11.7.2020 | Svátek má Olga


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 20.6.2020 9:30

Taky jsem v Adršpachu nikdy nebyla a obávám se, že jsem ten správný čas už prošvihla. Ještě že jsou na světě také a tací, kteří to za mě zvládnou. :)

T. Zana 30.6.2020 19:56

:-)

Z. Matylda 18.6.2020 18:06

V Adršpachu jsem nikdy nebyla- kvůli těm davům. Pokud bych chtěla jít do takového prvomájového průvodu, určitě bych našla nějaký blíž- třeba kdekoli v Lednici, že. Takže jsme jen koukla na fotky a je to fakt pěkný, ale asi se obejdu. Nicméně pokoukání pěkné :)

T. Zana 18.6.2020 18:45

Máš pravdu, za toho provozu, co tam obvykle asi bývá, to fakt není nic pěkného.

Třeba časem se ty davy přesunou jinam...

J. Jovo 18.6.2020 15:33

Krásné povídání a fotogalerie je úžasná. V

T. Zana 18.6.2020 18:46

Já ten kraj mám moc ráda. Spíš ty zapadlejší kouty teda, kde není moc lidí, ale příroda se tam fakt vyřádila. A architekti taky.

Z. Xerxová 18.6.2020 12:55

vybírám kousky dovolené - a tak jsem ráno - jen s psiskem obešla Jezevčí vrch na okraji Lužek. 10 kiláčků tepla, dusna... ale krásné přírody (až na ty umírající smrky). Spousta kytiček (od kopretin po zvonky), spousta ptáků (od dvojice honících se luňáků po ořešníka), srnec nám vyskočil do cesty přímo před nos (nechápu, asi byl hluchý - slyšela jsem šramot a nahlas vysvětlovala Najtovi, že dofám, že to není prasnice se selátky), zajíc paníčkoval a zíral na nás, jakoby říkal, že dogu ještě neviděl. No a pak malevilští pávi a koníci a ovečky a kozy... všechny musel Najt pozdravit a oňuchat... moc hezky tam bylo

T. Zana 18.6.2020 14:27

No jo, Malevil ;-). Přijde mi, že tzv. lesní zvěř je poslední dobou nějak dege, degene... no prostě blbá ;-D;-D.

Možná si srnec při pohledu na Nighta myslel : "Hele, jde mi sem pěkná baba".

Z. Xerxová 18.6.2020 14:37

no nevím - osmdesátikilová srnečka by se mu asi nelíbila... ;-D

Z. Jenny 18.6.2020 12:07

Tam jsem taky byla. :-) Ovšem v dobách dávných a všude bylo bezlidno,lodičky byly, jedna tam a druhá nás míjela, celkem bez keců a s popisem, že jsme si mohli hlavy utočit. :-) No a to Tvé válení v blátě kdesi u vlků, Zano,Zano, sím Tě dávej na sebe pozor a ještě k tomu i Franta, tááákový bebí. :-) Později půjdu ještě na fotky, to si nenechám ujít.

T. Zana 18.6.2020 12:25

Jenny, my jsme docela padací a pokud nenastanou zásadní škody, tak to bereme jako součást výletu;-D. Prostě daň za to, že člověk leze do míst, co jsou malinko nad jeho šikovnost ;-D;-D.

M. Crossette 18.6.2020 17:49

Tedy Zano, u téhle první věty jsem fakt vyprskla smíchy:)) Padání jako součást výletů ;-D!!!

Jinak nádherné fotky, většina z nich by se hodila na velikost propagačních plakátů (jenže ty by tam přilákaly ještě větší davy!)

Jinak v Adršpachu ani Broumovsku jsem nikdy nebyla, tak moc díky za fotky a je fajn, že jste si mohli udělat rodinný výlet a dokonce se tam svézt autem :)

T. Zana 18.6.2020 18:51

No jo, to bylo pro vás asi vždycky dost z ruky. Je to tam krásné a byli jsme rádi, že jsme se tam s mladými svezli.

V téhle divné době po letech uznávám, že auto má svoje výhody, přece jen ta veřejná doprava nám ze začátku přišla trochu riskantní. Ale teď už brzo vyrazíme svým obvyklým způsobem.

Nemůžu si zvyknout na ty výlety autem - že to člověk musí plánovat jako kruh z místa M zpět tamtéž. My jsme zvyklý jít z místa A do místa B a fakt mi moc nešlo se myšlenkově přeorientovat.

Z. Janaba 18.6.2020 11:43

Zano, opět díky za fotografickou ‘stezku’ Adršpachem. Pravděpodobně se tam jinak nepodívám, kvůli jiným milovníkům této přírody. Co vídávám v televizi ve mně vyvolává nechuť. Nejsem zvyklá. Trochu podobnou lokalitu mám kousek za domem a cestou pozdravím jen pár lidí. A to si ještě nevrle říkám, kam tě sem čerti nesou!

Ale před lety jsme byli v Hřensku a mimo jiné projížděli tu vodní stezku mezi skalami. Pan lodičkář byl tak kultivovaný, že semtam na něco upozornil a jinak nás nechal kochat se čím jsme sami chtěli. Taktéž kultivovaný byl lodičkář druhé lodi, která nás v naprostém tichu míjela cestou zpátky. Ticho při míjeni loděk mezi těmi skalami bylo tak absurdní, že jsem spontáně zavolala aspoň ship ohoj! Nevyvolala jsem pohoršení, naopak se mi dostalo úsměvů a zamávání. Bylo to hezké a je asi lepší dávat přednost lodičkářům v Hřensku. Podle popisu bych u těch adrspašských asi vystoupila za jízdy :-) .

