9.4.2020 | Svátek má DušanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ČLOVĚČINY: Mé jméno je Ostříž! Šilhavý Ostříž!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 56, poslední: 23.11.2015 8:21, přehled diskusí

hele Rputi, označ si je:
Autor: Š. Matyášová Datum: 23.11.2015 6:53

co když se ten jeden pořád vrací???

Re: hele Rputi, označ si je:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 23.11.2015 8:21

Ale houby! Píšu to pořád dokolečka!

Drzí myšové:
Autor: Z. Jenny Datum: 22.11.2015 20:01

se stěhují do chat a teplých příbytků. Fakt nevím, co mi to evokuje.

Milá Rputi, zkusím to na buráky , až je potkám, doufám , že mi hlava zůstane na krku. :-)) Jinak jsem se chechtala jako blázen a až teď jsem dočetla všechno, tak se směju ještě víc. Díky!

Rputi:
Autor: Z. Tora Datum: 22.11.2015 14:51

teda vůůůbec se nesměju (chechtám se jak blázenú). Tvé myšolovné vyprávění mi opravdu povzbudilo mysl. Koukám na naše kočky, co se kolem mně povalují a říkám si, jestli by si s myšma poradily... asi jak které. Některé uričtě loví, občas míváme myši na prahu. Teda už připravené ke konzumaci, ne živé. Je pravda, že zatím jsme je vždycky odnesli do kontejneru, a jak tak čtu, házet z okna je raděj taky nebudu Moooc hezky napsané.

Pekný článok:
Autor: Z. Katka Datum: 22.11.2015 13:21

Akurát ma zaujíma, či to nebola stále tá istá potvorka - oknom von, dverami naspäť :-)

Re: Pekný článok:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 22.11.2015 14:06

Ne, nemám otevřené dveře.

Zdravím při dni pozdravů!:
Autor: Z. Matylda Datum: 22.11.2015 11:48

U žabek konečně napršelo, což psice dneska dopoledne radostně zjistily při dlouhé procházce- našly spoustu kaluží :) takže jsme domů přivedli zabahněné radostné pejsky. Psice vydělaly na tom, že včera byl hon- šli jsme delší trasou, abychom se vyhnuli myslivecké chatě obležené myslivci, psy , auty a kořistí :)

Dobré časné dopoledne přeju:
Autor: Z. Lika Datum: 22.11.2015 8:13

všem, i těm myším a rejskům a kočenám a lidem.

Dnes je Světový den pozdravů. Takže zdravím všechny Cecílie a přeji krásný už opravdu podzimní den. Která myš to nestihla ke Rputi do kuchyně, bude zpoždění těžko dohánět. Ale nepochybuji, že se o to pokusí :-)

Re: Dobré časné dopoledne přeju:
Autor: T. Zana Datum: 22.11.2015 10:12

Týýý jo, Den pozdravů...no nazdar ;-)

Re: Dobré časné dopoledne přeju:
Autor: Z. Jenny Datum: 22.11.2015 11:59

Zdar! :-))

Re: Dobré časné dopoledne přeju:
Autor: Z. Jovo Datum: 22.11.2015 14:25

Zdar a sílu, svěže k dílu!  ;-)

Re: Dobré časné dopoledne přeju:
Autor: Z. Jenny Datum: 22.11.2015 21:47

:-)

Fuj, to jsem se lekla!:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 22.11.2015 6:58

Dusot, rachot mezi papírama .... a do pytlíku skočil mastodont!

Tedy opravdová myš a já zvyklá na nejněžnější rozměry jsem se lekla tak, že jsem jí nestačila chytit....

A Čičulína se někde fláká! No hrůza!

hezkou neděli:
Autor: Z. Xerxová Datum: 22.11.2015 6:43

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Venku je poprašek sněhu a všichni spí. Night dělá chůvu a tak ho to zmohlo, že včera šel spát s dítky... po dočtení pohádky už dolů nešel, že prý bude hlídat dětské sny...

Re: hezkou neděli:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 22.11.2015 7:00

Tady je taky poprašek, ale jen na střechách, dole roztálo.

Já tyto dámy miluji...:
Autor: J. David Datum: 21.11.2015 23:25

Kouzelná sorta, myš nebo rejsek, králík nebo zajíc, migrant nebo uprchlík. Hodinky, jako holínky, obojí se natahuje. A qui modo, qui bono, nebo naopak? Nu nic, natáhneme se po sobotním honu na kanape i s ohařkou, zajíce necháme v dece krapánek zfermentovat, a pak zaječí svíčková... Komu se to nelíbí, ať mi řiť políbí. Doma žeru, co mám, u jiných, co mi dají. Běženci, nejste krapánek "oprsklí"? Na*srat engeméti. Ani "vorla"!

