31.7.2021 | Svátek má Ignác


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 1.6.2021 18:26

Zano, moc hezky jsi zase nafotila. Nevím, kolik "nezvířetníků" sem nakukuje, ale možná jsi teď svým článkem prozradila tajemství skryté zahrady , kde začne být nával.:-) Na druhé straně si takhle hezká zahrada zaslouží (a ti, kteří se o ní starají) aby byla vice obdivovaná. Připomněla mi hezkou angl. knížku "The secret garden", asi ji znáte (byla i několikrát zfilmovaná a my ji viděli i jako divadelní hru).

Ano, je zajimavé, jak i poměrně malá plocha se dá "prodloužit" různými zákrutami a klikatěním cestiček, oddělených a zakrytých keříky a stormy, že by i tam jeden pomalu zabloudil (však ani umělá "živá" bludiště anglického typu z keřů nebývají nijak obrovská):-) .

Tvému Frantovi přeji brzký uzdravení.

T. Zana 1.6.2021 20:59

Anglická bludiště - když jsme byli v Anglii před pár lety, nesmírně jsem si přála vidět bludiště v zahradách zámku Hampton Court, asi je znáš. Ty zahrady jsou kouzelné, ale bludiště mě zklamalo - bylo tak moc malé!

Možná koncept bludiště vznikl v podobných trochu tajuplných zahradách :-).

Ž. Petrs01 1.6.2021 22:10

Najdi si dřevěné bludiště v Cerhenicích. Když jsme tam byli, bylo už dost poničené (uvnitř původně byly dveře, které se otevíraly až na správnou odpoveď, no, BYLY), ale stejně jsem chvíli měla docela obavy že tam zůstanu. Jak je to vysoké, furt stejné, tak za chvíli fakt nevíš kde jsi. R^

T. Zana 2.6.2021 12:46

Týýý jo...