27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

ZANINY CESTY: Týden na soutoku aneb Štěchovická laguna když dřímá…

Počasí mělo za následek, že všechno rostlo… no, jako z vody. Hlavně plevel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Iva 28.7.2021 9:54

"Mimochodem fascinuje mě, jak se tu lidé (čti neznámí lidé) zdraví. Pozdraví vás skoro každý kolemjdoucí dospělý, místní děti také " Ono je to tak nějak zvykem "na venku", zvláště v menších sídlech. Aneb, nikdy nevíš, kdo tě zná a pak bude vykládat, že jsi ho nepozdravila.

T. Zana 28.7.2021 10:42

Určitě :-). Ale líbí se mi, že si na to zvykli i lufťáci, kterých je tu většina.

A. Alimo 28.7.2021 11:55

U nás taky zdraví všichni i malé děti, ale jsme na vsi a děti se hlavně hrnou k Darkovi a hladí a hladí. MLP se vždycky ptá, kdo to byl, ale co já vím? Podle jména znám pár lidí, spíš podle psa, takže paní Adárková, Akimová, Mufová;-D a spousta chlapů jsou zřejmě Markovo kamarádi, ale já je znala a poznala když jim bylo 15-20, teď je jim o 20 víc...:-)

T. Zana 28.7.2021 15:54

U nás v domě jsou tuším tři psi, naprosto netuším, jak se jmenují ti lidé. Psy znám jménem ;-D.

Z. Jenny 28.7.2021 9:51

Zdravím všechny! Mám problémy s připojením od poskytovatele O2,pořád mne to vyhazuje se spojení, takže až se někam dovolám,zase se ozvu.8-o

T. Zana 28.7.2021 10:43

Jenny, nedej se!

A. Zemanová 28.7.2021 9:10

Před lety jsme párkrát byli u kamaráda, má malou chatičku bez vody a elektřiny přímo nad bývalými Svatojánskými proudy. Je tam krásně, a těch hub všude!

Vy jste byli níž, kde je ovšem také krásně. Co se týče ostrova, mohli jste zkusit uprosit nějakého vodáka. Nebo... ano!, nebo příště dojít na břeh s nafukovacím člunem a pádly ku břehu, tam ho nafouknout, přejet na ostrov ladně jako Vinnetou a Old Shaterhand k jeskyni s pokladem, prohlédnout klášter a pak se vrátit ku břehu. Vyfukování člunu je sice obtížnější než nafukování, které je nesnadné a zdlouhavé, ale zas ten pocit, že vrchol, eh, ostrov byl dobyt! ;-D

Synově slečně vyřiď, že hokkaidó rádo šplhá. Jestli si může sehnat dvě kari sítě a vytvořit z něj něco jako stav áčko, tak hokkaidó velice potěší. Dýně pak může sklízet ze štaflí, chihct.

Chtěla jsem původně napsat, že vhodnější by byl název gardensitting, ovšem po Tvém výčtu mi n mysl vytanula píseň Černý muž pod bičem otrokáře žil. :-)

T. Zana 28.7.2021 10:48

Některé chaty tam mají fenomenální výhled. A některé vypadají, že se k nim člověk dostane buď po laně, nebo z vody.

Ostrov... budu to muset promyslet. Nevím, jak je to tam s proudy, ono to není daleko od břehu, třeba by se dalo doplavat. Ale já s plaváním v řece nemám moc zkušenost, vyrostla jsem (o prázdninách) u rybníka.

Ten stan pro hokaido je skvělej nápad. Koukala jsem, že plot se tý potvoře líbí ;-D.

A. Zemanová 28.7.2021 13:14

Mám pro hokaido kari síť opřenou o zděný plot, protože jinak to nejde, na stanu pěstuju okurky. Má to tu výhodu, že je to placaté, tudíž skladné, dá se to dobře stěhovat a stan za pomoci kousku drátu postavíš kdekoli. Na okurky stačí stan nižší, pro hokaido je lepší vyšší.

A. Zemanová 28.7.2021 13:19

Výhled není přímo z chaty, ale pár kroků od ní, kousek od posezení u ohně je úžasný. Kdysi tam začínaly Svatojány, škoda přeškoda jich.

Z. Lika 28.7.2021 9:00

Páni, takhle "na papíře" to vypadá, že jste si docela hezky užili! Jen jak jsem četla "dýně, cukety, melouny"... v duchu jsem jen hekala, protože vím, kolik vody tyhle zeleninky (ovoce?) potřebují. Vypadá to, že jste to zvládli výborně! Mmch, víš, že hlídáním domů se dá vyřešit osobní bytová situace? Aspoň ve VB a Austrálii jsem se s tím setkala. Když se o vás rozkřikne, že jste spolehliví, že i zalijete... ;-D

A článek o štěňátku bych taky uvítala - nedůvěřivým pohledem nepsího člověka :-)

T. Zana 28.7.2021 10:54

V těch hodně teplých dnech jsem si nebyla jistá, jestli to, co na rostliny kape, stéká z hadice nebo z mého čela ;-D. Ale musím uznat, že pokud už se něco urodilo (hrášku bylo mraky, ale ten moc nemusím, zato rybíz miluju věrně), tak to byl takový uspokojivý pocit ;-).

No, my jsme štěňátko zažili v pátek od jedné hodiny a potom v sobotu ráno, ale to vlastně jen nastupovali do auta a odjížděli za druhým štěnětem.

J. Fialová 28.7.2021 7:38

Hm, jestli má ten dýň do konce prázdnin zabrat celou plochu zahrady, tak to pod ním žádný plevel nepřežije, ne? ;-D

T. Zana 28.7.2021 7:45

Tomu říkám myslet pozitivně ;-DR^.

