17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

VíP aneb VÍKENDOVÝ POKEC(NÍK)

Jelikož je mi líto sázet sem o víkendu krásné články, když jsme stejně různě rozlítaní po akcích s psisky, dětmi a jinými živočišnými druhy, nebo taháme konve po zahradě a přitloukáme došky za bedlivého dozoru dobřetomyslících tchýní,

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 21.6.2014 8:27

Na vodě jsem byla mockrát,

nejčastěji na gumáku. Úplně první plavba byla někdy v patnácti na skoro kulatém gumovém člunu zvaném Kačena. To byl fakt zážitek, chicht. Pak následovala desetiletá pauza a přesedlání do nafukovacího dvoumístného kajaku Barum, zvaného Bára I., potom to Byla Bára II. a pak šestimístný nafukovací raft, na kterém bylo rozhodně nejpohodlněji.

Jednou jsme pak jeli s Vaškovým kamarádem z mládí a jeho ženou na jakýchsi zteřelých laminátkách - a nikdy více. Celou dobu jsme opravovali jak lodě, tak přátelství, protože bylo ošklivo, žena kamaráda chtěla domů a kamarád vstával v deset, což je doba, kdy my jsme obvykle už byli na vodě. Protože když chce člověk někam dojet téměř bez pádlování, musí vyjíždět zavčasu. :o)

A potom následovalo několik šťastných let na půjčených plastových lodích (Pálavách?). Už nejezdíme, fyzicky jsem zvetšela. Ale nějaký ten den na vodě bych si ráda ještě někdy střihla. Uvidíme.

Jooo! A na těch mrňavých nafukovačkách jsme jezdili i se psem, s Píďulkou. Bylo to heroické doby. <3

Přeju všem krásný den. <3

O. Joklová 21.6.2014 11:04

Re: jsme jezdili i se psem

však s Ankou jsi to i sepsala -->

http://www.vave.biz/index.php/o-zviratkach-na-zviretnik/97-s-ankou-na-vode

Z. Xerxová 21.6.2014 7:22

lodičky a lodě...

naše cesty na vertexkách po řekách českých by se měly dát najít tady v archívu - bylo to poslední vyprávění Xerdy - takže červen 2006.

Na rozdíl od polovičky a mlaďasky mi houpání lodí nevadí. Oni to mají podstatně složitější - ale třeba lodní výlet po jeskyních na Gargánu Pepa přežil. Trajektem jsem do Anglie jela jen jednou (a byla to pohoda, moře nezlobilo). Ono se psem je lépe využít tunel - rychlé, pohodlné a pro psisko nestresující.

S dogou (Aronou) jsme jeli trajektem kousek - na ostrov Texel. A já, vycvičena z tuzemských dopravních veřejných prostředků jí narazila na čenich klasický drátěný košík. Na palubě plno lidí, děti krmily racky, Aronka nadšeně stála na zadních opřená packama o zábradlí a tulila se k mlaďasce a synovečkovi. Jedna paní se opatrně zeptala, kolik lidí náš pes pokousal. Když jsem vyvalily oči, PROČ ?? , tak jen ukázala na ten košík. Vysvětlili jsme, že se to přece musí. Vyvalila oči ona, pravila PROČ ?? a ten košík jí sama sundala... Od té doby žádná z našich dog nikdy nikde v zahraničí košík na čenichu neměla... a nikdy jsme nikde neměli problém  :o)

Jo a první setkání s lodí velikou... Když jsem byla po čtvrté třídě, byla jsem poprvé (a v dětství i naposled) u moře. V Bulharsku. Vlakem. A byli jsme na výletu lodí a oni nám při plavbě společnost dělali delfíni. Plavali (velké hejno) vedle lodě, skákali,... Hluboký zážitek, na který se nazapomíná.

Z. Xerxová 21.6.2014 7:51

poslední vyprávění Xerdy

http://neviditelnypes.lidovky.cz/psi-vodacky-vycvik-0aa-/p_zviretnik.aspx?c=A060611_235511_p_zviretnik_dru

Š. Matyášová 21.6.2014 5:56

Blicí akce....

já a houpající se lodě nejsme kamarádi...nepomůže ani prášek,ba ani panák-druhej,třetí...se sebezapřením přežiju přívoz na Lipně nebo výlet lodí okolo břehů Makarské...na Arnoštovi u nás na Labi jsme byla asi 2 x, jednou na jídle, když kotvil a dalo se tam najíst a podruhé, když mi vypnul mozek ...a to jsem důkladně nakrmila kačeny... 2x.. ale Jacka Sparowa a jeho Černou Perlu miluju, filmy o lodích nebo s loděmi - mi nevadí...příběhy Argonautů mne v podání Půa těší..jen na té lodi nesmím být já ....

zase nespím, zase zviřátka..tentokráte jak kočky,tak holubi...

