2.12.2021 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokecník

Máme prázdniny

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 4.7.2021 21:47

National Geographic jsem svého času taky odebírala, měla jsem ho moc ráda. Ideální čtení kamkoli R^

L. Blaza 4.7.2021 18:53

Dan Ariely je muž. :-)

Z. Jenny 4.7.2021 17:33

Budu muset opět probrat vlastní knihovnu,v poslední době jsem za knížky utratila docela dost peněz a tak bude chvíli půst. Knihovny nenavštěvuji neb nejbližší je ve městě a stresování se lhůtami není nic pro mne a pak já se ráda ke knihám vracím a to by nebylo ono. Ještě jsem pošetřila nějakého Kechlibara a odložila na léto, takže dočtu a uvidíme. Každou novou knížku slupnu většinou za jeden den a to mě na mě štve nejvíc, že nejsem schopna něco nechat na později,chjo. Mám hodně oblíbených knih ale asi nejvíc ochytaná je "Já Claudius" neb je panem Gravesem nejen výborně napsaná ale dost se držel historie, dle tety Wiky, Suetonia, Tacita, Plutarcha. Samozřejmě i díl druhý. Jinak mám tady vzkaz pro níže Blážu : VBlážo, na ten Listopád se moc netěš,mě tak rozhodil i když je to samozřejmě fikce, že jsem z toho měla totální depku a strach o budoucnost. Měli jsme se s tou dobou vypořádat jinak,teď se pozůstatků nemůžeme zbavit.;-€;-€

Na letošní rok jsem si také zaplatila předplatné National Geogografiku, šetřila čtení taky na léto,tak budu dočítat samé zajímavosti. :-)

Z. Hanča 4.7.2021 15:51

Hlásím se k fanouškům Roberta Craise a jeho Podezřelého, je to dobrý napínavý příběh, který náhled do psí duše dělá něčím zcela výjimečným! R^V Taky mám 2 regály v knihovně plné psích knížek a pár taky o vlcích (Tanja Askani, Jaroslav Monte Kvasnica). Doopravdy mě nadchlo Zvlčení od Antonína Bajaji, to je svého druhu balada o vlcích a lidech. Nedávno mi ke všem těm psím šelmám přibyly Kočky od Tory, snad se tam necítí nepohodlně. ;-)

Z. Lika 4.7.2021 13:54

Zajímavé, samé ženské autorky!

Z. Lika 4.7.2021 13:53

Čistička odpadní vod? Tak nejdřív mě napadlo nejapně zavtipkovat, že má čistička prostě dobrou náladu a proto si píská :-/ Prosím nebít. Tak to máte pestré, ale mohu tě ujistit, že je to klasika. Možná o tom napíšu článek. Tak nechť vás poruchy neprovázejí!!

T. Zana 4.7.2021 12:13

Možná mrkni taky na Dobrá znamení - tam je spoluautorem Terry Pratchett a je to znát :-), je to mírně úsměvné.

T. Zana 4.7.2021 11:41

Trochu se nám ten housesitting (viz dogsitting, tedy hlídání v nepřítomnost páníčka) zadrhnul.

Mají tu čističku, no a včera večer začala pískat. S mobilem u ucha jsme zkoušeli ji ukecat, ale nedala se. Zítra prý synek přijede ji vyčistit :-/.

Myslím, že jsme si to jedni i druzí představovali jinak :-P.

Z. Lika 4.7.2021 10:43

Jahůdky a borůvky... sbírali jsme do malinkého plecháčku, který nikdy nebyl plný :-)

Z. Lika 4.7.2021 10:42

R^Lodičky můžou sloužit jako dobré ukotvení proti zpětnému rázu :D Tak to byly dobré narozeniny

Z. Matylda 4.7.2021 9:47

Mí oblíbenci se mění... momentálně mezi ně kupodivu patří Zimní slunovrat od Pilcherové. A to tyhle romány nečtu! Na dovolenou si vezmu určitě čtečku. Od Vánoc mám novou a mám ji ráda, umí všemožné formáty. A aspoň dvě knížky. Mám resty :-)

Včera jsme byli na oslavě narozenin, jako obvykle kostýmované a na střelnici. Přítomní pánové mi nabízeli, jestli si nechci zkusit zastřílet i z jejich zbraní a já jsme to s radostí využila. No nezkuste to :-) Jen musím říct, že v širokém klobouku a v lodičkách střílí asi málokdo. Psice zůstaly doma, tohle není nic pro ně. Budeme to muset vyžehlit nějakou delší procházkou :-)

Z. Xerxová 4.7.2021 6:08

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

včera jsme dobyli Velkou Jelení nad Hamrem - já s Vilémem čedičový vrchol s kruhovým výhledem a Night s Pepou na nás počkali pod skalním stupem (ten by Night nezvládl ani za mlada). Nyla tam spousta krásně vyzrálých jahůdek a už i zralé borůvky.

