9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Rodinná sešlost v sobotu 21-3-2020.

Celosvětové šílení kolem koronaviru 19 se ve zdejší společnosti odráží čistě australským způsobem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 14.4.2020 18:33

Je fajn, že se může rodina sejít aspoň v parku! Díky, je to optimistické a hlavně jste všichni spolu a v pořádku. Tak hodně štěstí Vám i nám tady.

M. Crossette 14.4.2020 15:57

Jirko a Mílo, máte hezkou rodinku, kteráa se stále ráda pravidelně schází a oslavuje. Já si vzpomíná na fotky ze křtin "Tomáška" a tohle miminko najednou oslavuje 8 let!! No však i Flynn už je přímo mladý muž, bude to jednou "lamač ženských srdcí" (pokud už jím není mezi spolužačkami). Jeho sestra Jana tam bohužel nebyla, ale z nedávných fotek, které jsem viděla , je z ní take moc hezká slečna, která ale rozhodně neztratila tu rošťáckou jiskru v oku, kterou tam má snad od narození! Moc hezké fotky z oslavy a přeji vám mnoho takových do budoucna.

Přes nás se z neděle na pondělí přehnala pořádná bouře, která před tím vyvolala tornáda v Texasu (v TV ukazovali tu spoušť), takže jsem věděli, co se na nás hrne. Nejhorší to bylo hodinu mezi jednou a druhou ráno. To byl fakt děs - rány jak u Verdanu, blesky, liják a víchr, který mával větvemi jak papírem - při tom se prostě nedalo spát. V tf. se automaticky spustilo varování na tornado, ale naštěstí se nám vyhnulo, měli jsme obrovské štěstí, zůstalo "jen u bouře"(a nehlásili, že by tu někde tornado řádilo). Ráno už byla venku modrá obloha, ale po zemi dost popadaných menších větví, hromada strhaného listí, povalené zahradní židle. Nová střecha také přežila. Jen jsem si říkala, kolik hnízd asi vichr sfoukal ač příimo na naší zahradě ležel na zemi jen chomáč starého veverčího hnízda. Dokonce ani elektřina nám nevypadla, ale skoro celý den průběžně vypadával internet. Takže než jsem ráno, napsala komentář, už to nefungovala a komentář se neodeslal.

A. Lex 14.4.2020 18:32

Nějak stranou jsem zaregistrovala, že ve Státech řádí tornádo, ale nenapadlo mne, že jste na něj mohli také doplatit. Měli jste štěstí!!!

Malou Janu jsem také zaregistrovala někde na nedávných fotkách a je to pořád krásné děvčátko a bude z ní moc hezká ženská!

T. Zana 14.4.2020 14:57

Georgi, moc vám tu sešlost přeju! Vypadá to, že jižní polokoule, kde bylo v době začátku infekce léto, z toho vychází zatím moc dobře. Tak ať vám to vydrží!

A. Lex 14.4.2020 12:32

Jirko, jsem ráda za vás všechny, že jste se sešli, poklábosili venku na vzduchu, v přírodě. Vnuci jsou už opravdu velcí a navíc nastupuje další vlna :-) .

To rozhánění lidí venku, v přírodě, když mají navíc v takovém seskupení roušky, také nechápu. A v obchodních řetězcích to nevadí?

Z. Lika 14.4.2020 11:52

Je příjemné číst o rodinných sešlostech v parku. Tak jen nadále vzkvétejte!

Z. Janaba 14.4.2020 9:59

George, díky za opětovné nahlédnutí na sešlost vaší rodiny. Moc ráda jsem je zase viděla. Ale - kde je Jana? Na ni jsem se těšila, jako dítě se mi moc líbila a už kolikrát jsem si říkala, do jaké krásy asi vyrostla!

G. Svehla 14.4.2020 13:25

Jana tam nebyla, mela jinou akci. Mohu poslat jeji fotku ale musim vedet na jakou adresu.

Z. Janaba 14.4.2020 15:54

To bych byla moc ráda! Mohu se zeptat Liky na tvoji email adresu? A jestli Lika nevymazala moji, tak ji má také.

Z. Lika 14.4.2020 19:35

Janaba, pošlu.

J. Herodek 14.4.2020 9:36

Mili clanek. Pohladil po dusi. Holt Australani nejsou nahubkovy narod. Ti se nesemkli aby porazili virus. Asi nejak tusi, ze to nejde.

J. Herodek 14.4.2020 9:44

Mily. Ostuda.

E. Zvolánková 14.4.2020 8:49

Ahoj všem,

to je hezké číst o takové pohodové oslavě. Tady by teď něco takového neprošlo...Tedy určitě ne v Praze. Tady když se pár lidí zakecá v parku, už je rozhání policajti. Kamarádka např. bydlí v paneláku v 1+ k,k, ale mají cca 2 km od domu malou zahrádku v zahrádkářské kolonii. Tam by teď ráda chodila s měsíc starou dceruškou a 8letým synem aspoň na vzduch. Ovšem i tam už je kontrolují policajti a tuhle tam byli vyhánět lidi pryč, protože tam těch zahrádkářů bylo moc :-( Někteří lidé se na jednu stranu chovají velmi nezpodpovědně, ale na druhou stranu se to s represemi hrozně přehání. Já jsem toho názoru, že se ta kolektivní imunita prostě nějak vytvořit musí. Ano, samozřejmě, chraňme starší a ohrožené jedince, ale na druhou stranu, to, co se děje a vyžaduje nyní, je děs....Je fajn si přečíst, že jinde ve světě je aspoň líp.

P. Žampach 14.4.2020 11:58

EvaŽ

Represe jsou otrava. Na druhé straně podívej, jaké procento umře v zemích s represemi a bez represí. U nás je to lehce přes 2%, v Británii kolem 12%, ve Španělsku 10 a ve Švédsku skoro 9. Já bych nechtěla třídit lidi, komu ještě pomůžeme a koho necháme umřít, jako to podle svědectví zdravotníků musí dělat v některých zemích...

Na druhé straně trochu rozumu by to chtělo, je to jak kde. U nás na jihu je klid. Rozhánět chataře je hloupost.

E. Zvolánková 14.4.2020 18:40

Mám info od lékařů, že v tom Španělsku a Itálii je ta úmrtnost vyšší prý i kvůli tomu, že výzkumy ukazují, že populace, kde je vyšší proočkovanost proti tuberkulóze k tomu Covidu-19 není tak náchylná nebo má lehčí průběh. Zejm. v Itálii prý lidi očkovaní proti tubeře moc nejsou. Zato jsou ale hodně očkovaní proti chřipce, a to paradoxně podle těch výzkumů také přispívá horšímu průběhu Covidu....Zajímavé, jak se postupně o tom zjišťují informace. Podle mě se ty statistiky vůbec nedají srovnávat, protože každá země je dělá trochu jinak, co jsem slyšela.

Jinak ale souhlasím, že nějaká z těch opatření smysl mají minimálně proto, abychom pak právě nemuseli dělat tu selekci, komu se pomůže a komu ne....

Z. Yga 14.4.2020 8:01

Krásná sešlost. Jo jo, děcka nám stárnou, ještě že my jsme stále mládi! (:o))

Z. Xerxová 14.4.2020 6:42

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Stárneme nějak rychle - jak může být vnoučkovi už patnáct ?? :o) Pamatuju se, když jsi psal o miminku...

letí to letí...