26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

PSI a KOČKY: Tak si tady žijeme...

Kočičí a psí farma prospívá v naší domácnosti, seč může.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 24.2. 2020 7:19, přehled diskusí

Z. Nelina 22.2.2020 22:24

Když je farma v pořádku, co víc si přát!

Dík a úspěšně pokračujte.

Z. Hanča 21.2.2020 18:51

Moc hezky si žijete, milá Jenny, jen co je pravda, v krásně poskládané rodinné smečce, kde každý den přináší drobné radosti života. Moc ráda jsem si přečetla tvoje povídání a prohlídla fotky - z většiny z nich sálá fakt těžká pohoda! Srdíčko, úsměv a pohlazení všem chlupatcům, hladkým i kudrnatým!

Z. Jenny 21.2.2020 18:57

Díky Hančo, však u Vás je tomu určo nejinak. :-) Drobné radosti mého života, to je to pravé a nejde to ničím nahradit. :-) Přála bych všem aby takový život mohli prožít.

M. Crossette 21.2.2020 17:58

Milá Jenny, to je tak překrásné něžné povídání ! Trefný je výraz Abyt, že máte doma "sběrný dvůr" :) Dojemná babuška Jenka, krásná kudrnatá Cony, "poděděné" krásné číči Lidunka s Kukulínem a andulák, který také věděl, do kterého "dvora" přiletět :)) Prostě nádhera! A úplně jihnu při pohledu nejen na šťastné zvířectvo, ale hlavně na všechny ty ručníkové, dečkové a krabicové pelíšky. Na nich je totiž jasně vidět, že v téhle domácnosti má pohodlí zvířat přednost!!! A moc pěkně jsi "přetlumočila" hovor manžela k Lidunce. Však ten můj také na kočky mluví mazlivě téměř fistulkou, ačkoliv normální hlas má o pár oktáv hlubší :).

U nás je také normální, vlastně monotónní denní režim, který ale zcela vyhovuje jak nám, tak zvířectvu. Ano my si ho občas různě zpestříme, kočky o zpestření vůbec nestojí, mají rádi svoji rutinu. Ale bývalá rutina s Trixie nám přeci jen chybí. Kvůli ní jsme každý den vyjížděli na procházky (nebo v dešti jen na jízdy autem, které měla ráda). Moc výběr jsme tu neměli, ale snažili jsme se "měnit Trixie tapety" (jak říkají Němci)a jezdili pokaždé jinam. Tím jsme měli zároveň víc přehled, co se v našem městečku děje - které domy jsou na prodej, kde se co staví, co nového v centru, kde už bylo zaseto(zklizeno), jak se mění příroda apod. Co zemřela Trixie, tyhle jízdy odpadly. Od ledna jsme se přinutili jít se vždy po snídani projít alespoň v naší čtvrti, ale slibujeme si, že začneme chodit (tedy vyvezeme se a pak půjdeme) i na ty "bývalé Trixiny prochajdy" - nejen kvůli pohybu, ale abychom nadále zůstali v obraze, co se kolem nás děje.

Z. Jenny 21.2.2020 18:17

Milá Maričko, jsem ráda, že mé písání potěšilo i když tam nejsou žádné převratné události ale denní obyčejné programy. :-) Však u Vás je zvěři také jako na zámku, to víme všichni jistě.:-) A na Trixii nikdy nezapomenu, v mém srdci bude navždy ostružinová královna.(srdíčko)

E. Žampachová 21.2.2020 12:11

Krásná kočkopsí smečka. Vždy obdivuju, když se zvěř takhle snese. Andulákovi se nedivím, kočky jsou vždy lovci.

V majetku koček nejsme, zato psů máme víc než dost. Celá naše smečka se už těší, až haranti vypadnou. Staré nemají svůj klid. Matka se stará vzorně, v tom problém není, Skye taky tetičkuje, ale trochu se jich bojí, trochu žárlí. Na Ginny je vidět, že už ji to unavuje. A ona má k dispozici celý obývák i s kanapem, ale stejně je v kuchyni. Co kdyby jí něco uteklo.

