31.7.2021 | Svátek má Ignác


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Čas pádí.

Ano, pádí jako stádo divokých mustangů

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 11.5.2021 22:30

Milý Georgi, pořídil sis to pěknou polízanici. moc a moc držím palce, aby se Ti ramena spravila, jak jen to jde, a přestala bolet. Bohužel zrovna ramena hodně potřebujeme a ona se jako na potvoru hojí hrozně dlouho. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Je fajn, že s Maxem stále chodíte do buše a že se vám tam líbí. Tak ať vám to tak vydrží ještě hodně dlouho! V

G. Švehla 11.5.2021 18:22

Lidičky děkuju moc za rady a účast! Tělo zatím funguje i když se moc nelepší. Na injekce jsem v tom kvaltu zapomenul. Do bolavých míst, ramena a páteř mě občas píchnou kortison, https://en.wikipedia.org/wiki/Cortisone což je koktejl protiboletivých drog a anabolických steroidů. https://en.wikipedia.org/wiki/Anabolic_steroid Ovšem to pomáhá jen dočasně, ale lepší než nic. Tuším, že lidské tělo bylo navrženo na určitou životnost, 35 -45 let, což ještě před 25 lety byl půměrný věk v Nepálu.

Mějte se všichni pohodově a ať vám vakcinace pomáhá co nejvíce a škodí co nejméně.

Z. Yga 11.5.2021 18:24

No neblbni, chceš říct, že většina nás tady je už po záruce?! ;-D;-D

M. Crossette 11.5.2021 19:35

Jirko, zapomněla jsem poslat pohlazení Maxovi s přáním, aby i jemu tlapky ještě nějakou dobu bezbolestně běhaly.

M. Crossette 11.5.2021 16:39

Jo Jirko, taky si v posledních letech uvědomuji, že už nejsem "spring chicken" jak se tady říká, různých bolístech přibývá. A jedna z nich je myslím to právě trápí jak manžela, tak mne a odhaduji, že to bude i tvůj problém. A sice bolesti od poškozeného ramene - "rotator cuff". Manžela bolest postihla před rokem na pravém rameni, mne letos nejprve také na prvém, teď skuhrám u bolesti levého. Manžel si do ramene nechal dát injekci a pak chodil určitou dobu na cvičení, kde ho učili, jak cvičit, aby mohl zase rukou vládnout (i když svalstvo už nikde nebude jako dříve). Na čas to pomoholo, teď už ho rameno zase bolí. Ani on, ani já nevíme, kde jsme k té bolesti přišli (nikdy o tomhle problému ani neslyšeli), asi jsme se moc namáhali, něco špatně zvedli,nebo se do ramene bouchli. Ale oba moc dobře víme, jaká je to děsná bolest a velice soucítím. Moje bolavé pravé rameno jsem postupně (no jistě 2 měsíce) rozcvičovala. různě chladila, zahřívala, mazala mastmi. Na injekci jsem nešla, když to není trvalé řešení. O nějaké operaci jsme neuvažovali ani jeden. Pravá ruka už je funkční, ale dodnes ji nemohu založit dozadu, jako dřív, dělat rukou kruhy bolí. Krátce na to repete s levým ramenem, skoro ze dne na den začalo bolet. A bolí furt, asi hlavně proto, že jsem levačka a tak ruku prostě namáhat musím. Paličatě s ní pleji, sázím, kuchtím a různě hýbu ale to jsou pohyby "dolu" takže přímo ramenní sval se tolik nenamáhá.. Asi týden nosím přes den návlek na zameno ve kterém je magnetická vložka, mám pocit, že je úleva, ale v noci pak nevím, jak a kam ruku položit, aby nebolela a mohla jsem usnout. Pokud opravdu máš stejný problém (a podle popisu myslím, že ano), tak věř, že vím jak ti je. A moc držím palce, aby se ti též podařilo cvičením ulevit, zkus případně také návlek, je jich na netu velký výber.

