18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Vodoléčba známá-neznámá (2)

Dnešním povídáním bych vám chtěla přiblížit jednotlivé vodoléčebné přístroje a jejich použití, doporučené teploty vody a délky terapií. Ona totiž vodoléčba nejsou jen vany, ale celá řada dalších přístrojů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karolína 20.1.2010 14:37

Re: dortík???????

Jestli Jakub, to netuším, přeci jen to má do Litomyšle trochu z ruky! Ale my s Bedulkou určitě!!!!

Jakub S. 20.1.2010 14:49

Re: dortík???????

Já v nejbližších týdnech moc cestovat nebudu. Jaksi fyzicky nejsem a nebudu šopén. Ale later, later, nur nicht heute. Litomyšl je naplánovaná - Váchal apod.!

zana 20.1.2010 15:44

Re: dortík???????

se opatruj!

Bubu 20.1.2010 14:57

Re: dortík???????

Tak to se těším o to víc..... Na Karolínu s Bedou i později na Jakuba.

jiný Honza 20.1.2010 12:11

Re: já chci léčit vodou....

Chuděrky obě. Doufám, že teď budete mít na chvíli pokoj!

zana 20.1.2010 12:21

Re: já chci léčit vodou....

Lity lity...

Bubu 20.1.2010 12:36

Re: já chci léčit vodou....

Jste hodní. My už jsme dost zvyklí :-/  Ale tenhle záchvat byl horší než obvykle a navíc jak jsem z toho jak po koťatech, tak jsem to potřebovala na někoho "vyblejt". Sorry.  <3<3<3

Nějakou vodní terapii by Barča určitě přivítala. Doufám, že si užije na konci února. Jedeme na Slovensko k Lipt.Mikuláši - lyžovat na Jasné a koupat se v termálkách. Před časem jsme tam našli jedno lesní divoké termální jezírko, tak doufám, že se mezitím nezměnilo na aquapark a Bára se taky vykoupe.

Xerxová 20.1.2010 13:00

Re: já chci léčit vodou....

pohlaď Barunku, až dorazíš domů. A tebe moc lituju...

Jakub S. 20.1.2010 13:03

Re: já chci léčit vodou....

Takové eště jsou - ? No tohle.

Bubu 20.1.2010 15:08

Re: já chci léčit vodou....

To právě nevím, jen doufám. V té oblasti zřejmě něco stříká, kdekoli kopnou. Tohle bylo pod lesem, vedle lesní cesty potok a za potokem jezírko. Uprostřed jezírka rezatá trubka a z ní tekla (plnou trubkou) horká voda. Odtok z jezírka do potoka. Okolo sníh. A Bára rozsvícená jak mrně před hračkárnou. Nedřív opatrně namáčela packy, očichávala a ochutnala... a pak tam skočila placáka s rozběhem a nemohli jsme ji dostat ven. Oči jí jen svítily. Prostě "labůžo".

Je to jen asi tři roky, tak doufám, že to najdeme.

Matylda 20.1.2010 14:15

Re: já chci léčit vodou....

Chůdě Bára a chůdě ty. Navíc Bára se z toho může doma vyspat, ale ty musíš do rachoty...

Beda 20.1.2010 13:40

Re: já chci léčit vodou....

chudinka Baruška :-(((((

je mi jí hrozně moc líto a přesně vím (přesně? no, těžko říct), jak se teď cítí, jen ať spinká!!!!! kamarádka má zase kočičku s epi a ta je prý po záchvatu strašně žravá.... hmm..???

hladím hladím (srdíčko srdíčko srdíčko)

Bubu 20.1.2010 14:30

Re: já chci léčit vodou....

Bára taky druhý den žere jak kyselina. Nejspíš to je, jak kdyby složila vagón uhlí. To se pak člověk nemůže divit.. ;-)

ika 20.1.2010 18:57

Re: já chci léčit vodou....

Chudák Barunka, jemi jí tak líto a ještě větší chudák ty. Vím tak trochu co to je.Kikču občas chytí záda, ale jednou to vypadalo tak nějak divně, že jsem si myslela, že by to možná mohla být i epilepsie. Celá utuhne a strašně se začne třást a je divné že vůbec nekňourá. Když jí to tak čtvrt hodiny zahřívám el. dečkou ta se uvolní. Ale ten pocit naprosté bezmocnosti je hrozný.

Vave 20.1.2010 8:48

Zdravím

všechny a přeju krásný den. srdíčko

Článek si bohužel musím nechat až na doma, absolutně nestíhám. :o(

zana 20.1.2010 8:47

Pane jo...

Je to věda! Jen tak, abych byla za chytrou (po dobu, než to zapomenu :-/   co je to: Na končetiny je postup centripetální .... centrifugálně ?  Eee ... centrifugu mám spojenou s jinejma zážitkama :-))

A Karolíno, měla bys čas nastínit, jak se tyhle procedury snášejí s křečovými žilami?

