21.2.2020 | Svátek má LenkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHLEDNÍK: Tarot (3) - II. Velekněžka a III. CísařovnaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 31.1.2008 19:20, přehled diskusí

3. Tvořivost (Osho Zen Tarot):
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 19:20

TVOŘIVOST JE KVALITA, kterou vkládáš do své činnosti. Je to Tvůj postoj, tvůj vnitřní přístup ke světu... Každý nemůže být malířem, to není třeba. Kdyby byl každý malířem, byl by svět ošklivý a život těžký. Každý nemůže být ani tanečníkem, ani to není třeba. Úplně každý však může být tvořivý. Cokoliv, co děláš s radostí a s láskou, cokoliv, co neděláš jen pro zisk, je tvořivé. Jestliže z toho v tobě něco vyrůstá, jestliže s tím vyrosteš ty sám, pak je to duchovní, tvořivé a božské. Čím víc budeš tvořivý, tím víc budeš i božský. Všechna náboženství světa říkají, že Bůh je stvořitel. Nevím, jestli je stvořitel, nebo ne, ale jednu věc vím: nakolik se staneš tvořivým, natolik budeš i božským. Až tvá tvořivost vyvrcholí, až se celý tvůj život stane tvořivým, bude to život v Bohu. Bůh musí být stvořitel, protože lidé, kteří byli tvořiví, k němu měli nejblíž. Miluj to, co děláš. Medituj při tom, ať děláš cokoli.

Osho A Sudden Clash of Thunder, Kapitola 4

Komentář: Od alchymického spojení ohně a vody dole až k božskému světlu linoucímu se shůry je postava na této kartě doslova "opojena" tvořivou silou. Zážitek tvořivosti je vskutku vstupem do tajemna. Technika, expertýzy a vědomosti jsou pouhými nástroji. Důležité je oddat se té energii, z níž s vše rodí. Sama tato energie nemá žádnou formu ani strukturu, přesto z ní ale všechny ostatní formy a struktury pocházejí. Nezáleží na tom, jakou podobu na sebe tvá tvořivost vezme - ať je to zpívání, práce na zahradě nebo vaření. Důležité je být otevřený tomu, co se chce tvým prostřednictvím projevit. Pamatuj si, že své výtvory nevlastníme, nepatří nám. Opravdová tvořivost vzniká z jednoty s božským, mystickým a nepoznatelným. Opravdová tvořivost je radostí pro tvůrce a požehnáním pro druhé.

Obrázek

2. Vnitřní hlas (Osho Zen Tarot):
Autor: Vave Datum: 31.1.2008 19:17

JESTLIŽE JSI NALEZLA PRAVDU uvnitř sebe, není již v této existenci nic, co bys ještě mohla nalézt. Pravda teď přichází tvým prostřednictvím. Když otevřeš oči, otevírá své oči i pravda. Když zavřeš oči, zavře je i pravda sama. V tom je nesmírná meditace. Když jednou pochopíš, ten trik, nemusíš už nic dělat; ať děláš cokoliv, dělá to pravda; jsi potichu a je to pravda, kdo je potichu. Je to jedna z nejjednodušších meditačních technik. Pomalu, velmi pomalu se podle tohoto jednoduchého receptu všechno usadí, a pak už žádné techniky není potřeba. Až se uzdravíš, odhodíš meditaci, odhodíš léky. Pak budeš žít jako pravda - zářivá, živoucí, spokojená, blažená, píseň sobě samé. Celý tvůj život se stane modlitbou beze slov, modlitbou samou, milostí, krásou, jež nenáleží tomuto pozemskému světu, paprskem světla odjinud ozařujícím náš temný svět.

Osho The Great Zen Master Ta Hui, Kapitola 23

Komentář: Vnitřní hlas nemluví slovy, ale jazykem srdce, jazykem beze slov. Je jako orákulum, které říká vždy jen pravdu. Kdyby měl tvář, vypadala by jako tvář uprostřed této karty: bdělá, pozorná, a schopná přijmout jak temnotu, tak světlo, jež symbolizují dvě ruce držící krystal. Krystal sám symbolizuje jasnost, přicházející po přesažení všech protikladů. Vnitřní hlas může být i hravý - potápí se hluboko do emocí, a pak se znova objevuje a vznáší do oblak jako dva delfíni tančící ve vodách života. Měsíční korunou spojený s kosmem, zelenými lístky na kimonu se zemí. Někdy se nám zdá, že slyšíme příliš mnoho hlasů najednou a každý z nich se nás snaží ovlivnit. Zmatek, který v těcho situacích zažíváme nám připomíná, abychom ve svém nitru vyhledali ticho a svůj střed. Jen tak můžeme uslyšet svou pravdu.