Dneska dopoledne necháme NIghta odpočívat (bude naštván) a vylezeme na vrchol JIzery. Ať se vnouče hýbá...

J. Hlavsová 4.7.2021 0:39

Já jsem už jako holka byla čtenář maniak.;-) Od našich jsem měla povoleno číst jen dvě hodiny denně, tak jsem to doháněla s baterkou pod peřinou. Chodila jsem pomáhat do městské knihovny. Možná se zmůžu na extra pokecník o svých. Milovala jsem knihy z historie, dobrodružné, detektivky, romantické. Moje knihovna nakonec čítala přes tisíc knih. Když jsem se přestěhovala do nynějšího bytu, musela jsem knihovnu zredukovat na něco přes sto.:-/ Sbírku pohádek si vzal Jakub, většinu knih jsem věnovala zdejšímu gymnáziu. Nechala jsem si právnické příběhy Johna Grishama, detektivky Dicka Francise a všechny "psí". Mám spoustu z nakladatelství PLOT.R^ Ke čtení můžu doporučit od Roberta Craise Podezřelý (je i film), úžasně popisuje, jak myslí a funguje pes. Pak od Bruce Camerona Psí poslání, Psí slib a Psí cestu (taky film). Čtivé jsou knížky Frauke Scheunemannové, jejichž hrdinou je jezevčík Herkules, od Petry Baďurové příběhy Egona a od Barbory Pangrácové příběhy Broka. R^Bezvadné jsou "kočičí" knížky, už si nepamatuju přesně názvy, vždycky to je Kočka, která ... . Já vlastním jen jednu -Kočka, která si hrála na pošťáka.R^ Já teď moc času na čtení nemám, taktak stíhám denní tisk, ale snažím se denně aspoň chvíli před spaním v posteli pár stránek přečíst.

M. Crossette 3.7.2021 22:03

Zano, jak "zahradničíte a dozorujete" ? :-) Přeji vám, abyste si to skvěle užili.

M. Crossette 3.7.2021 22:02

Blažo, Zano - ano byl to zážitek oba si ho dodnes živě pamatujeme. Hlavně to, že jsem oba viděli to samé. Zapomněla jsem napsat, že "štříbrný doutník" letěl bez nejmenšího zvuku, možná náše oči přitáhl ten stříbrný odlesk. A teď ujišťuje to, že jak se - po 40.letech - začíná o zahlédnutí UFO veřejně mluvit (tolik letců a jiných "něco" vidělo, že to už nelze odmávnout, či utajit), právě někteří svědci popisují přesně to, co jsme viděli my. Kdo a co to přesně bylo samozřejmě nemáme ponětí. Jen víme, že jsme viděli něco nevysvětlitelného, cizího . Byl to jen stroj ? Byl někdo uvnitř? Někdo z jiné planety - přátelé, nepřátelé ? 8-o. Na druhé straně, jak si můžeme přes všechen vesmírný výzkum být jisti (kde máme důkaz), že z celé sluneční soustavy je planeta Zem jediná plně obydlená - vždyť je jich tam tolik stále neznámých ?

T. Zana 3.7.2021 20:48

Pane jo, Maričko, to je... něco docela nepředstavitelného 8-o

T. Zana 3.7.2021 20:46

To bude ono.