Rputi:
Autor: J. David Datum: 21.11.2015 23:09

Lépe pytlík buráků pro rejskovce a myšovce, než pro ...

Jak to vnímáte?

Re: Rputi:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 21.11.2015 23:21

Myšovití a rejskovití jsou hezčí :)))

Re: Rputi:
Autor: J. David Datum: 21.11.2015 23:58

Nic ve zlém, ale Vy asi preferujete ten hmyzožravý "čumáček" (somrácký šnóbl), před něžnými hlodavými řezáky Ratus ratus. Ale jinak, i potkan se dá ochočit a domestifikovat, Víte, krapánek jsem lovec, krapánek ochranář (byť ručnicí 30.06 krapánek vládnu s MOA 0.9). Víte, nevím, jak Vy, ale jsem šmrcnut myslivostí středoevropskou, nikolivěk australskou, či americkou. Víte, asi mne budete mít za blba, ale triby musím rozlišovat. Králík a zajíc, jsou to oba hlodavci? Na naší Universitě by Vás od průby vyhodili, že jsou oba hlodavci, tedy jako hlodavec zajíc..., omluva pro Vás, že znáte jenom králíky (pokud jste v Austrálii), nebo pišťuchy v severní Americe. Ale nic, zajíc i králík na svíčkové, s domácím knedlíčkem a brusinkami, to i australané chrochtali blahem. Ale splav měli "eminenter", ostatně jako Švédové a Finové, nu nic, pouze glosuji. Přeji pěkný "víkend".

Re: Rputi:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 22.11.2015 6:53

:)))))))))))))))

Když jsme byli malí, měli jsme takové rozpočítadlo: "Mistr světa, amoleta, čaj, rum, bum .... a když jí má ještě jak z praku... :))

Re: Rputi:
Autor: J. David Datum: 22.11.2015 9:57

Díky za kritiku a i to rozpočítadlo. Pochopil jsem asi, že žijete u protinožců, či někde v US. Jsem středoevropský lesák, myslivec i ajťák, asi nekonsistentní, že? Holt u nás nemáme blahovičníky, nebo obří sekvojovce, co by hospodářskou dřevinu. Jsme holt přízemní, malí, ale zato rozeznáme hmyzožravce od hlodavců, zajíce od králíka, nu a venkoncem i ten "čaj, rum bum". Víte, měl jsem tu partu australanů a američanů, studenti. Jak utrženi ze řetězu, ožrali se na šrot, asi tu možnost doma nemají, ale ptám se, čí je to chyba, když se někdo nenaučí chlastat a neví, jaká je míra? Zákazem chlastu, či prohibicí něčeho? Paní/slečno Rpuťová, jsem strejc, pejskař, pokud vykonávám povolání, se zbraní, pak jenom čaj a amoleta. Žádnej rum, ani na lovu. U nás, pokud nosíte zbraň, se chlastat nesmí, kvalifikovaná většina to dodržuje, o nelegální zbrani si u nás můžete jenom zdát (policejní kontroly na honech a lovech, dechové zkoužky na alkohol a drogy, doklady zbraní). Nevím, kde žijete, ale asi by Vás to možná iritovalo, ale tak to u nás je, a ještě EU brsní, že je to málo (mohli bychom uprchlíkům musulmanům střelnou zbraní ublížit, když se budou multikulti vlamovat do mého baračku s AK47). Qui bono?

Vy ste asi vědma...:
Autor: J. David Datum: 22.11.2015 10:34

".... a když jí má ještě jak z praku". Díky za konstruktivní úsududek. Nemáte Vy ještě klimakterické návaly... Doplnit estrogeny a kalcium. Moje čubinka NKO po kastraci (v 10. letech) začala býti žravá, nu ztloustla. Asi blbnu ve smyslu Vašeho bonmotu, ale čaj/rum/bum bych neodmítl, pokud by byl ten kvalitní rum, fázi čaje bych abstrahoval, rumu bych popil, nu a to bum, to bych nechal na gravitačním zrychlení 9.81 m/sec. třeba při dané teplotě a tlaku. Víte, proč jako myslivec mám psa? 1. Nikdy nezradí 2. Ví vždy více, než páníček 3. Poví mi, kde je zvěř. 4. Když se blbě trefím, dohledá. 5. Když se ožeru, dovede mne vždy domů. Etc., etc. Víte, jak pak skončíme po koupeli? Ve stejném pelechu, já na vrchu kanape, ona mi v nohou, v lednici či garáži aportovaný úlovek. Nevim, jak se věnujete chovu a lovu, třeba myší, ale já se svou loveckou parťačkou tvoříme tým. Ona má čenich a mordu, já ručnici a důvěru v instinkt. Asi jsem trochu pako, má ji jako "makko". Jaké máte MOA, smím li se zeptat?