Obrázek

Mila LSFH:
Autor: Hana W Datum: 7.12.2007 0:23

jsem fascinovana cim dal tim vic. Diky. Treba se do toho nejak zaberu.

Milá LSFH:
Autor: zana Datum: 6.12.2007 20:35

čtu se zájmem a nedá mi to, abych se taky nezeptala na ty obrácené karty. Nechci ti v povídání dělat binec, asi se k tomu časem dostaneš - ale nešlo by aspoň naznačit;-), jak se stane, že karta je obrácená???

Re: Milá LSFH:
Autor: LFSH Datum: 7.12.2007 8:26

Před výkladem je třaba karty zamíchat, ale ne jako ty mariášové v ruce. Pěkně na stůl, rozhrnout a zamíchat.

Milá LFSD,:
Autor: abyt Datum: 6.12.2007 11:39

mám dotaz. Jak si tě karty našly?

Re: Milá LFSD,:
Autor: LFSH Datum: 6.12.2007 11:58

Nejdřív jsem je chtěla, když se mě babi zeptala, co chci k Vánocům.  Babi odmítla. Pak jsem na ně náhodou narazila v Prioru a ihned je koupila. Já to mám nejspíš v krvi, moji prapředkyni neupálili za čarodějnictví jen díky tomu, že opravdu byla čarodějnice.;-)

Re: Re: Milá LFSD,:
Autor: abyt Datum: 6.12.2007 12:20

Tak to je pak všechno jasný.:-) Vím o čem mluvíš.;-)

opraveno:)):
Autor: Dede Datum: 6.12.2007 10:52

číslo už sedí :-)

a já vám něco povím!!!!:
Autor: Beda Datum: 6.12.2007 9:27

po minulém dílu jsem dostala najenou vnuknutí:-) .... sestra je takový ten typ - zajímá ji alternativní medicína, různé reiki a jánevímcoještě, všelijaká esoterika no a tak... a já furt dumala o dárku8-o  a právě ten minulý týden mě osvítilo - bude to tarot!!:-)R^VV ... ještě jsem se trochu s naší LFSH poraďovala, pak mi neteřinka nenáááápadně zjišťovala, zda už to ségra nemá a - nemáR^ ... i vybírala jsem dlouho obrázečky, pak objednala a včera už přinesla domů:-) ... tak vřelé díky za tip na dáreček, jupííííí, já mám TAKOVOU radost!!VV

jo a je to ten zlatý, tak se můžete u povídání i podívat na obrázky, co jsem vybrala;-P

P.S.:
Autor: Beda Datum: 6.12.2007 9:31

to ale asi nestihne vyjít celé povídání do vánoc, že? :-(

a ještě:
Autor: Beda Datum: 6.12.2007 9:34

pomoooooooc, já to teď kopíruju do počítače a vychází mi, že tohle je třetí díl, ale je tam napsáno Tarot 4.... špatně koukám nebo jak to je???????8-o8-o8-o

Re: a ještě:
Autor: YGA Datum: 6.12.2007 9:45

Taky jsem koukala, jestli jsem některý díl nepřeskočila - ale asi ne, možná se něktéré díftce (buď LSFH nebo Dede ;-)) popletla číslíčka nebo to vyšlo přehozené - ono to je asi jedno, jenom aby vyšlo nakonec všechno ;-D!

Re: Re: a ještě:
Autor: LFSH Datum: 6.12.2007 10:02

Číslíčka se trochu pomotala, má to být 3.

Re: Re: a ještě:
Autor: Dede Datum: 6.12.2007 10:22

Moje chyba, hned to opravím... To jak se dávají dvě karty naráz a LSFH čísluje postupně ;-( 

Re: a já vám něco povím!!!!:
Autor: Vave Datum: 6.12.2007 9:54

Já se chci taky s naší milou LFSHVV poradit!!!! BedoVV, símmm, písni mi na ní kontakt! kuju uctivě! :-)

Re: Re: a já vám něco povím!!!!:
Autor: Beda Datum: 6.12.2007 10:10

jo jo,už to jde:-)

otazocka:
Autor: E. Datum: 6.12.2007 9:06

Taroty ma vzdy zaujimali, citala som diskusiu minuly tyzden a tak mi pri tom napadlo, ti, ktori vestili alebo ti, ktorym bolo vestene, boli to vacsinou zle veci?

