9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

PSI: Štajn (3) Anděl s ďáblem v těle?

Nikoliv! Deset čistých neředěných čertů v jedný kůži! To jsem prosím já. Velká osobnost v malým kožíšku. Ale! Von i ten kožíšek pěkně roste, to zas pozor. Jen co jsem se kapek líp zabydlel, vzpomněl jsem si na inštrukce, který mi před odchodem do novýho dával tehdá strýček Gábor. Jedna z pouček byla tuším, že čert nikdá nespí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 26.8.2014 20:41

Re: Móc bezva počtení

Blééé, to znám dobře,chodím kolem rybníku denně a těch naklovaných ryb od volavek je tam dost a taky pěkně voní,mně chytá nerv. Moje fůůůůůj musí být slyšet až kdovíkde.

E. Šusová 26.8.2014 12:04

Re: Móc bezva počtení

néééééééééééééééééé kapr néééééééééééééééééééééééééééé fůůůůj!

My tetkon o dovolený měli na na naší louce mrtvou sojku. Mno. Pomohla zase moje oblíbená švédská utěrka v závěru navíc vylepšená o éterický olej levandulový. A následně se chodilo cvičiti, že do sojky natož mrtvé se co? SE NELEHÁ! dobrý, tak sojku prej máme nacvičenou, ta nám jde na jedničku, ale když jsme na výletě a v lese a leží tam nějakej blivajz neidentifikovatelnej, tak ten sme  prosim pánčelko ešče neprobírali, ten neumim. I ozvalo se mé burácivé FHŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮJ! a hned bylo probráno :D. Jsem zvědavá - ne vlastně asi ani ne :-D, co nás čeká za další lekci :-D

T. Louk 26.8.2014 12:15

Re: Móc bezva počtení

Teda, nechci zlehčovat rozkladnou sojku, ale empiricky ověřeno, kam se na kapra a další šupinatce hrabe :- )). Snad jen důkladně zetlelej ježura mohl konkurovat... ech uff tfujtajbl, ať žijou přírodní parfémy. Pch, levandule...

Z. Matylda 26.8.2014 12:27

Re: Móc bezva počtení

Jo, taky jsem tu předloni měla na poli rozložené kapří hlavy. Uprostřed pole daleko předaleko od vody zvláštní úkaz. Myslím, že již beztak ocelové hlasivky jsme si tehdy značně utužila.

Z. Lika 26.8.2014 12:52

Re: Móc bezva počtení

Nedělají to kormoráni? Káňata asi né, co. Anebo čápi? A vlastně medvědi vyhazují ryby na břeh. Ergo kladívko, máte tam medvědy.

Z. Matylda 26.8.2014 12:59

Re: Móc bezva počtení

Že by medvěd vytáhl rybí hlavy (několik) přes louku, přešel hlavní silnici a vzal to po poli kolem fotbalového hřiště a tenisového kurtu na konec pole, aby tam ty hlavy zahodil? Fakt je, že pak si mohl jít zapinkat ten tenis, že.

Z. Lika 26.8.2014 13:22

Re: Móc bezva počtení

Matyldo, to vypadá na Méďu Béďu :-)

Z. Inka 26.8.2014 13:06

Re: Móc bezva počtení

Dělají to prosím volavky, též si Majda jednoho kapra uprostřed pole našla. Jinak rozloženou rybu , kterou se kdysi napajcoval náš první Gaston a přežila třikrát očistu jablíčkovým šamponem, následuje rozložená kočka, kterou bohužel Majda objevila a následně si rozpatlala po krčním límci. Ještě po dvou letech při myšlence na tuto eskapádu se mi zvedá žaludek

E. Šusová 26.8.2014 13:35

Re: Móc bezva počtení

:-D  jasně! Brtnik nějakej! Já to doma porovnám!:D-D

E. Šusová 26.8.2014 13:34

Re: Móc bezva počtení

jasně, že rybičky vedou, protož jsem také volala kapra néééééééééééééééé! :-D. Netěším se na to. Ježka jsem si střihla jednou s Ešátorem. tam byla štěšstí, že on nebyl zrovna geodet, takže se netrefil do plnejch :-D

Z. Jenny 26.8.2014 20:46

Re: Móc bezva počtení

Teda, my jdeme k mrtvole a cvičíme fuj, sotva pustím Áju, znovu nadšeně letí k tomu fujtajblu.

Přitom mé fuj , je tak významné a výrazné, že není možne aby to to trdlo nepochopilo.

Tak nevím, kde jsme udělali chybu. I když ten návrat k tomu hnusu je provozován s velmi potměšilým výrazem. :) s nenadálými úskoky před napřaženou rukou.

