2.8.2021 | Svátek má Gustav


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Čas pádí.

Ano, pádí jako stádo divokých mustangů

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 11.5.2021 16:39

Jo Jirko, taky si v posledních letech uvědomuji, že už nejsem "spring chicken" jak se tady říká, různých bolístech přibývá. A jedna z nich je myslím to právě trápí jak manžela, tak mne a odhaduji, že to bude i tvůj problém. A sice bolesti od poškozeného ramene - "rotator cuff". Manžela bolest postihla před rokem na pravém rameni, mne letos nejprve také na prvém, teď skuhrám u bolesti levého. Manžel si do ramene nechal dát injekci a pak chodil určitou dobu na cvičení, kde ho učili, jak cvičit, aby mohl zase rukou vládnout (i když svalstvo už nikde nebude jako dříve). Na čas to pomoholo, teď už ho rameno zase bolí. Ani on, ani já nevíme, kde jsme k té bolesti přišli (nikdy o tomhle problému ani neslyšeli), asi jsme se moc namáhali, něco špatně zvedli,nebo se do ramene bouchli. Ale oba moc dobře víme, jaká je to děsná bolest a velice soucítím. Moje bolavé pravé rameno jsem postupně (no jistě 2 měsíce) rozcvičovala. různě chladila, zahřívala, mazala mastmi. Na injekci jsem nešla, když to není trvalé řešení. O nějaké operaci jsme neuvažovali ani jeden. Pravá ruka už je funkční, ale dodnes ji nemohu založit dozadu, jako dřív, dělat rukou kruhy bolí. Krátce na to repete s levým ramenem, skoro ze dne na den začalo bolet. A bolí furt, asi hlavně proto, že jsem levačka a tak ruku prostě namáhat musím. Paličatě s ní pleji, sázím, kuchtím a různě hýbu ale to jsou pohyby "dolu" takže přímo ramenní sval se tolik nenamáhá.. Asi týden nosím přes den návlek na zameno ve kterém je magnetická vložka, mám pocit, že je úleva, ale v noci pak nevím, jak a kam ruku položit, aby nebolela a mohla jsem usnout. Pokud opravdu máš stejný problém (a podle popisu myslím, že ano), tak věř, že vím jak ti je. A moc držím palce, aby se ti též podařilo cvičením ulevit, zkus případně také návlek, je jich na netu velký výber.

Tady je angl. odkaz, kde je problém hodně podrobně popsaný.

https://tinyurl.com/yea4g7g9

M. Crossette 11.5.2021 16:40

Zjistila jsem, že česky se to jmenuje "rotátorová manžeta".

http://www.ortopedie-traumatologie.cz/Poskozeni-manzety-rotatoru-rotatorova-manzeta-ramenniho-kloubu

A. Zemanová 11.5.2021 22:25

Milá Maričko, rotátorovou manžetu na pravém rameni jsem si rozbolavěla loni v létě. Ráno jsem vůbec nemohla zvednout pravou ruku bez pomoci levé ruky ani do výšky lokte. Pak se to vždycky částečně rozhýbalo, ale úplně nahoru jsem ruku nezvedla a nemohla s ní nic dělat. Vlastně doteď myju zvláště horní skříňky v kuchyni či okna na střídačku levou a pravou rukou, často musím víc levou. Přes injekci a několikaměsíční rehabilitace mě to dlouho bolelo a potíže mívám doteď.

M. Crossette 12.5.2021 2:36

Milá Vave, ano znám, znám, soucítím, protože přesně vím, jak to bolí a jak dlouho. Také jsem v nejhorší bolesti bolavou ruku "posunovala" tou zdravou, teď pravou už dám zcela nahoru, levou jen na "rozpažit", výš ne. A asi s už nikdy nebudu moci "ze zadu" rozepnout podprsenku, nedám to ani jednou rukou, musím sundat ramínka a otočit, jinak to nesvedu :-)

T. Zana 11.5.2021 17:06

Maričko, problém s ramenem jsem měla taky - nejsem si jistá, jestli stejný. Každopádně mě se pan doktor ani moc neptal a rovnou mi tu injekci píchnul. Docela dlouho se nic nedělo (snad měsíc) a pak jsem najednou zjistila, že rameno je jako nové ;-). Už je to asi rok a cítím, že ta úleva nebude na věky. Ale nějaký čas to ještě vydrží.

Každopádně mi to přijde jako dobře investované peníze.

Čímž samozřejmě neříkám, že stejně by to fungovalo třeba u tebe, jen přidávám svoji zkušenost :-).

M. Crossette 11.5.2021 19:33

Zano, díky za sdílení zkušenosti. No manžel mě tu injekci doporučoval, to když jeho ještě působila (platila by ji pojišťovna), ale já si paličatě říkala, že "to rozhýbu":-) Sice to také travalo,než se tak stalo, ale teď mě ta pravá ruka bolí mnohem méně, než jeho "napíchnutá", která ho zase rozbolela:-) Tahle levá bolí tedy víc (psala jsem důvod), tak kdo ví, jestli si nakonec take nezajdu k dr. Zatím si bolest nejvíc uvědomuji večer, chvilku si ruku různě překládám, než najdu polohu v které I s rukou usnu:-).

No jestli tvoje injekce působí rok, tak to je skvělé a klidně si ji nech dát znovu (stejně se smí dát myslím jen 2x do roka)