20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Návraty

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Tečka 25.7.2021 8:52

Krásnou neděli přeju, tady se to taky začíná klubat do hezka. Nic tu nebylo, ačkoli meteo předpovídalo že bychom mohli něco chytit.

Já jsem v mládí hodně jezdila na dovči vlakem, ono taky moc leteckých zájezdů nebylo a stejně se vlakem cestovalo líp. Člověk byl mladej, většinou byla nějaká parta a ubíhalo to docela dobře. Hodně času jsem strávila u oken a pozorovala krajinu. Bylo zajímavé pozorovat, jak se okolí mění. A jakmile začalo být kolem trati zeleno a barevno, bylo jasné, že jsme u nás.

Vždycky jsem si nechávala aspoň den na aklimatizaci, jezdila jsem na lehko, dvě pračky to spravily, a ještě jsem si stihla pročíst všechny časáky, které se za dobu mé nepřítomnosti nashromáždily.

Později jsme s manželem cestovali letadlem, což tedy pro mě byla trošku zkouška nervů. Nikdy nezapomenu, jak nás Ruzyně nepřijala, neb celé letiště bylo ponořené do krupicové kaše. Asi po hodině kroužení nad letištěm jsme byli nasměrováni do Ostravy. Tam letadlo tankovalo, my jsme dostali skleničku džusu, v letadle vedro k zadušení, ale ven jsme samozřejmě nesměli. Po cca dvou hodinách jsme zase vzlétli s tím, že poletíme pravděpodobně do Brna a cestovka pro nás přijede autobusy. Ale pak se ozvalo hlášení, že zkusímě zase Prahu. Mlha ned Ruzyní trochu zřídla, tak naše letadlo jako první nakonec přistálo. Místo ve tři ráno jsme přiletěli v jedenáct. Kamarád, který na nás s autem čekal, to samozřejmě vzdal, takže jsme se mlátili MHD. Když jsme dorazili domů. okamžitě jsme zalehli, vybalování se konalo až večer.

Bylo to zvláštní, když už jsme letěli tady u nás, pozorovali jsme hrady v Čechách, Berounku, Vltavu, později tedy Beskydy, všude jasno, ale Ruzyň se topila v mléce.