Z. Vave 26.8.2014 13:16

Re: Móc bezva počtení

To asi dělá to Rumštajní urychlení, že je Ešuska v psaní jak namydlenej blesk. Též si nad tím blaženě pochrochtávám. :o)

Z. Zdena-B-P 26.8.2014 10:56

Prší? Neva...

Petro, tvoje vyprávění bylo epesně načasovaná. Venku je počasí na depku, ale já se tu řehtám, jak kůň. :-D Tvoje zprávy o jedné hafuší světici a Štajnovi je léčivé ;) Hale, pořádně se rozhlídni, jestli někde nenechal Ešátor v bytě manuál, jak se má vižlí chlap ve vaší rodině chovat. Určitě to tak je a Štajn je snaživej mladík. :-D

E. Šusová 26.8.2014 11:11

Re: Prší? Neva...

O tom manuálu vím, ten je v bydlíku. Už Murphy ho tam kdysi pradávno zanechal pro generace příští. A tak si ho tetkon předávají jak štafetu :-)

D. Ruščáková 26.8.2014 10:21

Petro, nádherně se to čte a to hned

ze dvou důvodů - jednak proto, že skvěle píšeš, a jednak proto, že už máš v duši zase dostatečně slunečno, abys tak psát mohla:))

Jinak se připojuju k ostatním - čte se to nádherně, ale nepřežila bych! I když... Ari se Štajnovo čertům hodně blížila a já sama mám pocit, že mě zachránila jen ta veliká zahrada. Nedovedu si představit, že bych měla Arislavu Divokou vychovávat v bytě a pohyb jí zajišťovat jen na vycházkách. I teď (je jí skoro rok a třičtvrtě) ji občas vidím, jak na zahradě jen tak, z čiré radosti, popadne něco do huby a tryskem běží. Naštěstí je zahrada opravdu veliká, tak s trochou zatáčení může tryskat (skoro) dle libosti:)) Jinak jíl je tady u nás všude kolem, takže Štajní jílovici si dovedu až nepříjemně přesně představit:))) Ne, nechtěla bych něco takového čistit ve vaně s tím, že psíka potom vypustím do bytu!:))))

Posílám podrbání i Bubitce, je to takřka svatá psová, že toho malýho prevíta ještě nezahlušila:))

Jo a k řídkým případům - mně se osvědčilo léčbu vždy zahájit kromě nějaké té smecty nebo kaolínu hladovkou, u těch horších případů to bez ní prostě nejde. U těch nejhorších (kdysi Daník) jsme po (opakované) hladovce začínali probiotickou pastou a dietními konzervami - nic jiného mi tehdy strávit nedokázal a že jsem poctivě zkoušela všechny ty jinak osvědčené rýžovo-mrkovovo-kuřecí postupy.

E. Šusová 26.8.2014 10:38

Re: Petro, nádherně se to čte a to hned

Děkuju za pochvalu, Dede. Mám radost, když se ostatní baví. Tady zvlášť protože to byly fakt dva dny, kdy jsem se řehtat nepřestala. I když to tak asi nevypadá. Ale ta scénka večer a ráno byly obě úžasný. Kupodivu, díky té švédské utěrce to s tím jílem i šlo. Musela jsem jen přimhouřit obě oči, když jsem ho z tý vany vyndavala :-D.  Tryskání po zahradě znám- chalupní zahrada a louka jsou obrovský, takže přesně jak píšeš - něco popadne a letí. Zatím může dosytosti využívat volnýho pobytu i na louce, hranice respektuje, snažím se to upevnit, ale tak nevím, jak to dopadne, počítám i s tím, že to nemusí být jak s Ešátorem a Bubitkou. Ale zatím funguje, že když se zeptám, kdeže mám toho hošíčka, kterej někde něco kutí, tak se řítí zrzavá lavina. A Bubi je opravdu psí světice. A já mám radost, když pak občas začne panovat a dělá carevnu. Jako včera, sebrala mu ruličku od šítků, je taková tlustá pevná papírová, dobře se mu to hlodá. A ona se rozhodla, že tetkon jí nutně potřebuje. Mohl se zvencnout. Ze zoufalství se obmotal kolem šprušlí dvou židlí jak hroznýš a hýkal tam neštěstím. A Bubi si spokojeně žvýkala a žvýkala a tůrovala ho tak mocně, jak to šlo. Řehtala jsem se mu.

Já právě po rýži a hladovce sáhla jako po osvědčeném. A s tou rýžou to tak evidentně neklaplo.