Tady je angl. odkaz, kde je problém hodně podrobně popsaný.

https://tinyurl.com/yea4g7g9

M. Crossette 11.5.2021 16:40

Zjistila jsem, že česky se to jmenuje "rotátorová manžeta".

http://www.ortopedie-traumatologie.cz/Poskozeni-manzety-rotatoru-rotatorova-manzeta-ramenniho-kloubu

A. Zemanová 11.5.2021 22:25

Milá Maričko, rotátorovou manžetu na pravém rameni jsem si rozbolavěla loni v létě. Ráno jsem vůbec nemohla zvednout pravou ruku bez pomoci levé ruky ani do výšky lokte. Pak se to vždycky částečně rozhýbalo, ale úplně nahoru jsem ruku nezvedla a nemohla s ní nic dělat. Vlastně doteď myju zvláště horní skříňky v kuchyni či okna na střídačku levou a pravou rukou, často musím víc levou. Přes injekci a několikaměsíční rehabilitace mě to dlouho bolelo a potíže mívám doteď.

M. Crossette 12.5.2021 2:36

Milá Vave, ano znám, znám, soucítím, protože přesně vím, jak to bolí a jak dlouho. Také jsem v nejhorší bolesti bolavou ruku "posunovala" tou zdravou, teď pravou už dám zcela nahoru, levou jen na "rozpažit", výš ne. A asi s už nikdy nebudu moci "ze zadu" rozepnout podprsenku, nedám to ani jednou rukou, musím sundat ramínka a otočit, jinak to nesvedu :-)

T. Zana 11.5.2021 17:06

Maričko, problém s ramenem jsem měla taky - nejsem si jistá, jestli stejný. Každopádně mě se pan doktor ani moc neptal a rovnou mi tu injekci píchnul. Docela dlouho se nic nedělo (snad měsíc) a pak jsem najednou zjistila, že rameno je jako nové ;-). Už je to asi rok a cítím, že ta úleva nebude na věky. Ale nějaký čas to ještě vydrží.

Každopádně mi to přijde jako dobře investované peníze.

Čímž samozřejmě neříkám, že stejně by to fungovalo třeba u tebe, jen přidávám svoji zkušenost :-).

M. Crossette 11.5.2021 19:33

Zano, díky za sdílení zkušenosti. No manžel mě tu injekci doporučoval, to když jeho ještě působila (platila by ji pojišťovna), ale já si paličatě říkala, že "to rozhýbu":-) Sice to také travalo,než se tak stalo, ale teď mě ta pravá ruka bolí mnohem méně, než jeho "napíchnutá", která ho zase rozbolela:-) Tahle levá bolí tedy víc (psala jsem důvod), tak kdo ví, jestli si nakonec take nezajdu k dr. Zatím si bolest nejvíc uvědomuji večer, chvilku si ruku různě překládám, než najdu polohu v které I s rukou usnu:-).

No jestli tvoje injekce působí rok, tak to je skvělé a klidně si ji nech dát znovu (stejně se smí dát myslím jen 2x do roka)

A. Lex 11.5.2021 13:58

Jirko, tak to mne mrzí, že tělesná schránka je taková rozpadavá. Mám kamarádku a to je velmi pohodlný člověk, nikdy neudělala krok navíc, natož sportovat!, tak to ani omylem. Do dneška je zdravá jako ryba, nemá problémy s klouby, s páteří ani jako kuřák s plícemi. Covid se jí vyhnul obloukem. Myslím si, že my, Jirko, máme ta tělíčka opotřebovaná našim víc než aktivním životem :-( . Ono se to totiž sčítá, jak mi došlo na stará kolena, pozdě.

A. Bytová 11.5.2021 16:50

Alex a Jiří, taky znám spoustu svých vrstevníků, kteří nikdy neudělali zbytečný krok, nenamáhali se ze zásady, dbali by je neofouklo..., no a teď jsou na tom tak, jak se dá čekat ve stáří. Tedy nic moc, ale my jsme si zase celý život poskakovali. ;-D

Z. Janaba 11.5.2021 18:01

Ano, ano, ano!

J. Fialová 11.5.2021 12:12

Max to má v autě hezky uděláno. Ale nakládat ho - nehodila by se nějaká rampička, jak má Xerxová pro Nighta?

Držte se všichni R^

Z. Matylda 11.5.2021 12:10

Tak hlavně ať to funguje, i když po dlouhé rehabilitaci.

