen ať dají! Dokud mají. Můžou do nich utopit celý svůj majetek. Chybami se člověk učí a ten kdo dá romům majetek a ne za skutečnou práci plat, je odsouzený k poučení, jak chyboval.

 Komunisti posbírali romům koně a vozy a nacpali je do tehdejších novostaveb. To bylo po válce a socialismus směle kráčel k ideám. Časem museli je přestěhovat, protože byty byly zničené. Práce bylo(tedy zaměstnání) hromady a ze zákona. Sociální podpory brali jen romové, jiní neměli nárok. Zkoušeli s romy vše možně. Převychovávat, zavírat, uplácet, stěhovat po celé republice, rozstěhovávat rodiny, odebírat děti rodičům, stavět gheta pak zase stěhovat do moderních paneláků a výsledek VŽDY stejný. Vybydlené byty až do zřícení.

 Pan Čunek nepřišel s ničím novým! A dopadne to zase stejně. Náhradní bydlení, ke kterému jim pomohl, bude zase ZDEVASTOVÁNO.

 Romové jsou trest za to, že druzí se snaží. Jak se říká: "Dobrý skutek je po zásluze potrestán"!!

Re: Jen ať dají poslanci, ministři a další ze svého.:
Autor: BERAN Datum: 22.2.2007 17:44

První případ: Jedna paní primářka se narodila ve smíšeném manželství. Matka Češka, otec Támil. Její DNA ale na první pohled prozradí, že solárium denně nepotřebuje. V telefonu to však nepoznáte, při osobním setkání budí respekt nejen svou odborností, ale i chováním dámy.

Druhý případ: Český Krumlov se stal za minulého režimu cikánským ghetem a z kvetoucího města neměl daleko k sudetským zanedbaným městům. Nikdo zdejší novousedlíky nevystěhoval a město přesto kvete. Místní jsou hrdí na své čisté a turisticky úspěšné město. VŠICHNI MÍSTNÍ. Bez ohledu na svou DNA.

To, že je někdo příslušníkem mešiny neopravňuje NIKOHO, aby na něj uplatňoval jiné, než platné zákony.

Pozitivní diskriminace je zlo, které ubližuje VŠEM. Ve většině budí nenávist,  v  "chráněné" menšině mylné představy o své budoucnosti.

Paní ministrině propaguje rasovou nenávist, je rasistka nejhrubšího zrna, a podle toho by s ní mělo být nakládáno. Že si to neuvědomuje, svědčí o její naprosto nulové sebereflexi.

Ať dají zelení osobám štítícím se práce co chtějí:
Autor: garyg Datum: 22.2.2007 21:35

Bohužel my pracující jim dáváme v daních miliardy každý měsíc i když nechceme .

"..Představte si, že v takové obci žijete ..":
Autor: Charlie Datum: 22.2.2007 15:52

„..Představte si, že v takové obci žijete a najednou Vám do sousedství pan Čunek nastěhuje nepřizpůsobivé lidi...“

Co smím udělat ? Nic !  Co mohu udělat ? Hodně !

Mohu se postarat, aby žádný zloděj neodešel z mého pozemku po svých. „Slyšel jsem rámus v kurníku, říkám si zatracená kuna, bouchnu tam  a vono vypadlo cikáně ! To jsem pane vachmajstr nemohl tušit ! Dyť právě den předtím říkali v radiu, že cikáni vůbec nekradou !“

Co se může stát ? Při nejhorším mi ukradnou flašky slivovice a on v tom chlastu bude methylalkohol. Smůla.  ;-)

„přestěhování těchto "spoluobčanů" mimo Vsetín do obcí“:
Autor: Charlie Datum: 22.2.2007 15:04

„přestěhování těchto "spoluobčanů" mimo Vsetín do obcí“

Jenže on je nepřestěhoval. Soud je poslal na ulici a pan Čunek jim zprostředkoval nákup laciné chalupy a potřebný kredit. Jó, a pomohl jim zorganizovat cestu. Nic víc. To že neuvědomil potrefenou vesnici kdo se jim tam nastěhuje, to není sice hezké, ale nebyla to jeho povinnost. Každý má právo koupit kdekoliv chalupu která je na prodej. Bohužel i cikáni. Ale to není vina pana Čunka. Já bych se na ně (Y) .  Pan Čunek je křesťan. On se na ně ne(Y) !

