22.10.2019 | Svátek má Sabina


VíP: Aneb víkendový pokec(ník)

30.1.2016

Kdo déle a intenzivně žije se svým chlupatým přítelem, zjistí, že si jeho souputník vytvoří jeden či více rituálů, které potom vnutí svému okolí. Jiné je to pochopitelně u venkovních zvířátek, i když i ta to asi umí. Ale pravý gaučák ovládající svou tlapkou rodinu, ten to umí určitě. A odborníci si během času vytvoří celý sled rituálů, které potom jejich rodina (ať už je jakkoli velká) musí dodržovat.

Majda (pozn. red.: Majda je novofoundlanďák) je přímo profesor vytváření rituálů. Vlastně od chvíle, kdy otevře ráno oko, až do chvíle, kdy se konečně uloží ke spánku, probíhá soustava rituálů. Které my musíme dodržovat, protože když si fudlák postaví hlavu, tak s ním nikdo nehne. Teda po dobrém nehne.

A protože se mi to vlastně líbí, hraju tu hru na rituály s ní. Jeden z nejkrásnějších je večerní pití kávy. To vzniklo zcela nevinně - protože Majda škemrá, Kačka jí vždycky odlila trochu pěny z kapučína na mističku. Postupem času se z toho stala lžička kapučína v misce mléka, současně s naší večerní kávou. A zkuste si jí to kafe neuvařit.

Rituál vyžaduje, aby Majda dostala kávu v prvním sledu, a tak ji občas zlobím, když je nás víc a jdu třeba třikrát. Ten její výraz, když v první várce dostanou jiní, je k nezaplacení.

A co vaši miláčkové?

Toto je obvyklý víkendový pokecník, takže sem pišete o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Inka Neviditelný pes