Z. Jenny 18.6.2020 12:01

Hehe, to máš slyšet mne, když se mi do MÉ psí stezky připlete nějaká osoba, jo, jsem hnusná! :-)

T. Zana 18.6.2020 12:30

Aaach, krásnou lokalitu kousek od domu nehorázně závidím, to musí být paráda.

Co se Hřenska týče, tak možná jsem měla smůlu, taková projížďka, jak píšeš, by se mi taky líbila.

Na léto letos hledím trochu s obavami, protože se mi zdá, že ti, co by jinak jeli někam na pláž, budou možná u nás doma obrážet populární destinace. A já objednávala pobyty ještě v zimě, takže někde to může být přeplněné - nevybírám místa vyloženě profláklá, ale nával by tentokrát mohl být leckde :-P.

Z. Janaba 18.6.2020 13:35

No tak tam se zrovna před chvílí rozhodl MLP jít se psem, je tam i potok a jezírko na zchlazení. A já? Já blbec v tom vedru (29 stupňů) lezu pod keřemi a tújemi po kolenou a hledám oslintanýho ježka, kterého si milovaný pes někam zatáhl. On totiž bez něho v krutém utrpení zahyne (ještě má tři), tak ať se panička sakra snaží!

T. Zana 18.6.2020 14:29

Eh, zahyne oslintaný ježek, nebo milovaný pes? Nebo oba ;-D;-D ?

Z. Janaba 18.6.2020 14:57

No jo, vlastně! Ježek už je asi zahynutý, pes tu děsivou ztrátu jistojistě přežije a nejspíš zahynu já. Zadání jsem nesplnila, pes přišel mokrý, smradlavý a vyčítavý a zítra má být stupňů 31! Fuj tajbl, to je život! 8-o

T. Zana 18.6.2020 15:29

To počasí je vážně divný. Tady má být zítra jednadvacet. Zaplaťpánbu...

L. Bláža 18.6.2020 10:10

Jé Zano, krásně píšeš!

V Adršpachu jsem byla kdysi u známé, která tam bydlí a lidí tam bylo tak akorát. Dneska už by mě množství lidí taky odradily. Je plno míst u nás, např. Hřensko, kam bych ráda jela, ale ty davy mě vadí a moc.

L. Bláža 18.6.2020 10:14

Teď si vzpomínám, že jsem tam kdysi chtěla uspořádat Zvířetnický sraz, ale ubytování by bylo rozházené, tak z toho sešlo :)

T. Zana 18.6.2020 11:05

Blážo, jestli máš ráda skály, tak rozhodně doporučuju Ostaš s Broumovské.

A pokud bys odtud někdy chtěla zavítat do Polska, tak jejich NP Stolové hory je úžasný - akorát tam to chce opravdu v nějakou úplně nejvíc mimosezonu... Ale pak to stojí za to.

L. Bláža 18.6.2020 11:35

Děkuju za tip! :)

Z. Yga 18.6.2020 8:21

Jé zano, ty fotky jsou opravdu sugestivní. V Aršpachu jsme byli před několika lety - taky na jaře. Pravda, lidí tam bylo též hodně, ale my tam byli taky "organizovaně" - zájezd s ajzplpoňáky ;-D - takže tentokrát to nevadilo (pravda, tyto zájezdy jsou velmi unikátní - ráno cestou do pivovaru kolují autobusem domácí alkoholické produkty a v deset ráno je střízlivý už jen řidič ;-)). Nicméně i tehdy se daly najít chvilky, kdy byl člověk na schodech či chodníčku sám.

Co se týče výletu na lodičce - to mi připomnělo výlet lodí na Kornati (Chorvatsko) - taky od toho každý odrazuje a taky tam každý byl ;-D;-D. Samosebou, my taky (smajlík mlátící hlavou o zeď) - a to tam nebyly proslovy kapitána. Inu, některé věci si musí každý zažít sám.

A ještě k lodičce - nejlepší jsou plťaři na Dunajci v Pieninách. Jsou vtipní, ale ne vlezlí a opravdu o řece, jejím okolí i o historii pltí na Dunajci toho ví hodně. A nevyvede je z konceptu ani otázka typu "Kde to má spátečku?" (Nemá, kdo vypadne, pro toho se nevracíme) nebo "To chvojí je tu proč?" (To je na věnce pro ty vypadlé).

T. Zana 18.6.2020 8:48

Ygo, mě hlavně překvapilo, že v tom Adru bylo tolik lidí, když jsem četla, že tam mají prázdno. No, možná to bylo relativní prázdno...

Z tohoto hlediska jsem zvědavá na Český Krumlov viz níže.

Mám ráda Broumovské stěny, ty jsou nádherné.

D. Ruščáková 18.6.2020 9:34

Zano, tam je to obvykle děsivé, takže to, co jste zažili, pravděpodobně byla opravdu ta lepší varianta:)) Vždyť v létě tam kolabuje doprava, jakože komplet.

Ale je tam nádherně, to jo. Na lodičkách jsem tam nebyla a vidím, že jsem vlastně měla kliku :P (jezdíme tam úplně mimo sezónu, to tam ani lodičkáři nejsou)

Jsem ráda, že už zase zdatně běháte a když už padáte, tak bez následků! V

T. Zana 18.6.2020 11:09

Dede, dnešní turistika mě někdy fakt děsí a s dojetím vzpomínám na časy, kdy většina lidí seděla doma u bedny, u bábovky nebo u kuželky (jak je ctěná libost). Dneska tihle jedinci zaplevelují (ta známá) krásná místa a mám pocit, že z toho navíc ani nemají nějakou radost.

Třeba v zimě to v Adršpachu může být hezké, to uznávám, ale stejně Broumky jsou Broumky ;-DR^.

Z. Lika 18.6.2020 14:28

Co je/byla kuželka??

T. Zana 18.6.2020 14:30

Lahvové pivo ;-D.