Re: Vy ste asi vědma...:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 22.11.2015 11:28

:))))))))))))))))))))))))

OT, ale pokecník, tak co.:
Autor: J. Polák Datum: 21.11.2015 23:08

Mám problém.

Moje černá chlupatá dáma Nur ze sna štěká. Je to normální?

PS Nur je kočka.

Váš Jindřich

Re: OT, ale pokecník, tak co.:
Autor: H. Williamson Datum: 22.11.2015 1:03

Mela jsem cernou kocici damu, ktera nikdy nemnaukala, ale kdyz neco opravdu chtela, jako treba jidlo kolem sedme vecer, tak fakt stekala. Takove kratke hlasite steky skreky. Ovsem tak polovinu zivota stravila jako divoka kocka - a tim nemyslim venkovni - proste divoka. Trvalo mi dlouho ji aspon trochu ochocit, a pak jeste nejakou dobu ji odchytit na kastraci. A po te kastraci si uzivala duchodu a vystekavala jidlo.

Re: OT, ale pokecník, tak co.:
Autor: J. Polák Datum: 22.11.2015 12:47

No a já si myslel, že se učí cizí jazyky. Kolik řečí znáš, tolikrát jsi zvířetem.

musím se smát, ač bych neměla :)):
Autor: M. Crossette Datum: 21.11.2015 16:57

Rputi, měla by sis sáček se slanými buráky nechat patentovat jako spolehlivou pastičku na spolehlivé, ale humální odstranění rejsků. Jen bys sáček musela nějak vylepšít, abys při nočním odchytu nemusela asistovat. Třeba párátkem udržet otvor otevřený, nitka od párátka uvázaná na palci tvé nohy v posteli. Když pidimyš vleze dovnitř, párátko se pohne, nitka tě na palci zašimrá, ty nohou kopneš a zatáhneš... a myš je v pasti. Já vím, uvězněná pidimyš v klidu do rána všechny buráky slupne a sáčkem se prohyže ven, ale do bude výzva pro výrobce sáčků, aby je vyložili něčím "nehryzatelným".

Když byly naší bývalé kočce Kotěti asi 2 roky, jednou venku chytla přesně takového rejska, co je na obrázku. Jen myslím byl přeci jen větší, než 4cm. No Kotě ho příimo nechytka, nebo jestli ano, tak ho pak pustila, protože když já tu scénku viděla, Kotě překvapivě koukala na rejska, který před ní panáčkoval na zadních, pacičky v bojové poloze před sebou a vztekle prskal. Kočka z toho byla tak perplex, že se sice k myši pokusila párkrát vztáhnout packu, ale rejsek o svůj život bojoval statečně. A vyhrál ho, Kotě to vzdala, zbaběle se otočila a rejsek zašvištěl do trávy opačným směrem.

Re: musím se smát, ač bych neměla :)):
Autor: Z. Rpuťová Datum: 21.11.2015 17:12

Jo, tůůůdle! Škubnu nohou, chytne mě do ní křeč a budu tam do rána bezmocně skučet, zatímco oprsklík se nadlábne! Kdepak!

Rejsků je spousta druhů a to, co chytla Kotě byl nejspíš Rejsek obecný, který je velký 6-8cm. http://www.chovzvirat.cz/zvire/1004-rejsek-obecny/§

Kočky ho často sice uloví, ale nežerou, neb jim prý nelibě páchne, tak je možné, že Kotě se na něj vykašlala právě proto.

Re: musím se smát, ač bych neměla :)):
Autor: M. Crossette Datum: 21.11.2015 19:19

Dík Rputi za odkaz a ano, asi to byl rejsek obecný. Každopádně byl roztomilý, špendlíková očka a špičatýýý nosík. Ač nemám nic proti kočkám lovit myši byla jsem ráda, že tenhle rejsek vyhrál (ať už ho Kotě nechtěla, nebo jí fakt odstrašil).

A níže Zana. Mě běžně naskakují anglické reklamy u českých stránek a naopak a není vyjímkou, že reklamy jsou na "téma" o kterém právě čtu. Když něco na internetu hledám, třeba o hodinu pozdeji mi už nabízejí tu samou věc ke koupi, nebo něco podobného. A na českých stránkách klidně anglická nabídka a opačne. Jak je to možné nevím, ale když jsem to zažila poprvé, dost mě to překvapilo "jak vědí, na co koukám a kde", ale už jsem si zvykla.

Re: musím se smát, ač bych neměla :)):
Autor: Z. Rpuťová Datum: 21.11.2015 19:47

Maričko, roboti hlídaj hesla.

Mně může čert vzít, když si něco koupím a ještě 14 dní mne pronásledují nabídky, ať se vrtnu kam chci!