26.5.2020 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 123, poslední: 24.2. 2007 11:20, přehled diskusí

22.2.2007 13:22

Re: Re: Re: Skutečně to nejde srovnat

(|) - Charlie - zabodoval jste! Ještě teď se Vašemu smajlíku řehtám jak kůň, ačkoliv jsem jen pouhý mlok:-):-):-)

22.2.2007 10:59

Aleale!!

Nemontujete vinu germánovu do myšlenky ministryně. Je samozřejmé, že důvody odsunu sudeťáků a vsetínských cikánů se srovnat nedají, o tom Džamila nemluví. Bohužel, metody a technologie propagandy jsou naprosto stejné, v tom má pravdu. Kdy už si maločech uvědomí, že věci, které vyčítá germánovi nemůže sám praktikovat na svých menšinách??!!!

22.2.2007 11:06

Re: Aleale!!

Poměrně bych Vám přál, aby jste byl vlastníkem nemovitosti s cikánama. Už  vidím jak by jste po 5 - 10-ti letech neplacení zařizoval nové, lepší bydlení pro ty chudáčky menšinový . . . .  Zamyslete se, nad svým falešným pseudohumánním názorem.

22.2.2007 11:15

Re: Re: Aleale!!

Získávám pocit, že polovina národa má cikána ve špajzu..... Kdyby se tady takhle nemluvilo i o 4%, cizincích vůbec, prostě kdo není primipiv, kdo neskáče....... NebuĎte folklórní, nesnažte se mne rozplakat, vyrostl jsem v části Prahy, kde hnědočechy od domorodců odděluje odedávna kolej tramvaje a obávám se, že vím své. Džamila má pravdu, polidštit, asimilovat, to je cesta, Čunek z nich dělá jen ještě větší zvířata. A nebudeme si lhát do kapsy, ten skutek daleko více ovlivnil karieru Čunka (positivnně) než hodnotovou orientaci těch cikánů.

22.2.2007 11:29

Re: Re: Re: Aleale!!

No a to je prosím chcete asimilovat jako násilím? Výchovou se to tak nějak nedaří, víte? Oni totiž ani nechtějí aby byli plnoprávní občané tohoto státu, protože to znamená odpovědnost a hlavně práci. Samozřejmě nemluvím o těch cca 10-ti procentech asimilovaných z vlastní vůle. Hawg

22.2.2007 12:39

Re: Re: Re: Aleale!!

Jestli to opravdu funguje, tak po pristich volbach bude PS i Senat plny lidi jako Cunek.

Kdyz to dobre dopadne, projde skryte proticikanska reforma socialniho systemu a muzou zase odkocovat kam chteji, nikdo je tu drzet nebude.

22.2.2007 13:54

Re: Re: Re: Aleale!!

ta verbež měla na asimilaci několik staletí , a jak je vidno ,tak se jí nějak moc nechce ,při jejich tempu si asi ještě nějaké století počkáme ,ono žít za své je moc těžké.....a čím více je budeme dotovat ,tím déle to bude trvat Rv

22.2.2007 21:39

Bohužel, geny jsou geny

Bohužel, geny jsou geny, viz okolní státy, je to všude to samé. Vyjímky potvrzují pravidlo.

22.2.2007 10:34

Ještě doplním:

Do odsunu na území Německa a Rakouska byli zahrnuti lidé, kteří aktivně podporovali plány a realizaci genocidy (zničení vyvražděním ) českého národa. Byli to lidé, kteří neměli naše (tehdy československé) státní občanství ale osoby, které přijaly občanství tzv. Velkoněmecké říše. Ergo kladívko - osoby které na našem území neměly co pohledávat.

Že je Stehlíková demagožka, která se bude snažit populisticky rozdávat plnými hrstmi moje daně, jsem bohužel tušila již před volbami. Proto jsem SZ nepodpořila a neudělal to - co je mi známo :-) -  ani nikdo z mých přátel.

