25.5.2020 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 123, poslední: 24.2. 2007 11:20, přehled diskusí

22.2.2007 9:04

Re: Odsun Romů

A neromové snad nepotřebují "dobře placenou práci"? Čímpak se živíte vy? Zaměstnáváte nějakého cigána, nebo to jenom tak "myslíte dobře"?

22.2.2007 20:33

Re: Re: Odsun Romů

R^R^R^!!

22.2.2007 9:10

Re: Odsun Romů

Kdybych mel zaruku ze Rom, ktereho prijmu, bude chodit do prace strizlivy, nebude krast a bude makat, tak ho taky zamestnam.  

22.2.2007 9:17

Re: Odsun Romů

Ještě byste mohl zveřejnit ,kolik Romů se vrátilo.Dočetl jsem se o takových,kteří než odešli prodali svůj majetek a po návratu chtěli na státu nový byt.Pokud sami Romové nebudou mít zájem se včlenit do společnosti,tak budou nadále na okraji.A to neplatí jen pro Romy.Pokud se budu chovat stejně jako oni dopadnu také tak.Kolik dal stát bytů bezdomovcům t.zv.bílým?O těch paní Stehlíková nebude hovořit?Vím,někteří z bezdomovci nechtějí pracovat,ale není to tak stejné u některých Romů?

22.2.2007 14:05

Re: Odsun Romů

Vážený,jakou práci chcete svěřit 30-letému Romovi,který nikdy nepracoval a ani nikoho ještě pracovat neviděl.Pokuste se bez obecných blábolů naznačit,  kdo nebo co,  brání Romům chodit do školy.Apropó zjistěte si letmým dotazem v místní knihovně,kolik Rómů ji pravidelně navštěvuje ?Poptejte se na statistiku docházky Romů na ZŠ.Skutečně si nepamatuji na to,že by mne někdo musel přesvědčovat k tomu ,abych své děti posílal pravidelně do školy.Za těch cca 230 let,co u nás M.T. zavedla povinnou školní docházku se dá leccos okoukat od gádžů a hlavně proč chodí do školy.Vietnamci to pochopili hned po přistání v Evropě.Tak v čem je problém?

22.2.2007 18:50

Re: Re: Odsun Romů

Tak tak, vietnamci se integrovali ani nevíme jak, protože chtěli, romové nechtějí a nechtějí.

22.2.2007 20:46

Re: Re: Re: Odsun Romů

Omyl, Vietnamci vůbec nejsou integrováni. Tvoří dobře organizovanou a mafiánsky řízenou "tichou" komunitu, která zbytečně neprovokuje majoritní společnost. Ale problémy s nimi v budoucnu budou a nebude to dlouho trvat. Zatím nemají dostatek lidí s perfektní znalostí jazyka a reálií české společnosti. Ve třetí generaci s tím již nebudou mít problémy a pak si užijeme. 

22.2.2007 8:35

Pozitivní diskriminace

je slepá ulička, která jen dotyčnou komunitu utvrdí v tom, že nejsou povinni se o sebe postarat tak, jako všichni ostatní a že se vždycky najde nějaký idiot, který to udělá za ně na naše náklady. Někdo by si měl dát tu námahu a spočítat, kolik těch našich spoluobčanů tmavší pleti se živí prací a kolik jich živíme my. Tipoval bych na poměr 10:90 a to jsem ještě celkem optimista. 

22.2.2007 8:10

Němci a cikáni

Němci přišli do Čech a na Moravu na pozvání českého krále před tisícem let.

Cikáni přišli do Čech a na Moravu aniž by je někdo zval a vítal před padesáti lety.

Němci postavili mnoho měst.

Cikáni vybydleli mnoho městských čtvrtí.

22.2.2007 8:11

Re: Němci a cikáni

Němci byli výborní řemeslníci a obchodníci.

Cikáni jsou výborní zloději a muzikanti.