Ygo kousanec je nepříjemný, pán má štěstí, že jsi psí. Ale vzteklina u nás nehrozí. Nejen že pes je asi očkovaný, ale vzteklina tu naštěstí už dlouho není. Pokud by to bylo hlubší, nepomůže mýdlo ani desinfekce. Ale přes bundu by to na antibiotika být nemuselo. Příjemné to není, ale je člověk si nenechá zakousnout psa. Na druhé straně tohle mělo charakter nešťastné náhody.

Z. Jenny 21.2.2020 12:48

Jj, dokud jsou haranti malí,není chvíli klidu, pletou se pod nohy všude na těch nejnemožnějších místech. Ovšem u nás tento stav jaksi přetrvává. :-)

Z. Yga 21.2.2020 17:35

Ano, já vím, že vzeklina nehrozí - ale protože to dost krvácelo, byla jsem s tím na chirurgii - a když jdeš s kousnutím k doktorovi, tak ze zákona se musí doložit, že pes v tomto okamžiku je vztekliny prostý (:o)). Jinak je pravda, že ke kousnutí došlo shodou nešťastných náhod. Však jsem musela majitele utěšovat... (:o)))

Z. Hanča 21.2.2020 19:01

Tak to klobouk dolů, jsi vzácně tolerantní a empatická žena!

Přeju, aby zranění moc nebolelo (i když zhmožděniny jsou bolestivé, pak je lepší vzít si prášek než zbytečně trpět) a dobře se zahojilo!

L. Jakovljevičová 21.2.2020 11:55

Jenny, máš krásně zazvěřenou domácnost :) A báječně to u vás funguje a to je moc dobře! Koukám, že CD nešetří dárky, protože ví...

Ygo, lity lity, foukám na bolest a doufám, že se to hlavně dobře zahojí!

Z. Jenny 21.2.2020 12:51

Děkuj! Jenku jsme si brali po Áji II.,bylo to před Vánocemi a to bych asi tehdy nedala,bylo to o život. Dnes, tedy letos bude mít Jenka 5 let, toto letí. A CD prosím aby mi už nic raději nepřidělovala. :-)

On i ten andulák k nám přilítl.

D. Ruščáková 21.2.2020 15:57

Jenny, já si tu dobu pamatuju... a tu malou střapatou princeznu jsi tehdy strašně moc potřebovala :)

Máš krásnou a dobře spolu vycházející smečku... však se říká, jaký pán... :)

Nezapomenu, jak ses ujala mých koček, když jsme tak naráz zmizeli do Norska - a nikdy ti za to nepřestanu být vděčná. Přiznám se, že se od té doby bojím kočičím směrem i podívat. Je to hrozný pocit, když si k sobě připoutáš nějakého tvora a najednou se okolnosti prudce změní a ty najednou nevíš, jak dál. Byla jsi pro mě andělem :)

Z. Jenny 21.2.2020 18:55

Díky Dede, měla jsem obě kočí moc ráda,však víš, byly hodné a vychované.Strašně mi pak bylo smutno. Ale užily jsme se navzájem a měly krásný život. Miuška pak byla s námi i na chalupě a byla spokojená jak želva.

A. Bytová 21.2.2020 11:11

Tak andulák je taky dodanej Centrální distribucí! Máš tam vskutku sběrnej dvůr, Jenny. Plnej pohody a pelíšků. A TLP je teda taky vyloženej milák. :)

Z. Jenny 21.2.2020 12:52

Díky Abyt! Věř mi já bych nic nevyhnala ale už jsem toho měla docela dost. A s TLP máš pravdu, milák na zabití, teda někdy! :-)

Z. Mawe 21.2.2020 11:04

Moc pekne povidani :) hlavne u popisu oslintu jsem.se moc bavila a na fotky se podivam z pocitadla, vidim jen krasnou bilou lidunku. Pomazlila bych si kocicaka...