Štětinka 20.1.2010 10:13

Re: Pane jo...

centrifuga - odstředivka. Takže odstředivý kruhový pohyby ;-)

kkote 20.1.2010 12:07

Re: Pane jo...

v medicine je centripetálně směrem k srdci, centrifugálně směrem opačným. A mimochodem, skotské střiky nejsou zdaleka pouze pro wellnes, v léčbě různých bolestí zad jsou většinou skvělé (jako vše, i toto platí individuálně).  S křečovými žilami se procedury jejichž součástí účinku je i tlak proudu /tj. vířivky, podvodní masáže, skotské střiky) snášejí spíše špatně, ostatní plus minus, střídavé šlapací koupele výtečně. Ale opět nutno poznamenat, že lékař, který vám danou proceduru doporučuje, musí vzít v úvahu všechny vaše nemoci, jejich momentální stadium a hlavně fyzikální terapii vhodně skombinovat s aktivní složkou, tj. cvičením. Omluvte tu osvětu, ale když už Karolina vytvořila takouvou vyborně zpracovanou příležitost, bohužel se ne vždy postupuje správně. (usměv)

zana 20.1.2010 12:23

Re: Pane jo...

Naopak - osvěty není nikdy dost, děkuju :-)

veram 20.1.2010 13:05

Re: Pane jo...

Sláva, další zabukista vykoukl. Zdravím, vítám, snad se "uvidíme" častěji...

Karolína 20.1.2010 14:42

Re: Pane jo...

Děkuji!!! Zrovna jsem se chystala popsat  ta slovíčka podrobněji, ale jsem ráda, že tu mám spřízněnou dušičku! Je pravda, že některé balneologické terapie u některých nemocí nejsou vhodné, ale to jsou i lymfodrenáže, tepelné zábaly a další druhy terapií a vždy by měl rozhodnout odborný lékař, co je možno a co není možno předepsat a doporučit.

Jakub S. 20.1.2010 13:43

Centriatd.

Centripetální - novodobé slovo pro "směřující ke středu": p e t o  = mířím, směřuji, ženu se (někam). A tady je neuvěřitelná shoda s dětským moravským (obecně? Ostatní?) p e t a t  = zdrhat, utíkat. To jsou věci, co? Buďa dänikenovského ražení... My Valaši zme potomci římských legionářů, přeca! No a f u g i o  = utíkám, unikám, mizím - od toho středu.

A centrum je z řečtiny, kde to znamená - bodec, osten... Volné pole fantazii!

Matylda 20.1.2010 8:25

Hmmm, je to fakt věda

a i wellness procedury by neměl dělat kdejaký hejhula, ale člověk s patřičným vzděláním. Možná, že by nesprávné použití dokázalo spíš ublížit než pomoct....

Alex 20.1.2010 8:09

Achich, achich, Karolíno.

Úplně cítím blahodárnou činnost vody na mých ubohých, bolavých zádíčkách. Jenom ta myšlenka na takové vodní rochnění.......:-)

Li 20.1.2010 8:34

Re: Achich, achich, Karolíno.

Mluvíš mi z duše, jak já bych se ráda podala něčemu takovýmu blahodárnýmu, uvolnit zádíčka, ručičky, nožičky, krčíček, dušičku, mozeček....................:-)))

Xerxová 20.1.2010 7:02

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům. Těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej

Zajímavé počtení, dík za rozšíření obzorů.

Venku je zase umrzlo (ale jen malinko pod nulou) a je docela hustá mlha

zana 20.1.2010 8:48

Re: hezký den

Hustá mlha už od noci, zaplaťpánbu to nezmrzlo, ale něco tam lehce padalo - kolem osmé v Praze už to byl zcela jasnej a zřetelnej sníh. Bléé. Nechtěl by pro změnu padat na horách....

Xerxová 20.1.2010 10:03

Re: hezký den

chicht - na horách nic nepadá  :o)  Zato nám ve škole neteče voda - ruce po hnusné špinavé houbě na tabuli jsme si myla ve sněhu ( ještě že jsou parapety zachumelené...) Ale zkoušet jsem musela, když už dorazili studentíci. Bohužel dneska jsem nad nimi dost výrazně vítězila  :o(  Ale kvůli vodě půjdeme domů :o)

ika 20.1.2010 12:15

Re: hezký den

Ještě ke včerejšku. To byl pro ty pesi asi nějaký divný den. Kikča se mi porvala s raslinkou, která se na ní pokusita dělat ramena. V klidu se očuchávaly a raslinka na ní začala "téčkovat" a už to jelo. Nemohli jsme je rozmotat, jak se rychle mrskaly. Sice si nic neudělaly ale vypadalo to velmi hrozivě. Kikča jí okamžitě držela za krk, ale neprokousla jí kůži, naštěstí. Jsem z toho vyděšená ještě des, protože tohle mi ještě neudělala. A nevím dost dobře co s tím mám dělat. Asi není dostatečně socializovaná. Vzali jsme si jí z útulku asi ve dvou letech. Potřebovali bychom asi nějakou psí školu, ale ta tady na vesnici ani poblíž nikde není. K lidem se chová naprosto neagresivně, neviděla sem u ní, že by se na někoho tvářila nelibě. A nechá si líbit úplně všechno i nepříjemné věci a neožene se.

Xerxová 20.1.2010 13:09

Re: hezký den

Spousta dospělých fen se nesnese s "konkurencí". Chce to vědět a počítat s tím. Na domácí půdě jsou ostřejší, na vodítku jsou ostřejší, když jsou unavené jsou ostřejší... Předvídat a pilovat dokonalé přivolání - pokud je cizí pes daleko, dá se Betka odvolat vždy, pokud je hodně blízko, už ta poslušnost je horší... Zatím jsme to vždy zvládly. Tam, kde je výskyt psů velký a nebo viditelnost malá, nepouštím z vodítka. Pokud jsou obě na vodítku - při prvním náznaku konfliktu - naježení se, postavení ocasu, uší ... hned to chce zařvat a odehnat (odtáhnout od sebe)