22.2.2007 12:52

Re: Ještě doplním:

do odsunu byli zahrnuti prakticky vsichni obyvatele sudet + nemci z vnitrozemi, vinen nevinen, vcetne zen a deti, :-/

22.2.2007 13:45

Re: Re: Ještě doplním:

Omyl-nebyli.Mně učil základy němčiny německý pan učitel,kterého tady nechali (ne že by ho tady zapomněli,dostával ale tak směšnou penzi,že se musel živit kondicemi)a na Šumavě jsem se v sedmdesátých letech setkal s babičkou,která uměla jen německy.

22.2.2007 14:06

Re: Re: Re: Ještě doplním:

Pane Cipísek, byl už Jste tenkrát naživu? Viděl jste jak odcházeli s uzlíčkem věcí  a jak se s nimi zacházelo?

22.2.2007 15:07

Re: Re: Re: Re: Ještě doplním:

A naprosto nevinní Češi, kteří museli po Mnichovu ze Sudet utéct před Němci do vnitrozemí, na tom byli dobře?

22.2.2007 18:01

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě doplním:

Ale nevinní Češi se po roce 45 (tedy po změně poměrů) vrátili zpátky. Popřejete to samé nevinným Němcům, když došlo v roce 89 ke změně poměrů?

Co se týká Němců, kteří zůstali-tedy  lidé pronásledovaní Hitlerem, odborníci v oborech, za které nebyla náhrada a kteří se prokazatelně neprovinili členstvím v NSDAP či službou u jednotek SS apod., platily pro ně stejné podmínky, jako pro odsunuté-50 kg na osobu a nazdar. Jen nemuseli do Německa...Jistě, Němci se provinili rozpoutáním války a mnoho z nich podporovalo Hitlera, mnozí také ze strachu nevystoupiy aktivně proti nacizmu. Ale kolik Čechů bylo za války v odboji a kolik jich bylo udavači? Kolik se jich zastalo židovských spoluobčanů, které nacizmus likvidoval a kolik na "konečném řešení" s nacisty spolupracovalo? Kdo se zachoval statečně, kdo ze strachu, nebo úpohodlnosti neselhal, může soudit protivníka. Ostatní jen blábolí.

23.2.2007 13:06

Re: Re: Re: Re: Re: Ještě doplním:

Ale víte, že Češi, kteří v Sudetech žili odjakživa a nepřišli tam až po vzniku ČR jako státní úředníci nebo učitelé, ze Sudet odsunuti nebyli? A ještě jeden rozdíl, naše rodina odsunutá ze Sudet, si odvezla celý svůj movitý majetek, to Němci nemohli.

24.2.2007 11:20

Re: Re: Re: Re: Ještě doplním:

Je asi nepopíratelné, že odsun nevinných Němců (malé děti, velmi staří lidé atd.) navíc s takřka nulovým majetkem, je z dnešního pohledu zavrženihodný. Nicméně proč jsme dosud jediný stát, kterému Německo nikdy nezaplatilo válečné reparace? Protože - mám dojem - jsme se kdysi těchto reparací vzdali jako náhradu za to, že Německo tyto námi odsunuté (či vyhnané, záleží na úhlu pohledu) Němce finančně odškodní za majetek, který v ČSR museli zanechat. Prosil bych nějakého profesionálního historika, aby mi potvrdil/vyvrátil, zdali tomu tak skutešně bylo.

22.2.2007 21:13

Re: Re: Ještě doplním: A co jiného??

a jak to tedy mělo dle vašich představ probíhat. Ty chudáci ženy a děti (v rámci dvou milionů) by tu měly zůstat, t.j. roztrřené rodiny, bez živitele (píše se rok 45/45! Tím by se dosáhlo jedině:

1)  že by ty - naštěstí marginální a rychle zaniklé - poválečné skupinky wehrwolfů se po odsunutí do Německa rychle zorganisovaly v pomsictivé ozbrojené skupiny a neustále - nejméně do roku ˇ50, dokud nebyla položena minová pole a postaven vysokonapěťový plot - se dost aktivně projevovaly

2) zbyla tady silná homogenní skupina nenávidící celý český národ. Jediné řešení by bylo je zavřít do koncentračních táborů a zavést pro ně nucenou práci.