Včera jsem byla na očkování a mně teda trochu bolí ten sval, do kterého mě ďobli, ale nic hroznýho, jelikož jsem si odpoledne stihla zaskočit do Brna na úpravu nehtů. Dneska vezu na očkování Karamel, tak budeme v cajku a připravení na prázdniny :-)

Z. Yga 11.5.2021 13:11

Já byla na očkováním před týdnem a to místo po vpichu mne pobolívalo až do včerejška - něco jako stará modřina. Ale problémy, že bych nemohla ruku používat, tak ty jsem naštěstí neměla R^

A. Bytová 11.5.2021 11:46

Včera jsem absolvovala první očkovací dávku vakcíny a byla jsem nadšena. Nadšena precizní organizací, přijde-li člověk na objednaný čas, nečeká ani minutu, a hlavně tím, že všichni (lékař, sestry, dokonce i vrátnej ) byli milí, usměvaví, vstřícní a s osobním přístupem. Přes varování možných následků, teplota, bolest ruky, nebylo a není mi nic. Jak patrno, není to s tím naším zdravotnictvím tak špatný. :-)

Z. Xerxová 11.5.2021 12:06

já byla před půlhodinou - skvělá organizace (očkuje se přímo v budově krajského úřadu - nově opravená část budovy bylo prázdné a čisté... takže se využilo)

J. Fialová 11.5.2021 12:17

Já si ještě počkám - ve vybraném místě je prý starších zájemců na celý květen. Můžu zatím přemýšlet - kdyby měla bolet ruka - kde seženu nějakou třetí ruku ;-D Páč pravou potřebuji na práci, a v levé vodím velké zvíře ;-D

Z. Xerxová 11.5.2021 13:30

moje zvíře se naštěstí vodí většinou zcela samo. Rukou netřeba - na podání piškotku se zvedat či zatěžovat nemusí ;-)

A. Bytová 11.5.2021 16:42

Tak vysvětlit velkému zvířeti, že buď bude za tebe pracovat nebo tě vodit. Myslím, že zvolí za b). :-)

A. Alimo 11.5.2021 11:26

Utíká to, utíká a tu hrst pilulí znám taky, i když asi jiných a ramena mi zatím (!) drží na místě. Bývalé kolegyňky skučely, že škoda, že nejsem blíž, potřebovaly by pomoc. Když jsem jim řekla, že bych jim byla stejně houby platná, protože za 9 let se toho opravdu hooodně změnilo (hlavně já;-D), spadla jim nad tou číslovkou čelist :D

Z. Lika 11.5.2021 11:21

Díky psům a všem zvířatům, že nás tak nějak drží při zdravé rutině. A dokud aspoň tamto jde, jak má (narážím na reklamu, kdy si ta paní výmluvně ukazuje takhle shora dolů), tak to prostě jde.

Správně, pardálové a pardálky, jedem dál savanou i kolem skal! R^

Z. Jenny 11.5.2021 10:08

Díky za zprávu, těším se obdobnému zdraví ale zase psice jsou ještě hodně pružné,takže co mi zbývá,snažím se přizpůsobit seč mohu. Co se děje nahoře, děje se i dole,jakož i vlevo, vpravo, atp. Taky mi kamarádka odešla se všemi atributy jak jsou uvedeny ve zprávě. Tetička odjela,strýček,o tom nechci raději ani slyšet.;-€ Držme se pardálové! V Ranní koktejl pozřen,stolice v pořádku;-D,můžeme veééén ! R^

Z. Yga 11.5.2021 9:34

Jeník mi vždy říká, že nějak rychle žijeme! A má pravdu, rok od roku je ten rok kratší...

T. Zana 11.5.2021 8:37

No jo, čas je nějak rok od roku rychlejší. Georgi, dobře že užíváš, co to jde.

Co nejvíc zdraví přeju R^!!

Z. Xerxová 11.5.2021 6:02

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

pěkná dávka "zdravé stravy" k snídani... tak přeji, aby zabírala a procházky byly co nejvíc bezbolestné, když už ta tělesná schránka moc nespolupracuje...