28.9.2021 | Den české státnosti


Diskuse k článku

KONĚ: Druhá šance – Domov pro ex-dostihové koně, z.s.

Tento spolek působí oficiálně od roku 2018 a předsedkyní, hlavním motorem, řidičem, mechanikem, opravářem, ošetřovatelem, matkou myšlenky, kydačem, krmičem, sponzorem a vším, co si jen budete přát, jak se zpívá v jednom songu, je Liška, aby těch zvířat nebylo málo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 14.2.2021 20:49

A.Rgova -ale zase když ti usne při čištění stáje, tak je jasné, že ti naprosto důvěřuje :-) Těžká práce to určitě je, ale co slýchám, tak ti koňové jsou sami o sobě značnou odměnou.

Teda nanosit vodu... achich. To chce fakt nějakou mechanizaci. Kéž se podaří.

M. Crossette 14.2.2021 18:02

Liko, to jsou něžní, pohodoví koněV Sedět s takovou óbr koňskou hlavou v klíně, musí být krásný zážitel. Je to jedno ucelené stádo. Možná jsi si rozklikla povídání na jehož konci je další video. Jsou to koně z téhle kanadské stránky. https://www.equinisityretreats.com/

Z. Lika 14.2.2021 18:15

Jo jo, Maričko, koukala jsem, dýchá z toho pohoda (chvílemi oběma konci ;-D )

L. Blaza 14.2.2021 9:39

Pěkný den všem. Přeposlala jsem článek bývalé Owner and Founder EQUICHANNEL.cz, třeba se podaří pomoci. :-)

Z. Xerxová 14.2.2021 6:39

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Vyrazíme opět někam o kus dál do kraje, tady se kvůli sněhu moc chodit nedá...

A. Rgova 14.2.2021 11:43

Díky Blážo, ona se Ester snaží dát o sobě vědět, kde to jen jde. Za každé postrčení je ráda. Je v časově napjatý situacipracovní povinnosti na osobní obživu, každý den obsluha koní příprava věcí na stěhování

Z. Matylda 13.2.2021 19:49

To je zajímavý počin, jen nevím, jak se povede přesvědčit lidi v současné zmatené době. Ale snad ano.

Na JJM je zima jako hrom, i přes den hluboko pod nulou, ale dneska aspoň vysvitlo slunko :)

Z. Hanča 13.2.2021 19:14

Moc bych přála koníkům i jejich majitelce, aby se podařilo vybrat cílovou částku. Je vidět, že o koníky je s láskou pečováno - díky za video, Radko! Něco jsem poslala.

Možná by stálo za to zkusit článek nebo informaci dostat ještě na Equichannel, tam se scházejí lidi od koní.

Z. Lika 13.2.2021 17:00

Článek mě přiměl zavzpomínat na chvíli, kdy jsem si mohla posedět na jedné vysloužilé závodní kobylce. Byla vysokánská a velice hodná, mírná, nejradši bych si na ni lehla a objala ji kolem krku :-) Jezdit jsem nikdy neuměla, škoda.

A. Rgova 13.2.2021 17:15

Já Liko jezdit taky neumím, ne že bych neměla možnosti, ale sama sebe limituju svou váhou a tak pořád hubnu, jen hubou:o), Koník na kterýhi bych si sedla by musel být pořádnej pořez :o).Ale na svatební cestě jsme byli nejdřív s partou na vodě a pak poblíž Chrudimi na statku a každý den na vyjížďku krokem chodili. Koníci byli taky vysokánští a moc hodní. Když mne majitel stájí přiměl zkusit si cval v kruhovce, slítla jsem z koně při druhém kole a parakotoul to nebyl;-D. Ještě otřesenou mne dostal zpátky dosedla pouhým pokynem ze země. Normálně jsem u stájí nasedala ze štokrle. Moc ráda na ten týden vzpomínám a do sedla se vrátit chci. Ať už do sedla obr tažného koně nebo zhublá na Meginku:-)

Z. Lika 13.2.2021 17:30

Moc pěkné vzpomínky V A tak na ježdění není nutno trvat, taková procházka vedle koně (jako na té fotce) mi připadá báječná. Ovšem když si představím, že se najednou takové těleso rozhodne odcválat někam v dál... Musejí si s koňovodičem důvěřovat :-)

A. Rgova 13.2.2021 17:00

Zdravím při sobotě. Je nejspíš neobvyklé na zvířetníku propagovat akci. Děkuju za tu možnost a nechám Vám tu pro potěchu odkaz na neuvěřitelně krásnej dort https://www.instagram.com/p/CLL4z_arVtb/ , tahle paní se taky připojla k podpoře koníků. A taky na videjko co jsme udělala při jedné návštěvě Druhé šance https://radanova.rajce.idnes.cz/Konici_u_Lisky/1478306065

Z. Lika 13.2.2021 17:04

Díky za to video, moc pěkné!

M. Crossette 13.2.2021 19:14

Radko, moc hezké video, jak každý kůň už přesně ví, do kterého boxu zahnout :-).

Moc přeji téhle statečné dívčině, aby se jí splnil sen, kterému už tolik obětovalaV.

