18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokec(ník)

Také dáváte o vánocích na stůl o talíř víc – pro náhodného hosta, kdyby přišel?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bytová 12.12.2015 11:59

Sharko,

pohladilo, potěšilo tvé povídání o dárku nečekaném a pobavil přehled reakcí tvých kočí.

Jináč zvěstuji, že zítra jest Lucie, která sice dne nepřidá, ale noci upije, takže nejdelší tmy jsou za námi.

Š. Matyášová 12.12.2015 13:15

Re: Sharko,

dneska jsem Abyt odnesla krabici od balíku ze Zoohitu..kocour šel po paměti a po paměti také na ni vyskočil..ten výraz, když dopadl do prázdna, ten je nepopsatelnej...no čuměl podobně,jako jednou já,když jsem si sedla na židli,která tam nebyla, protože jsem ji chvíli před tím,odnesla do kuchyně ke stolu.

Že tohle dokáže i kočka,by mě nikdy nenapadlo...

Z. Lika 12.12.2015 11:57

Už máme stromek

Dnes ho F. koupil a doma byl nadšený z toho, jak se na něj všichni usmívali, zdravili a pronášeli přátelské sváteční poznámky :-) Vyloženě příjemný zážitek to prý byl, žádné nerudné stresy.

Jinak v okolí je řada asijských restaurací, budu je muset prozkoumat. Vzpomínám na vynikající salát z mořských řas a samozřejmě bezkonkurenční rýži.

Ten kalendář je opravdu krásný - pro Zvířetnici jako dělaný :-)

Š. Matyášová 12.12.2015 13:12

Re: Už máme stromek

Liko, na Jiřáku bylo výborné Pho Vietnam, sice na stojáka nebo sebou,ale vynikající PHO BO tam dělali...bylo to teda za rohem, ve Slavíkově, ale fakt výborný...

H. Williamson 12.12.2015 17:46

Re: Už máme stromek

To pho na Slavikove je fantasticke. Synovec bydli u Jiraku a kdyz jsem letos v zari priletela rano do Prahy, tak jsme posnidali na farmarskem trhu na Jiraku perfektni domaci chleba s jednoduchym vajickovym salatem. To uz hned bylo na svete dobre. Pak jsem trochu usnula a na obed mi prinesl to pho ze Slavikove, nadherne chutove vyladene.

Ale Sarko, pouzila jsi minuly cas. Znamena to, ze tam uz ten pho podnik neni?????

Š. Matyášová 14.12.2015 6:45

Re: Už máme stromek

asi tam Hani ještě je, mají i pobočku v Anglické, ale jen doufám, že to Pho , je pořád tak výborné..už jsem tam dlouho nebyla.

Z. Xerxová 12.12.2015 7:26

hezkou sobotu

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

na štědrovečerní večeři chodíme k dědovi a babičce. I s Nightem... Máme to "daleko" - propojovací dveře jsou trvale odemčené... takže i stav kapra na plotně můžeme nosem monitorovat od nás  :)

Větší šrumec nastane na Štěpána - to už nás je doma patnáct a pod stromečkem září dětské oči. Tři malí draci (ten čtvrtý se ještě letos nezapojí - na třech měsících mu to bude dost jedno). Dárky mám všechny - a i zabalené.

Z. Rpuťová 12.12.2015 7:23

Na co talíř?

Aby si měla Čičulína kam položit myš? :)))))))

O. Joklová 12.12.2015 13:47

Re: Na co talíř?

abys TY měla kam Čičulíně položit myš - popř. štědrovečerní kapsičku :-)))))

L. Blaza 12.12.2015 7:02

Taky

jsme několik let nazpět dostávali v naší oblíbené "číně" bambusové kalendáře. Ale majitelé už svůj podnik prodali jiným číňanům a teď už nám tam nechutná, tak tam nechodíme.

R. Enatae 12.12.2015 0:37

To je ale hezký zážitek

Taky jsem dneska měla podobný, ale ne tak osobní.

V práci máme velmi hektický konec roku, už všichni meleme z posledního.

Pošta dnes doručila jakýsi časopis, jmenuje se přibližně Automatizace ve strojírenské výrobě, který si kdysi objednal někdo, kdo už u nás dávno nepracuje. Časopis asi tak jednou za čtvrt roku chodí dál, ačkoliv za něj nic neplatíme. A na obálce časopisu byla reklama. Čtyři kulaté plastové nesmysly formátu jednorázových kontaktních čoček s nápisem "zde zmáčkněte". Plastový nesmysl jsem prozkoumala, byla v něm nějaká tekutina a uprostřed něco bílého, od tekutiny odděleného. Usoudila jsem, že mě to nezabije a označené místo jsem zmáčkla. Za pár vteřin se z plastového pouzdýrka vynořil vlhčený ubrousek, pevně smotaný do válečku.

A tak jsem kolegům mohla rozdat "hračku na páteční večer" a jít domů. Ale na co ta reklama byla, to opravdu nevím :)

H. Williamson 12.12.2015 22:40

Re: To je ale hezký zážitek

Jejda, takove valecky jsem prvne videla letos v Praze v restauraci Marina nekde vedle Rudolfina. Objednali jsme si s neteri slavky (strasne dobre v pikantni rajcatove omacce) a tohle nam ke konci jidla prinesli na malem talirku. Nasadila jsem brejle a zdalo se mi to jako gaza. Opatrne jsem chmatla a- ejhle - rozvinul se navlhceny ubrousek.