Z. Lika 26.8.2014 11:23

Re: Petro, nádherně se to čte a to hned

Jak tady píšete o kruhově tryskajících psech, tak mě hned napadlo, že tím mimoděk (nebo schválně?) vyrábějí tachyony. A proto jich je tolik všude kolem :-)

Z. Vave 26.8.2014 12:39

Re: Petro, nádherně se to čte a to hned

No Liko, Ty mi dáváš! Musela jsem si tachyony vygůglit, páč jsem si nebyla vědoma, co že to všude kolem mě je. A teď jsem dočista zmaten a jeleň, páč jsem se začetla do textu plného kvantů a podobnejch nesmyslů.

Jako by nestačila dnešní lekce z brázdy nízkého tlaku. Brrrd!

Z. Lika 26.8.2014 12:50

Re: Petro, nádherně se to čte a to hned

Můžu zodpovědně prohlásit, že s nízkým tlakem nemají psi nic společného. Což se možná o vyšším říct nedá :-)

Z. Vave 26.8.2014 13:14

Re: Petro, nádherně se to čte a to hned

Eh, omlouvám se, Liko, já nemyslela, že by snad Petra s Rumajzlím šílencem brázdila, ono dneska nízce brázdí samo, následkem čehož mám v hlavě kováře a píšu jak vožralá Pýthie. ;o)

Z. Lika 26.8.2014 13:24

Re: Petro, nádherně se to čte a to hned

Vave, kováře neviň, to byl jenom takový můj příliš oslí můstek. Ovšem představa ožralé Pýthie mi rozjasnila den o další stupeň :-)

P. Paleček 26.8.2014 13:12

Re: Petro, nádherně se to čte a to hned

No vida. A pak že tachyony neexistují. :o)

Z. Dalmi 26.8.2014 10:18

Hihi,

něco mi to připomíná. Skvělé vyprávění, díkes

E. Šusová 26.8.2014 10:30

Re: Hihi,

:-). Ano věřím, že u vás to bude tak nějak podobně, obávám se, že Louk už Vokena sežrala za živa :-D

T. Louk 26.8.2014 11:44

Re: Hihi,

Skoro :- ). Na rozdíl od ostatních těžko můžu skandovat "jsem ráda že mám Džeremáju", dyž je to totéž v černým, navíc žádnej zakukla, ale sfiňa všech sfiň zcela nepokrytě. Ech, nejčerstvější počin - netůchám kterej z dobytků zdejších převrhnul popelnici (vrchovatou, páč kvůlivá výkopu teď odpadky nevyvážej), každopádně roztahání a rozšmelcování obsahu nádoby úplně fšade je dílem společným. Mít velkou zahradu není vždycky terno :- P.

Petro, dík, culím se nad zrzavci radostně. Jak už tu padlo, kdybys nevyfasovala poděsa, stejně by sis ho musela vytvořit. Neomylná ruka při výběru a manuál ti ušetřily práci :- ). Bezvadný, že jest Bubiška v cajku! Těším se na další hlásání z Trhlíkova! :- )) Jo a esli má někdo po ránu elán na dobrovolnou rozcvičku, měl si ty štěnda vzít rovnou aspoň dvě!

Z. Yga 26.8.2014 11:55

Re: Hihi,

No počkej, vždyť jsi tuhle říkala, že se z potrhlé Džeremáji stává téměř svatá včelka Mája! Takže tu popelnici sis musela převrhnout a roztahat sama - třeba jsi náměsíčná ...

E. Šusová 26.8.2014 12:06

Re: Hihi,

Dvě štěnda jsou na mašli, kdyžby i ne hned, tak v pubertě a dospělosti dozajista. Nejde vychovat dva smetáky najednou. Teda jde, ale pak nechodit do prasé, aby měl člověk čas na oddělování.

T. Louk 26.8.2014 12:11

Re: Hihi,

Se nevymlouvej! Zdá se, že s tvým neutuchajícím elánem bys mohla vycvikávat stádo pubertálních blech, né jenom dva tři vižlíky :- ).

E. Šusová 26.8.2014 13:38

Re: Hihi,

no jen se neboj Louk. Já vím co mě čeká s tímhle elementem. Ap by to mohla potvrdit, viděla ho v polích naživo teď o víkendu. Má to svou hlavu, svou tvrdou hlavu a má to velký zájem o zvěř. Začali jsme motýlky a můrami, vzali to přes kosáky na myši a žáby až pěkně k srnkám :D.

Z. Vave 26.8.2014 20:09

Re: Hihi,

Chicht! Teda Louk, jak ses onehdy zmínila o betonu a výkopových pracech u vás, tak jako první mě napadlo, že Louk začala budovat protidžeremájí kryt. ;o)