12.5.2024 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Maw 19.8.2017 16:24

Kdo nemá v hlavě,

musí mít v nohách.

Bohužel se tím často musím řídit :D

Jinak včera na JM fakt peklíčko. U Přehrady pod stromama s hromadou občerstvení ale šlo zvládnout vcelku dobře a dneska velké ochlazení s deštěm, tak už mám splněno co bylo třeba a uděláme si s psovou doufám venku příjemnou procházku

A. Lex 19.8.2017 14:52

Tak dlouho

se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

U nás jemně mžilo, ale naštěstí to stačilo k tomu, aby kapky srazily vedro k zemi a je příjemných 22°!!! Jinak veškerá voda je v liberecku!

A to jsem se dívala na německý počasový server a koncem příštího týdne na JM opět třicítky a tropické noci! Jdu uklidit dům, protože tak jako Jenny, jsme vedra proleželi a profuněli. Jen jsem byla včera s Ajvi a Waiki si zaplavat v rybníce. Ale přišel jakýsi nevrlý stařec a začal na nás rovnou řvát, ať si psy chytneme (nikomu jinému nevadily, protože se věnovaly námi házeným klackům a plavání), tak jsem ho zase seřvala já, že ať si ječí doma na svou ženu, ale ne na nás, a že nás stačilo normálně upozornit, že mu psi vadí. A tak jsme šly pryč.

Z. Jenny 19.8.2017 15:11

Re: Tak dlouho

Zde je zcela na místě mnou avizované přísloví. Dědek nevrlej. :-))

Z. Jenny 19.8.2017 14:29

Z filmu Kladivo na čarodejnice

" Na každú opicu má pánbu truhlicu " :-)

U nás prší ale jemně, mírně se ochladilo,společnými silami jsme dopoledne poklidili domácnost neb ta vedra jsme tak nějak profuněli. :-) Psi jsou vyvenčeni,kočky nacpaný,papouch drží hubu,tak si prožíváme klidné odpoledne, něž zas půjdeme ven. Kafíčko na stole k němu Cyrilův frgál z Hrachovce,prostě pohoda.

Zastupitel Mč 19.8.2017 13:59

Aktuální doporučení

- k volbám si dovolím tlumočit poučku z 50 let minulého století od svého

bodrého dědy, jihočecha, kterou by se měli voliči bezvýhradně řídit. Evidentně, jako v praxi nepřekonaná platí dnes snad

dvojnásob: „Užíváš-li cizí hlavu, do své vlastní si n.... ! (čti ukládej

fekálie)

T. Zana 19.8.2017 13:10

Vzpomněla jsem si

Na dotaz, co za to, se u nás odpovídá: "Nějakou maličkost - zlatou tabatěrku nebo třeba diamantové knoflíčky do manžety...". Zdroj opět Jerome K. Jerome :-)

Z. Jenny 20.8.2017 13:09

Re: Vzpomněla jsem si

Šlajsem si Klapku vytáhnout a Tři muži...., se zrovna k tomuto počasí docela hodí. Takže si dám osvěžovnu ducha.

T. Zana 20.8.2017 16:22

Re: Vzpomněla jsem si

Že jo :-)

Z. Jajka 19.8.2017 12:41

Moje oblíbené:

Do kočky a do melounů nevidíš...

Línej se strhl, než aby šel dvakrát...

Z. Tečka 19.8.2017 10:41

Ach jo

řekni, kde ty deště jsou...

No přece v Liberci! Tady asi 5 minut lehce mžilo, přitom jsme už asi od dvou hodin ranních v dešťové cloně. To teda vůbec není spravedlivé.

A pořekadlo mám: Všechno zlé je k něčemu dobré.

T. Zana 19.8.2017 11:12

Re: Ach jo

Tady na severu Prahy v noci pršelo, možná i dost, bouřka byla určitě. Ráno už ne, ovšem propad teploty je sakra citelný, je tak 17 - 18 stupňů.

Pořekadla, resp. možná spíš citace z oblíbených knih, filmů apod. určitě znám a některá i s chutí používám - akorát si teď samozřejmě absolutně nevzpomenu na nic. Snad časem něco vykutám :-ú

Z. Vave 19.8.2017 7:55

Mám!č

To by bylo, aby nebylo! a Prsama plnou parou vpřed!

Pročež jedu na zahradu a přeju hezký den. :)

Z. Xerxová 19.8.2017 7:27

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Tak máme zase zalito. Světelné a zvukové efekty se v noci projevovaly silně a dlouho...