Já bych se na ně (Y) .  Pan Čunek je křesťan. On se na ně ne(Y) !

Vážení diskutující i autore:
Autor: nepolitik Datum: 22.2.2007 14:12

v případě "přestěhování" nepřízpůsobivých spoluobčanů ze Vsetína jde o dvě zcela rozdílné věci. S jejich přestěhováním v rámci Vsetína do bytů, kde mohou, při svém způsobu života, způsobit minimální škody na ubytovacím zařízení plně a bez výhrad souhlasím. schvaluji. Jiné, jak se lidově říká, kafe už je přestěhování těchto "spoluobčanů" mimo Vsetín do obcí, které mají svých problémů dost a dost. To už je, slušně řečeno, neetické. Představte si, že v takové obci žijete a najednou Vám do sousedství pan Čunek nastěhuje nepřizpůsobivé lidi. Bude s ním souhlasit nebo dokonce chválit jeho "odvahu"? Asi těžko. V tomto případě chování pana Čunka odsuzuji jako populistické a účelové. Stále totiž platí staré české přísloví: "Učel světí prostředky", kterým se řídí, bohužel, i "křesťan",  Čunek. V neděli olíže, jak říkával můj otec, panbíčkovi nohy, pomodlí se pár zdrávasů i otčenášů a myslí si, že mu bylo vše odpuštěno. Takoví už mnozí lidovci byli,  jsou a budou. S tím se dá dělat jedině jedno - nevolit.

Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: Charlie Datum: 22.2.2007 14:52

Chápu, každá obec má podle Vás právo vyvěsit ceduli: „Cikánům vstup zakázán“.

To beru. Já bych je taky do naší vesnice nepustil, natož pak dovolil koupit chalupu.

V dokonalé úctě

Franta Čech,  předseda místní organisace KKK v Horní Dolní. 

Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: horduch Datum: 22.2.2007 14:53

to co udělal Čunek  ve Vsetíně ,udělal  Prostějov před lety ,radnice zbořila totálně zdevastovanou cikánskou kolonii na příkaz okresního higienika ,nakoupila za státní peníze po okolních vesnicích domky a tam je přes odpor místních nastěhovala .Kdo vystoupil proti ,byl jednoduše označen za rasistu ,ti co nemovitost prodávali nevěděli ,že tam nastěhují cikány ,výkup byl anonymní přes realitku,prostě hnus za naše peníze a můžete se jít podívat jak těm domkům pomáhají do hrobu ,za pár let budou chtít nové atd....stále stejná c písnička

Re: Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: horduch Datum: 22.2.2007 15:00

hygienika ,omluva

Re: Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: Charlie Datum: 22.2.2007 15:07

Jak to bylo v Prostějově ?  Komu patří ty koupené domky ? Prostějovské radnici, nebo těm přestěhovaným cikánům ?

Re: Re: Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: horduch Datum: 22.2.2007 20:59

vy si koupíte zdevastovanou ruinu po cikánech ?,proto je úplně jedno, komu  v současné době patří.Za plyn a elektřinu stejně neplatí to platí sociálka.

Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: RZ Datum: 22.2.2007 14:56

Opravdu se domníváte, že představitelé oněch obcí o akci předem nevěděli? V případě jejich zdůvodněného nesouhlasu by k akci nemohlo dojít.

Re: Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: Hanka Datum: 22.2.2007 17:38

obec nemůže jenom tak zakázat, aby si v ní někdo koupil nemovitost. takto omezit vlastnické právo může jenom zákon (Např. u "devizových cizozemců" ve stanoveném rozsahu devizový zákon), ale nemůže to udělat obec, ta zákony nevydává. a zákonem lze toto omezit jenom do té míry, v jaké to připouští náš ústavní pořádek, případně mezinárodní smlouvy, které jsou podle čl. 10 ? ústavy nad zákonem. samozřejmě, pokud b y lidi, či zástupci obcí protestovali, mohl by si ten dotyčný, kdo by nákupy v dané obci organizoval (jiná obec) , zase rozmyslet, s ohledem na veřejné mínění.

