18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

PŘÍRODA: O (nejen) šakalech v české přírodě

Netřeba se vydávat za exotikou. Sama si k nám najde cestu. To mne napadlo, když jsem nedávno projížděl místem, kde se vyskytují šakali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 23.10.2014 6:40

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Povedené rozhledníkové povídání o "nájezdnících" zvířecí říše. U kytek je to snad ještě horší...

T. Zana 23.10.2014 12:40

Re: hezký den

No, rostliny...

Nevím, jak kde, ale přijde mi, že bolševník se snad podařilo trochu omezit.

Ale čert mě bere, když vidím, jak u pečlivě sekaných trávníků (v zahrádkářské kolonii, na sídlišti na místě, které zjevně není "ničí") spokojeně roste a šíří se křídlatka.

Nebo netýkavka na Sázavě - někdy mi přijde, že podél břehů už ani nic jiného nevidím. A kdyby jen podle břehů.

Na druhou stranu je fakt, že i brambory jsou tu nepůvodní...

A. Lex 23.10.2014 14:23

Re: hezký den

Zano, přesně, souhlasím. Netýkavka je mor!!! Všechny druhy netýkavky, jak v okolí toků tak v lesích!!!

Z. Lída 23.10.2014 17:08

Re: hezký den

S křídlatkou je to fakt potíž. Taky ji tady mám, nedobrovolně. Zkoušela jsem ji postříkat Roundapem, přežila ve zdraví. Dokonce jsme na místě výskytu udělali oheň, dost velký a dost dlouhohořící. Ještě ani nevychladl popel a hnusná křídlatice už vystrkovala svoje červené špičky ze země. Tak už nevím, co dál.

Konec stěžování, milá Dalmi, všechno nejlepší!!