Tady v US to bylo stejné s chrtími závody. Vysloužilí chrti, pak také neměli žádnou budoucnost, končili špatně, přesto že záchr. útulky dělaly co mohly. Naštěstí chrtí závody už jsou tu nelegální, doživají už jen v několika státech (jedno závodiště jsme míjeli cestou na FL. Už je pár let zrušené, součástí bylo i kasino, to ale myslím stále funguje). Ovšem je jasné, že ujmout se chrta či dvou, je zcela jiná starost něž se ujmout a starat o koně.

O.T. Měli jsme včera k večeři Vavin recept - zapečené brambory s jablky. Chválím, bylo velice dobré, manžel dokonce prohlásil, že to klidně mohu udělat znvou. Použila jsem 3 velké brambory, 3 velká jabka a jednu malou cibuli. Jabka jsem neloupala, jen jim vyšťouchla středy a pak všechno hodně tence nakrájela na mandolíně. Poskládala jsem 5 vrstev. V kastrůlku jsem si rozpustila máslo a jednotlivé vrstvy jím vždy trochu pocákala. Na posledních asi 5 min. přepla na grill, takže na vrchu byla kůrčička.. Přihřála jsem k tomu zbylé dva kousky smažené ryby(jemé catfish), proto jsem dala cibuli, ale jak byla malá, vlastně jsem jí ve směsi ani necítila.

Z. Lika 13.2.2021 22:19

V našem okolí také vídám dvojici se dvěma chrty, z nichž jeden je bývalý závodník - dala jsem se s nimi do řeči (dovolila jsem se, jestli si smím chrta pohladit), a je odněkud ze zahraničí dovezený. Moc rád se nechal drbat, držel jako hluché dveře :-)

M. Crossette 14.2.2021 1:33

Bohužel jsem nikdy neměla možnost chrta si pohladit. Když ještě fungovalo závodiště na FL. jednou když jsme jeli kolem, zrovna závodili - fakt letěli jak střely. Jednoho - zřejmě také zachráněného jsem viděla z dálky. Vedle paničky vypadal náramně spokojeně, jen už zdaleka ne "vychrtlý" :) . Osobně jsem (u manželovy sestřenice) poznala Vipeta (Whippet), který je chrtovi dost podobný, jen je menší. Byl z útulku, se smutnou minulostí, ale moc milý pes.

A. Rgova 14.2.2021 12:21

Každičkej chrt nebo vipet co jsem měla možnost poznat byl absolutně něžnej jemnej pes. Dodneška jsem si to neuvědomila, až po přečtení vašich příspěvků. Pes žijící u Ester a koníků je kříženec NO, možná něco z husky, něco z maliny( kaskadérský kousky), ale i klidně ČV( barva a trošku vzhled), je moc hodnej a rychlej jak motorová myš

A. Zemanová 13.2.2021 12:57

Hodila jsem na fb na svou zeď.

Moc držím palce, aby se požadovaná částka podařila vybrat. Něco taky pošlu.

Z. Lika 13.2.2021 8:22

Tohle je těžká situace a těžká práce a Lišce moc přeju, ať to dobře dopadne. O koňském domově důchodů jsem se poprvé dočetla u Herriota :-) Držím palce pěsti.

Z. Inka 13.2.2021 7:50

Hezké mrazivé ráno všem. Ani dneska jsme nešly poránu ven, je tu -14°C a Mařka už je přece jenom v letech. Odpoledne si to vynahradí.

Chtěla bych případným dárcům připomenout, aby raději darovali prostřednictvím sbírky, protože pokud se nevybere těch 700 000 korun, všechny dary se dárcům vrátí a spolek nedostane nic. Liška by teď nejspíš potřebovala tu větší hotovost, byť na denní potřeby je též třeba. Já za sebe tleskám její práci a moc si i jí a koníkům přeju, aby našli nový definitivní domov

T. Zana 13.2.2021 9:16

Ale fuj, netušila jsem, že Hithit funguje takhle. Tuším, že jednou už jsem přes ně někomu přispívala, připadají mi celkem fajn.

Pošlu.

A. Rgova 13.2.2021 17:05

Ono je to Zano asi dané nějakou jejich "firemní politikou", asi nechtějí aby šlo jen o prosté vybírání korunek , mají zájem na tom, aby ten kdo představuje svůj projekt a hledá podporu nabídl také něco co si u něho lidi vlastně " kupují" - zážitky, památku, vizi ...což je v druhé řadě prostor podporu od poskytovatelů služeb, no snad se zadaří:-)

Z. Inka 14.2.2021 10:44

Ale mně to tak fuj nepřipadá, je to formát, který pomáhá projektům. Už jsem též přispívala a zejména u naší La Grace se mi líbilo, jak se autoři projektu starali. Tam se podařilo, vlastně jsem sama nezažila, že by se mi peníze vrátily. Takže Lišce přeji, aby to vyšlo, na pomoc jejímu "útulku! je potom možné přispět průběžně. Teď asi potřebuje hlavně vybrat na tento projekt

Z. Lika 13.2.2021 9:35

Inko, připojila jsem to ke článku, díky.

Z. Jenny 13.2.2021 10:24

To si udělala moc dobře! Díky! Využívám většinou přímou adresnost,což by v tomto případě nepomohlo. Takže Hithit. V

Z. Xerxová 13.2.2021 7:00

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

chce se mi napsat hodně věcí - ale nějak nevím, jak na to... I proto, že mám plnou hlavu virtuálního vysílání, které mě dneska čeká a nějak se to blíží...