Německá kultůra je nedílnou součástí české kultůry.

Cikánská kultůra není součástí české kultůry.

22.2.2007 8:11

Re: Re: Němci a cikáni

Němci se pár let nezachovali tak, jak jsme chtěli. Za to jsme jim sebrali veškerý majetek a tisíce jich zavraždili a miliony vyhnali.

Cikáni se mnoho let nechovají tak, jak chceme. Za to jim dáváme nové byty, peníze o kterých se mnohým sedřeným Čechům ani nezdá. Nevyhnali jsme žádného cikána, ani ty, keří neumí ani česky.

22.2.2007 13:26

Re: Re: Re: Němci a cikáni

Akorat ze ti skveli Nemci z nas chteli udelat mejdlo. Ale treba by se vam to libilo, z babicky mejdlo ?

22.2.2007 8:32

Re: Re: Němci a cikáni

22.2.2007 8:32

Re: Němci a cikáni

R^

22.2.2007 8:05

Pomoc většině cikánů je kontraproduktivní. Je to stejné, jakobyste házeli peníze do mísi na WC. Dokud je nepřinutíme k zodpovědnosti za jejich činy, nic z nich nebude (z většiny)!

22.2.2007 8:04

Rasismus nebo občanská společnost?

V Ústavě si přečtěte, že jsou si všichni občané tohoto státu rovni, bez ohledu na rasu, pohlaví....

Jestliže někdo z důvodu rasového původu NEMUSÍ dodržovat zákony tohoto státu, JE TO RASISMUS, nejhrubšího zrna, protože vytváří a podporuje RASOVOU NENÁVIST těch, kdo doržovat zákony chtějí a pro jejich (jinou) rasovou příslušnost (byť většinovou), to na nich stát pod terstem vymáhá.

Paní ministryně si to neuvědomuje, ale pro mne je rasistka;-O

22.2.2007 8:11

Re: Rasismus nebo občanská společnost?

Můžete mi prosím poradit na jakou rasu mám konvertovat, abych nemusel dodržovat zákony ? ;-D

22.2.2007 8:23

Re: Re: Rasismus nebo občanská společnost?

Nechte si změnit vaši DNA. Pak to už půjde samo:-D

22.2.2007 8:34

Re: Rasismus nebo občanská společnost?

R^

22.2.2007 7:59

Přestěhujte

prosím tu Džamilu do cikánského paneláku v Chánově nebo v Matiční ulici.

22.2.2007 7:34

Proslulá katolická láska k bližnímu svému

se zase projevila. Čunek: Na sbírku nedám ani korunu ! :-D:-D:-D:-D

22.2.2007 7:57

Re: Proslulá katolická láska k bližnímu svému

Pokud si vzpomínám, je v moudrých knihách něco o tom, že je lepší lidi naučit chytat ryby, než jim je nachytané rozdávat.

22.2.2007 8:10

Re: Re: Proslulá katolická láska k bližnímu svému

Není vzácností, že lidé kupují polorozpadla venkovská stavení a restaurují je buď pro rekreaci, nebo pro trvalé bydlení. Velice často tam bydlí už při opravách. Takový člověk se pozná už podle toho, že na dvorku se objeví hromada písku a karb. Často trvají opravy několik let, podle rozsahu, zchátralosti a finančních možností nového vlastníka. Sám jsem některým ze známých vypomáhal v tom primárním - vyvést a vytahat z objektu co tam nepatří a co se tam střádalo celá desetiletí. Zmnění nabyvatelé zatím jen řvou, ale nepřiložili ruku k dílu ani náhodou. Podle četnosti rodin berou na dávkách dost peněz, aby z toho mohli koupit pytlík vápna, cementu, zednickou lžíci a fanku. Času na práci mají až běda. Jedinné, co bych považoval za přínosné, nejít nějakého zedníka, který by jim řekl, co je třeba udělat a jak. Jinak nic, a peníze, ani korunu.

