27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Síla propagandyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 194, poslední: 4.12. 2006 15:01, přehled diskusí

Re: Re: Re: Cože?:
Autor: Joska Datum: 4.12.2006 15:01

Dnes je ta byrokracie tak složitá, že některé případy nevyjdou najevo nikdy. Lituji, že Neviditelný pes otvírá své brány takové demagogii. Každý by měl psát jen o tom, co sám zažil beze snahy manipulovat druhými. On si každý svůj názor vytvoří sám. Pozoruju, že největší sklon k manipulaci mají primitivní ješitové a že na tyto stránky vůbec nepíšou ženy - na 1 ženu tak připadá asi 30 ukecanejch chlapů.

Re: Re: Autor mi promluvil z duše,:
Autor: Joska Datum: 4.12.2006 14:54

Ty radši americký rakety? Chtějí si z nás udělat odpalovací rampu.

Re: Re: Souhlas s autorem:
Autor: Joska Datum: 4.12.2006 14:48

Ledaže byste ty předčasný volby financoval; my daňoví poplatníci už na to nemáme. A protože to financujeme, tak by se slušelo se nás zeptat, jestli s tím souhlasíme; jinak je to  s t ř e d o v ě k, a žádná demokracie. Vyhazujou víc než vyděláme (svoje peníze si nechaj), proto větší část národa žije v bídě.

Re: vláda KSČ a ODS:
Autor: Karel Datum: 4.12.2006 14:40

Jste opravdu přesvědčen, že se ta civilizace tady vyvíjí pokrokovým směrem? O úrovni společnosti svědčí to, jak se chová k těm nejslabším; dětem a starým lidem. Neřekl bych, že je to dnes lepší než třeba v 60. a 70. letech. Výkaly (zvířecí i lidské) na ulicích, feťáci, žebráci; to za socialismu nebylo.

Re: Re: Re: Re: ODS - Rebicek a jini socani:
Autor: Anton Datum: 4.12.2006 14:33

Sympatizuji s Vámi v tom, že svoboda není anarchie, ale odpovědnost - a to je to, co občanům této země, bohužel, není vlastní.

Re: Re: Naprostý souhlas a obdivuji Vaši odvahu pane Daneši:
Autor: Kontr Datum: 4.12.2006 14:28

Děte s těma pseudointelektuálskejma náboženskejma kecama do řiti!

Re: Daneši, tohle jste přehnal. :
Autor: Jarda Datum: 4.12.2006 14:26

Proč se pořád vracíte do 50. let? Snad tady byla také léta 60., 70., 80. Komunisti aspoň otevřeně přiznávili, že je diktatura. Dnes je globalistická diktatura, ale musíte říkat, že je demokracie, jinak přijdete o místo. Obětí této ekonomické hrůzovlády už je víc než dost, ale jaksi nejsou tak vidět. Ale těch vymytých mozků! Kašparů v prvotřídních oblecích je plný parlament a lidi dnes choděj oblečený v hadrech, který za socialismu házeli do popelnice. Měli jsme špičkový obuvnický a textilní průmysl - co máme teďˇ? Můžete si svobodně říkat svoje názory na internetu, ale pokud nemáte moc a peníze, tak to nikoho nezajímá. Demokracie je stejná iluze jako komunismus. Dřív sem tam nebylo něco k dostání, o to větší radost, když to člověk sehnal. Dnes jsou zboží plný regály, ale často úplně nepoužitelnýho. Všechno vypadá jako ze sekáče. Z Ameriky a z Asie se sem valí hromady ležáků; na náš úkor si řeší jejich nezaměstnanost. Liberalismus vede nakonec k úplné ztrátě svobody a svrchovanosti, protože je to ve skutečnosti apatie, nepéče a duševní lenost.

Re: Autor se pouští na tenký led:
Autor: Monika Datum: 4.12.2006 13:58

Ble, ble, ble, ble vladaři. Každý chce vládnout, ale nikdo neumí hospodařit, frázisto!

Kdo komu diktuje?:
Autor: Monika Datum: 4.12.2006 13:55

Komunistická diktatura není o nic horší než demokratická diktatura, to máte pravdu, pane Daneši; na nálepce nesejde, důležitý je obsah.

ods:
Autor: Michal Tichý Datum: 28.11.2006 15:34

Na to jste přišel až teď? Ódesákům šlo od začátku jen o to, jak si z privatizace namastit kapsy.