Na něco takového jistě neměl president Beneš ani žaludek, ani by to neprošlo u západních spojenců. Pokud se někomu zdají vzájemné vztahy mezi Israelem a Palestinci optimální, bude jistě stoupencem toho, z  "humanitních" důvodů odsunout jen muže a ženy s dětmi tady nechat. Dobrou chuť!!..................

22.2.2007 10:29

První usvědčená ze zlodějiny

Takže naše Džamilka chtěla převádět státní peníze do soukromých rukou. A to ještě do rukou těch, které si osobně vybrala.Dobré...

22.2.2007 12:03

Re: První usvědčená ze zlodějiny

určitě to myslela upřímně! Navíc je jistě i díky svému původu tak nějak chápe.

Cikáni musí dělat, jinak je nic nedonutí žít produktivním životem a budou dál cizopasit. A´t zkusí Stehlíková zorganizovat ruční úklid posypových směsí z komunikací, údržbu příkoppů a přilehlé zeleně. Cikáni dělat umí, když potřebují. Je tragédií většinové populace, že je k tomu nepřinutila a prostřednictvím různých Džamil jen přiživuje jejich parazitismus.

Znovu opakuji, že v úctě mám ty Cikány, kteří v 30 stupních vedra ručně kopali kynetu pro telekomunikační kabel z Radotína do Černošic. Pár desítek metrů různých příkopů jsem taky vykopal. Ale k té svoloči, která vybydlí byt a se*e na chodbě úctu nemám a mít nebudu. I kdyby se Džamila postavila na uši.

22.2.2007 15:10

Re: První usvědčená ze zlodějiny

Vypadá to, že paní Džamila se v podstatě chtěla vědomě dopustit něčeho podobného, za co chudák exministr Mlynář nedávnbo dostal asi sedm let natvrdo. Fakt si myslím, že by už s tím pitím kumysu měla přestat...

22.2.2007 10:20

ohraná píseň

Tohle je stále stejná písnička. Všichni ví, že s cikánama je problém. Nikdo neví jak ho řešit, ale kdykoli někdo něco konkrétního udělá, najde se spousta chytráků řvoucích "takhle ne, to je špatně"

22.2.2007 9:50

Zásadně nesouhlasím!

Nemám rád připosrance,kteří ač znají o čem je řeč mluví jinak.V České republice pracuje více cizích pracovníků,než je celkový počet cigánů v Evropské unii.Takže práce je a ne že není.Zásadně nesouhlasím aby z našich daní bylo toto etnikum které se štítí práce jako činnosti nečisté trvale a na věčné časy podporováno,hýčkáno a obdivováno těmi,kteří mají možnost si rodiny cigánů rozebrat domů a tam je živit a šatit a vychovávat.Nesnáším pokrytce a politiky,kteří chtějí na problému vydělat politický kapitál a my všichni to zaplatíme.Cigáni nejsou žadní méněcení občané ale vyčuraní vzdělaní jedinci,kteří se přesně chovají tak,jak jsou nastaveny zákony naší republiky.Nikdo nezná tak jako cigán,kde a jak ceckat prachy aby nemusel pracovat.Navrhuji udělat z cigánů učitele,kteří budou nás kteří k nim nepatříme školil jak žít a nepracovat.:-D

22.2.2007 9:46

Džamilu vidím jako oběť

politické hry: dějství 1.: zelený sekretariát, osoby Bursík, tajemník pro zvlášní úkoly ( v ODS je to Dalík, tak mu říkejme třeba Zelený Daul). Bursík: Džamilu není vidět. Udělejte s tím něco, Daule. (Daul je jako poradce nový, ale před tím se osvědčil při kampani za záchranu modráska bělořitného).

Dějství 2: zastrčená kavárna, osoby Zelený Daul a táž funkce z KDU, říkejme mu třeba Páter Dal (15 let dělá poradce, 3x stáž ve Vatikánu, 2x v CSU). ZD: Pátere ten Váš Čunek už jde dolů. PD: Bohužel máte pravdu, pane kolego. Asi se už nezachrání. Zato ti vaši, ti jdou nahoru. Vůbec bych se nedivil, kdyby se někdo chtěl na Čunkovi zviditelnit. Třeba taková Džamila. Vypadá jak cikánka, ta by mu mohla dobře zasolit. Toho se opravdu bojím.