22.2.2007 15:19

Re: Re: Re: Proslulá katolická láska k bližnímu svému

Přesně tak. Moje dobrá známá takhle s manželem dává dohromady dům a na začátku se ještě v listopadu myla na dvoře v zinkové vaně a vařila na dvouplotýnkovém vařiči v bývalé stáji. Mladá učitelka, takže ona sama nic extra do rozpočtu nepřinesla. S manželem, s pomocí kamarádů, takhle postupně tvoří něco krásného. Jenže ji by ani nenapadlo vřískat, kdo všechno je povinnen se o ni postarat.

Holt nepatří k tzv. diskriminované menšině a žebrat ji nikdo neučil.

24.2.2007 4:58

Re: Re: Re: Proslulá katolická láska k bližnímu svému

Vždyť je to, proboha, jasné. Když se rozhlédnete po jakékoli české vesnici či městečku, jsou domy většinou výsledkem úporné mnohaleté práce vlastníků. Jenže to chce zajet koupit vápno, písek, cement, zednickou lžíci apod. a trochu zapracovat. A pokud to neumím, tak se jdu podívat na zedníky nebo si nechám od někoho poradit. Ale neřvu, že nemám zadarmo satelit a neobklopím obydlí tunami odpadků, ale vyspravím zeď a omítnu ji. Když to zvládnou desetitisíce tisíce českých zedníků amatérů, v civilu třeba úředníků, tak už snad každý  Záběry preferované minority před neomítnutou zdí, na dvorku plném odpadků a stěžující si, že takto nemohou posílat děti do školy jsou neuvěřitelné. Možná, že bohatší země mohou vydržovat takové komunity dost dlouho natolik, že jejich děti či vnuci nakonec pochopí, že se musí žít podle jakýchsi pravidel. Ale tady to nějak nefunguje. Akce paní ministryně je typická pro českou bezradnost s problémem. Navíc ošklivě poznamenaná její totální neznalostí české historie, do které se pouští jako slon do porcelánu, to je skutečně drzost srovnávat reakci národa, kterému hrozilo před šedesáti lety vyhubení s přestěhováním neplatíčů nájemného. Není divu, že ji tady řada lidí zkratkovitě posílá do rodného Kazachstánu a podepisuje se jako Borat. Pokud by měla upřímnou individuální snahu, tak se z toho ovšem nemúže vylhat jednorázovým příspěvkem z ministerského platu. To ne! Musí si domů vzít některou z těch rodin, kompletně (pozor, mají hodně příbuzných) a starat se o ně několik let, sdílet s nimi WC a koupelnu, uklízet po nich, zodpovídat za školní docházku jejich dětí atd. Je to katastrofa, že takovíto lidé sedí ve vládě.

22.2.2007 8:39

Re: Proslulá katolická láska k bližnímu svému

Mozna, ze Vam to nepripada jako laska, ale laska to je.

Podporovat zlo je spatne, bez oledu na to, pod jak krasnymi slovy se to zlo skryva!

Budete svym detem neustale cpat penize, kdyz se za ne pujdou opit nebo zkourit? Pokud to s nimi myslite dobre, tak jim jednoho dne reknete - Uz dost!

22.2.2007 14:22

Re: Proslulá katolická láska k bližnímu svému

A mate pocit, ze toho dostali malo? Fakt? A kolikpak jim poslete vy? Teda primo, ne prez socialni davky.

22.2.2007 7:11

Pokud bude

Pokud bude dotázána hajzlbába z Parlamentu,možná se dozvíme,že i tam je paní ministryně pravidelně nebo občas "mimo o mísu".

22.2.2007 17:33

Re: Pokud bude

Nápis v jednom kazašském hotelu: "Prosíme hosty , aby nestoupali na záchodovou mísu"

22.2.2007 4:07

rasismus

je bohužel Čecháčkům vlastní, má různé formy, ale pro tu hloupější část občánků je typický.