16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 13.1.2021 18:16

Liko, díky za tak zajímavý a detailní článek. A něžnému krasavci Čendovi držím fest palce, aby do budoucna byla návštěva veteriny už jen pro rutinnou kontrolu jeho moči. O tom, že kocourci jsou náchylní k zánětům močové trubice jsme nevěděli nic o existenci struvitů už teprve ne. Z deseti koček, které s námi postupně žily (a žijí), byl Bobík jediný kocourek a právě on bohužel odešel příliš mladý. Jestli zemřel na něco s močí spojeného, nějaký nádor či co, se bohužel už nikdy nedozvíme. Bobík se už jako malé kotě choval v záchůdku jako norník a při výkonu dlouze seděl. Ale vždy zanechal óbr mokrý flek mnohem větší, než která kočka. Pro nás tak jen nový poznatek - kluci asi čůrají déle a hodně. Proto se asi už nikdy nezbavím pocitu, že jsme něco - právě z tehdejší neznalosti - zanedbali (ujištění veta, že ne jaksi nepomáhá). Kočky mají doma dva velké záchůdky, ale i venku běžně používají "přírodní stelivo" (v současné době s velkou chutí hrabou v suché trávě navrstvené na prázdném záhoně). Proto je běžné, že mokro v nich bývá hlavně z nočního použití. Kontrola během dne kdy a jak často která ze současných tři koček doma čůrá není snadné.

Takže moc díky za tenhle článek a těším se na pokračování. Jsi velmi zodpovědná, pečující a milující "kočičí máma". A je skvělé, že máš dost blízko už pomalu "rodinnou" veterinu, na jejichž péči a rady s léčbou se můžeš všestranně spolehnout.

Z. Lika 14.1.2021 10:30

Maričko, ty pochybnosti o případném zanedbání jsou jen známkou tvé laskavosti a pečlivosti. Bobík umřel a je pravděpodobné, že bez vaší péče by umřel mnohem dřív. Tohle je cena za něžnost, terms of endearment, i když oproti předloze to chápu hlavně jako cenu za to, že si někoho pustíš do srdce :-) A Bobík vám svou roztomilostí zpříjemnil kousek života V