18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

VíP: Aneb víkendový pokec(ník)

Tentokrát o rituálech

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 30.1.2016 22:00

Re: my máme busy romantický weekend

Páááni - jaké tam máte počasí na tohle všecko? Nebo je to všechno vevnitř?

Hmmm, z kuše jsem nikdy nestřílela (z luku jo, ale indián by ze mne moc dobrej nebyl).

R. Enatae 30.1.2016 23:32

Re: my máme busy romantický weekend

Z kuše se střílí o moc líp, než z luku. Taky je to o dost nebezpečnější, když se dobře trefíš, můžeš ulovit i docela velké zvíře.

Ten Vendulčin popis mi připomněl letní tábor z filmu Hříšný tanec :)

V. Glover 31.1.2016 0:12

Re: my máme busy romantický weekend

zano, tak polovina aktivit je uvnitř a polovina venku. ono jich je moc, třeba bowling, badminton, squash, pro děti různé malování a hry, venku quad bikes, segways, golf, výlety do lesa, loďky, dohromady asi 100 různých aktivit, a všechny pěkně drahý. takže se vždycky přihlásíme tak na dvě denně a jinak se motáme kolem po lese a restauracích a aquapark je v cenně už, tak tam jsme každý den.

T. Zana 31.1.2016 12:00

Re: my máme busy romantický weekend

Akvapark a procházky mi přijdou jako dobrej program :-)

M. Pajakerryková 31.1.2016 19:19

Re: my máme busy romantický weekend

no možná by se dalo z kuše vystřelit vyzkoušet na Setkání :)

Z. Lika 31.1.2016 16:51

Re: my máme busy romantický weekend

Wendulko, to vypadá na moc pěkný víkend. Mně by klidně stačila ta voda v různých podobách, naložila bych se do ní a vylezla až v pondělí :-)

V. Glover 31.1.2016 23:07

Re: my máme busy romantický weekend

no jo liko, ale ty megalitry chloru co do té vody lejou člověka doslova pěkně otráví

M. Crossette 30.1.2016 20:53

u nás hlavně psí rituál

Protože kočky mají v domě k dispozici stále misky s granulemi (na třech místech)a běhejí ven kdy se jim zachce, žádný pevný rituál nemají. Trixie ano. Manžel jí ráno nosí snídani mezi 8.8.30. Když musí někdy brzy ráno z domu a psa jdu krmit já, klade mi opakovaně na srdce, abych i já dodržela čas, aby chudinka Trixie nehladověla (ne vždy se mi povede čas dodržet, ale Trixie naštěstí nežaluje:)). Na svoje sušenky má také ritual, hlavně u těch před procházkou. Na ně má v mozku budík (začne se kolm nás šmrdolit, prosebně koukat abychom si uvědomili kolik že už je hodin). A kdykoliv jí večer nebo po procházce zanechávám na její zahradě, vždy ji před odchodem poplácám, pohladím a řeknu "I'll be back" (vrátím se). A Trixie se zastaví, koukne na mne, nesnaží se mě následovat a ani nevypadá smutná - dobře ví, že se vrátím. Naopak, když pro ní dopoledne a hlavně večer přijdu a řeknu "let's go home", tak to by ji na zahradě nazadržel ani pár volů - vystřelí okamžitě.

U nás je také nádherně, na teploměru v chládku je +18, na sluníčku tedy jistě dost přes 20.

T. Zana 30.1.2016 22:07

Re: u nás hlavně psí rituál

Hmm, tady bylo spíš zataženo, počítám tak osm stupňů, k večeru vykouklo slunce. Celkem vzato docela hezky :-)

Z. Lika 30.1.2016 22:51

Re: u nás hlavně psí rituál

To je moc dobře, Maričko, že Trixie nekouká smutně - ty psí oči mě hrozně berou za srdce. A že to umějí!

T. Zana 30.1.2016 17:39

Hm - kde jste kdo?

Tak k rituálům toho moc neřeknu, ale musím se pochlubit, byli jsme na té letenské zabíjačce v Zemědělském muzeu (skvělý prejt, ovar, koláčky a tak :-) a rovnou jsme tam zkoukli výstavu o počátcích pivovarnictví. Pak jsme ještě zašli do Národní technické knihovny (to je krásná stavba, moderna, elegantní, funkční) a tam měli časosběrný dokument, jak se stavěl barák Elektrických podniků (a únětickou masopustní šestnácku ;-)

Přes Stromovku tam i zpátky, pěkně jsme to vychodili :-)

A. Lex 30.1.2016 19:04

Re: Hm - kde jste kdo?

Také si říkám, kdepak všichni jsou???