Z. Jenny 21.2.2020 12:53

Jó, mazluše jsou všchny a korát ptíca odmítá ale reaguje na mou blízkost a krásně švitoří. :-)

E. Šusová 21.2.2020 10:42

Jenny- a to jsem si pošmákla, to bylo hezkočtení a prima fotodokumentace. Je dobře, že se nic zvláštního neděje, to je ten nejlepší stav, jak se začne něco dít, průser je za dveřma :-) . Musela jsem se smát - psí hrátky u nás probíhají úplně stejně a stejně jako Cony, má i Rumíček spoustu trpělivosti. Lidunka je ve spací pozici úúúúplně placatá! Ešivá vona neproběhla mandlem? :-) a mám dotaz? Vyhrál Damiánek boj s vnitřním nepřítelem, když si to tak nastudoval dobře? :-D

A. Bytová 21.2.2020 11:15

Rozhodně vyhrál! Ta tlapička rezolutně připláclá na text tomu nasvědčuje. :D

E. Šusová 21.2.2020 12:30

Viď? :-) a muselo to být slavný vítězství! :-)

Z. Jenny 21.2.2020 12:55

Jasně, Tora musel být odložena a nastal čas kočičího mámení,což odnáším já, dávkou hlazení! :-)

Z. Jenny 21.2.2020 14:08

Jo a Petro! Zdravím a hladím Tvoji smečku na dálku! Je to leckdy dobrá zábava,řekla bych až k popukání jedné,jednoho, že?! :-)

E. Šusová 21.2.2020 14:14

Pohlazení ráda předám, za hoďku a něco.

No zrovna včera jsme nestačila pukat! By jí člověk rozstříhal, nebo projel skarťákem včera :D

E. Šusová 21.2.2020 14:11

No a to je ale sladká odměna, mazleníčko s pánčičkou!

Z. Yga 21.2.2020 9:34

Není nad klidné dny se zaběhnutými rituály. Hezky jsi o nich napsala, milá Jenny. Tvá zvířátka se u vás mají jako v ráji, radost si o nich počíst.

P.s. dnešní ráno jsem strávila na chirdě, neb se mi zakousl pes do ruky - hezké veselé ráno to bylo.

Z. Lika 21.2.2020 10:26

Co se to stalo?? Hlavně aby to nebylo nic vážného a rychle ses zahojila.

E. Šusová 21.2.2020 10:48

a safra! co se stalo? Vlastní- omylem, nebo cizí při řešení nějakých potíží? chudero malá!! Ať se to dobře hojí - neříkám záměrně rychle, protože to prý je špatně, když se to zavře moc brzo, ale dobře ať se to hojí.

Z. Yga 21.2.2020 10:55

Už jsem o tom psala vedle u Dede, takže jen okopíruju:

Blbá souhra náhod – pes rasy beauceron bez obojku vyběhl pánovi při otevření dveří, my na vodítku před těmi dveřmi – navíc hajzlík Ernest na tohoto pejska štěká, když je onen na dvorku a my jdeme kolem. Tak si to s ním chtěl vyřídit...a mezi ně se připletla moje ruka. Navíc onen pejsek byl doma právě proto, že byl po těžké operaci střeva (sežral kámen), jindy je ve svém domečku na dvorku. Takže teď mám větší obavy o něj než o sebe – Ernesta jsem dvakrát prohlížela a nic jsem nenašla, tak ten je snad v cajku, prohlédnu ještě po příchodu domů. Chudák pán byl na mrtvicu (ale nevím, jestli kvůli mně nebo psíkovi (chuckle) ), tak jsem ho musela ještě uklidňovat, že ruku mám, tak to nebude tak zlé.

Ruka jen sedřená (bylo to přes bundu), ale krvácela a kusy kůže jsou pryč – navíc doktor Kašpar podotkl, že asi při převazu mi ufikne další kůže, že se mu to nezdá, jak je černá (rofl) .

Jinak nový poznatek – kousne-li vás cizí pes, umyjte si ránu mýdlovým roztokem – kupodivu ten nejlépe funguje v případě infekce vzteklinou.

Z. Lika 21.2.2020 11:06

Ygo, a musela jsi dokládat očkování psa, který tě kousl?

T. Zana 21.2.2020 11:08

Tyyyy jo, tak to je radost :P

Tak se dobře hoj!