Re: Re: Re: Naprostý souhlas a obdivuji Vaši odvahu pane Daneši:
Autor: Joska Datum: 7.11.2006 21:51

Ale to víte že si to pamatujeme, na ODS v čele s Klausem se nedá zapomenout a hlavně nesmí se zapomenout. To byla opravdu škola zvůle, arogance a gaunerství. Jenže jsme o kus dál a v čele ODS stojí Topolánek a nikoliv Klaus a v ČSSD Paroubek a nikoliv Špidla. Rád bych si vybral z lepší nabídky ( nejsem volič ani jedné ze stran), ale porovnám-li rozumem a citem oba dnešní aktéry a jejich strany, zvážím-li nebezpečí pro demokracii a budoucnost země, pak radši Topolánka.;-)

Delfíne, poblít se sice můžete, ale přesto je to, bohužel, PRAVDA:
Autor: EmillXX Datum: 7.11.2006 21:01

a předstírat opak znamená lhát si do vlastní kapsy.

Tím, že např. soudruh Rath snížil dostupnost léků proti rakovině, odsoudil určitý počet lidí k smrti. A proč? Jen proto, any mohl zvednout platy svých kamarádů. Tady je to takřka očividné, a přesto se mnou nebudete možná souhlasit. Ale existuje řada analogických případů, například investice do bezpečnostních opatření takřka kdekoliv. Např. železniční přejezdy, kde dochází k smrtelným zraněním lze zrušit úplně a nahradit mimoúrovňovými křižovatkami. Je to jen otázka peněz.

Zastíráním těchto skutečností zastíráte ale i další, možná podstatnější fakt, že cena lidského života je případ od případů různá, přičemž rozdíly jsou řádové a to i ve stejné době na stejném místě.

Komunistická diktatura je o mnoho horší než COKOLIV kromě:
Autor: EmillXX Datum: 7.11.2006 20:50

nacismu. Ten ale není horší, pouze stejně špatný.

Re: Re: Naprostý souhlas a obdivuji Vaši odvahu pane Daneši:
Autor: lulu Datum: 7.11.2006 19:13

vy jste cetl oslavny clanek? to jsme asi cetli kazdy neco jineho. ja jsem cetla text, ktery se snazi o racionalni a nestranny pohled na vec. A vazeny, na britskych listech si polemicke clanky muzete precist denne. Ale vy jste evidentne sam obeti propagandou zpusbene slepoty, nebo si nevzpominate na urazene reakce a nasledne valcovani politiky ODS s klausem v cele? ;-)

Daneši, Daneši...:
Autor: Jarda Datum: 7.11.2006 15:00

;-O;-O S komunistou v jakékoliv podobě né.. paroprase je sebestřednej puchejř, který se spojí třebas se satanem...

Re: Re: Re: Komunistická diktatura není o mnoho horší alternativou než autoritativní režim s opačným znaménkem.:
Autor: Petr Datum: 7.11.2006 9:02

Salazar byl fašista, ale zeptejte se na to Portugalců jak jim bylo fajn. Za diktatury se mají dobře jenom státní zaměstnanci.

Re: Naprostý souhlas a obdivuji Vaši odvahu pane Daneši:
Autor: Petr Datum: 7.11.2006 8:58

Řekl bych, že nejde ani o odvahu pana Daneše a jeho obdiv, jako o to, že Neviditelný pes umožňuje názor i "třídního nepříte". Takový přístup jsem v našem levicovém tisku ještě neviděl, ale asi mi něco uteklo, nestíhám číst všechno.

Předpokládám, že kdyby takový oslavný článek na Topolánka nebo Langra vyšel v Právu,  tak by byl JUDr. Gross jako šéfredaktor stránky ČSSD demokraticky Paroubkem převálcován.

Je vhodné si uvědomit, že ČSSD volby opravdu nevyhrála a dělá pouze obstrukce.

A o síle propagandy psal už Dolfi v Mein kampfu. Přečtěre si tu kapitolu, vyměňte pár názvů politických stran a budete vcelku překvapen jaké postupy používají i naše, podle Vás demokratické, strany dnes.

Re: Naprostý souhlas a obdivuji Vaši odvahu pane Daneši:
Autor: F. Farniente Datum: 6.11.2006 22:01

Tak se hoši vzájemně obdivujte do aleluja, ale hlavně se vemte se za ručičky, a utíkejte přes palouk hodně daleko.

