27.5.2022 | Svátek má Valdemar


VíP: Aneb víkendový pokecník

3.7.2021

Vípáky budou o prázdninách asi líné (z mé strany), ale přece jen jsem v kalendáři zaznamenala zajímavost: v pátek jsme měli Den UFO.

Vždycky jsem milovala sci-fi knížky, Lema, Strugacké... Mám dojem, že tehdy měli spisovatelé za to, že Pozemšťané budou navštěvovat jiné planety, vždy mírumilovně, badatelsky. A v dnešní sci-fi, hlavně tedy filmové, lítají tak nějak mimozemšťané k nám, a není to nic pěkného, pro nás. H. G. Wells se prostě ujal. Blízká setkání jsou podle mě čestná výjimka.

O prázdninách mi jako malé často pršelo, takže jsem hodně četla. Zeptám se: máte nějakou svou knižní oblíbenkyni? Dostanete se ke čtení?

Přeji příjemnou sobotu a neděli. Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

P. S. Když už jsme u těch knih, v poště mi přistálo oznámení, že Egon (něco o něm na Zvířetníku i zde) vyšel už i jako audiokniha, s hlasem Igora Bareše.

Lika Neviditelný pes


Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...