L. Blaza 3.7.2021 19:19

Zano, nejmenovalo se to Oceán na konci uličky? Hledám to v Databázi knih jako tip na čtení a tohle jsem našla od Gaimana. :-)

L. Blaza 3.7.2021 19:16

Páni, vidět UFO, to musí být zážitek! R^

L. Blaza 3.7.2021 19:15

Nejvíc knih přečtu o víkendech a v létě na chatě, protože se na čtení můžu soustředit a protože čtení na zahradě miluju. Doma se na knihy moc nesoustředím, protože jsem v mysli víc u zakázek. Teď čtu snad všechny knihy od Petry Dvořákové. Mám tu taky připravenou "pracovní" literaturu: Dan Ariely: Jak drahé je zdarma. Pak se těším na Alenu Mornštajnovou: Listopád a Delia Owensová: Kde zpívají raci. :-)

M. Crossette 3.7.2021 16:12

A ještě o UFO:-)

Viděli jsme ho s manželem někdy v r. 1981-2 v Německu. Šli jsme na procházku polní cestou, docela kus od sebe, krásně jasně modrá obloha bez mráčku. A najednou jsme si oba současně všimli "bílého doutníku" na obloze -"jé taky to vidíš, co to je"? Stříbrný válec délky a síly velkého letadla, ale monohem níže, než by takový "jet" letěl. Válet bez oken, bez křídel, bez světel, bez bílé čáry motorových výparů vzadu. Letěl pomalu, sledovali jsme ho. Pak se na chvíli zastavila na místě , než se bleskově vznesl kolmo nahoru a byl fuč. Do té doby jsme také UFO považovali spíše za sci-fi, nebo nad tím moc nepřemýšleli, zda opravdu existuje či ne. Ale tenkrát jsme byli oba na 100 % přesvědčeni, že jsme viděli UFO , myslíme si to dodnes a nikdo nám to nevymluví. Obzvláště, když otázka UFO a možnost mimozemšťanů začíná být v am. mediích oživená (výpovědi letců atd). :-)

M. Crossette 3.7.2021 16:05

Hmm, tak o prázdninách jsem toho moc nenačetla, spíš jsem lítala venku, později pracovala. Takže, když jsem měla chuť si číst, nebylo to nic světoborného, prostě dětské čtení - Kajá Mařík, Polyanna, Neználkovy příhody, Mikeš, pohádky. Později různé sešitévé Rodokapsy, co ve vedlejší chatě měli moji bratranci (autoři ?). Déšť býval vítaný, protože to jsme se (příbuzenská mládež) nadšeně seskupili v jedné z chat a hodiny hráli karty, nebo jinou společenskou hru.

Když už spol. hry. Jak tu teď byla švagrová, přivezla nám novou hru Quirkle, kterou jí někdo na FL ukázal. Jak jsem se dívala na český net, není to nová hra (rok 2011) a prodává se i u vás. Jen není zrovna levná (+/- 800). Ale pokud máte stolní hry rádi, určitě by vás (i děti) bavila. Manžel na karty ani hry moc není, ale tahle hra ho "chytla". Co švagrová odjela, dáváme si teď spolu po večeři vždy jedno kolečko. A přestože zatím vyhrávám hlavně já, manžel hru kupodivu nevzdal a baví ho dál, což je tedy pocta hře.

https://www.deskovehry.com/recenze-qwirkle-jen-at-pismenka-zavidi/

T. Zana 3.7.2021 15:55

Aha, tak já znám zase jen knihy, třeba Oceán na konci cesty je úžasný.

Z. Lika 3.7.2021 10:12

Já si říkala, odkud to jméno znám (z knih ne)... a on je autorem veleúspěšných komiksových románů třeba "1602" a objevil se osobně ve Velkém třesku :-)

T. Zana 3.7.2021 9:54

A taky skoro všecko od Gaimana můžu.

T. Zana 3.7.2021 9:26

Ano, Cesta slepých ptáků, docela by mne zajímalo, co bych tomu říkala dnes. Už je to dávno, co jsem ji četla.

Od Strugackých Piknik u cesty je úžasný, k tomu se občas vracím.

Některé věci od Asimova, Duna (hlavně teda první díl, ten zbytek už byl na mne moc filozofický).

Z. Lika 3.7.2021 8:59

Jooo, Souček, tu trilogii miluju, dodnes po ní ráda sáhnu :-)

J. Fialová 3.7.2021 8:36

Sci-fi... Ráda se vracím k oblíbeným z dětských let :-) Ludvík Souček: Cesta slepých ptáků, Blázni z Hepteridy.

Z. Xerxová 3.7.2021 7:07

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

včera odpoledne další pořádný lijavec... už by to mohlo stačit. Je zima - přemýšlím, že budu muset přitopit v krbovkách, aby alespoň boty uschly