1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

VETNÍK: Tetanus

Tetanus (neboli strnutí šíje - výraz známý především z křížovek) je velmi nebezpečné onemocnění, které může postihnout všechny teplokrevné živočichy včetně člověka a bez léčby končí v drtivé většině případů smrtí nakaženého jedince.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Matylda 27.5.2009 11:08

Re: Díky,

Pokud jde o ohaře- znám tady slečnu, která se fakt věnuje, jezdí se psem do lesa a cvičí ho. A pak tady máme pár totálně nezvládnutých ohařů, které si majitelé pořídili, lítají tady nezvladatelně jako torpéda a majitelé si ho můžou volat jak chtějí. A taky jeden starší pesan, ke kterému psi prý nemají chodit, že na ně nemá náladu... podle majitelky. S majitelem je to vždycky v pohodě.

Lucka 27.5.2009 11:42

Re: Díky,

Evi, já to doporučuju psům u koní 100% a pracovním psům velmi důrazně.. Myslím si, že při jejich aktivitě je zranění pravděpodobnější a pokud jsou pár dní někde v "polních podmínkách", tak se třeba nepodaří ranky dobře vyčistit a neštěstí může být snadno na světě.. A jak je psáno v článku, často může dojít ke zranění, které nebude dobře vidět, rychle se na povrchu uzavře a sama dobře víš, že to přesně klostridiím vyhovuje...

K tomu odkazu - to nebylo myšleno jako výtka, že všechny holky s VO odsuzuješ.. Já ti to tam dala naopak pro potěšení, že jsou i takové, které se psem dřou... protože znám takovou, která s čubou makala při studiu veteriny, složily spoustu zkoušek (jak jsou náročné, to víš líp než já) a čubina je super pes, magor aportovací a ráda ze země sebere i mince!!! (kam se na ní s Mufem hrabem - on kov do huby nevezme)

Rpuť 27.5.2009 6:27

Dobré ránko!

Je docela vydatně zalito a to je tak celkem všechno - naštěstí....

Lucko, díky za informace - tfuj, tfuj, tfuj nastotisíckrát!

Xerxová 27.5.2009 6:13

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-), těm, kdo dneska něco slaví, přeji vše nej nej VV

Lucko - dík za další vetníček. Očkování proti tetanu nám bylo doporučeno u Xerdy, který se díky mlaďasčině jezdeckému období často pohyboval v koňské společnosti. Takže ten očkován byl. Betka očkována není.

Překvapilo mě, že je z hlediska tetanu rizikové požírání koňských koblížků - hlavně naše Arona byla v tomto oboru labužník (možná proto, že pro ni všechna zelenina i ovoce byla zcela nepoživatelná složka potravy)... Všežravá Beta o ně zájem nejeví.

EvaŽ 27.5.2009 6:52

Re: hezký den

Požírání koňských kobližků je rizikové hlavně v období přezubování (vniknutí do rány po vypadlém zubu) nebo při zranění v tlamě.

Jinak příslušnou bakterii může mít v trusu řada zvířat (vzácně i člověk), ale u koní se vyskytuje pravidelně. Proto to riziko z koňského trusu.

Lucka 27.5.2009 11:32

Evo, díky

za doplnění.. tak to bylo myšleno, ale asi ne zcela správně vyjádřeno..