1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

BERNSKÁ SMEČKA: Rudolfův pohár

V Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem se v dubnu konává moc zajímavá akce, mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Matušková 23.5.2016 8:05

Hezké připindělí

Koně a psi jsou prostě ta nej záležitost. Fotky jsou luxusní a psové se tváří, že tam patří naprosto jasně. A nejlépe pořídit i koně do smečky :-D

Jen by mě zajímalo, naše psiny jsou z koňských produktů totálně hotové a musela bych je zamknout v chalupě, aby nechodily šmejdit do ohrady, jak to bylo u vás. :-)

R. Menšíková 23.5.2016 8:26

Re: Hezké připindělí

Ještě toho trochu! Zrovna tenhle problém jsme neřešili, naštěstí. S koněm do smečky to budeme muset promyslet, ale máme se s kým poradit... Kamarádka LuckaV. má i koně a zvládne všechno!

A. Lex 23.5.2016 9:15

Re: Hezké připindělí

Všichni psi pojídaji koňské koblížky. Pokud vím, že jsou to koně dobře veterinárně ošetřovaní konkrétně pravidelně odčervováni,tzn. koně známí, nedělám z toho vědu. Krásně se jim po tomhle produktu tráví ;-). Na cestě v lese už dopředu burácím "Fuj!"

Z. Yga 23.5.2016 9:38

Re: Hezké připindělí

Je trochu problém s možností nakažení tetanem ... proto taky furt řvu FUJ! Ovšem Erník se ze mne dělá toliko co z loňského sněhu ... dacan.

Z. Lika 23.5.2016 9:46

Re: Hezké připindělí

Tetanus se dá získat pozřením? Myslela jsem, že jenom krevní cestou?

R. Matušková 23.5.2016 11:26

Ohluchnou

mame teď ve smečce ešče jednu labroušku a čévéčko, ten teda dámy vychovává, ale jak se otevře ohrada.... Už vím, co způsobuje požírání kobylinců. Ohluchnutí psa, jakejpak tetanus :-P.

Z. Jenny 23.5.2016 13:05

Re: Ohluchnou

Jsem měla věrného dětského kamaráda a ten je požíral taky, nic se mu nikdy nestalo, prostě jak je viděl, tak musel. :-))

Taky si pamatuji jak vybíhaly hospodyňky z vrátek, vrat a dveří a rychle smetaly kobližky , používaly jako výborné hnojivo na zahrádky, takže na silnici z kočičích hlav ( Bedo promiň, tak se říkalo velkým oblým kostkám cest) bylo stále čisto.

R. Matušková 23.5.2016 13:27

Re: Ohluchnou

Když musíš, tak musíš....

Z koblihů mimo jiné teď stavíme chlebovou pec, to je věda......A na zahrádku taky využíváme.

Z. Lika 23.5.2016 7:45

Ta spřežení

v oblacích prachu nebo divoce brodící potokem, to je jako z Divokého západu! Krásní koně. A když to s nimi někdo umí a má je rád, je to nádhera.

Ušatá trojice před bryčkou se tváří, že tam vyloženě patří :-)

D. Ruščáková 23.5.2016 7:45

Radano, díky za povídání a skvělé fotky!

Závod spřežení jsem nikdy neviděla na vlastní oči, jen ty kočáry a koně, ne v opravdové akci. Videa ano, zajímá mě to. Je to úžasné mistrovství!

A psi jsou dekorativní a krásní! Musím říct, že vlčáčí spřežení zase takovou pozornost nebudí, leda snad, že jsou černá a bílá - jednak to není nic nezvyklého a navíc, většina lidí si automaticky řekne - bacha na ně! Bohužel často i oprávněně, no.

Tvoji krasavci a krasavice budí spíš příjemné pocity a obdiv a to je fajn:))

Š. Matyášová 23.5.2016 6:50

ano Rudolfův pohár byl, když bylo letošní Dubení

jsi mohla říct, že tam budeš, takhle jsme se všichni minuli.... což je škoda...

R. Menšíková 23.5.2016 7:09

Re: ano Rudolfův pohár byl, když bylo letošní Dubení

Šárko, tohle bylo před devíti lety, letos jsme chtěli jet, ale zrovna to fakt nevyšlo. Ovšem jsme s kamarády dohodnuti, že příští rok jedeme stoprocentně! Nás poznáš podle psů, bez nich ani ránu. Už to dozajista bude jiná sestava, ale dlouhé uši mít budou, tak se budeme těšit!!!!!!

Z. Inka 23.5.2016 7:36

Re: ano Rudolfův pohár byl, když bylo letošní Dubení

týden poté

Z. Xerxová 23.5.2016 6:22

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Krásné povídání s dokonalou fotodokumentací. A flekatým ušatcům to taky moc slušelo - takovou trojku uřídit musí být někdy stějně náročné, jako to trospřeží koňské :o)