Re: otazocka:
Autor: Jakub S. Datum: 6.12.2007 9:52

Proč by měly být - ? Já myslím, pokud vím aji o věštění v Delfách a tak, že to vůbec nebylo/není nikdy vědomě stavěné kladně či naopak záporně (tedy výstražně). Ne?

Re: Re: otazocka:
Autor: LFSH Datum: 6.12.2007 10:05

Jak už bylo v prvním díle, spíše než o věštění jde o rozbor situace a upozornění na různé vlivy - positivní i negativní. Případně poradí, co udělat, aby se situace přiklonila k lepšímu.

Upozornění::
Autor: Jakub S. Datum: 6.12.2007 11:26

Tarot, prosím pekne - jednotné.  T a r o k y  je množné. To jenom bokem. Máte-li potřebu nějak vyjádřit se v plurále, což je logické, tak třeba: tarotové karty.

Re: otazocka:
Autor: Hana W Datum: 7.12.2007 0:21

Ne nutne spatne. jak jsem psala minuly tyden, jednou mi bylo vesteno, bylo to dost presne dozadu i dopredu. A na jiste zadrhele bylo upozorneno, napr. v jistem casovem rozmezi a typu, ze by si to ta pani nemohla vycucat z prstu, resp. se to tak nejak poskladalo. Ale nic typu, smarja, umrete ve 40 nebo tak ....

Tohle mně nedělejte.:
Autor: Jakub S. Datum: 6.12.2007 8:52

Takový mindrák tak často nemám. Jelen, daněk a srnec.

Re: Tohle mně nedělejte.:
Autor: Evaž Datum: 6.12.2007 8:56

Jéé, to musí být parožííí8-o;-D;-P

Re: Tohle mně nedělejte.:
Autor: LFSH Datum: 6.12.2007 9:13

Jestli ti to pomůže, tak tarot nemusíš pochopit, stačí instinkt. ;-)

Re: Re: Tohle mně nedělejte.:
Autor: EvaŽ Datum: 6.12.2007 13:30

No právě. To jsem pochopila, že chápat nestačí. Že je potřeba instinkt, který na karty asi nemám a s logikou nevystačím. Proto jsem z toho jelen. Já si uvědomuju své nedostatkly, já bych byla ta čarodějnice spíše s bylinkami, rozumem apod, než s klasickým čarováním. Proto mě tohle povídání fascinuje, ale uvědomuji si, že to moje parketa nebude. Ne s ohrnováním nosu, spíše s údivem a pokorou před něčím, čím nejsem obdařena. Tím zajímavější pro mě ten náhled je.

Re: Re: Re: Tohle mně nedělejte.:
Autor: LFSH Datum: 6.12.2007 13:35

I to je účelem tohoto seriálu: ukázat, že není jen ten logický svět, že je i něco nevysvětlitelného, přimět lidi, aby se zamysleli nad svým životem a přístupu k němu.

Tak jestli:
Autor: EvaŽ Datum: 6.12.2007 7:11

jsem měla po prvních lekcích pocit, že jsem z toho jelen, tak teď jsem nejmín čtyřiadvacaterák. Co je obrácení karty, to je vzhůru nohama nebo lícem nahoru, prosím, prosím? Ale se zájmem si čtu, je to moc zajímavé. Asi na to nebudu ten správný typ, i když tvrdím, že žít před pár stovkami let, tak mě upálili jako čarodějnici;-). Ale byla bych taková ta bez karet (nojo, černého psa mám!!!).

Re: Tak jestli:
Autor: YGA Datum: 6.12.2007 8:00

Tak to jsi mě předběhla - taky dumám, co znamená obrácení karty. Ale věřím, že to bude vysvětleno. A napsané je to moc hezky a srozumitelně - moc se mi to líbí - i když se ze mě asi nestane kartářka a vědma - k tomu musí mít člověk zvláštní nadání. Díky a jen tak dál.

Re: Re: Tak jestli:
Autor: LFSH Datum: 6.12.2007 8:33

Obrácení karty (popř. obrácená karta) je, když je obrázek vzhůru nohama.