Výsledek: 1. Džamila se zcela znemožní, 2. Stáhne preference zelených pod 5%, 3. Umožní Čunkovi ukázat, že je člověk na svém místě, 4. Rozmělní soustředěný tlak novinářů, kterým už stejně dochází dech a 5. Ukáže nepřipravenost politiků ODS

22.2.2007 9:32

Stehlíková

Stehlíková mě pobavila už v Uvolněte se prosím:

Stehlíková:Provdala jsem se a odstěhovala se do Čech.

 K:Proč do Čech?

Stehlíková: Protože žena má následovat svého muže. A tady bojuji za stejná práva všech. Aby lidé nebyli diskriminování podle rasy, pohlaví či sexuální orientace.

Nemohla s bojem začít u sebe? Mohla být ministryní v Kazachstánu.

22.2.2007 10:37

Re: Stehlíková

R^ ;-)

To její vystoupení mne také pobavilo ...

22.2.2007 9:17

Co chcete

Co jiného může vypadnot ze snaživé slepice z jiného světa, odkojené kumysem , než hovadina.

22.2.2007 8:50

Ale ano, proč ne? Byl by to pěkný sociální experiment!

Pokud soudružka ministryně dobrovolnou sbírkou (ne prosím ze státního rozpočtu!) získá finanční obnos pro opravu momentálně přestěhovanými občany obývaných objektů (podotýkám, že i tak jsou v neskonale lepším stavu než objekt původní, a jeden z největších omylů pana Čunka je to, že tam mezi vystěhováním a zbouráním nenechal natočit dokument - ale stejně by ho nikdo neodvysílal, za to by letělo celé vedení tak drzé televize), ať ty peníze dostanou, s podmínkou, že jsou na opravu. Zdokumentovat současný stav a přijít za rok na kontrolu. Bude opraveno - pochválit, natočit dokument a odvysílat, aby všichni viděli, že jim křivdili, aby se zastyděli a smýšleli o nich a chovali se k nim lépe. Stav se nezměnil - peníze evidentně nebyly použity - vrátit! Stav se nejen nezlepšil, ale dokonce zhoršil - vyhnat na ulici, natočit dokument a odvysílat, aby všichni viděli, že vybydlením jednoho objektu nevzniká automaticky nárok na vybydlení dalšího. Přestože třeba patříte k menšině...

22.2.2007 9:07

Re: Ale ano, proč ne? Byl by to pěkný sociální experiment!

Cha chá, to si nikdo na triko nevezme... Ale jinak souhlas! R^

22.2.2007 10:18

Re: Ale ano, proč ne? Byl by to pěkný sociální experiment!

Zapomínáte na to, že když okolo jurty bylo moc nasráno, tak se jurta přestěhovala.

22.2.2007 8:50

Odsun Romů

Nepovazuji prestehovani Romu do polorozpadlych chalup na samem okraji statu, kde pro ne neni zadne zamestnani a kde budou nutne zivorit, za charitu, proto souhlasim s hodnocenim pani Stehlikove. To, co potrebuji Romove, ukazal nazorne priklad ze Slovenska, prezentovany pred casem na v ceske televizi. Rom, ktery odesel pracovat do Britanie, dostal dobre placenou praci v mrazirnach a z vydelanych penez mohl uzivit nejen svou rodinu, ale opravit si dum a dokonce zamestnat i nektere sve spoluobcany. Romove tedy potrebuji dobre placenou praci, ne jak se vetsinou deje, ze je nikdo zamestnat nechce a kdyz ano, neni ochoten jim zaodvedenou praci platit. Krome toho nutne potrebuji zlepsit pristup ke vzdelani, aby mohli zastavat lepe placena kvalifikovana mista. Aktivnejsi pristup i z jejich strany je ovsem nezbytnou podminkou.