Z. Xerxová 30.1.2016 19:23

Re: Hm - kde jste kdo?

Trpajzlíci, nemocnice, pes, les, led, vaření na zítra.... ale týdeníček vyšel :o)

Z. Hanča 30.1.2016 20:36

Re: Hm - kde jste kdo?

No, všichni asi ne, ale někteří jsou, myslím, na svíčkových hodech, ne?

T. Zana 30.1.2016 21:58

Re: Hm - kde jste kdo?

Doufám, že poreferujou :-))

Z. Vave 30.1.2016 22:30

Re: Hm - kde jste kdo?

Svíčkové hody byly excelentní, více informací ještě jistě bude. :o)

To je to příjemnější, jinak mám problémy s mámou a práci i doma, takže nějak není na nic čas.

Z. Lika 30.1.2016 22:47

Re: Hm - kde jste kdo?

Vave, jsem moc ráda, že sis přes trable udělala volno a zaskočila k nám. Díky Tobě jsem totiž také konečně naživo viděla Tvoje quilty. Můžu dosvědčit, že jsou opravdu mimořádné!

Z. Vave 30.1.2016 23:56

Re: Hm - kde jste kdo?

Děkuju, Liko. :)

T. Zana 31.1.2016 12:12

Re: Hm - kde jste kdo?

Alenko, držím palce, ať je líp!

M. Pajakerryková 30.1.2016 15:19

rituál??

když jsem s Terrynkem závodila v agi tak jsem ho vždy nosila na start :) napřed kvůli tomu, aby mi třeba nevyběhl a pak už z lásky a vždy než jsme vyběhli dostal pusinku na čelíčko, to kvůli napojení na společnou vlnu, abychom zdárně doběhli do cíle.

Doma máme po večeři piškotek, to čekají všeci i Olík a i on otvírá hubičku protože už pochopil, že piškot v ruce není dobrý počinek :) a když odcházím tak je všechny pohladím po hlavičkách a řeknu, že dojdem brzo :)

Z. Lika 30.1.2016 22:49

Re: rituál??

Pájo, vidím přímo živě tu řádku otevřených hubinek, jako v hnízdě. Moc pěkné, taková rodina :-) Těším se na vás.

M. Pajakerryková 31.1.2016 19:21

Re: rituál??

a já na Tebe :)

no hubičky čekají a otvírají se dle oslovení :) Olíček je tedy vždy první

Z. Lika 31.1.2016 19:49

Re: rituál??

Jsem moc zvědavá na novinky. Ale je mi jasné, že na psaní musí být správná nálada a hlavně trocha času. Lepší je být někde na vzduchu než u počítadla, i v tomhle počasí.

M. Pajakerryková 31.1.2016 21:17

Re: rituál??

no já se zkusím tento týden nakopnout a dopsat a poslat, žvíže má 7 měs!!!

Z. Lika 31.1.2016 21:18

Re: rituál??

Slovo do pranice - a těším se :-)

M. Pajakerryková 31.1.2016 21:59

Re: rituál??

jsem si říkala, že počkám co ta Nastěnka ale to bude ještě za víc jak 14 dní.....

Z. Lika 31.1.2016 22:16

Re: rituál??

Však uvidíš. Budu zatím aspoň držet palce, taky budu napnutá.

M. Pajakerryková 31.1.2016 22:44

Re: rituál??

no já jsem udělala co jsem mohla, nakryli se hezky zbytek je na ní....děkuji moc :)

Z. Matylda 30.1.2016 11:48

Rituál říká,

že když odcházím, podrbu psice, které mě doprovodí ke dveřím a pronesu mantru: Holčičky, buďte tady hodný." Psice následně dohlédnou na můj odchod a v klidu ulehnou, aby vyčkaly, kdo jim přijde uspořádat zábavu a dělat jim společnost.

A dávám jim ze snídaně poslední sousto :)

Z. Hanča 30.1.2016 22:16

Re: Rituál říká,

Tak já zase na odchodu říkám "Buď hodný pes a hezky tady hlídej". Jednou jsem Denisovu bdělost otestovala a při návratu jsem zazvonila, abych věděla, jestli náhodou něštěká jen tehdy, když jsme doma. A uspěl hoch, blafal za všech sil!

Snídaňový rituál máme také, já si nesu snídani a Denis tančí kolem mě, protože ví, že on dostane žvýkací kostičku.

A ještě je tu pravidelná chvilka ranní kosmetiky prokládaná bojem o žížalu, což je poměrně otravný rituál, ale Denis na něm lpí. To mám za to, že jsem se starala malému štěňátku o nepřetržitou zábavu a teď ji vyžaduje i starej pardál. :))