P. Paleček 21.6.2014 9:18

Re: Blicí akce....

Já mám taky slabší žaludek. V Řecku mi velké šífy co se houpou jen trochu nevadily, ale malé lodě co na vlnách létají jak jojo...to bylo peklo.

Z. Xerxová 21.6.2014 5:15

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Kuk :o)  Brouček se prý už vyspinkal... Je vyvenčen, vyběhán, nasnídán... a prý mám jít nahoru spinkat, že tam není pááánííík a sám že tam nebude. Tak jdu. Já se vrátím sem i s lodičkama.

Jo a loď kapitána Flinta i Vlaštovky a Amazonky miluju... už se těším, až dítka dorostou těm krásným dětským příběhům

Š. Matyášová 21.6.2014 5:56

Re: hezký den

Nigouš je horší jak Miňák a holubi ..budí ještě dřív...

Z. Vave 21.6.2014 9:30

Re: hezký den

Jooo, a Vlaštovky a Amazonky a Dick a Dorotka, to je moje. Děsně jsem jim záviděla a už jako holka jsem začala psát "podobný" příběh do sešitu, i s obrázky a mapkami - kde je mu asi konec. :o)

A. Bytová 21.6.2014 1:13

A co

Zamrzlá loď kapitána Flinta? Slyší tady na to někdo?

Z. Jajka 21.6.2014 9:04

Re: A co

To víš, že ano. Zrovna včera jsem si přivezla 4 Ransomovky od dcery, abych je vrátila do své knihovny :-)

O. Joklová 21.6.2014 10:58

Re: abych je vrátila do své knihovny

taky ti "krade"??? já tuhle jen zírala, co má u sebe v knihovně

a k Vlaštovkám a Amazonkám se taky hlásím, MILOVALA jsem to!!!!!!!! :-)))))))

Z. Vave 21.6.2014 10:03

Re: A co

Jasně, Abytko. Mám ji doma, stejně jako ještě několik dalších.

T. Zana 21.6.2014 12:22

Re: A co

Jasně :-)

P. Paleček 21.6.2014 0:43

...

Nikdy, nikdy, nikdy!!! se nepřeje dobrý vítr, ale silný vítr. Protože dobrému námořníkovi je šumejš jaký vítr je, on je schopen svou loď řídit za jakéhokoliv větru. Přání dobrého větru je vyjádření nedůvěry v jeho námořnické schopnosti a těžce to nese. Bezvětří je ale něco s čím nic dělat nemůže, proto přejeme vždycky jen silný vítr.

Moje oblíbená loď je jachta Falcon, takovou taky budu mít až vyrostu.

Z. Lika 21.6.2014 6:51

Re: ...

A jo, kurnik, jsem se teda sekla. Požádala jsem o vyjádření odborníka a fakt že jo, dobrý vítr se nepřeje.

Na druhou stranu, zažila jsem na lodi jak dobrý vítr, tak silný vítr, a jako pasažér jsem z hloubi duše a celých útrob dávala přednost dobrému :-) A mám dojem, že když vítr dosáhne určité síly, tak i ten námořník začne mít vejčité oči.

Vlaštovky a Amazonky? Hlásím se. A dokonce jsme podnikli několik plaveb v jejich stopách... Paráda.

Z. Vave 21.6.2014 8:30

Re: ...

Já si taky myslím, že větry by měly být vždycky dobré, chichi.

A jelikož nejsem námořník, nýbrž plavec říční, tak vítr radši vůbec ne. Protože pokud ten na vodě fouká, je to vždycky ten zku*venej protivítr na voleji, při kterém se bez pádlování couvá zpátky.

P. Paleček 21.6.2014 9:11

Re: ...

Ne, to nemám na mysli, já to nikdy nečetl...je to supermoderní plachetnice nacpaná unikátními technologiemi...já holt jsem na tu techniku, no....:o)))

Měl jsem to upřesnit, jmenuje se Maltézský sokol....

Z. Lika 21.6.2014 9:30

Re: ...

Já si říkala, co na tom motoráku Falcon vidíš... no, proti gustu žádnej dišputát. Maltézský sokol je nádhera, zajímalo by mě, jestli je někdy k vidění i po Evropě...

P. Paleček 21.6.2014 12:26

Re: ...

Někdy prý ano, záleží kdo si ho pronajme. Mně je celkem lhostejný ten luxus tam, klidně bych spal ve visutém lůžku, ale fascinují mně ty řídící technologie a ovládání plachet a stěžňů. A mořská nemoc tam moc nehrozí, její gyra jsou prý hodně účinná.