2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Chlupatá školka

Ahoj, já jsem Robin. Robin Surikata.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 16.4.2016 10:53

Re: hezký den

Tady bych ráda zdůraznila pro čtenáře, kteří neznají autorku článku Lucku V. - není to soukromá chovatelka, je pracovnicí zoologické zahrady.

L. Vaňková 16.4.2016 13:27

Re: hezký den

Ano, je to těžké.. Na druhou stranu - něco jiného jsou lidé, co nutně potřebují mít doma cosi exotického a něco jiného opravdoví chovatelé. Ti většinou spolupracují i se Zooloickými zahradami a svým svěřencům prakticky zasvětí život. Přispívají i k udržení populací ohrožených druhů zvířat.

Z. Xerxová 16.4.2016 13:37

Re: hezký den

to chápu - ale víc je bohužel těch, kteří když už mají tu možnost koupit opičku dítěti na hraní... tak na to přece mají...

Široká nabídka i velmi cizokrajných zvířat v obchodech a na internetu bohužel není určena těm, kteří moc dobře vědí, co chtějí...

Obdivuju tě - nejen za trpělivost a lásku, kterou svým mimíšům musíš dávat (bez toho by to nešlo), ale i za to, že je dokážeš vypravit zodpovědně do světa

L. Vaňková 16.4.2016 13:48

Re: hezký den

Naštěstí to už s těmi opičkami není tak jednoduché. Podléhají registraci a pokud je někdo prodává, rovnou je odhlašuje a uvádí jméno budoucího majitele. Ten musí mít schválené chovatelské zařízení, jinak hrozí velký průšvih. A že se to hlídá jsem vyzkoušela i sama - dovezla jsem si od slovenského chovatele samičku Komby ušaté. Ty na Slovensku nepodléhají registraci, takže jsem musela zařizovat registrák u nás. Prověřovali mě jak pašeráka, než zjistili, že je opravdu všechno v pořádku. Mohl mě vzít čert, protože se jednalo o naprostou nevědomost našich úřadů, ale nakonec si říkám, že je super, že to takhle hlídají.