Re: Vážení diskutující i autore:
Autor: Milda Datum: 23.2.2007 10:58

Jde o něco jiného! Džamila urazila všechny slušné Čechy ale i Němce! Chce, aby cikáni dále parazitovali na naší společnosti! To o čem hovoříte vy je v tomto případě až druho či třetí problém důležitosti.

Krása:
Autor: emil Datum: 22.2.2007 13:57

Opravdu největší znalosti mají lidé, kteří s naší zemí nemají nic společného. Již Bardotka tady protestovala proti zneužívání zviřátek k lékařským účelům, pak to byla nemocniční lůžka, američtí bijci proti černochům ve své zemi nás napomínali za naše chování vůči Cikánům v Matiční ulici (samozřejmě aniž věděli, o co vůbec jde), paní Džamila, žena kazachských stepí bude poučovat, jak se máme chovat. To je neskutečná řada pitomců, kteří se chtějí za každou cenu zviditelnit. Smutné je, že takoví niemandi se dostali i do vlády, převalují v hubě řeč, která jim není vlastní a jediní oni vědí, jak věc řešit. Myslím si, že v Kazachstánu by se bála otevřít hubu, tady si to vynahrazuje.

Re: Krása:
Autor: Eva D. Datum: 22.2.2007 15:39

nevidím jako problém, že čeština není její rodnou řečí. nevidím jako problém, že vyrostla někde jinde. Vidím jako problém, že má problém s tím, že zřejmě víc mluví, než přemýšlí. Bohužel.

Ty její dobré úmysly vedou ke špatným koncům, vlastně celou situaci spíše vyhrocuje.

Je ale fakt, jak sem napsala jinde, že v Kazachstánu by v péči o menšiny všeho druhu jistě měla co dělat a asi by to bylo náročnější.

Takhle jsem si větší podíl žen na politice nepředstavovala.;-(

Re: Re: Krása:
Autor: Abdéřan Datum: 22.2.2007 20:28

Máte pravdu, tyrkysová Džamila stále kvoká, stále kvoká. Docent Chocholoušek (blahé paměti) a zapálení komsomolci by z ní měli radost.

Žádost o příspěvek!!!!:
Autor: BORAT Datum: 22.2.2007 13:12

Podávám tímto  žádost o "prachy-příspěfek".Kdiž sprafedlnost,tak i pro nas,ktere taki stehovali.BORAT

Re: Žádost o příspěvek!!!!:
Autor: Eva D. Datum: 22.2.2007 15:31

Milý  Borate, z Kazachstánu k nám přicházeli/přicházejí pro změnu Rusové a potomci Čechů, protože jejich postavení tam je / alespoń dle jejich informací/ postavením méně hodnotných, neboť nekazachů. Takže i tam by paní Džamila měla šanci chránit minority. ;-)

Osobně znám historii jedné takové ruské rodiny. Děcka už umí výborně česky  a oba studují na VŠ.

Zelení:
Autor: Lada Datum: 22.2.2007 13:00

jsou agenti cizích mocností placení za velezradu. Pryč s nimi.

Skutečně to nejde srovnat:
Autor: jerry Datum: 22.2.2007 11:13

v případě Vyhnání se jednalo mnohdy o lidi zcela nevinné, ženy a děti a rozhodně jim nebylo poskytnuto jiné bydlení. Jednalo se tehdy o princip kolektivní viny. V druhém případě se jednalo o přestěhování neplatičů.

Re: Skutečně to nejde srovnat:
Autor: Nejchytřejší Datum: 22.2.2007 11:30

R^R^R^ Přesně pojmenováno

Re: Re: Skutečně to nejde srovnat:
Autor: Charlie Datum: 22.2.2007 12:36

To pokroková uvědomělá (|) nikdy nepochopí.