Pokud byste si Proroku kupoval Haló Noviny a (Rudé) Právo, nemusel byste se cítit masírován, prostě byste si s davem soudruhů četl, jaký je pan Paroubek kanón, čemu všemu rozumí a jak mu zlí pravičáci házejí klacky pod nohy. Namísto toho se masochisticky  necháte masírovat pravicovými a ultrapravicovými médii. Divný vkus. Zkusil jste někdy bičík, černý latex a řetězy? Bohužel proto, že bezpečně víte, že pravda je jinde, nemáte šanci zažít  hlavní pozitivní efekt masáže, to je odblokování zatuhlých orgánů a jejich uvolnění. Tato tělesná relaxace je zhusta doprovázena uvolněním energie fyzické a ve Vašem případě jistě potřebnější duševní. To by Vám mohlo pomoci k zamyšlení  nad přicházejícími informacemi, k jejich vyhodnocení a konečně k nalezení svého vlastního emancipovaného postoje. Střídavé ztrácení víry a její opětné nabývání bez zjevného důvodu (prostě najednou víte, kde je pravda: jinde!) může být důsledkem vysokého nervového a psychického zatížení, přepracování, ale  v horším případě i příznakem onemocnění.  Přidruženým příznakem může být i nekritický obdiv k někomu, kdo ve skutečnosti riskuje jenom to, že mu článek nevezmou a nedostane honorář.

Respektu si spíše zaslouží ona média, silná natolik v kramflecích, že si mohou dovolit dát prostor i  názorovému protivníkovi - což jejich čtenářům zajisté nepřipadá jako pokus o masáž, ale jako vítané seznámení se s odlišnými názory, které mohou  prostudovat, vyhodnotit, nalézt jejich slabá místa, připravit si protiargumenty, případněně je shledat rozumnými a svůj postoj změnit.

Takže hodně štěstí v osvojování demokratických názorů, postojů a praktik, případně k nalezení jiného místa uplatnění - například nejhodnotnější náboženské spisy, které zásadně formovaly evropské myšlení vychází z analýzy bolestného ztrácení  pravdy (víry) a jejího opětného nalézání.

Autor se pouští na tenký led:
Autor: Joska Datum: 6.11.2006 21:32

Formálně máte asi pane Daneši pravdu. Jenže problém je v tom, že připouštíte ( byť v souladu s ústavou) spoluvládnutí KSČM. A toho bych se tedy nerad nadál. Pamatujete, proti komu se to vlastně v 89´ " bojovalo"?  Tak tedy ačkoliv Vaše analýza je formálně správně, Váš pohled je "křivý". Nehledejte chybu v nastalém patu v nikom jiném než ČSSD, reprezentované J. Paroubkem. Paroubek hnaný chtíčem po moci za každou cenu (možná je za tím víc než tušíme) jako první ze všech polistopadových demokratických politiků zradil demokratické principy, když se verbálně spojil se zločinnou KSČM a vytvořil tento  "pseudodemokratický" levicový blok. Je to strašlivé selhání a vzhledem k tomu, že se doposud nenašel v ČSSD nikdo, kdo by s tímto postupem nesouhlasil, nepovažuji již ČSSD za věrohodnou demokratickou stranu. Demokrat přizná porážku a umožní vítězi vládnout. Soudruh Paroubek není demokrat. Radši se spojí s ďáblem, než by přišel o moc! A to je ta nejvážnější výpověď o naší kultuře. Nejde o zdravé střídání stran u moci, ale o moc samotnou a s ní spojené osobní výhody. Ohánění voličem a starostmi o zemi jsou směšné. Paroubek to dovedl do pekelných hlubin a zasadil tím naší společenské i politické kultuře ránu do týla.

Re: Re: Komunistická diktatura není o mnoho horší alternativou než autoritativní režim s opačným znaménkem?:
Autor: ondys Datum: 6.11.2006 21:22

Chlst! A máš to na monitoru. Člověk je nepodstatný při stranickém kšeftování s hlasy voličů.

http://mujweb.cz/kultura/ondys/index.html

Dobrým výsledkům ?!?:
Autor: Freimos Datum: 6.11.2006 21:06

To je naprosto děsivé, kolik lidí tady zkousne smrad (= nesvobodu), ale hlavně když je teplíčko (= ekonomika šlape, ale jenom pro toho, kdo drží hubu a krok). Rv

A to si říkáte pravičáci? ;-(

Re: Re: Re: Re: Komunistická diktatura není o mnoho horší alternativou než autoritativní režim s opačným znaménkem.:
Autor: Papouch Datum: 6.11.2006 20:29

Davam prednost poradku a vynutitelnosti prava.

