21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

PSI: Na Trixie místo mluvení tleskáme a blikáme

To proto, že je téměř hluchá. Zatím nepíšu úplně hluchá, protože když silně zatleskáme, zareaguje a otočí se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 13.11.2019 7:51

já tleskám Vám Maričko, za tu péči, pozornost a lásku, co Trixie a ostatním zviřátkům dáváte...V

M. Crossette 13.11.2019 19:11

Děkuji Šarko, však i ty si zasloužíš početné "kočičí medaile".

Z. Xerxová 13.11.2019 6:32

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) ...

Dogy jsou extrémně krátkověké... I proto Arona i Xerxes odešli v plné síle fyzické i psychické. I Betka - která se dožila bez pár dní osmi let ještě měla všechny smysly zdravé. Pohyb ne (i u ní k větším potížím, naštěstí ne fatálním došlo krátce po dosažení šestého roku) - ale stále ještě byla schopna kratší výlety (do deseti kilometrů v nenáročném terénu) zvládat. Na začátku února bude šest Nightovi... Má nejméně šedivou hubu, je zatím velmi akční - snad dostojí tvrzení "Jižani dospívají později a jsou "dlouhověcí"...

Máme venku bílo :-)

A. Lex 13.11.2019 11:29

A v tom bílu chodí u vás po silnici vembloudi, jak jsem se ráno dočetla :-) .

M. Crossette 13.11.2019 19:10

Čím to je, že jsou dogy tak krátkověké (když jinak, jak píšeš, zůstávají čilí fyzicky i psychicky)? Vím, že celkově se říká, že čím menší pes, tím delší život. Ale jinak v přírodě je to skoro naopak. Sloni (koně, hroši, opice, nebo i velryby...) jsou obři a jejich životy se počítají v dekádách. Tak proč ne u velkých psů?

Přišla mi úsměvná věta, že Betka "byla schopna KRATŠÍ výlety (do deseti kilometrů v nenáročném terénu) zvládat". Moc přeji Najtíkovi, aby "nezradil" své jižanské geny a dosáhl až na tu nevyšší příčku životnosti dog, či ji dokonce přeskočil. Podle fotek jeho to stále čilý, veselý mlaďoch.

Z. Xerxová 13.11.2019 19:19

protože standardní "divoký vlk" nemá takovou výšku, jako vlkodav či doga. Vnitřní orgány nejsou zdaleka tak veliké, jako tělo a tak se rychleji opotřebovávají... A když se k tomu přidá torze a srdeční vady... tak to mamuti mají těžké... Klub má stránky veteránů - jako úspěch se považuje dosažení osmého roku (to malá plemena psů jsou v půlce běžného života) - desetiletí se u dog dožije jen nepatrný zlomek.

M. Crossette 13.11.2019 19:41

Díky za vysvětlení - je to zajímavé. Držím palce, aby se Najtík přidal k tomu "nepatrnému zlomku" V