J. Fialová 28.7.2021 7:47

Na plevel mám ještě jeden osvědčený postup: prohlásím ho za kytku, a nechám ho bejt ;-D

T. Zana 28.7.2021 8:41

Hele, oni tam měli kousky, že to fakt kytku moc nepřipomínalo ;-D.

A. Alimo 28.7.2021 11:29

;-D tak to mám kytek plnou zahradu;-D

T. Zana 28.7.2021 11:47

Na tohle nemáš ;-D. Po celé délce plotu jsou (přerostlé) keře, stromy, růže, maliní, rybízy atd.... a mezi tím se najde plevel skoro tak velký jako já.

Oni samozřejmě pracují, do toho je tam spousta věcí, které potřebují udělat akutněji než nějaký plevel - a navíc to všechno strašlivě roste:-P. Z nejhoršího jsem to zlikvidovala, ale počítám, že za dalších čtrnáct dní to zase bude na svém.

Z. Iva 28.7.2021 9:57

Do toho, aby zabrala celou plochu, má tedy sakra daleko. Vždyť je to takový prcek.

T. Zana 28.7.2021 10:54

Ale snaží se ;-D.

E. Zvolánková 28.7.2021 7:25

Krásnou středu všem a díky, Zano, za prima povídání i překrásné fotky. Do těch zákoutí kolem Vltavy se tak krásně kouká. Taky mám ráda výletění v těchto končinách. A když jsem začala číst, hned mi v hlavě naskočilo "Méry, babička Méry, dva kolťáky za pasem, nad hlavou točí lasem atd...." a teď to nemůžu dostat z hlavy;-D;-D;-D

Tu dýni jen tiše závidím. Nám se neujala, z cuket taky nic moc...zatím jsme měli jednu a další se ne a ne "vyrábět". Všechny rostliny, s výjimkou jednoho patizonu, chytly plíseň, tak furt oškubávám listy a vyhazuju. Ten jediný patizonek se drží bez napadení zatím a rostou na něm 3 kousky. Jeden už by se asi dal utrhnout, tak asi si ho dáme o víkendu k obědu jako řízek.

T. Zana 28.7.2021 7:44

Je to moc pěkné místo. Na dojíždění do Prahy teda nic moc, ale ty procházky jsou super :-).

Co se týče rostlinstva, byla jsem sama překvapená, jak se tam všemu daří. Mojí péčí to nebylo ;-D.

E. Žampachová 28.7.2021 8:25

Jo tremping a soutok Vltavy a Sázavy, to je věc.kterou jsme ani mu nezažili. To začalo už ve 30 letech, skoro 100 let zpět. Ale je to krásná krajina plná historie. Rostlinstvo nezávidím, nám vyhovuje "psí" zahrada téměř bezúdržbová (občas usíme zasypat nějaký výkop.)

Jinak ta z fen, co je špatná, je Ginny. Je jí přes 13 let, na fleta je hodně stará. Demence to může být také, ale ono to vzniklo skoro ze dne na den. Zhoršuje se plynule už asi půl roku, ale teď je to trochu propad. Mohla to být mozková příhoda, může tam něco špatného růst, těžko říci. Před 2 měsíci měla biochemiii krevní obraz v pořádku. No, musíme to nějak doklepat, není to lehké. Derča je "mladá".té je teprve 10,5 a je celkem v kondici i když má nadváhu. Ta snad vydrží. I když představa, že smečku povede splašená Skye, mě lehce znepokojuje. Potřebuje ještě pár let, aby do toho dorostla.

T. Zana 28.7.2021 8:46

Máš pravdu, krajina parádní. Hodně listnatých lesů, takže bez kůrovce (o to vic klošů :-P).

Myslím na vás, ať Ginny ještě vydrží V. A Derry taky, ať si smečka udrží kontinuitu.

E. Zvolánková 28.7.2021 8:48

Evi, omlouvám se, že jsem to popletla. Každopádně bych Vám všem moc přála, ať má zbytek života Ginny co nejhezčí, bez bolestí a strastí. S neduhy stáří se holt musí počítat. V těchto vedrech je klidně možná nějaká mozková příhoda. Náš Griffča kdysi prodělal jednu docela větší (ochrnula mu půlka hlavy...oko, tlama), ale vet ho z toho dostal a byl pak úplně pohodě. Taky už byl tehdy starší...cca kolem 10 let. Když nás opustil, mohlo mu být něco mezi 12 a 15 lety...nikdo pořádně nevěděl, byl z útulku. Moc držím palečky, ať se babča drží a je jí co nejlépe.R^V

Z. Lika 28.7.2021 10:16

Na Ginny myslím, berušku chlupatou.

Z. Xerxová 28.7.2021 6:21

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Sousedovic hokaido obrostlo celý plot - a kvete a plodí převážně na naší straně. Nejsme dýňožraví, ráda je budu vracet...

Hezky jste hlídali, určitě je to změna místo sídlištního "klídku". Přibude příště k home i ten dog ? ;-D Nebo ji nepůjčí ? ;-)

T. Zana 28.7.2021 7:40

Hokaido je taky částečně za plotem a má tam první dvě už docela velké dýně. Já ho hrubým násilím nacpala zase dovnitř, protože s vrácením může být směrem do louky problém :-P.

Co se psíka týče, uvidíme. Je roztomilá, ale synkovo slečny rodiče si skoro současně pořídili taky štěně a minulý víkend je naši jeli seznámit. Prý to byl veliký úspěch, tak uvidíme.

Dám na rajče nějaké fotky, snad během dneška :-(.