Pokud se to dari v ramci nejake formy prime nebo zastupitelske demokracie, tim lepe, ale uplne nutna podminka to neni. Cina, Hong Kong, Singapur a Tchajwan jsou priklady ze se da jit ruznou cestou s podobnym (dobrym) vysledkem.

Re: Re: Re: Jako obvykle -:
Autor: Delfin Datum: 6.11.2006 20:22

R^Naprostý souhlas!

Naprostý souhlas a obdivuji Vaši odvahu pane Daneši:
Autor: Prorok Datum: 6.11.2006 20:11

Obdivuji Vaši odvahu psát takhle v pravicových a ultrapravicových médiích, někdy si připadám, že jsem masírován ze všech stran, jak je Paroubek nebezpečný. Někdy tomu začínám i věřit, ale pak si zase přečtu štvavý článek proti němu a vím, že pravda je jinde.

Re: Komunistická diktatura není o mnoho horší alternativou než autoritativní režim s opačným znaménkem?:
Autor: Delfin Datum: 6.11.2006 20:10

Když připočítáš ještě americké indiány, bude Pol Pot takhle malinkej. Ale vážně. I jeden zmařený lidský život je nenahraditelná ztráta a kupčit s nimi je zločin. PS: Včera jsem slyšel v televizi, že cena lidského života byla vypočírána na 90 000 dolarů. To je věc, z které by jsme se všichni měli poblít.

Re: Re: Re: Re: Co jméno,to prací utahaný vzdělanec a poctivec!!!:
Autor: Delfin Datum: 6.11.2006 20:00

Máte plnou pravdu, proto jsem taky nikdy socany nevolil. Musíte ale uznat, že stejnou řadu, počínaje Mackem a konče Tlustým bych při troše trpělivosti mohl vyjmenovat také. To je také důvod, proč nemohu volit ani ODS, jejíž voličem jsem dříve byl. Po uchopení moci ODS mám obavy o narušení našich pracně a nákladně vybudovaných vztahů s firmami EU a dalších u nás působících, a vůbec o vlastní naše budoucí členství v této organizaci, na které jsme desítky let čekali. Přeji vše dobré.

Re: Světe, div se. Lidovky zveřejnily objektivní článek.:
Autor: ondys Datum: 6.11.2006 19:23

Problém vidím v tom, že se všichni během argumentace ohání velkými stranami, ale pravda je jiná. Asi je to pohled do minulosti v podobě první republiky, kdy občané patrně víc cítili potřebu se organizovat. Dnes už je to jenom podivný rej duchů a svědčí o tom volební účast.

http://web.quick.cz/ondys

Re: vláda KSČ a ODS:
Autor: Eva D. Datum: 6.11.2006 19:11

Souhlas, jen se domnívám, že autor je prostě demagog. Přála bych mu jedno, aby se na čas zítra ráno probudil v komunistické diktatuře 40.-50. let, a to jako syn někoho z neprivilegovaných - třeba "kulaka", nepohodlného intelektuála či znárodněného živnostníka. Pobýt, dokud se mu nerozsvítí.. Pak, na nějakou dobu, do neuspořádaných, leč neporovnatelně svobodnějších let 90.tých, kdy ( mimo jiné) vládla ODS.

Doufám, že mu zbyly nějaké ty malé šedé buňky, aby mu došlo, co píše za hovadiny.

Komunistická diktatura není o mnoho horší alternativou než autoritativní režim s opačným znaménkem?:
Autor: ondys Datum: 6.11.2006 19:07

Rv NENÍ O MNOHO. Jak tomu máme rozumět? Když třeba porovnám diktaturu Pol Pota, který nechal vyvraždit třetinu národa, s autoritativním režimem Pinocheta v počtu zmařených životů: O hodně!

http://mujweb.cz/kultura/ondys

Re: Re: Re: Pouze podle ovoce suďte je! Nakolik naplňují koryta naše!!!:
Autor: Eva D. Datum: 6.11.2006 19:00

Clověče, až jste mě dojal. Vy jste přesně ten typ člověka, kvůli kterým vznikají nové, "čisté" strany. Co na tom, že je často zakládají ti, kteří se nedokážou s nikým domluvit a v politice jsou pomalu od narození, zase se přeskupí a nějak nazvou, a Vy je volíte.8-o V normálním životě to máte stejně? Neustálý běh za neexistujícím ideálem, kterému zprvu přehlédnete lecjakou vadu, jen pro tu novost?